Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372225 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1170 Dátum: 2014. November 28. - 10:52:49 »

Az ügyeleles lady kifejlett volt, vagy azt is elástátok? Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1171 Dátum: 2014. November 29. - 04:54:32 »

Tegnapi feherfarku szarvasom. Ezt a fiatal bikat azert lottem meg mert nagyon bicegett az elso bal labaval. Nagyon hamar farkas vagy coyote preda lett volna. Sok a ragadozonk es senki sem vadassza. 20 m-es  tudo loves. Fat Head vadaszhegy. Nem ment messzire, ugy 40m el eldolt.

Nehany ora mulva vagyis ejszaka kettokor utazunk 3 napra Saskatchewan  szomszed allamba ugyancsak feherfarku szarvas bikara vadaszni ismerosokhez. Kezdek izgulni. Nem sok alvas lesz ma ejszaka.


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1172 Dátum: 2014. November 29. - 09:07:34 »

 Emelem
(Ez a vadászat.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1173 Dátum: 2014. November 29. - 10:08:08 »

Az ügyeleles lady kifejlett volt, vagy azt is elástátok? Ördög
"Mártinak hívták. De nem ezért ástam el."
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1174 Dátum: 2014. December 01. - 08:55:49 »

Márk!

 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1175 Dátum: 2014. December 03. - 06:32:37 »

Ma delbe erkeztunk haza a szomszed tartomanybol a feherfarku szarvas vadaszatunkrol. Minden jol ment azonkivul, hogy egy egeszseges hoviharba keveredtunk oda menet ejszaka, es az 5 oras utbol7 oras lett. Igy nezett ki az idojaras mikor vegre befutottunk a kis varosba, jo minusz husz fokba es a szel fujta a havat kegyetlenul. Azert nappal sokkal jobb volt mint ejszaka vezetni.



Az ido felengedett keso delutan, es igy ki ultunk a leseinkre egy keveset, habar nem sok szerencsevel es koran is sotetedik. Nehany szarvas nyomot lattam a friss hoba. Kesobb lattam ket tehenet es nehany fiatal szarvast hozzam relativ kozel, de nem ij tavolba. Az ott elo baratunk mondta, hogy latott szep bikakat az utobbi napokba es csak legyunk turelemmel, es az ido is csak javulna. O egy nagyon szepet ejtett Nov. kozepe tajan. Privat teruleteken vadaszunk kulonben. Vasarnap kora reggel a lesen ultem (mobil lesek) delig de csak 1 bikat lattam ami hasonlo lehetett trofea nagysagba mind amit nehany nappal elotte otthon lottem, de korulottem a fiatal nyarfak nagyon meg voltak dorzsolve ami nagyobb bika jelenletere mutat, igy ultem, vigyazkodtam, es remeltem. Ide kimondottan nagyobb trofeaju bikara jottunk vadaszni. Hideg volt mint a nyavalya -20 szel nelkul, de az ritkan szunetelt. Hetfon is ugyanugy ucsorgok a lesen a nap esemnytelenul telt akar a masnap, kezdett esteledni is mikor a havas fak kozt vegre mozgasra lettem figyelmes tolem vagy 50m-re. Leakasztom a kukkerem a lesem ulokejerol nagy csendbe es a mozgas iranyaba tekintek; 4mp. "biralas" eleg is volt ahoz, hogy rogton vissza is akasztjam a helyere, igaz mostmar izgatottabban, kiemelem az ijam a lesem ijtartojabol es alltam is fel. A kukkerbe lattam hogy egy jo bika, lattam hogy vastag az agancsa amit en nagyon kedvelek; ha bejon megprobalom megloni gondoltam. A bika jott lassan figyelgetve de nem volt ideges, kereszt szel volt, en szel alatt voltam. Amikor egy vastagabb fa moge kerult a feje hatrahuztam az ijam (a fat mar azelott regen kiszemeltem erre a celra) es igy vartam nehany mp-et amig keresztbe ert velem es akkor ranyomtam az elsutom billentyujere. A 21 m -es loves volt perfekt volt a vesszo eltunt az elso laba mogott szorosan a testebe. A bika nekiszaladt vagy 20 metert, es megallott, es csak allott, es csak allott, en meg neztem a kukkerbe nem tudtam volna loni mert surube volt es hattal is felem. Allott vagy egy fel percig, (en meg imadkoztam, hogy menjen mar le) egyszer csak megcsovalja a farkat es elindul teljesen normalisan. Nem jott, hogy hiddjem, a nyilvesszom ott volt a hoba, beleallva a folbe ahol ralottem teljesen veresen. Ment vagy 20 metret mire kiert az erdo szelere es ujra megallt, lattam kicsit megtantorodik de nem ment le, nehany mp mulva ujra megtantorodik es osszecsuklik. Utana tobbe nem mozdult. Meg figyeltem 10 percig de tobbe nem mozdult. Tetszik a bika orulok neki. Jovore ujra elmegyunk remelem.       


 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1176 Dátum: 2014. December 03. - 08:55:21 »

Ma delbe erkeztunk haza a szomszed tartomanybol a feherfarku szarvas vadaszatunkrol.
 
Gratulálok Emelem
Érdekes az íjászatnál ez, hogy nem akar kimenekülni a világból. Gondolom nem tudja beazonosítani a veszélyt, csak egy kis suttyanást hall, talán némi ütést az oldalán. Gondolom nem is fáj neki egyből, így aztán megáll ,,gondolkodni", mi is volt ez. Aztán eldől.
Azt hiszem Széchenyi Zsigmond írt ilyet, mikor 0.22-el lőtt  zebrát. Az csak legelészett tovább, aztán csak eldőlt. (ez az abszolút humánus, még csak meg sem ijed Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 03. - 08:56:55 írta Pyrus » Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #1177 Dátum: 2014. December 03. - 10:37:20 »




     Jó napot!

    Gratulálok,,, nagy élmény lehetett! Mosolyog
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1178 Dátum: 2014. December 03. - 12:26:30 »

Márk  Emelem
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1179 Dátum: 2014. December 03. - 13:37:17 »

Gratulálok!
Milyen korú bika? Hány évestől érett? Minden korosztály lőhető, valaki foglalkozik ezzel arrafelé, vagy ha jó trófeát ígér, akkor meglövik a fiatalabb bikát is és kész? Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1180 Dátum: 2014. December 04. - 05:03:36 »

Gratulálok!
Milyen korú bika? Hány évestől érett? Minden korosztály lőhető, valaki foglalkozik ezzel arrafelé, vagy ha jó trófeát ígér, akkor meglövik a fiatalabb bikát is és kész? Wave
5 eves tajan.Nem, itt nem foglalkoznak a korosztalyal es a "lohetoseggel". Igen, ha veszel egy  feherfarku szarvas engedelyt az jo akarmilyen agancsu bikara (vagy tehenre, borjura) Nincs korlatozas.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1181 Dátum: 2014. December 04. - 13:54:06 »

5 eves tajan.Nem, itt nem foglalkoznak a korosztalyal es a "lohetoseggel". Igen, ha veszel egy  feherfarku szarvas engedelyt az jo akarmilyen agancsu bikara (vagy tehenre, borjura) Nincs korlatozas.

Ez azért komoly kitartás, hogy ilyen sokat ilyen hidegben kint üljön az ember.

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1182 Dátum: 2014. December 04. - 19:07:46 »

5 eves tajan.Nem, itt nem foglalkoznak a korosztalyal es a "lohetoseggel". Igen, ha veszel egy  feherfarku szarvas engedelyt az jo akarmilyen agancsu bikara (vagy tehenre, borjura) Nincs korlatozas.

Köszönöm a választ. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1183 Dátum: 2014. December 04. - 23:49:28 »

5 eves tajan.Nem, itt nem foglalkoznak a korosztalyal es a "lohetoseggel". Igen, ha veszel egy  feherfarku szarvas engedelyt az jo akarmilyen agancsu bikara (vagy tehenre, borjura) Nincs korlatozas.
 

Mondjuk nalunk annyiban van korlatozva a tehen es borju lovese hogy, cask oktober 10-31 kozott loheto. Mosolyog Viszont, mindket nembol (bika tehen) 2-2 loheto egy evadban. Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1184 Dátum: 2014. December 05. - 04:13:20 »

Itt meg lohetnek ket tehenet ha veszek  $26 - ert engedelyt. De nem veszek ....mire lojjem oket ?  Vállat von
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: