Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371975 alkalommal)
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1515 Dátum: 2015. Október 11. - 11:07:42 »

Stájerország, tegnap. Kacsint








  Basszus! Most már esélyem nincs, hogy valamilyen vadra én kereszteljelek meg. Elver Rííí Rííí


    Gratulálok Pajtás!!  Igen Emelem Emelem
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1516 Dátum: 2015. Október 11. - 11:47:21 »

Stájerország, tegnap. Kacsint






Olvashatnánk erről egy kicsit bővebben? Stoel Vigyorog
Gratulálok Horrido! Emelem
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1517 Dátum: 2015. Október 11. - 12:18:11 »

Hansi! Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1518 Dátum: 2015. Október 11. - 14:51:49 »

Stájerország, tegnap. Kacsint






    Igen Kézfogás Gratulálok ! Te sem vagy egy "bőbeszédű" .  Ördög  Legalább azt áruld el milyen kaliber az a stílszerű gavallér ?  Igen
Naplózva
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #1519 Dátum: 2015. Október 11. - 16:56:35 »

    Igen Kézfogás Gratulálok ! Te sem vagy egy "bőbeszédű" .  Ördög  Legalább azt áruld el milyen kaliber az a stílszerű gavallér ?  Igen
Gratulálok Horrido!  Emelem

Stefi igaz nem engem kérdeztél ,de ha az emlékezetem nem csal akkor 30R Blaser és RWS Uni Classic lőszert lő Hansi.  S.Peti
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1520 Dátum: 2015. Október 11. - 20:43:39 »

Gratulálok Horrido!  Emelem

Stefi igaz nem engem kérdeztél ,de ha az emlékezetem nem csal akkor 30R Blaser és RWS Uni Classic lőszert lő Hansi.  S.Peti

Ezen azért elég gyorsan meg van a csőcsere  Vigyorog
Nem mintha a 30r blaser nem lenne alkalmas  Ördög
Gratulálok én is!

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1521 Dátum: 2015. Október 11. - 22:35:41 »

Typ :  Spezial Gamsbock schiesser , Willddieb " Bergkavallier " Gewehr 2000Jagd - nur für Bergjäger , auf Gemsböcke u. Gamsgeiß , Polarbeer , Krokodil , usw !  OOO  Vigyorog Vigyorog
Weidmanns'heil JägerHerr Hansi !   Emelem  Kézfogás
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1522 Dátum: 2015. Október 12. - 14:09:47 »

Gratulálok a zergevadásznak!
Kicsit bővebben?
Mindkettőt Te lőtted?

Köszönönöm midenkinek! Megírom a sztorit, mert nem volt egyszerű!  :Mosolyog Csak az elsőt lőttem én.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1523 Dátum: 2015. Október 12. - 14:12:00 »

  Basszus! Most már esélyem nincs, hogy valamilyen vadra én kereszteljelek meg. Elver Rííí Rííí


    Gratulálok Pajtás!!  Igen Emelem Emelem

Köszönöm Nektek!
A hátsó példány egy 16 éves Kőszáli kecske, azt nem én lőttem hanem a vendéglátóm. Arra még avathatsz esetleg Lehel.  Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1524 Dátum: 2015. Október 12. - 14:12:56 »

Annyi mindenesetre lejött, hogy a HEGY nem játék!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1525 Dátum: 2015. Október 12. - 14:13:40 »

Gratulálok Horrido!  Emelem

Stefi igaz nem engem kérdeztél ,de ha az emlékezetem nem csal akkor 30R Blaser és RWS Uni Classic lőszert lő Hansi.  S.Peti

Ez valóban így van!  Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1526 Dátum: 2015. Október 12. - 14:56:58 »

Annyi mindenesetre lejött, hogy a HEGY nem játék!
Akár így is írhattad volna: A HEGY  Emelem
Gratulálok az eredményes hegyi vadászathoz.

Hogy A HEGYet mennyire nem szabad letegezni, arról az osztrák barátaim órákig tudnak történeteket mesélni...és nem mindnek hepis a vége Stoel
De kellő alázattal és egy csipetnyi kondival a világ legszebb vadászatainak ad helyet a magasba törő sziklák birodalma és aki egyszer belekóstol, azt többé nem ereszti Igen
Bennem élénkebben él az afrikai vadászatnál is mindegyik hegyi vadászatom emléke, még az is, amikor nem ejtettem el vadat.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1527 Dátum: 2015. Október 14. - 09:53:44 »

Stájerország, tegnap. Kacsint


Szervusz!

Gratulalok a zerge bakhoz!

A tortenetet varjuk ! ! !

Hany evesre becsultetek es milyen pontszamot kapott a kampo?
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1528 Dátum: 2015. Október 14. - 11:05:10 »

Gratulálok Hansi!  Igen Kézfogás Emelem

(nagyon szép az az IZS is! Röhög Stoel)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1529 Dátum: 2015. November 02. - 11:36:15 »

Zerge - Karintia

Múlt héten csütörtökön hajnalban indultunk útnak az ausztriai Kleblachra. Én csak, mint kísérő terveztem részt venni a túrán, de aztán úgy alakult, hogy mégis zergevadászként tértem haza. Elsődlegesen édesapámmal szerettem volna "lövetni", de a terepviszonyok miatt én kerültem előtérbe. Neki a csípőprotézis, psoriasis okozta komoly ízületi gondok, stb. miatt bizonyos részek elérése sajnos esélytelen volt. Örülök a zergének, de nagyon sajnálom, hogy nem neki sikerült elejteni élete első zergéjét. Remélem még visszajutunk, és neki is sikerül.

Első csütörtök esti lesünk alkalmával nem sikerült zergét látni. Másnap hajnalban 3:30as kelés után 6 órakor értük el a leshelyet. 15 perc autózás, majd kb 1 óra 40 perc menetelés után értünk be arra a területrészre, ami ilyen időben inkább esélyes. A fogyó hold mellett valami eszméletlen szép volt a felfelé vezető út. Kár, hogy alighogy elfoglaltuk a helyünket jött olyan köd, hogy 20 méterre nem láttunk el. Maga az, hogy zergét nem láttunk nem zavart annyira, minthogy visszafelé a köd miatt nem tudtam fotózni azt a látványt nappal, ami holdnál volt. Úgy volt, hogy 10 órakor indulunk vissza, de kísérőm egy fél órával előbbre hozta, tényleg nem volt sok értelme.

A péntek esti lesre ugyanoda mentünk, mint előző este. Akkor már a terület "gazdája" volt a kísérőm. Órát nem néztem egyszer sem,d e valahogy du. 3-kor foglaltuk el a helyünket. Jöttek mentek a felhők, 2x is beködösödött, de gyorsan kitisztult. Alighogy átbukott a nap a nyugati gerincek mögött, egyszer csak jön a varázsszó távcsövező kísérőmtől: "Gams"...akkor már azonnal láttam én is szabad szemmel. Egy testre lényegesen erősebb bak, tőle magasabban másik 6 zerge lépett ki csipegetve. Na de beszéljenek inkább a képek...:

Szállásunk, a pofás kis Radlberger Jagdhütte, bal oldalon a fenyő mögött a fürdőszoba  Vigyorog


"Kísérőnk"


Még életében:


És akkor a helyzet "rekonstruálása":


A lőtáv 200 méter volt, inkább pár méter föle, mint alja. A lövést jelezve megrogyott a zerge, megpördült, majd a piros vonal mentén húzta magát. 2x rálőttem még, de hát szerintem azok teljesen a homályba mentek ilyen távról. Kísérőm szerint az első ezek közül talált amúgy. Ahol a letörés van, ott fogyott el az ereje, és jött a "salto mortale", ahogy kísérőm fogalmazott. Ahogy húzta magát jól láthatóan vérzett a kimeneti oldalon. Testközépen pont. A lövés szerintem jó helyen ment be, mivel nem teljesen keresztben állt. A kaliber .243 win. A patron saját töltésű 6,5 grammos Nosler Partiton.

A lövés után azonnal szedtük a sátorfát, és indultunk megnézni, mielőtt ránk sötétedik. Na itt jöttek a kemény dolgok, de hát a problémák mindig a ravasz meghúzása után kezdődnek. A les egy szakadék szélén volt. A kép jobb oldalán belógó fák szintén. Azok tövében egy kisebb párkányon ereszkedtünk, majd kanyarodtunk rá a szemközti oldalra. A rálövés helye alatt lévő vörösfenyő magasságában mentünk keresztbe, majd onnan lekanyarodtunk a kép aljáig, még az alá kicsivel. Sajnos hiába lámpáztunk, ugyanis addigra ránk szürkült elég rendesen, nem sikerült meglátni. Indulás vissza, jött a "parancs", már inkább sötétben de nem arra, hanem fel a tetőre (mondván, hogy amerre jöttünk már életveszélyes...mondtam neki, hogy volt olyan érzésem, hogy már idefele is az volt  Röhög). Erőnlétileg nincs sok gondom...de nem vagyok hegyi ember. Nemtom a képen mennyire jön vissza, de sokszor megfordult a fejemben, hogy normális vagyok e...Amikor felértünk, volt olyan érzésem, hogy újjászülettem...Meg lettem dicsérve, hogy elsőre ezt megúsztam, de nem nagyon vigasztalt az ott éppen  Röhög

Terítékfotó sajnos nincs, a fentiek okán. Tegnap hívott  az ember, hogy vasárnap reggel tudták "előszedni".

Tisztelet!

 Emelem  Wave
András


Naplózva
Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: