Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371974 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1395 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 21:40:34 »

Ffúúú, ezt a sok Chris Kyle-t….. Ördög
Az egyik téli hajtáson valami hatvanvalahány lövésből kemény 18-as teríték sikeredett.  OOO
Természetesen én is hozzájárultam a csak hangos, több mint kétharmad üres puffogtatáshoz, egy lájtos sebzéssel, amit más szerencsére helyre hozott. Angyal
Én speciel hajtáson eddig többet hibáztam álló vadat, mint futót…. de hát az biztos jobban tudja, hogy hogyan kellene ezt csinálni, aki nem jár hajtásra, csak üresben szakért. Ilyeneket is csak olyan erős kritikai érzékkel megáldott, csak lőtérre járók beszélnek, akik szerint a lőterezést tényleg össze lehet vetni a disznóhajtással. Mindkettőt ki kell próbálni, és csak azután szakértegetni, meg össze hasonlítgatni.
Hol van futóvadas lőtér...... elég számban, megfizethető áron… ahol saját nagy golyósoddal lőhetsz?  Vállat von Fejvakarás
Egy dolog miatt viszont nagyon megnyugtató az ilyen terep….. LÁTSZ….. és ami fő, nem csak a vadat, de a vadásztársakat is.
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1396 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 21:51:39 »

"Hol van futóvadas lőtér...... elég számban, megfizethető áron… ahol saját nagy golyósoddal lőhetsz?"  És miért nincs? Mert nem élne meg! Mert sok "vadász" szarik arra, ha megpiszkolja a vadat, ő úgyis hamar elfelejti. Miért csak "trófeás vadászidényben" van munkájuk a vérebeseknek? Na ugye?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1397 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 22:13:07 »

"Hol van futóvadas lőtér...... elég számban, megfizethető áron… ahol saját nagy golyósoddal lőhetsz?"  És miért nincs? Mert nem élne meg! Mert sok "vadász" szarik arra, ha megpiszkolja a vadat, ő úgyis hamar elfelejti. Miért csak "trófeás vadászidényben" van munkájuk a vérebeseknek? Na ugye?

Sanyooo... ez vég nélküli vita lenne.
Rám senki sem mondhatja, hogy sajnáltam a patront gyakorlásra, de nagyon nehéz egy hajtás körülményeit le modellezni, ha más nem a valódi vadászat által okozott felfokozott lelki állapot miatt.
Legyél őszinte, csak vaddisznó hajtáson van sebzés? Akkor be kéne tiltani minden olyan vadászati módot, ahol sebzés szokott lenni? Vagy csak olimpiai szintű lövészek vadászhatnának? Vagy hol kéne a határt meghúzni szerinted?  Vállat von Fejvakarás
Attól viszont agylobot kapok, ha valaki nagy büszkén eljön egy "gusztival" disznóhajtásra, azzal, hogy "ez viszi még a jávort is, erre a kis disznócskára ne lenne jó?" Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1398 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 22:14:41 »

"Sanyooo... ez vég nélküli vita lenne."---Akkor ne vitatkozzunk!  Kacsint
 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1399 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 22:23:49 »

"Hol van futóvadas lőtér...... elég számban, megfizethető áron… ahol saját nagy golyósoddal lőhetsz?"  És miért nincs? Mert nem élne meg! Mert sok "vadász" szarik arra, ha megpiszkolja a vadat, ő úgyis hamar elfelejti. Miért csak "trófeás vadászidényben" van munkájuk a vérebeseknek? Na ugye?
A futóvadas lőteret nálam úgy hívják, nyúlhajtás.
Én ott szoktam gyakorolni, persze az sincs ingyé!
A disznóhajtás meg, többnyire nem a százzal robogó disznókról szól, sokkal inkább a lopakodó kanról, meg a kiutat kereső meg-meg álló kondáról.
Szvsz!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1400 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 22:26:04 »

A futóvadas lőteret nálam úgy hívják, nyúlhajtás.
Én ott szoktam gyakorolni, persze az sincs ingyé!
A disznóhajtás meg, többnyire nem a százzal robogó disznókról szól, sokkal inkább a lopakodó kanról, meg a kiutat kereső meg-meg álló kondáról.
Szvsz!

Én ezt a helyedben nem nagyon hangoztatnám és nem is lennék rá büszke!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1401 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 22:30:01 »

Attól viszont agylobot kapok, ha valaki nagy büszkén eljön egy "gusztival" disznóhajtásra, azzal, hogy "ez viszi még a jávort is, erre a kis disznócskára ne lenne jó?" Fejvakarás
 Emelem

És a sokak által magasztalt 243-as???
Lövik vele hajtásban a disznót, néhány eszement a bőgő bikát is!  Tasli  Fej a falba
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1402 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 22:39:07 »

Én ezt a helyedben nem nagyon hangoztatnám és nem is lennék rá büszke!
Kifejtenéd?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1403 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 22:39:56 »

Én ezt a helyedben nem nagyon hangoztatnám és nem is lennék rá büszke!
Miért?
A sörétes futóvad-lövés a legjobb "gyerekszoba" a hajtáson való golyóspuskázáshoz.
Soha nem az a legeredményesebb és legtisztábban lövő vadász a hajtáson, aki mérnöki precizitással, kompasszal és görbevonalzóval megtervezett lövéseket tesz...
hanem az, aki jó ritmusérzékkel "odalő" tempóból.
Arról ismerszik meg leginkább a második ( maximum 2 lőszer/terítékre hozott disznó arányon túl), hogy az olyan hülye kérdésekre, mint a "légyszíves mondd már el, te mennyit tartasz elé", fingja sincsen, hogy mit kellene válaszolnia Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1404 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 22:50:44 »

A futóvadas lőteret nálam úgy hívják, nyúlhajtás.
Én ott szoktam gyakorolni, persze az sincs ingyé!

Élménydús lehet a vadgazdának a fityegő lábú, megsörétezett nyulak látványa!
Valóban nincs "ingyé", mert a határ tele beteg vaddal...
A "nyúlkorongot" azért találták ki, hogy ne a vadon kelljen gyakorolni!
Még akkorsem wazze, ha az "csak egy sz@ros nyúl"nem egy vaddisznó!
Kifejtettem.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
forester73
Vendég
« Új üzenet #1405 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 22:56:42 »

A futóvadas lőteret nálam úgy hívják, nyúlhajtás.
Én ott szoktam gyakorolni, persze az sincs ingyé!
A disznóhajtás meg, többnyire nem a százzal robogó disznókról szól, sokkal inkább a lopakodó kanról, meg a kiutat kereső meg-meg álló kondáról.
Szvsz!

Szerintem erről is meg azokról is , kiszámíthatatlan , felemelő , ünnepi stb. aki nem érzi annak felesleges magyarázni , mint született vaknak a napfelkeltét . A kutyák koncertje , a zörgő avar ,  ropogó hó , a rohanó konda , a lopakodó - sunnyogó kan és még lehetne sorolni .

És a sokak által magasztalt 243-as???
Lövik vele hajtásban a disznót, néhány eszement a bőgő bikát is!  Tasli  Fej a falba


Nálunk 7 mm alatt nem vehet részt hajtáson , punktum , ja és egycsövűvel sem . Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1406 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 23:13:45 »

Nálunk 7 mm alatt nem vehet részt hajtáson , punktum , ja és egycsövűvel sem . Emelem

Bölcs döntés!   Igen  Emelem  Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1407 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 23:51:42 »

Élménydús lehet a vadgazdának a fityegő lábú, megsörétezett nyulak látványa!
Valóban nincs "ingyé", mert a határ tele beteg vaddal...
A "nyúlkorongot" azért találták ki, hogy ne a vadon kelljen gyakorolni!
Még akkorsem wazze, ha az "csak egy sz@ros nyúl"nem egy vaddisznó!
Kifejtettem.
Kifejtetted!
Ismeretlenül is elég szar véleményed van rólam.
Többek szerint is elég jól bánok a pléh puskával.
Meggyőződésem, hogy sörétes puskával, lőtéren csak lőbiztonságot lehet megtanulni, vadászni viszont csak a vadon.
Tapasztalatom szerint az ösztönös sörétlövők a disznóhajtásokon is jól szerepelnek.
Nem részletezném mia különbség a nyúl, a szalonka, kacsa, liba, meg a fácánra való lövés között.
Persze, puding próbája az evés!
Meghívsz egy szezon eleji nyúlvadászatra, és kiderül hány fityegő lábu gyúl marad utánnam. Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1408 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 23:53:44 »

Nálunk 7 mm alatt nem vehet részt hajtáson , punktum , ja és egycsövűvel sem . Emelem
Az elsőt értem és egyet is értek vele.
A második tiltás viszont nem értem. Fejvakarás
Kíváncsi lennék az okára?
(az meg csak most jutott eszembe, hogy akkor Anti is ki lenne közösítve a rángatós egycsőrüjével? Vállat von )
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
forester73
Vendég
« Új üzenet #1409 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 07:00:14 »

Bocs sz@rul írtam , egylövetü/gavallér puskával nem állhat fel a hajtáson ! Wave

Naplózva
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: