Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371993 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1125 Dátum: 2014. Október 28. - 10:23:09 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1126 Dátum: 2014. Október 28. - 15:50:31 »




Szervusz!

Gratulálok! Ahogy elnézem a képeket, ez is gyönyörű vadászat volt.  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1127 Dátum: 2014. November 14. - 02:48:34 »

Ma delutan a feherfarku szarvas lesemen : ez a ket bika szorakoztatott , az egyik eleg jo volt  az agancsat illetoen, ha az ideny utolso napjai lennenek valoszinu meglottem volna, sokszor nagyon jo lovesi poziciokat adott, de  vegul is mindkettot elengedtem miutan vegigneztem a show-t amit bemutattak.

-Itt felmerik egymast


 - A nagyobbik agancsu eloldalog miutan szemugyre vettek egymast, es bejon a lesfam tovehez:



A  masik jott szembol hozza, es a fam alatt osszeverekedtek. Ugy fel percig tarthatott a tusa. Neztek egymast  a fejuk lehajtva, es  ugy 2 m-rol egyszerre  csak villamgyorsan egymasnak ugrottak, hogy csak ugy csattogott az agancsuk. Hihetetlenul gyorsak, erosek es zajosak. Ilyen kozelrol sosem lattam meg verekedni ket ekkora bikat.  Mozdulataik gyorsasaga csodas, es az ero a nyakukba .

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
NZ
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új üzenet #1128 Dátum: 2014. November 14. - 03:02:47 »



A  masik jott szembol hozza, es a fam alatt osszeverekedtek. Ugy fel percig tarthatott a tusa. Neztek egymast  a fejuk lehajtva, es  ugy 2 m-rol egyszerre  csak villamgyorsan egymasnak ugrottak, hogy csak ugy csattogott az agancsuk. Hihetetlenul gyorsak, erosek es zajosak. Ilyen kozelrol sosem lattam meg verekedni ket ekkora bikat.  Mozdulataik gyorsasaga csodas, es az ero a nyakukba .

Ez nagyon klassz élmény lehetett, irigykedem vadul. Köszönöm, hogy megosztottad velünk!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1129 Dátum: 2014. November 14. - 09:59:39 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1130 Dátum: 2014. November 14. - 12:20:01 »

Ma delutan a feherfarku szarvas lesemen :


 Igen  Miért nem ugrottál a hátára ?   Ördög
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1131 Dátum: 2014. November 15. - 02:08:07 »

Ez nagyon klassz élmény lehetett, irigykedem vadul. Köszönöm, hogy megosztottad velünk!

 Emelem. Ne "irigykedj"   Mosolyog  Uj Zelandon is lehet jokat vadaszni mondtad. Remelem hallunk toled is hamarosan nehany kiwi foldi elmenybeszamolot.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1132 Dátum: 2014. November 15. - 19:42:44 »

Ez nagyon klassz élmény lehetett, irigykedem vadul. Köszönöm, hogy megosztottad velünk!
 

En a multheten a Vancouver Szigeten leskelodtem!
Csak latvanyossag kedveert rakom fel hogy mennyire eltero az eghajlat ahol a Mark vadaszik es itt a nyugati parton. Mellesleg az ozek (black tailed deer) szinte testkozelig bejottek a lessatramhoz.



Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1133 Dátum: 2014. November 15. - 20:26:08 »



En a multheten a Vancouver Szigeten leskelodtem!
Csak latvanyossag kedveert rakom fel hogy mennyire eltero az eghajlat ahol a Mark vadaszik es itt a nyugati parton.

Csoda, pedig "csak" ket ezer km-el vagy arrebb....  Mosolyog
Itt friss a levego ma is,  habar nem banom ez OK ido feherfarku szarvasra vadaszni. Mozognak a bikak.


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
NZ
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új üzenet #1134 Dátum: 2014. November 17. - 03:53:36 »

Emelem. Ne "irigykedj"   Mosolyog  Uj Zelandon is lehet jokat vadaszni mondtad. Remelem hallunk toled is hamarosan nehany kiwi foldi elmenybeszamolot.

Lehet, lehet, de úgy néz ki márciusig nem jutok ki az erdőbe (legalábbis nem puskával)  Rííí ha csak nem történik valami csuda. az meg nagyon messze van még, innen az irodából nézve.


Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1135 Dátum: 2014. November 18. - 11:45:50 »

Majdnem ket zerge bak

Iden ket helyre is terveztem zerge vadaszatot. Oktoberben Spanyolorszagba, a kantabriai hegyek koze mentem az elso zerge utan, es novemberben a Retyezatba, Erdelybe a masodik utan. Az eredmeny, majdnem ket zerge bak...

Oktober vegen csaladi kirandulassal kotottem egybe a spanyolorszagi vadaszatot. Szokatlanul meleg, szaraz idonk volt. Toledoban delutan 28 fokot mutatott a homero.

Hajnal Toledoban.

Regi romai vizvezetek Segoviaban.

Irigykedve neztem a szinte erintetlen ketezer eves vizvezeteket. Sajnos Magyarorszagon a viharos tortenelem minden ilyen emleket elmosott.

A vadaszterulet hataran egy regi, hangulatos hazban volt a szallas.

Elso este a vadorrel megbeszeltuk a haditervet. Egy regi romai ut menten fogunk cserkelni, kocsival vegig megyunk a volgyben es megprobaljuk felmerni, hogy merre jarnak a zergek. Az uzekedes mar tart, igy eleg jo mozgasra lehet szamitani. Indulas masnap hajnalban!

Folyt. Kov.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 18. - 13:52:29 írta Sakac » Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1136 Dátum: 2014. November 18. - 13:01:07 »

Irigykedve neztem a szinte erintetlen ketezer eves vizvezeteket. Sajnos Magyarorszagon a viharos tortenelem minden ilyen emleket elmosott.
Meg leginkább a téli fagyok Rííí
A Mediterránumban és pl. Észak-Afrikában évezredekig állnak a kövek, Douggában olyan mozaikokon jártunk Isten szabad ege alatt 2500 évvel a lerakásuk után, amilyent ma nem sok mester tudna megcsinálni Stoel
Egyébként kellő védelem hiányában nálunk sajnos pár száz év alatt végezne velük az időjárás...

Várom a folytatást, remélem lesz zerge is a végére....legalább is majdnem zerge Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1137 Dátum: 2014. November 18. - 14:31:41 »

Az elso vadasznapon hajnalban keltunk. Az eg alja eppen elkezdett vilagosodni.



Eleg hamar kiertunk a vadaszteruletre. Egy regi romai hadiut menten mentunk fel kocsival a hegyekbe. Minden kanyar utan megalltunk, es tavcsovel vegig vizsgaltuk a sziklas hegyoldalakat. Most minden szaraz volt, de a vador szerint telen erre terdig ero ho all a hegyekben.



Egy regi romai hid kozeleben lattuk meg eloszor a zergeket. En vegig sotet zergeket kerestem a tavcsoben, es most legnagyobb meglepetesemre a kantabriai zergek tejcsokolade barnak voltak. Tirolban es a Karpatokban ilyenkor mar teljesen feketek a zergek.

Regi romai hid. Az alja tobb ezer eves. A felso reszt tiz eve felujitottak.


Az otos csapatban egy fiatal zerge bak volt. A kisero kerdezte, hogy megprobalkozom-e a lovessel. De miutan megbeszeltuk, hogy a zerge bak csak 3 ev koruli, igy inkabb azt kertem, hogy egy idosebb zerget keressunk. Egy oldal volgyben talaltunk ismet egy zerge csapatot, de bakot itt nem lattunk. Errefele egyebkent tilos a zerge kecskere vadaszni! Vegul egy kanyar utan meglattunk a sziklas hegyoldalon egy kereso bakot. Folyamatosan szagolgatta a novenyzetet es lassan haladt elore. Ez mar egy komolyabb bak volt. Amikor a bak befordult oldalra utjara engedtem meredeken felfele a lovest. Nem tartottam elegge ala es igy fole csuszott a loves! Gyorsan ujra toltottem es vartam az alkalmat. A bak mar majdnem atment a gerincen amikor loveshez jutottam.

A kovetkezo kepen latszik, hogy hol allt a bak a lovers pillanataban.


A bak helyben maradt!

Mint utolag kiderult - mert elotte nem volt ido tavolsagot merni - a bak 195 meterre volt, es 72 meterrel magasabban mint mi. Valoszinuleg ezert ment fole az elso loves.

Ket kep a bakrol.





Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1138 Dátum: 2014. November 18. - 23:35:47 »

Gyönyörű képek, jó bak, remek beszámoló! Már vártam. Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1139 Dátum: 2014. November 19. - 14:33:08 »

Gyönyörű képek, jó bak, remek beszámoló! Már vártam. Igen Wave

Koszonom!

A bakot en 5-6 ev korulire becsultem es mondtam is a kiseronek, hogy Tirolban az "igazi" zergek tiz evnel kezdodnek. A spanyol kisero elmeselte, hogy errefele nagyon ritka a 8-10 eves zerge, mert mar tobb eve ruhatka jarvany tort ki a zergek kozott es az idosebb korosztaly elpusztult. A dolog nagyon egyszeru, szor nelkul a zerge egyszeruen megfagy fent a hegyen a hidegben. Errefele telen 1000-2500 meter magassagban mar eleg kemeny szokott lenni a tel.

A zerget meg nem biraltak el, igy nem tudom a pontszamot es a becsult kort sem.

Mellekelten kuldok meg par kepet a zergerol es a hegyekrol.







Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: