Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372313 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1155 Dátum: 2014. November 24. - 10:14:26 »

Ja, a Te esetednel is idoszeru acsorogni egy pillanatra, vegul is Te leperkaltad a kert suskat? S.Peti

Szervusz!

Termeszetesen 2013-ban es iden is kifizettem mindent. Ez soha nem is volt kerdes.

Termeszetesen van olyan, hogy nem sikerul a vadaszat. A problema nem ez, hanem az hogy nem ereztem, hogy tenyleg mindent megtettek volna a vadaszat sikereert...

Csak egy kiragadott pelda!

A spanyol zerge vadaszat szervezo egyik elso kerdese az volt, hogy hogyan fogok beszelni a hegyen a spanyol kiserovel. Szerencsere beszelek magyarul, angolul, oroszul, franciaul es spanyolul is, igy nem volt gond. Amikor egy profi budapesti vadaszat szervezovel voltam tobbszor is Ausztriaban zergere vadaszni, akkor az osztrak kepviselo mindig feljott velem a hegyre, amikor az osztrak vador nem  beszelte a felsorolt nyelvek kozul valamelyiket. Erdelyben siman felkuldtek a hegyre egy olyan kiserovel, aki csak romanul beszelt!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1156 Dátum: 2014. November 25. - 03:14:32 »

Szervusz!



Termeszetesen van olyan, hogy nem sikerul a vadaszat.

Az nyilvan elofordul. Itt Kanadaba egy Rocky Mountain hegyi kost loni egy kulfoldinek 35 ezer dollarnal kezdodik es 45 ezernel vegzodik egy 10 napos magashegyi vadaszat, es az extrak ebbe az arba nincsenek benne, nameg a kos elejtese sem garantalt.
Ilyenkor szo sincs gyunyoru tobb csillagos "ronk kastelyokba" valo lakasrol, hanem satorozas fent a hegyen 10 napon at 2-3 ezer meteren, es sokszor -30 fokokba es  zacskos kajan elni. Velemenyem szerint ez a leg extremebb, es veszelyes vadaszat ami letezik, espedig ilyenkor a testi epsegre gondolok, es mindez miutan 35 darab ezrest leperkaltal. Ezekre a vadaszatokra fizikailag nagyon ott kell lenni hanem egyszeruen nem tudod vegbevinni, es a penz nem jar vissza. En haromszor voltam a Sziklas Hegysegbe baratommal (ugyanitt mint a linken Canmore- ba) vadaszni hegyi kecskere a 90 ' evekbe de azok a vadaszatok nem . Aki fel a magassagoktol az ne menjen oda, 400 m-es  szakadekokba lenezni egy meter szeles sziklatormelekes osvenyrol az nem lanyalom, ami mondhatom akkor kicsit meglepett akkor mivel kolyok koromba a Nagykohavason es a Kiralyko-n maszkaltunk minden hetvegen brassoi leven, de ugy latszik abbol "kinottem" azota is, mivel a szakadekok szeleit nem "szivlelem".... Mosolyog
Amugy nem lottunk semmit. Egy forumtarsal (optika2) terveztunk egy magashegyi vadaszatot Banff kornyekere de O szegeny feje lelepett.
   
Irtad tudsz angolul felsofokon (igaz fogalmam sincs mit is jelent az Fejvakarás  Mosolyog) de felteszem ezt a linket, marcsak a kepeket is erdemes megnezni annak akik nem olvashatjak el. Ez ad egy kis kostolot a Sziklas Hegysegi Big Horn vadaszatokrol. Amerikai gyerek Canmore kornyeken vadaszott (ott a szikla kib@szott meredek, sziklafalak valosaggal)
 
   http://forums.bowsite.com/TF/bgforums/thread.cfm?threadid=390354&forum=12

-itt meg egy vadasztato ar listaja...erdekesegkeppen.

http://guinnoutfitters.com/rates/




 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1157 Dátum: 2014. November 25. - 08:21:23 »

Ez ad egy kis kostolot a Sziklas Hegysegi Big Horn vadaszatokrol. Amerikai gyerek Canmore kornyeken vadaszott (ott a szikla kib@szott meredek, sziklafalak valosaggal)
 
   http://forums.bowsite.com/TF/bgforums/thread.cfm?threadid=390354&forum=12

 


Angolul nem tudok de ez nem akármilyen vadászat lehetett !    Igen   A képek szerintem mindent elárulnak .    Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1158 Dátum: 2014. November 25. - 08:44:00 »

Ez ad egy kis kostolot a Sziklas Hegysegi Big Horn vadaszatokrol. Amerikai gyerek Canmore kornyeken vadaszott (ott a szikla kib@szott meredek, sziklafalak valosaggal)
 
   http://forums.bowsite.com/TF/bgforums/thread.cfm?threadid=390354&forum=12


Egész érdekesen hagyták meg (már amennyi maradt belőle) azt a koponyát a trófeán.
Arrafelé mindig így szokták csinálni?
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1159 Dátum: 2014. November 25. - 09:15:04 »

felteszem ezt a linket, marcsak a kepeket is erdemes megnezni annak akik nem olvashatjak el. Ez ad egy kis kostolot a Sziklas Hegysegi Big Horn vadaszatokrol.
   http://forums.bowsite.com/TF/bgforums/thread.cfm?threadid=390354&forum=12
Csak a magyar nyelvet beszélem annak a legfelső fokán, de a képeket végig nézve besírtam a gyönyörűségtől Vigyorog
Csak abba gondoljatok bele, hogy ez a pár ember, a jelenlegi technika minden, adott helyzetben alkalmazható vívmányával napokig szenvedve "túlél" a vadászat sikerének érdekében és 6-8 nap után ha tetszik- ha nem le kell takarodjon a hegyekről, mert nem meghalni ment oda......... ahol a Természetnek ez a csodálatos teremtménye vidáman éli mindennapjait, polár anyag, goretex, szuper hálózsák és minden efféle civilizációs bizbasz nélkül, évtízezredek óta..... Igen Meghajol Emelem

Elismerésem a vadászoknak, akik erre is képesek, nem tudom mennyire tudnám megállni a helyem ilyen körülmények között, de a feltétlen csodálat itt első sorban a Bighornoknak (és egyéb pörgeszarvú társaiknak) jár.

-itt meg egy vadasztato ar listaja...erdekesegkeppen.
http://guinnoutfitters.com/rates/  
Megnyugtató, hogy egy kapitális magyar gímbika árából már el lehet követni egy 14 napos íjasz bighorn vadászatot Ördög
Egye fene, ha még az egyéb sallangokra rámegy egy 4,5 kg-os dámbika, azt se bánnám.... Nyihi
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1160 Dátum: 2014. November 25. - 09:39:02 »


Irtad tudsz angolul felsofokon (igaz fogalmam sincs mit is jelent az Fejvakarás  Mosolyog) de felteszem ezt a linket, marcsak a kepeket is erdemes megnezni annak akik nem olvashatjak el.
 

Szervusz!

Akinek van magyar diplomaja vagy Magyarorszagrol szarmazik, az tudja, hogy mit jelent az allami felsofoku nyelvvizsga.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1161 Dátum: 2014. November 25. - 14:51:12 »

Egész érdekesen hagyták meg (már amennyi maradt belőle) azt a koponyát a trófeán.
Arrafelé mindig így szokták csinálni?

Itt van a link kepekkel a kos ki kesziteserol:

    http://forums.bowsite.com/tf/bgforums/thread-print.cfm?threadid=419124&forum=12 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1162 Dátum: 2014. November 25. - 16:15:53 »


Ez a vadászat biztosan nem a számokról a mennyiségről szól hanem a minőségről ergo a trófea megbecsüléséről .   Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1163 Dátum: 2014. November 25. - 17:55:08 »

Stefi itt a vadaszatok sosem szolnak a mennyisegrol. Azzal senki nem torodik. Arrol szolnak, hogy minel nagyobb legyen azt amit losz. Sot ha sok vadat losz  (patasfelekre gondolok) megvetnek meszarosnak neveznek. Azert mert mindenki lohetne sokat ha az lenne a cel de nem az.....ezert nincs ertekelve a mennyiseg. Nyulakat, vaddisznokat, farkasfeleket es mas duvadat sem vadasszak rendesen pedig lohetnenek sokat,  es ingyenes egesz evbe. It ugy vannak altalaba ha nem eszik meg nemigen szeretik megloni.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1164 Dátum: 2014. November 25. - 23:50:34 »


Köszönöm. Jó volt átnézni képekben a folyamatot, ügyesen megcsinálták.  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1165 Dátum: 2014. November 26. - 07:13:08 »


 It ugy vannak altalaba ha nem eszik meg nemigen szeretik megloni.


Más világ az ! Itt viszont ha tetszik ha nem bizonyos mennyiséget lőni kell. Egyrészt mert a vad által okozott kárba belerokkannának a társaságok .
Másrészt ha nem lövik meg a hatóság által kiszabott mennyiséget akkor első lépcsőben bírság utána meg a többi szankció.    Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1166 Dátum: 2014. November 28. - 02:03:01 »

Más világ az ! Itt viszont ha tetszik ha nem bizonyos mennyiséget lőni kell. Egyrészt mert a vad által okozott kárba belerokkannának a társaságok .
Másrészt ha nem lövik meg a hatóság által kiszabott mennyiséget akkor első lépcsőben bírság utána meg a többi szankció.    Emelem


Miutan hazaertem a “szigetrol” meg egy ket nap henye-benyet engedelyeztem magamnak – mondvan – a nathat ki kell kuralni.  De, mivel a hazimunkakat, tortenetesen a szemetkihordast sajat magam vegzem, vegul is mindenki, (nem a konyhai szemet, mert azt a varos elviszi,  hanem a haz korul felgyulemlett szemetet) es nalam ez eppen felszaporodott, gyorsan megejtettem egy fuvart a kozponti szemettelepre.) Az ugyeletes lady, aki pont ott volt, nagyon szivelyesen fogadott  –  valoszinuleg mert cask en voltam az egyeduli paciens, meg kulomben is ha, nincs szemet nincs fizetes!  - szoval megmondta hogy, hova omlesszem a szemetemet es szivelyesen var vissza, amikor is a fizetes az aktualitas szintjet eleri.  Nem untatnalak de, tulajdonkepen a kaland innentol kezdodott:               Mikozben a szemeteimmel voltam elfoglalva, vadaszmivoltamat nem tudtam elsumakolni  es azt a - nem eros  de, mindenkeppen  a fajtajara jellemzo – medvenyokat amit veltem felfedezni szinte mindenutt a szemettelep kornyeken!  Munkam vegeztevel visszaerve az “irodaba” cask ugy mellesleg megkerdeztem a Lady-t: neked vannak problemaid a medvekkel?  A lady kinyilt,…… es elmeselte hogy leginkabb egy, ami mindennapos vendeg – en mar akkor tudtam hogy egy van cask (a nyomokbol itelve) ami vissza-vissza ter! Szo- szot kovetett, vagyis kiderult hogy O utalja a medvet,…… meg fel is tole, nekem meg van meg kilovetlen medves “tegem”……. Egy gyors egyeztetes hogy merrol  jon a bestia , es mere tavozik – ami mar nalam egyertelmu volt elozoleg is - . Lenyegileg megegyeztunk hogy , meglesem a szemettelepen kivuli teruleten, - mivel a telepen belul nem lehet lovoldozni – es majd visszajovok a “kifejlettel”!  Szoval , a “kifejletlen” erkezett, menetrend szerit, ugyan ugy mint a pesti gyors.  Csorikam kora  nem volt tobb mint harom ev.  A szemettelep tulajdonasaval  megegyeztunk hogy, O majd as egy nagy godrot, geppel, es oda eltemetjuk.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1167 Dátum: 2014. November 28. - 07:45:16 »



  A szemettelep tulajdonasaval  megegyeztunk hogy, O majd as egy nagy godrot, geppel, es oda eltemetjuk.
Ezért lőtted le? Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1168 Dátum: 2014. November 28. - 09:13:48 »

Ezért lőtted le? Fejvakarás

A kerdes teljesen jogos!  Nyihi
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1169 Dátum: 2014. November 28. - 09:48:50 »



Miutan hazaertem a “szigetrol” meg egy ket nap henye-benyet engedelyeztem magamnak – mondvan – a nathat ki kell kuralni.  De, mivel a hazimunkakat, tortenetesen a szemetkihordast sajat magam vegzem, vegul is mindenki, (nem a konyhai szemet, mert azt a varos elviszi,  hanem a haz korul felgyulemlett szemetet) es nalam ez eppen felszaporodott, gyorsan megejtettem egy fuvart a kozponti szemettelepre.) Az ugyeletes lady, aki pont ott volt, nagyon szivelyesen fogadott  –  valoszinuleg mert cask en voltam az egyeduli paciens, meg kulomben is ha, nincs szemet nincs fizetes!  - szoval megmondta hogy, hova omlesszem a szemetemet es szivelyesen var vissza, amikor is a fizetes az aktualitas szintjet eleri.  Nem untatnalak de, tulajdonkepen a kaland innentol kezdodott:               Mikozben a szemeteimmel voltam elfoglalva, vadaszmivoltamat nem tudtam elsumakolni  es azt a - nem eros  de, mindenkeppen  a fajtajara jellemzo – medvenyokat amit veltem felfedezni szinte mindenutt a szemettelep kornyeken!  Munkam vegeztevel visszaerve az “irodaba” cask ugy mellesleg megkerdeztem a Lady-t: neked vannak problemaid a medvekkel?  A lady kinyilt,…… es elmeselte hogy leginkabb egy, ami mindennapos vendeg – en mar akkor tudtam hogy egy van cask (a nyomokbol itelve) ami vissza-vissza ter! Szo- szot kovetett, vagyis kiderult hogy O utalja a medvet,…… meg fel is tole, nekem meg van meg kilovetlen medves “tegem”……. Egy gyors egyeztetes hogy merrol  jon a bestia , es mere tavozik – ami mar nalam egyertelmu volt elozoleg is - . Lenyegileg megegyeztunk hogy , meglesem a szemettelepen kivuli teruleten, - mivel a telepen belul nem lehet lovoldozni – es majd visszajovok a “kifejlettel”!  Szoval , a “kifejletlen” erkezett, menetrend szerit, ugyan ugy mint a pesti gyors.  Csorikam kora  nem volt tobb mint harom ev.  A szemettelep tulajdonasaval  megegyeztunk hogy, O majd as egy nagy godrot, geppel, es oda eltemetjuk.
Nagyon szép történet. Igazi vadászat,szinte én is ott voltam veled.  Igen A szeméttelepen. Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: