Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371976 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1140 Dátum: 2014. November 19. - 19:31:46 »

Gratulálok Genfi!  Emelem
Szép élmény lehetett, még így képeken sem semmi a hely. Jó volt olvasni. Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1141 Dátum: 2014. November 19. - 19:44:44 »






Folyt. Kov.
 

Szevasz!
Gratulalok Genfi Igen
A folytatasban legyszi (cask egy szosszenet erejeig) emlitsd meg hogy valtottal e calibert - miatahogy azt tervezted - vagy maradtal az oreg vasnal.  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1142 Dátum: 2014. November 20. - 10:20:17 »

Genfi  Igen Emelem.  Csak egész-koponyával lesz  ez a zerge trófea elkészítve, vagy alfajonként csináltatsz szügyes preparátumot is? Gyönyörű bundája van és összességében olyan liliputi benyomása van az embernek, mintha egy "süldő" zerge lenne, jóféle kampókkal.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1143 Dátum: 2014. November 20. - 11:29:44 »

 Szevasz!
Gratulalok Genfi Igen
A folytatasban legyszi (cask egy szosszenet erejeig) emlitsd meg hogy valtottal e calibert - miatahogy azt tervezted - vagy maradtal az oreg vasnal.  Emelem

Szervusz!

A kaliber csere meg folyamatban van. Ezt a zerget egy 270 Win kaliberu, berelt gavaller puskaval hoztam teritekre. Nagyon tetszett a spanyol gavaller puska es a 270 Win is nagyon jol tette a dolgat!!!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1144 Dátum: 2014. November 20. - 14:20:36 »

Genfi  Igen Emelem.  Csak egész-koponyával lesz  ez a zerge trófea elkészítve, vagy alfajonként csináltatsz szügyes preparátumot is? Gyönyörű bundája van és összességében olyan liliputi benyomása van az embernek, mintha egy "süldő" zerge lenne, jóféle kampókkal.

Szervusz!

A kantabriai zerge testre is joval szerenyebb mint a karpati vagy alpesi rokona. A teritekre hozott zerge bak egy kis testu suta meretevel rendelkezett. Talan a mellekelt kep jobban mutatja a meretet.


A celom az, hogy alfajonkent csinaljak egy nyak preparatumot.

Hogy mennyire kulonbozo a ket zerge, azt jol mutatja a kikeszitett karpati zergem is. Lasd:





Amig a karpati es alpasi zergenek viszonylag durva a szore, addig a kantabriai zergenek olyan puha, lagy mint egy dam unonek.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1145 Dátum: 2014. November 20. - 19:53:44 »





 Gratulálok Genfi. Emelem
 E képet hamarabb láttam mint ahogy feltöltötted a fórumra. A román vadászlap címlapfotóján. Nagyon jó kép, jól fotózva. Még egyszer gratulálok. Emelem
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1146 Dátum: 2014. November 21. - 01:16:16 »

Olyan szépek, hogy az embernek kedve támad beletúrni a bundájukba. Irígylésre méltó kollekció lesz kíváncsi leszek rá, remélem lesz róluk közös fotó is!
( Visszafelé eszed a menüt. A habostortával kezdted - a zergék királyával - és eljutottál a leveshez. ) Ördög  Vigyorog Na jó, csak viccelek.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1147 Dátum: 2014. November 21. - 08:25:05 »

 Gratulálok Genfi!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1148 Dátum: 2014. November 21. - 11:31:45 »

Gratulálok Genfi. Emelem
 E képet hamarabb láttam mint ahogy feltöltötted a fórumra. A román vadászlap címlapfotóján. Nagyon jó kép, jól fotózva. Még egyszer gratulálok. Emelem

Szervusz!

Ez erdekes amit irsz, mert ismerem a roman vadaszlap szerkesztojet es egy szot sem szolt nekem, hogy hasznalni szeretne a fotomat!

Tudsz egy kepet kuldeni a roman vadaszlap cimlapjarol?
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1149 Dátum: 2014. November 21. - 11:37:42 »

Az tortenet cime "Majdnem ket zerge bak" volt. Az elso zerge bak tortenetet mar megirtam, most a "majdnem zerge bak" tortenete kovetkezik.

Mult evben egyik vadasz baratommal mar voltam a Retyezatban vaddiszno kanra es zergere vadaszni, de 2013-ban nem jartunk sikerrel. Tarsam nem lott semmit, es en is csak egy borzot hoztam teritekre.

Iden, tele remenyekkel indultunk utnak Budapestrol. Meg idoben erkeztunk, hogy este ki tudjunk menni vaddiszno lesre. Utazasunkat ugy terveztuk, hogy a telihold a Karpatok bercei kozott talaljon minket.

Elso este tarsam nem latott vaddisznot, en is csak tavolrol lattam egy kondat suldokkel. A vaddisznok nagyon idegesek voltak, mert este 11-ig nyolc medve jott ki a szorora... Masnap negy es fel ora alvas utan keltettek, hogy indulunk fel a hegyre. (Elso hiba! Nem lett volna szabad engednem a vadaszat szervezo unszolasanak, hogy 57 evesen negy es fel orat aludjak csak a hegyi menet elott.) Meg este a szervezo megigerte, hogy jon velem a hegyre es segit forditani koztem es a roman vador kozott es ha kell, segit a felszereles cipeleseben is. (Masodik hiba! Hiaba beszelek 5 kulonbozo nyelven, a roman vador csak romanul beszelt. Igy a hegyen csak mutogatva tudtuk megerteni egymast!) (Harmadik hiba! A szervezo hiaba igerte meg, hogy eljon kiserni a hegyre, hajnali 5-kor az igazak almat aludta...)

Ilyen elozmenyek utan mentunk fel kocsival kb 1300 meter magasra, es meg sotetben fejlampaval elindultunk a hegyre.

Ime par kep a Retyezatrol.
Hajnal a Karpatokban.


A hegyteton nehezen jarhato, omladekos terep fogadott.


Innen lentrol indultunk el meg sotetben kocsival.


A roman vador keresi a nem letezo zergeket.


Jol atneztuk tavcsovel ezt a volgyet, de egy darab zerget sem lattunk, se a mi oldalunkon, se a szemben levo oldalon.


A roman vador elmutogatta, hogy menjunk meg fel a csucsra, majd onnan megnezzuk a zergeket. Mondtam neki, hogy ha latjuk innen a zerget akkor termeszetesen racserkelunk, de ha nincs egy darab zerge sem a kornyeken, akkor en tobb mint 2 orai maszas utan nem vagyok hajlando tovabb kiserletezni. Raadasul pont zerge uzekedesi idore terveztuk az erdelyi utat, es ilyenkor - elvben - mozogni kene a zergenek.

Kozel 2000 meterre mentunk fel. A Retyezat legmagasabb csucsa 2400 meter korul van. Hova menjunk meg tovabb, ha 2000 meteren sincs egy darab zerge sem! %$@*&^!!!


Masnap egy masik helyen megint megprobaltuk, de az eredmeny semmi!

A 2013 es 2014 evi retyezati vadaszatok eredmenye ket vadasznak:
1 db borz
1 db suldo
0 zerge
0 kan
Szervezesi es kiseresi dij + szallas es etkezes = 2000+ Euro

Es ebben nincs benne meg a kiutazas koltsege, magyar sztrada dij, roman ut dij  stb stb.

Erre szoktam mondani, hogy nincs semmi dragabb az olcsonal...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1150 Dátum: 2014. November 21. - 14:29:26 »

Jesszusom! Azért kemény buktatók árán érsz el egy egy sikert és ezt nem látni általában a képeken.  Nem szól szám Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1151 Dátum: 2014. November 22. - 02:07:49 »



Erre szoktam mondani, hogy nincs semmi dragabb az olcsonal...



Mindentol eltekintve Genfi, en csak gratulalni tudok!
Szerintem ne add fel, es legyen az a teny az elorenyomasban: hogy legalabb gyonyoru fotokat tudtal kesziteni. (habar sokak szerint az nam vadaszat ahol, nem folyik ver!) Szereny meglatasom szerint, ez egyre inkabb elo fog fordulni olyan teruleteken ahol, a kertek adta 100%-os lovesi lehetoseget osszekeverik a szabad terulattel (Magyarorszag viszonylataban ez igen pontyogos tema  : Stoel ertem alatta a kert es a szabad teruletet mint fogalom OOO)
Mas, de ez is a temahoz tartozik Mosolyog
En, nem merek meghivni (habar regebben megigertem neki) vadaszbaratot egy itteni vadaszatra, holott csak a  ideutazast kellene neki kifizetni  Vadász(es aki ismeri az itteni szabalyokat az tudja hogy nem kis rizikot valalnak) de, felreteve a rizikot a visszafogo tenyezo leginkabb az a tudat hogy, a 100%-os elejtes  az nem biztositott : Lenyegileg, en valaltam (multido mert, soha tobbet) az en haragszom rad  szituaciot inkabb mint, az orok harag egy eletre, es magazas!
Ja, a Te esetednel is idoszeru acsorogni egy pillanatra, vegul is Te leperkaltad a kert suskat? S.Peti
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1152 Dátum: 2014. November 22. - 02:23:52 »

Szervusz!

A kaliber csere meg folyamatban van. Ezt a zerget egy 270 Win kaliberu, berelt gavaller puskaval hoztam teritekre. Nagyon tetszett a spanyol gavaller puska es a 270 Win is nagyon jol tette a dolgat!!!


Jo puska, jo valasztas, jo vadasz!  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1153 Dátum: 2014. November 22. - 04:18:36 »


aki ismeri az itteni szabalyokat az tudja hogy nem kis rizikot valalnak)

Ja, epp neztem.

http://www.env.gov.bc.ca/pasb/applications/process/accompany_hunt.html#eligibility

Itt nalam meg igy sem lehet, csak outfiterrel vadaszhat egy non-resident alien.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1154 Dátum: 2014. November 22. - 08:19:35 »

" non-resident alien"

Ez jó!  Röhög Fel fogom dobni ötletnek nálunk a bevezetését.  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: