Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371906 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1110 Dátum: 2014. Október 26. - 11:39:51 »



Első ránézésre azt hittem elütötték aztán nem volt értelme egyiket se hazavinni .   Ördög
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1111 Dátum: 2014. Október 26. - 12:46:20 »

Az a kocsi...  :Mosolyog Meglepődött Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1112 Dátum: 2014. Október 26. - 15:58:46 »

Ilyen agancsot kint hagyni ?!  Nem vagy egy trófeavadász az biztos !     Emelem

Stefi, szamomra kicsit zavaros, hogy ti pontosan kit is neveztek "trofea vadasznak" . Azt a vadaszt aki csak agancsos (vagyis trofeas) vadakat ejt ?? Ha a valasz "igen" akkor itt nalunk az nem lenne "trofea vadasz". Vilagosits fel ebbe.
 En pl. feherfarku szarvasba csak trofeas bikakra vadaszok de attol meg nem vagyok kimondott "trofea vadasz".....ami szerintem nem pontosan azonos az itteni "trophy hunter" kifejezessel.
Leirom, hogy mit is jelent itt " trofea vadasznak" lenni....vagyis un."trophy hunter"-nek, mert a ket kifejezes nem pontosan azonos szerintem. Azt jelenti, hogy csak szigoruan bajnok bikakra vadaszik az illeto, es minden mast elenged amire ugy gondolja, hogy az nem lesz bajnok. Mindegy ha az illeto bikanak tortenetesen nagy is a trofeaja......hiaba, de ha a "trophy hunter " ugy gondolja, hogy nem lesz allami, orszagos, vagy vilag bajnok, akkor igy elengedi. Tehat a lenyeg az, hogy ha itt valaki agancsos bikakat lo csak, attol meg nem lesz "trofea vadasz". Na en is csak azokra vadaszom,  mint emlitettem marmint azert mert nagyobb a kihivas rajuk vadaszni, de nem vagyok 100% "trophy hunter" mind lehet a bikanak trofeaja amit elejtek. Pl a wapititi amit a mult honapba lottem egy "trophy hunter" azt nem lone meg, hanem elengedne es vadaszna tovabb mig esetleg lo egy nagyon nagy agancsut.
Megjegyzem itt egy spiszer bika engedely is ugyan annyiba kerul mint egy 13 kilos-e. Ha veszel egy wapiti, feherfarku, javor, medve etc. cedulat (engedelyt) $30 $40, $50 -ert az ervenyes a borjutol elkezdve a legnagyobb bikak-ig. Igy mindenki altalaba bikara vadaszik, az ideny utolso egy ket napjan fanyalodnak tehen, vagy borjut loni ha addig nem sikerult bikat ejteniuk.
En a 32 evi vadaszatom alatt itt, egy allami bajnok bikat ejtettem feherfarku szarvasba, ami azt jelenti, hogy abba az evbe az volt a legnagyobb meretu trofea az allamba, de amugy  rengeteg trofeasat.....de azok a trofeak nem "trophy" ktg. meretek, es amelyik az is, az a lista aljan lenne a rekordterto "trophy" konyvbe.
A kepen levo agancsot azert hagytam kint mert tucatjaival van mar nekem ekkora es ennel joval nagyobbak, es egyszeruen nincs mit kezdjek veluk mar. Sokat el is ajandekoztam.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1113 Dátum: 2014. Október 26. - 16:25:27 »

Az a kocsi...  :Mosolyog Meglepődött Kacsint

A kocsit elvihetnem ingyen ha akarom, de ezt felujitani ilyen allapotba nem kis dolog. Utana sok penzt er az biztos. 1946-'47-be gyartott GMC kis pick-up. Eleg gyakran talalok hasonlo regi autokat (traktorokat) a teruleteken ahol feherfarku szarvasra vadaszok. Azokba az idokbe meg igazi vasat hasznaltak a karoszeriakba.

....igy neztek ki valaha



...es most

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
pantera008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



« Új üzenet #1114 Dátum: 2014. Október 26. - 20:35:40 »

Megjegyzem itt egy spiszer bika engedely is ugyan annyiba kerul mint egy 13 kilos-e. Ha veszel egy wapiti, feherfarku, javor, medve etc. cedulat (engedelyt) $30 $40, $50 -ert az ervenyes a borjutol elkezdve a legnagyobb bikak-ig.

Vagyis ha vásárolsz egy ilyen cédulát (deer tag) akkor lőhetsz akár első agancsú bikát is? Szoktak is lőni? Medvénél úgy tudom bocsokat lőni tilos és tán a bocsait nevelő anyamedvét is. Ezt az engedélyt mindenki szabadon vásárolhatja vagy sorsolásos alapon jut hozzá a vadász? Milyen lehet az ottani vadgazdálkodás ha van-e egyáltalán? Másnak tűnik a magyarhoz viszonyítva.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1115 Dátum: 2014. Október 26. - 23:37:22 »

Vagyis ha vásárolsz egy ilyen cédulát (deer tag) akkor lőhetsz akár első agancsú bikát is? Szoktak is lőni? Medvénél úgy tudom bocsokat lőni tilos és tán a bocsait nevelő anyamedvét is. Ezt az engedélyt mindenki szabadon vásárolhatja vagy sorsolásos alapon jut hozzá a vadász? Milyen lehet az ottani vadgazdálkodás ha van-e egyáltalán? Másnak tűnik a magyarhoz viszonyítva.

Igen, ha vasarolsz egy szarvas engedelyt ("deer licence"...amin rajta van a "tag" amit majd leszakitasz az engedelyrol es az ejtett vadra kotsz) akkor mindenfele fajta bikat ejthetsz, akarmilyen formaju agancsal, es nincs sorsolas. Sorsolas leggyakrabban csak a legjobb vadaszati zonakba van oda ahova mindenki akarna menni es altalaba csak wapitire es javorszarvasra van. Ez valtozhat allamonkent - tartomanyonkent, nalam igy van. Anyamedvet nem szabad loni amikor boccsal van, de ha egyedul van bocs nelkul akkor megloheted (sokak nem tudjak a himtol megkulonboztetni foleg aki eleteben akkor vadaszik medvere eloszor, de meg masak sem .....neha nehez is, ezert nem is buntetik ha veletlen meglovod) Bocsot lohetsz de minek ? Senki nem lo, ugyanugy meg kell "tag"-eld mint egy nagy medvet, tehat akkor miert hasznald el az engedelyedet egy kis bocsra (mar akinek van szive hozza, hogy meglojje)
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1116 Dátum: 2014. Október 27. - 00:40:32 »

Bocs a "vadgazdalkodas" kerdesedre a valasz lemaradt. Olyan mint Mo-n olyan fajta vadgazdalkodas az nincs. Vadasztarsasagok sincsenek. A vadaszidenyek manipulalasa, bizonyos vadfajokra jelenti nagyjabol a vadgazdalkodast. Egyedul is vadaszhatsz akarmilyen fajta vadra.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1117 Dátum: 2014. Október 27. - 07:34:46 »

Stefi, szamomra kicsit zavaros, hogy ti pontosan kit is neveztek "trofea vadasznak" . Azt a vadaszt aki csak agancsos (vagyis trofeas) vadakat ejt ?? Ha a valasz "igen" akkor itt nalunk az nem lenne "trofea vadasz". Vilagosits fel ebbe.
 En pl. feherfarku szarvasba csak trofeas bikakra vadaszok de attol meg nem vagyok kimondott "trofea vadasz".....ami szerintem nem pontosan azonos az itteni "trophy hunter" kifejezessel.
Leirom, hogy mit is jelent itt " trofea vadasznak" lenni....vagyis un."trophy hunter"-nek, mert a ket kifejezes nem pontosan azonos szerintem. Azt jelenti, hogy csak szigoruan bajnok bikakra vadaszik az illeto, es minden mast elenged amire ugy gondolja, hogy az nem lesz bajnok. Mindegy ha az illeto bikanak tortenetesen nagy is a trofeaja......hiaba, de ha a "trophy hunter " ugy gondolja, hogy nem lesz allami, orszagos, vagy vilag bajnok, akkor igy elengedi. Tehat a lenyeg az, hogy ha itt valaki agancsos bikakat lo csak, attol meg nem lesz "trofea vadasz". Na en is csak azokra vadaszom,  mint emlitettem marmint azert mert nagyobb a kihivas rajuk vadaszni, de nem vagyok 100% "trophy hunter" mind lehet a bikanak trofeaja amit elejtek. Pl a wapititi amit a mult honapba lottem egy "trophy hunter" azt nem lone meg, hanem elengedne es vadaszna tovabb mig esetleg lo egy nagyon nagy agancsut.
Megjegyzem itt egy spiszer bika engedely is ugyan annyiba kerul mint egy 13 kilos-e. Ha veszel egy wapiti, feherfarku, javor, medve etc. cedulat (engedelyt) $30 $40, $50 -ert az ervenyes a borjutol elkezdve a legnagyobb bikak-ig. Igy mindenki altalaba bikara vadaszik, az ideny utolso egy ket napjan fanyalodnak tehen, vagy borjut loni ha addig nem sikerult bikat ejteniuk.
En a 32 evi vadaszatom alatt itt, egy allami bajnok bikat ejtettem feherfarku szarvasba, ami azt jelenti, hogy abba az evbe az volt a legnagyobb meretu trofea az allamba, de amugy  rengeteg trofeasat.....de azok a trofeak nem "trophy" ktg. meretek, es amelyik az is, az a lista aljan lenne a rekordterto "trophy" konyvbe.
A kepen levo agancsot azert hagytam kint mert tucatjaival van mar nekem ekkora es ennel joval nagyobbak, es egyszeruen nincs mit kezdjek veluk mar. Sokat el is ajandekoztam.


Nagyon mások a körülmények az elvek és a lehetőségek ! Nincs definiálva de szerintem a trófeavadász az aki kimondottan a trófeáért ejti el az úgynevezett "trófeás vadat" . Legtipikusabb esete az a bérvadász aki eleve szerződik valamilyen trófeás vadra és azt az elejtés után a lista áron kifizeti . Ami nálatok 50 dollárba kerül és bár mekkora trófeájú vadra szól azért    5.000 vagy  50.000 dollárt is fizethet . Persze hogy értsd van olyan is hogy valaki tagi alapon tehát a társaság kapott keretéből költség nélkül vagy újabban csökkentett áron lőhet trófeás vadat a társaság kapott kerete terhére. Jellemzően a trófeás vad húsa leadásra kerül és azt a társaság eladja. Itt a gazdálkodók az az területtel rendelkező - bérlő  Rt-k , ZRT-k Vadásztársaságok kapnak kilövési kerete és azzal gazdálkodnak . (Eladják a tagok kilövik vagy ezek kombinációja )  Van aki válogatás nélkül minden valamilyennek látszó trófeás vadat meglő " had szaporodjon a csont a falon"  tisztelet a kivételnek ilyenek általában a kezdők (én is ilyen voltam) aztán sokan kinövik és csak már azt a trófeás vadat lövik meg amit valamiért szívesen kitennének a falra. Persze vannak akik sose növik ki és válogatás nélkül vagy csak egy szempontot a " jó nagy legyen" figyelembevéve lődözik a vadat.  Azt is tudni kel hogy ha pl. egy társaság kap 15 db gím bika kilövésre keretet akkor ha 10% eltéréssel többet vagy kevesebbet lőnek ki megbírságolja a hatóság. Ezért van hogy azért is kilövik a trófeás vadat hogy meg legyen a keret csúnya szóval selejteznek az az gyenge nem ígéretes egyedeket lövik,lövetik ki (persze azért is lehet pénzt kérni) . Szerintem lesz ebből vita mert esetleg mások nem így értik és nem értenek velem egyet de kb. így néz ki nálunk a dolog.              Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1118 Dátum: 2014. Október 27. - 15:04:44 »

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
forester73
Vendég
« Új üzenet #1119 Dátum: 2014. Október 27. - 15:23:09 »

Fodrásznál és kozmetikusnál voltál? Röhög Röhög Stoel Stoel
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1120 Dátum: 2014. Október 27. - 17:27:38 »

Fodrásznál és kozmetikusnál voltál? Röhög Röhög Stoel Stoel

Szervusz!

Ott mar regen nem jartam, de ez a kantabriai zerge bak nekem is nagyon tetszik!

Ez a zerge joval kisebb meretu, mint az erdelyi vagy akar az alpesi zerge, de szinben, mintazatban nagyon mutatos!

Sajnos Leon kornyeken nincsenek igazan oreg, 8-10 eves zergek mert a tobb eve tarto ruhatka jarvany kemenyen megtizedelte az oregebb korosztalyt.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
forester73
Vendég
« Új üzenet #1121 Dátum: 2014. Október 27. - 17:36:44 »

Szervusz!

Ott mar regen nem jartam, de ez a kantabriai zerge bak nekem is nagyon tetszik!

Ez a zerge joval kisebb meretu, mint az erdelyi vagy akar az alpesi zerge, de szinben, mintazatban nagyon mutatos!

Sajnos Leon kornyeken nincsenek igazan oreg, 8-10 eves zergek mert a tobb eve tarto ruhatka jarvany kemenyen megtizedelte az oregebb korosztalyt.

Nagyon irigyellek érte (persze csak a tisztesség szintjén) , igaz nem olyan nagy (testü) mint a Párengi/Retyezáti zergék , de nagyon szép és kívánatos trófea . Ilyet valószínüleg sohasem fogok elejteni , na nem azért mert nem szeretnék , henem mert a hegymászást nagyon nem nekem találták ki . Egy közvetlen barátom van aki Erdélyben sikerrel járt , sokkal fittebb mint én és még ő is azt mondta , hogy majdnem sírva fordúlt már vissza (pedig elég kemény srác) . Emelem

Üdv az OGRE
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1122 Dátum: 2014. Október 27. - 20:44:33 »

Gratulálok a zergebakhoz! Egy újabb alfajt sikerült begyűjteni? Másra is vadásztál? Mesélj. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1123 Dátum: 2014. Október 28. - 09:41:46 »

Nagyon irigyellek érte (persze csak a tisztesség szintjén) , igaz nem olyan nagy (testü) mint a Párengi/Retyezáti zergék , de nagyon szép és kívánatos trófea . Ilyet valószínüleg sohasem fogok elejteni , na nem azért mert nem szeretnék , henem mert a hegymászást nagyon nem nekem találták ki . Egy közvetlen barátom van aki Erdélyben sikerrel járt , sokkal fittebb mint én és még ő is azt mondta , hogy majdnem sírva fordúlt már vissza (pedig elég kemény srác) . Emelem

Üdv az OGRE

Szervusz!

Ez most nem volt olyan kemeny mint Tirol vagy Erdely, de legalabb 200-300 meteres volt a lotavolsag.

Retyezat utan majd irok reszletes beszanolot. Addig is mellekelten kuldok meg ket kepet.




Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1124 Dátum: 2014. Október 28. - 09:43:10 »

Gratulálok a zergebakhoz! Egy újabb alfajt sikerült begyűjteni? Másra is vadásztál? Mesélj. Igen

Szervusz!

Zergen kivul meg vaddisznoval probalkoztam, de azzal nem jartam sikerrel.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: