Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371856 alkalommal)
Croaker
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1320 Dátum: 2015. Május 28. - 08:49:58 »

Minden tisztelettel, de ez nem a facebook, se a chat.hu, hogy személyes adatokat adjak meg...
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1321 Dátum: 2015. Május 28. - 09:12:11 »

Elnézést, ha a fórum szabályzat valamelyik pontjának nem felel meg a hozzászólásom.

Arra a kedves kérdésre, hogy hogyan lehet komolyan venni, az lenne a válaszom kedves csontmetsző, hogy egy tombolán nyert vadászati lehetőséget szeretnék valakinek átadni, és erről szívesen beszélek bárkivel hosszabban privátban, amihez ott az emailcím, de nem hiszem, hogy indokolatlan cikizni kellene a másikat ehhez hasonló kommentekkel.

Megköszönöm, ha valaki tájékoztat, hogy miért "érdemel" törlést a kérdésem, de nem azért írtam ide, hogy beszólogatásokat olvassak.

Köszönöm!


Emelem
Azért első hozzászólásként ezzel kezdeni kissé gyanús... Másrészt ezt élmény, történet vagy tapasztalat témában gondoltad-e idevalónak... OffTopic
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Croaker
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1322 Dátum: 2015. Május 28. - 09:27:17 »

Emelem
Azért első hozzászólásként ezzel kezdeni kissé gyanús... Másrészt ezt élmény, történet vagy tapasztalat témában gondoltad-e idevalónak... OffTopic


Amikor végignéztem a téma címeket, ezt találtam megfelelőnek. Most, hogy rákérdeztél, látom, hogy van olyan, hogy Eladnám - Keresem - Elajándékozom.
Ezzel csak az a bibi, hogy ez a Vadászfelszerelés fő-kategóriában van, de ha ez oda való, akkor innen törlöm, és átteszem oda.

Nyugodtan lehet bármi gyanús, (elviekben) szabad ország, mindenki arra gyanakszik, akire akar. Én, ahogy írtam, tombolán nyertem egy vadászati lehetőséget, amivel nem tudok élni, de gondoltam a "Vadászat külföldön" kategóriában hátha találok érdeklődőt, aki fel tudná ezt használni, és általam olcsóbban jutna hozzá egy vadászélményhez.

Egyelőre csak gyanúsítgatást, ellenszenvet, és csupa kedves hozzászólást kaptam. Lehet, hogy rossz volt az indítás, rossz a fórum téma-választásom, nem szimpatikus a csak az erre a célra létrehozott, egyébként spamgyűjtésre jó freemailes létrehozott címem, de semmi kedvem a személyeskedéshez. Franc se gondolta, hogy ha valaki segíteni akar valakinek azzal, hogy olcsóbban jusson hozzá valamihez, mintha "becsengetne" egy vadászatszervező irodához, akkor így jár. Ez is jó tapasztalat volt.  Vállat von
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1323 Dátum: 2015. Május 28. - 09:38:23 »

Amikor végignéztem a téma címeket, ezt találtam megfelelőnek. Most, hogy rákérdeztél, látom, hogy van olyan, hogy Eladnám - Keresem - Elajándékozom.
Ezzel csak az a bibi, hogy ez a Vadászfelszerelés fő-kategóriában van, de ha ez oda való, akkor innen törlöm, és átteszem oda.

Nyugodtan lehet bármi gyanús, (elviekben) szabad ország, mindenki arra gyanakszik, akire akar. Én, ahogy írtam, tombolán nyertem egy vadászati lehetőséget, amivel nem tudok élni, de gondoltam a "Vadászat külföldön" kategóriában hátha találok érdeklődőt, aki fel tudná ezt használni, és általam olcsóbban jutna hozzá egy vadászélményhez.

Egyelőre csak gyanúsítgatást, ellenszenvet, és csupa kedves hozzászólást kaptam. Lehet, hogy rossz volt az indítás, rossz a fórum téma-választásom, nem szimpatikus a csak az erre a célra létrehozott, egyébként spamgyűjtésre jó freemailes létrehozott címem, de semmi kedvem a személyeskedéshez. Franc se gondolta, hogy ha valaki segíteni akar valakinek azzal, hogy olcsóbban jusson hozzá valamihez, mintha "becsengetne" egy vadászatszervező irodához, akkor így jár. Ez is jó tapasztalat volt.  Vállat von

 Emelem

Szerintem, ha egy bemutatkozással kezdtél volna (a céltopikban Kacsint) - és itt senki se a bankszámlaadataidra vagy egyéb nagyon személyes dolgokra gondol - utána pedig szépen leírod ezt a tombolás történetet, senki se szólt volna egy rossz szót se...
Amilyen az adjonisten...
 Wave


- Remélem azért a Modik ezt a csevegést átrakják a megfelelő helyre.
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1324 Dátum: 2015. Május 28. - 12:26:44 »

Emelem

Szerintem, ha egy bemutatkozással kezdtél volna (a céltopikban Kacsint) - és itt senki se a bankszámlaadataidra vagy egyéb nagyon személyes dolgokra gondol - utána pedig szépen leírod ezt a tombolás történetet, senki se szólt volna egy rossz szót se...
Amilyen az adjonisten...
 Wave


- Remélem azért a Modik ezt a csevegést átrakják a megfelelő helyre.

Én szívesen közzéteszem a bankszámla számomat, aki akar néhány milliócskát rátehet, nem vagyok sértődős!  Ördög
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1325 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 09:41:20 »

Ismet elerkezett a zerge vadaszat ideje.

A 2014 es 2013 evi sikertelen erdelyi, retyezati zerge vadaszatok utan ebben az evben Ausztria fele vettem az iranyt. Egy profi vadasz utakat szervezo budapesti iroda segitsegevel jutottam ki Voralbergbe, Ausztria legtavolabbi, a svajci hatar kozeleben talalhato tartomanyaba.

Sajnos a terulet gazdajanak igaza volt, amikor elore figyelmeztetett, hogy augusztusban nagyon meleg lehet. Az is volt. Eredetileg egy hutteben laktam volna, de a szokatlan melegben - mar nyolcadik hete nem volt eso arrafele ... - a viz elfogyott es vegul egy nagyon szep turista szallodaban kaptam szobat. Innen indultunk elso esti cserkelesre.

A teheneknek utanfutoval hordtak a vizet a hegyre. A helyiek elbeszelese szerint ilyen melegre es szarazsagra emberemlekezet ota nem volt pelda. A borjak is szenvedtek a melegtol.



A kilatas magaert beszel:



Ezen a hegyen probaltuk megkeresni a zergeket.





Egy rovid feloras gyaloglassal elertunk egy regi haz romjaihoz, ahol leultunk es vartunk. Sajnos nem lattunk semmit, igy egy ora elteltevel a kisero azt javasolta, hogy menjunk fel a hegyre. Hatha a zergek fent vannak a teton. A tavolsag nem volt tul nagy es a szintkulonbseg is csak 400 meter korul volt, de nagyon meleg volt, es a lemeno nap pont ezt a hegyoldalt melegitette. Igy majdnem egy oraba telt mire felertunk a hegytetore.

Sajnos negy fiatal zergen kivul massal nem talalkoztunk.









Fent 2000 meteren meg szepen sutott a nap, de lent a volgyben mar erosen kezdett sotetedni, igy elindultunk lefele. Ereszkedes kozben ket zerget is lattunk, de mindketto joval 2000 meter alatt volt. Mivel a hegyteton is szokatlanul meleg volt, ezert a zergek a huvosebb, mely szakadekos volgyekbe huzodtak, ahova alig sut be a nap, az eszaki hideg oldalon.

Holnap majd ilyen helyre fogunk menni, igerte az osztrak kisero!

Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1326 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 11:01:19 »

Ismet elerkezett a zerge vadaszat ideje.



 Igen
Kíváncsian várom, főleg hogy ha minden jól megy az idén én is a sógorék felé veszem az irányt ugyanezen céllal.
 Emelem  Wave
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 10. - 11:11:45 írta Pyrus » Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1327 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 21:50:02 »

Szia Genfi,
 Melyik rėsze ez Ausztriának, Rätikon, Montafon......... ?

Üdv.            Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1328 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 22:18:46 »

Fantasztikus képek! Várom a folytatást. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1329 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 09:14:09 »

Szia Genfi,
 Melyik rėsze ez Ausztriának, Rätikon, Montafon......... ?

Üdv.            Gyuri

Szervusz!

Ez Voralberg, Faschina kozeleben.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1330 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 14:06:49 »

Voralbergben a 2000 méteres hegycsúcsokon is nagyon meleg volt, így a zergék a hegytetőről lehúzódtak az északi hideg oldal mély szurdokaiba, ahova alig sütött be a nap.

Az első este sikertelen cserkelése után, másnap reggel egy ilyen hideg oldalt látogattunk meg. Fél órás kapaszkodás után a legelő tehenek fölött a hegyoldalban meg is láttuk a zergéket. Már indultak vissza a szurdokba a nappali pihenő helyre. A zerge csapat egy része már be is lépett a takarásba, sajnos volt köztük egy jó zerge bak is. Szerencsére az egyik öreg zerge kecske még engedett a kísértésnek, és kint maradt egy kicsit csipegetni a legelőn a bokroktól pár méterre. A fiatal zergék még kint voltak a réten és játékosan kergették egymást a hegyoldalban, így nagyon óvatosan előre csúsztam és feltettem a puskát a hátizsákra. A távolságot 196 méterre mértem.



Szerencsére az oldalszél gyenge volt, így csak azt kellett figyelembe venni, hogy közel 30 fokban felfelé kellett lőni. Igyekeztem jól kidolgozni a lövést, mert tudtam, hogy második lehetőségem ebben a hegyoldalban nem lesz. Csak egy ugrás, és a zerge a bokrok között lesz.

Szerencsére a szívlövésre az öreg zerge helyben maradt.







Nyari szorben.


Az osztrak kisero es az oreg zerge.


Boldogan vettem át a töretet és néztem meg a 12-13 évesre becsült zerge kampóját, de az igazi meglepetés még csak most jött! Mint kiderült, a zergének volt egy 10 centis harmadik kampója is, ami nem a fején, hanem a jobb hátsó lábán nőtt ki. Őszintén megmondom, én meg ilyennel soha nem találkoztam! Úgy tudom, ez egy igen ritka rendellenesség, és az osztrák, német vadászok nagyra értékelik.





Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1331 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 14:13:31 »

Szia Genfi!

Gratulálok a sikeres vadászathoz. Ilyen kinövésről még csak nem is hallottam. Érdekes.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1332 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 14:22:18 »

 Igen Emelem Emelem Wave

Érdekes kinövés, még csak hallani sem hallottam ilyenről.
Nem is értem mi lehetett a célja a természetnek vele...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1333 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 14:29:37 »

Szia Genfi!

Gratulálok a sikeres vadászathoz. Ilyen kinövésről még csak nem is hallottam. Érdekes.


Szervusz!

Mivel ez a rendellenes kinoves a zerge laban volt, ezert en eloszor azt gondoltam, hogy ez valamilyen farkas korom. De az osztrak kisero felvilagositott, hogy ez nem korom, hanem ugyanaz az anyag mint a kampo. Az osztrak kisero azt mondta, hogy az apja eleteben egyszer lott egy ilyen zerget, amelyiknek harom kampoja volt. Ugy nez ki, hogy ez egy nagyon ritka dolog a zergek kozott.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1334 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 16:35:54 »

Szervusz!

Mivel ez a rendellenes kinoves a zerge laban volt, ezert en eloszor azt gondoltam, hogy ez valamilyen farkas korom. De az osztrak kisero felvilagositott, hogy ez nem korom, hanem ugyanaz az anyag mint a kampo. Az osztrak kisero azt mondta, hogy az apja eleteben egyszer lott egy ilyen zerget, amelyiknek harom kampoja volt. Ugy nez ki, hogy ez egy nagyon ritka dolog a zergek kozott.

Szervusz Genfi!
Gratulalok a kulonleges es nagyon jo kampos zergehez!
Kerdeznem hogy most milyen puskaval vadaszol a hegyekben. Emlekszem legutobb mikor errol beszeltunk eppen kerested az igazi fegyvert a zergevadaszatra.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: