Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371946 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1560 Dátum: 2015. December 07. - 17:10:54 »

Szia Genfi!
13 éves kecskének bírálták.  Vállat von  A trófeát jövő héten kapom meg.

Üdv, Horrido

Szervusz!

GRATULALOK ! ! !

Sajnos egyre ritkabb az ilyen koru zerge.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1561 Dátum: 2015. December 07. - 22:16:37 »

Nekem furcsa az a kép, olyan photoshop érzetem van.
Tuti,hogy kamu. A testarányokat elnézve ez a disznó a képen legalább 1 tonnás.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1562 Dátum: 2015. December 07. - 22:36:05 »

Tuti,hogy kamu. A testarányokat elnézve ez a disznó a képen legalább 1 tonnás.

Oroszországban minden lehetséges - főleg ha valaki üzletember és hírverést akar maga körül.  Nem szól szám
Mi kis ország vagyunk de nálunk is adtak már el 3 mázsás kant sarló méretű agyarral.  Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1563 Dátum: 2015. December 08. - 09:16:32 »

Oroszországban minden lehetséges - főleg ha valaki üzletember és hírverést akar maga körül.  Nem szól szám
Mi kis ország vagyunk de nálunk is adtak már el 3 mázsás kant sarló méretű agyarral.  Emelem

Felénk is volt egy házi vaddisznó, nemrég bírálták. 130 pont fölött kapott, az egyik fele törött/rövidebb volt Stoel Azt is lehetne mutogatni a Nimródban, mindenféle kamu sztorival felturbózva...mint ahogy más trófeás vaddal kapcsolatban nem is olyan rég láthattuk is rá példát...  Nem
A házi cocu amúgy tényleg házi kedvenc volt. 13 éves elmúlott. Saját fotele/kanapéja volt, bejárt a lakásba is. Óriási figura. Be volt zárva, búgáskor 8-10 köbméter földet megmozgatott a kertben  Röhög
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1564 Dátum: 2015. December 11. - 16:26:16 »

Felteszek meg harom kepet a Pireneusokbol.

Elozo nap delben meg a tengerparton voltam. Hajnal 2200 meteren.



Lankasabb videk mint az Alpok, de a kiugro 20-30 meter magas sziklakon bizony nagyon vigyazni kell. A feluletuket simara koptatta az eso es a szel.



A felhok folott 1500 meteren, ahol a zergek elnek.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1565 Dátum: 2016. Január 12. - 16:55:09 »

Karacsony utan Szekelyfoldon vadasztam. Egy jo agyaru kant kerestunk es delutan felultunk a kep jobb oldalan lathato lesre.



A bal oldali les mar csak volt les, mert a medvek szetszedtek. Valamikor kukoricat is taroltak itt es az egerek is elszaporodtak, igy a medve addig rombolt, amig alig maradt ep resze az epitmenynek.

Ime a kepek!









Nem sok melyzold kirandulo lenne a magyar erdokben, ha ilyen hazigazda varna oket!

A nagy lelkesedesben, hogy megint van medve Magyarorszagon, nem szabadna elfelejtkezni az ilyen medves dolgokrol sem.

 Ördög
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #1566 Dátum: 2016. Január 13. - 22:32:02 »


  Emelem

 ...hát, rendesen bekopogott... Fejvakarás Nem szívesen lettem volna "otthon"... Vigyorog
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1567 Dátum: 2016. Január 14. - 10:09:45 »

  Emelem

 ...hát, rendesen bekopogott... Fejvakarás Nem szívesen lettem volna "otthon"... Vigyorog


Szervusz!

A masodik napon, amikor elhagytuk a kocsit es elindultunk a les fele a cserkelo uton, akkor a vador hatrafordult es megkerdezte, hogy be vagyok-e toltve. Akkor tudtam, hogy razos helyen fogunk vegigmenni.

Kesobb a vador a kovetkezot meselte el:
Erdelyben a medve gyakran orzi a “zsakmanyat”, ebben az esetben a szorot. Egyik delutan a vador es a baratja kukorica zsakokat vittek a szorohoz, amikor egy anyamedve megtamadta oket. A vador az uton maradt, de a baratja bepanikolt es elkezdett futni a bozotban. A medve termeszetesen utana futott. A vador fegyver nelkul ott allt egyedul az erdei uton es csend… Elkezdett kiabalni a baratja utan, de valasz nem erkezett… CSEND !

Mint kiderult, a baratja az utolso pillanatban felmaszott egy vekony fara es nem mert valaszolni a vadornek, mert a medve lent szagolgatott a fa alatt ! ! !

Aztan a medve megindult az uton allo vador fele, erre a barat a fan elkezdett kiabalni. Miutan mindketten tiszta tudobol orditottak, a medve megzavarodott es elment…

Na ilyen torteneteket lehet gyujteni Erdelyben.

Kalapomat megemelve, minden tiszteletem a szekely vadoroke ! ! !  Emelem  S.Peti
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #1568 Dátum: 2016. Január 16. - 22:18:59 »

Szervusz!

A masodik napon, amikor elhagytuk a kocsit es elindultunk a les fele a cserkelo uton, akkor a vador hatrafordult es megkerdezte, hogy be vagyok-e toltve. Akkor tudtam, hogy razos helyen fogunk vegigmenni.

Kesobb a vador a kovetkezot meselte el:
Erdelyben a medve gyakran orzi a “zsakmanyat”, ebben az esetben a szorot. Egyik delutan a vador es a baratja kukorica zsakokat vittek a szorohoz, amikor egy anyamedve megtamadta oket. A vador az uton maradt, de a baratja bepanikolt es elkezdett futni a bozotban. A medve termeszetesen utana futott. A vador fegyver nelkul ott allt egyedul az erdei uton es csend… Elkezdett kiabalni a baratja utan, de valasz nem erkezett… CSEND !

Mint kiderult, a baratja az utolso pillanatban felmaszott egy vekony fara es nem mert valaszolni a vadornek, mert a medve lent szagolgatott a fa alatt ! ! !

Aztan a medve megindult az uton allo vador fele, erre a barat a fan elkezdett kiabalni. Miutan mindketten tiszta tudobol orditottak, a medve megzavarodott es elment…

Na ilyen torteneteket lehet gyujteni Erdelyben.

Kalapomat megemelve, minden tiszteletem a szekely vadoroke ! ! !  Emelem  S.Peti


    Emelem

 ...a medve nem játék...!  S.Peti Mint ahogy a "köz szájon" forgó bölcsesség mondja... S.Peti És a baj hamar meg van... Azért kíváncsi lennék egy valós "adatra", hogy egy ilyen vidéken, amiről meséltél, éves arányban  mennyi lehet a "lakosság" és a medvék hasonló "afférja" ... Fejvakarás
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1569 Dátum: 2016. Január 18. - 09:22:28 »

    Emelem

 ...a medve nem játék...!  S.Peti Mint ahogy a "köz szájon" forgó bölcsesség mondja... S.Peti És a baj hamar meg van... Azért kíváncsi lennék egy valós "adatra", hogy egy ilyen vidéken, amiről meséltél, éves arányban  mennyi lehet a "lakosság" és a medvék hasonló "afférja" ... Fejvakarás

Szervusz!

En eddig het szekelyfoldi vadort/erdeszt kerdeztem ki medve ugyben, es mind a het vador/erdesz meselt nekem razos kalandokrol.

A legutolso gyujtesem:

Meg a 80-as evek elejen, Kovaszna megyeben egy oreg medve jarta a hegyeket es sorra utotte le a teheneket. Osszesen 147 tehenet irtak a szamlajara ! ! !

Az erdeszet vezetot felkertek, hogy hozza teritekre a medvet. Nagyon sokat jartak a medve utan, de sokaig sikertelenul. Ha uj tehen leuteserol kaptak hirt, akkor mentek is azonnal es a tehen kozeleben vartak a visszatero medvet. Egyszer az erdeszet vezeto a soforjevel ment ki, es a kisero felult egy farakasra, az erdeszet vezeto meg a farakas tovebe a puskaval. Mar egy ideje csendben varakoztak, amikor az erdeszet vezeto hatulrol egy halk, furcsa zajra lett figyelmes.

Amikor lassan hatra fordult, akkor latta, hogy a medve becserkelte oket, es a kisero farakasrol lelogo labat szagolgatja csendben... Az erdeszet vezeto azonnal lott, de nem talalt. A medve bevetette magat a surube!

Csak joval kesobb sikerult a medvet megloni, es akkor kiderult, hogy bizony mar tobbszor volt dolga puskaval, mert mind a pofajaban, mind a faraban egy marek posta soretet talaltak.

Ha legkozelebb arra jarok, akkor lefotozom a medve boret, amelyik most is az erdeszet vezetojenek az irodajaban van. Ezt a tortenetet az erdeszet vezeto meselte el nekem.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1570 Dátum: 2016. Február 01. - 14:48:07 »

A Jura hegysegben keszitettem a mellekelt sorozatot. Sajnos eleg gyenge, teli napsutes volt, ha ezt a fenyt napsutesnek lehet nevezni. De talan a lenyeg igy is latszik.

Megjegyzes: Ha valakinek ismerosen cseng a JURA hegyseg neve, akkor ez nem veletlen, mert a JURA idoszakot errol a hegysegrol neveztek el, mert itt talaltak nagyon sok kovuletet ebbol a foldtorteneti idoszakbol.

















Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1571 Dátum: 2016. Február 01. - 15:11:22 »

A Jura hegysegben keszitettem a mellekelt sorozatot. Sajnos eleg gyenge, teli napsutes volt, ha ezt a fenyt napsutesnek lehet nevezni. De talan a lenyeg igy is latszik.

Megjegyzes: Ha valakinek ismerosen cseng a JURA hegyseg neve, akkor ez nem veletlen, mert a JURA idoszakot errol a hegysegrol neveztek el, mert itt talaltak nagyon sok kovuletet ebbol a foldtorteneti idoszakbol.


Szuper képek!
Hol is van az a Jura hegység?  Kacsint
Ok, meg lehetne guglizni...é.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1572 Dátum: 2016. Február 01. - 15:21:41 »

A Jura hegysegben keszitettem a mellekelt sorozatot. Sajnos eleg gyenge, teli napsutes volt, ha ezt a fenyt napsutesnek lehet nevezni. De talan a lenyeg igy is latszik.



 Ördög

Elismerésem. Ha én tudnék ilyeneket kattintgatni...Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1573 Dátum: 2016. Február 01. - 15:35:25 »

Szuper képek!
Hol is van az a Jura hegység?  Kacsint
Ok, meg lehetne guglizni...é.

Szervusz!

A Jura hegyseg Franciaorszag es Svajc kozott van. A kepen lathato zergek talan ha 100 meterre voltak a francia hatartol.

Lasd: https://hu.wikipedia.org/wiki/Jura_(hegys%C3%A9g)

Az itt elo zerget az Alpesi zergehez soroljak, ez nem egy kulon alfaj. Ambar a sok orszagut, sztrada, vasut miatt szerintem az itt elo zergek mar eleg ritkan tudnak erintkezni az Alpokban elo tarsaikkal.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1574 Dátum: 2016. Február 01. - 16:27:49 »

Szervusz!

A Jura hegyseg Franciaorszag es Svajc kozott van. A kepen lathato zergek talan ha 100 meterre voltak a francia hatartol.

Lasd: https://hu.wikipedia.org/wiki/Jura_(hegys%C3%A9g)

Az itt elo zerget az Alpesi zergehez soroljak, ez nem egy kulon alfaj. Ambar a sok orszagut, sztrada, vasut miatt szerintem az itt elo zergek mar eleg ritkan tudnak erintkezni az Alpokban elo tarsaikkal.

Köszönöm! Nem semmi helyekre keveredsz el!  Igen Igen Igen Igen Igen
Szuper képek!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: