Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371873 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1365 Dátum: 2015. Augusztus 24. - 22:44:54 »

 
Miklós!
Van neked arról fogalmad, hogy ez akkoriban nekem mennyire Nyugat volt már? Vigyorog
Összeteszem a két kezem, hogy egyáltalán annyit vadászhattam ott, még ha nem is mindig nálam volt a puska...de az élményt én is mindig haza hoztam Igen
Sőt sajnos nem egyszer jobban élveztem és megéltem a vadászatot, mint aki elengedte a lövést....
A hegyi vadászat a vadászatok királynője és kár, hogy többé már nem művelhetem.
De legalább van mire emlékeznem Angyal Táncol


 Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1366 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 07:57:00 »

Miklós!
Van neked arról fogalmad, hogy ez akkoriban nekem mennyire Nyugat volt már? Vigyorog
Összeteszem a két kezem, hogy egyáltalán annyit vadászhattam ott, még ha nem is mindig nálam volt a puska...de az élményt én is mindig haza hoztam Igen
Sőt sajnos nem egyszer jobban élveztem és megéltem a vadászatot, mint aki elengedte a lövést....
A hegyi vadászat a vadászatok királynője és kár, hogy többé már nem művelhetem.
De legalább van mire emlékeznem Angyal Táncol

Miért nem művelheted ? Talán kitiltottak minden alpesi és kárpáti országból ?   Csodalk   Esetleg a túlsúly ?   Nyihi
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1367 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 09:20:35 »

Igazan jo kampok! Habar, a vegek igencsak kifele hajlanak.
Sokat kellett ertuk maszni?

Szervusz!

Ez egy konnyu tura volt. Ide barki fel tud menni. A szintkulonbseg sem volt jelentos. Keresd meg a Niederhorn csucsot az interneten.

Az egesz gyaloglas 4.5-5 oras volt, de csak azert mert gyakran megalltam fotozni es vittem magammal ket tripodot, egy videot, egy nagy fenykepezogepet (Nikon D800), harom optikat es a kiegeszitoket.

Az viszont teny, hogy szedolos emberek ne menjenek ide, mert gyakran a szakadek szelen fotoztam.

Par kep a turarol:





Oreg koszali kecske figyeli a koszali sas mozgasat.





Ennek a koszali kecske gidanak nincs teriszonya...  Mosolyog

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1368 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 09:26:06 »

Majd a preparátor belövi az optimális szöget.... Vigyorog

Igen f@sza zerge Igen
Elkoptattam pár centi bakancstalpat a Maria Alm - Saalfelden - Lofer vonalon oda-vissza  Vigyorog, de arrafelé ilyen kampók nem igen teremtek.
Pedig lelkesen kerestem a viselőjét, vagy 10 éven át Stoel

Genfi!
Őt merre sikerült fotóvégre kapni?
 Emelem

Szervusz!

Tenyleg nagyon jo zerge!

Juliusban is talalkoztam vele, de akkor viharos, esos ido volt, es fent a hegyen csak 8 fok... Nem is tudtam jo kepet csinalni, pedig akkor ez a zerge alig 120 meterre legelt a szakadekos hegyoldal masik oldalan.

Egyebkent Niederhorn kornyeken kaptam lencsevegre ezt a zerget. Nem egy kemeny tura. Viszonylag egyszeru ide felmenni. Ha erdekel, akkor irjal privatban es egyszer fel tudunk ide menni.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1369 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 10:40:43 »

Miért nem művelheted ? Talán kitiltottak minden alpesi és kárpáti országból ?   Csodalk   Esetleg a túlsúly ?   Nyihi
Igen kitiltottak....azaz piros lappal kiállítottak.
Amikor 1 hónapon belül 3x operáltak 2-4 órás altatásban, hogy megmaradjon a karom, akkor a sok szintetikus sz@r közül valamelyik, vagy valamelyek kombinációja átállította a központi vezérlésemet Stoel
Azóta a pulzusom csak gyógyszerrel megy 100 alá és ha megterhelem magam, az nem tesz jót neki.
Lehetnek olyan átmeneti következményei, amik nem szerencsések egy 30 centis párkányon sétálgatva......erre egy hegyi cserkelésen jöttem rá, de még időben le tudtam ülni egy nagy kőre, mielőtt lelátogattam volna az alattunk tátongó szakadékba.
Így sajnos nem lehet bevállalni semmilyen hegyi gyaloglást....marad a síkvidék és a lankás dombokon való séta Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1370 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 11:14:00 »

Igen kitiltottak....azaz piros lappal kiállítottak.
Amikor 1 hónapon belül 3x operáltak 2-4 órás altatásban, hogy megmaradjon a karom, akkor a sok szintetikus sz@r közül valamelyik, vagy valamelyek kombinációja átállította a központi vezérlésemet Stoel
Azóta a pulzusom csak gyógyszerrel megy 100 alá és ha megterhelem magam, az nem tesz jót neki.
Lehetnek olyan átmeneti következményei, amik nem szerencsések egy 30 centis párkányon sétálgatva......erre egy hegyi cserkelésen jöttem rá, de még időben le tudtam ülni egy nagy kőre, mielőtt lelátogattam volna az alattunk tátongó szakadékba.
Így sajnos nem lehet bevállalni semmilyen hegyi gyaloglást....marad a síkvidék és a lankás dombokon való séta Vigyorog

Rá se ránts Csaba! A magyar ember nem olyan gyáva, szaladgálós fajta! (Hadházi László), meg a rokonaink között nem volt egy zerge sem! (Csathó Kálmán)  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1371 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 11:33:39 »

Rá se ránts Csaba!
Azt se tud...írta, hogy gebasz van a kezével... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1372 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 11:35:17 »

Azt se tud...írta, hogy gebasz van a kezével... Stoel

Hiába, a barát az barát!  Suicide


 Ördög
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1373 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 14:43:12 »

Igen kitiltottak....azaz piros lappal kiállítottak.
Lehetnek olyan átmeneti következményei, amik nem szerencsések egy 30 centis párkányon sétálgatva......erre egy hegyi cserkelésen jöttem rá, de még időben le tudtam ülni egy nagy kőre, mielőtt lelátogattam volna az alattunk tátongó szakadékba.
Így sajnos nem lehet bevállalni semmilyen hegyi gyaloglást....marad a síkvidék és a lankás dombokon való séta Vigyorog

Szervusz!

Sajnos igy van ahogy irod, a hegyekben nagyon esznel kell lenni.

Mellekelten felteszek egy rovid videot a szakadek szelen jatszadozo koszali kecske gidakrol es a fent orkodo nagymamarol. A koszali sas is a kornyeken volt, igy jogos volt az orszam gyanakvasa ! ! !

https://label.web.cern.ch/label/vadaszforum/Niederhorn.wmv
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1374 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 14:46:34 »

Genfi, nagyon jók a beszámolóid.  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1375 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 15:16:16 »

Genfi, nagyon jók a beszámolóid.  Igen

Szervusz!

Koszonom!

Majd meg teszek fel kepeket.

A tura soran az egyeduli amirol lemaradtam, az a koszali sas volt. Mire kivettem a hatizsakbol es elokeszitettem a harom labu allvanyt es a videot, addigra kereket oldott. Pedig hatalmas peldany volt! Ugy latszik nem akarta, hogy felkeruljon az internetre. Pedig a fiatalkoru koszali kecske gidak sok csunya dolgot tudnanak meselni errol a sas bacsirol...

 Ördög

Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1376 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 15:25:52 »

Nem semmi történeteket hallani a kőszáli sasokról.

Nagyon jók a képek.  Emelem
Naplózva

Üdv End
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1377 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 17:42:37 »


Majd meg teszek fel kepeket.



Szevasz!
Jo kepek, varjuk a folytatast.

Keresd meg a Niederhorn csucsot az interneten.



Megtortent! Azert ajaltam Csabanak hogy nyugatabbra kellett volna mennie.
Habar, ahogy elnezem ott nem tudott volna vadaszni
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1378 Dátum: 2015. Augusztus 26. - 13:55:10 »

Szevasz!
Jo kepek, varjuk a folytatast.

Szervusz!

A tura soran talalkoztam harom azonos koru koszali kecske gidaval is. Talan testverek voltak, de lehet hogy csak koszali kecske ovoda volt, ahogy otthon a vaddisznok is csinaljak.

Felteszek par kep a gidakrol.







Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1379 Dátum: 2015. Augusztus 27. - 16:21:46 »

Igeretemhez hiven befejezem a tura beszamolot.

Mar egeszen fent a hegyen talalkoztam egy idosebb koszali kecske nagymamaval. O mar tudta, hogy a hatizsakos, fenykepezogepes, allvanyos turistaktol nem kell felni. Sikerult is egy szep sorozatot csinalni.











Kozben eszrevettem egy hatalmas koszali sast is, de mire elokeszitettem a fotos felszerelest, a sas nem birta tovabb es elment. Pedig a tavolsag kozel 200 meter volt, es ennek ellenere a koszali sas nem birta elviselni az ember jelenletet. Gondolom a zerge es koszali mamak ezert figyeltek olyan idegesen az eget, mert ereztek, hogy a hegyek kiralya itt vadaszik a kornyeken.

Egy fiatal nosteny koszali kecske bizalmatlanul nezegetett felem.









Ez a koszali kecske es gidaja a szakadek szelen reztek magukat biztonsagban.



A zergek, koszali kecskek hazaja.



Innen fordultam vissza, mert mar keso delutanra jart az ido. Ezeket a sziklakat majd a tavaszi hoolvadas utan latogatom meg.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: