Oldalak: 1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371934 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1545 Dátum: 2015. December 04. - 11:04:02 »

A rálövés helyén elég sok vér volt, és a nyomok alapján a zerge bak egyenesen lefelé futott, de aztán 40-50 méter után egy csepp vért sem találtunk... Közben ránk sötétedett, így elhatároztuk, hogy másnap reggel kutyával jövünk vissza. A sziklát, ahol a zerge bak állt, bozótos erdő vette körül, ahol a bak észrevétlenül bárhol elfeküdhetett.



Másnap reggel egy fiatal vérebbel jöttek segíteni. Annak ellenére, hogy 5 vadász és egy véreb mozgott az erdőben, a környező sziklákon több mint 12 zergét számoltunk össze. A fiatal véreb háromszor indult neki, és mindig más és más úton ment ki a sziklák közül. Egyre kevesebb reményem maradt arra, hogy most megtaláljuk a zergét.

Végül üres kézzel jöttünk le a hegyről!


A kísérő látta, hogy nagyon el vagyok keseredve és mondta, hogy szerinte ha ezzel a 300-as magnummal eltaláltam a zergét, akkor az előbb vagy utóbb de meglesz! Neki lett igaza! Par nap elteltével kaptam egy e-mailt, hogy a rálövés helyétől alig 150 méterre megtalálták a zerge bakot kimúlva.

Valószínűleg jövőre megint elmegyek ide, de akkor már sokkal óvatosabb leszek a lövéssel!

 

 Fejvakarás  Nem akarok ünneprontó lenni de nem szeretem az egy két nappal későbbi érdekes megtalálásokat .  Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1546 Dátum: 2015. December 04. - 11:12:51 »

 
 Fejvakarás  Nem akarok ünneprontó lenni de nem szeretem az egy két nappal későbbi érdekes megtalálásokat .  Emelem

Szervusz!

A kerdes teljesen jogos! Bennem is mozgott a kisordog es a mai napig sem tudtam teljesen megnyugtatni.

A loves elott ez a kep keszult spektivvel es telefonnal a bakrol:


Aztan most legyen okos az ember...

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1547 Dátum: 2015. December 04. - 11:13:19 »

Szervusz!

A kerdes teljesen jogos! Bennem is mozgott a kisordog es a mai napig sem tudtam teljesen megnyugtatni.

A loves elott ez a kep keszult spektivvel es telefonnal a bakrol:


Aztan most legyen okos az ember...


Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1548 Dátum: 2015. December 04. - 11:16:35 »

Genfi a Zergéhez:
 Igen Emelem

Az a 150 m, valóban illet volna megtalálnia a kutynak, de terep adottságai miatt, lehet, hogy nem is olyan egyszerű dolga volt...

 Wave

Szervusz!

Fiatal vereb volt, es abban sem vagyok biztos, hogy a gazdaja sok tapasztalattal rendelkezett. De mivel eleg sok ver volt a raloves helyen es utana is egy darabig, ezert minden eszkozzel igyekeztunk megtalalni a zerget.

Mas kutyat nem tudtak szerezni.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1549 Dátum: 2015. December 04. - 11:18:03 »

Gratulálok!  Emelem

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1550 Dátum: 2015. December 04. - 11:19:51 »



Láttam ezt azt a "vendégvadásztatásban" ! OOO Nem tudsz utólag okos lenni ! Tudom hogy könnyű ezt mondani de ilyenkor (is) sőt még fokozottabban jól el kell találni .  Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1551 Dátum: 2015. December 04. - 11:21:04 »

Gratulálok Genfi! Ismét egy élvezetes beszámoló, főleg a képekkel. Biztos keletkezik némi kesernyés szájíz, ha az ember nem tudja birtokba venni a vadat, de a jobbik eset, ha később megtalálták. A bizalmat meg addig meg kell tartani, amíg el nem játsszák. Biztos éreztél megkönnyebbülést az e-mail olvasása közben. Egyébiránt pedig, mesés helyen vadásztál. Még egyszer is gratulálok!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1552 Dátum: 2015. December 04. - 11:30:01 »

Láttam ezt azt a "vendégvadásztatásban" ! OOO Nem tudsz utólag okos lenni ! Tudom hogy könnyű ezt mondani de ilyenkor (is) sőt még fokozottabban jól el kell találni .  Emelem

Szervusz!

A baj az, hogy mar 35 eve vadaszom, es en is lattam mar cifra dolgokat...

Megprobaltam a kiserot es a vadaszat szervezot kulon-kulon kikerdezni, de nem talaltam kulonbseget a ket elbeszeles kozott. A gyenge minosegu kepen az latszik, hogy a zerge bak viszonylag hosszu szaru, szep nagy terpesztesu, de lent nem kulonosen vastag kampokkal rendelkezik. A bemutatott trofea is hasonlo. Csak hat az a bizonyos kisordog...

 Nyihi

Nem tudok mast csinalni, mint jovore megint elmegyek ide vadaszni.

Azt tervezem, hogy februarban vagy marciusban lemegyek erre a teruletre a nagy optikaval fotozni es akkor megint kikerdezem a terulet gazdajat, aki engem kisert. Hatha kiderul valami, vagy nem, es akkor vegre a kisordog is megnyugodhat.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1553 Dátum: 2015. December 04. - 11:46:19 »

Szervusz!

A baj az, hogy mar 35 eve vadaszom, es en is lattam mar cifra dolgokat...

Megprobaltam a kiserot es a vadaszat szervezot kulon-kulon kikerdezni, de nem talaltam kulonbseget a ket elbeszeles kozott. A gyenge minosegu kepen az latszik, hogy a zerge bak viszonylag hosszu szaru, szep nagy terpesztesu, de lent nem kulonosen vastag kampokkal rendelkezik. A bemutatott trofea is hasonlo. Csak hat az a bizonyos kisordog...

 Nyihi

Nem tudok mast csinalni, mint jovore megint elmegyek ide vadaszni.

Azt tervezem, hogy februarban vagy marciusban lemegyek erre a teruletre a nagy optikaval fotozni es akkor megint kikerdezem a terulet gazdajat, aki engem kisert. Hatha kiderul valami, vagy nem, es akkor vegre a kisordog is megnyugodhat.

Ha bízol bennük fogadd el (magadban is) hogy így volt . Sajnos ilyenkor ott van a "kisördög" és ebben a vadász (akinek az érdeke hogy meg legyen) és a vadásztató (akinek a pénz és a vendég jó szájíze is fontos) a ludas. Ne nyomozz már utána, vér volt eltaláltad a tiéd !   Piál     Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1554 Dátum: 2015. December 04. - 11:59:32 »

Ha bízol bennük fogadd el (magadban is) hogy így volt . Sajnos ilyenkor ott van a "kisördög" és ebben a vadász (akinek az érdeke hogy meg legyen) és a vadásztató (akinek a pénz és a vendég jó szájíze is fontos) a ludas. Ne nyomozz már utána, vér volt eltaláltad a tiéd !   Piál     Emelem

Szervusz!

Sok ver volt az elejen, ezt en is lattam. A kisero helyi gazda volt, aki fent el egy kis hegyi faluban. Ugy ereztem, hogy oszinte es abban erdekelt, hogy jovore megint vele menjek vadaszni.

A katalan vadaszat szervezo, az mar egy mas teszta... A kisordog miatta mozdult meg!  Nyihi
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1555 Dátum: 2015. December 04. - 18:42:00 »





Gratulalok Genfi!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1556 Dátum: 2015. December 07. - 14:51:56 »

http://www.vadaszat.net/?p=6765

Először is: Ekkora disznó márpedig nincs! Punktum!

Másodszor: húbazzzzeg!!!   Csodalk

De ha mégis akkora - tételezzük föl:

Akkor ennek toronymagas világrekordnak köllene lenni. Ha egy akkora testben ilyen agyarak vannak, akkor azok 6 cm szélesek, meg 50 cm hosszúak...
Vagy?  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1557 Dátum: 2015. December 07. - 14:59:38 »

Szervusz!

Gratulalok a zerge bakhoz!

A tortenetet varjuk ! ! !

Hany evesre becsultetek es milyen pontszamot kapott a kampo?

Szia Genfi!
13 éves kecskének bírálták.  Vállat von  A trófeát jövő héten kapom meg.

Üdv, Horrido
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1558 Dátum: 2015. December 07. - 15:59:09 »

http://www.vadaszat.net/?p=6765

Először is: Ekkora disznó márpedig nincs! Punktum!


Légvonalban nincs messze...

http://index.hu/tudomany/til/2015/05/21/a_topart_ami_durvabb_mint_csernobil/
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1559 Dátum: 2015. December 07. - 16:00:24 »

Nekem furcsa az a kép, olyan photoshop érzetem van.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: