Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371867 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1095 Dátum: 2014. Október 01. - 06:53:06 »

utólagos engedelmeddel megpróbáltam egy kicsit könnyebben olvashatóvá tenni a történetet.

Bravó Lajos !
Tetszik nekem ez a " több lábon állás " !  Igen  Mezőgazdaság , erdőgazdálkodás , vadgazdálkodás , lektorálás stb. !     Tiszteleg Kézfogás  Wave

Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1096 Dátum: 2014. Október 02. - 22:38:49 »

Miklós, utólagos engedelmeddel megpróbáltam egy kicsit könnyebben olvashatóvá tenni a történetet.
Ha úgy érzed, hogy szerzői jogot sértettem, vagy sokat rontottam rajta szólj nyugodtan, rögtön letörlöm.



Lajos!
Nem sertettel meg semmit, nekem is tetszik az altalad atirt variacio.  Igen (Vinczelehel is neked emel kalapot) De, ezek utan legyszi az enyemet letorolni sziveskedj, Meg tiedbol a "ZsM"-et.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1097 Dátum: 2014. Október 05. - 18:06:30 »

Szia Miklós!

Kérésednek megfelelően töröltem az eredetit, a "barnított" verzióból viszont nem vettem ki a monogramot.
Ez a Te írásod, és - mint alább említettem - szerintem hangulata van.
Én nem csináltam mást, mint kitettem néhány hiányzó írásjelet és helyreraktam pár helyesírási hibát.
Ezek csupán formai dolgok, könnyebben olvashatóvá teszik a történetet, de az igazi "bukéját" azt Te adtad meg! Ha ezt a különleges zamatot nem éreztem volna meg benne - elhiheted - egy percig nem vesződöm vele.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1098 Dátum: 2014. Október 06. - 00:35:51 »


Sziasztok

Szombat este erkeztunk meg a 10 napos vadasz kirandulasunkbol, 1 nappal hamarabb mint eredetileg terveztuk. 30 eve vadaszok Kandaba de ez volt az egyik legrosszabb vadaszatom melyre emlekszem.…..es teljesebe az idojaras miatt.  Az elso harom napon at 32 fokos forrosag volt ami Szeptember vegere teljesen ismeretlen itt ezeken a tajakon. Oda erve at  kenuztunk ket nagy tavon atvonszoltuk a kenut, a tavakot elvalaszto foldreszen utana a sok cuccot, volt nyoges es izzadas dogivel, es en voltam a fo teherhordo, (mivel a tarsam joval idosebb) es  a harmadik tavon egy tolgyfas szigeten taboroztunk.  A nagy meleg es paratartalom miatt 3 napon at semmit nem csinaltunk a szigeten, azon kivul, hogy szunyog csalik voltunk. Es azokbol volt millio a nagy meleg ujra kicsalta oket, es itt eszakon meg agresszivebbek. Ez mondhatni eleg komoly gond volt…..nameg az unalom.  A szunyogok miatt teljesen fel kellett oltozkodnunk es akkor meg izzadtunk allandoan a 38 fokos paras melegbe.  A Thermacell-emet persze otthon hagytam en nagy balfek, mivel sosem volt szuksegem ra Szeptemberbe a 30 ev alatt…..sosem.  Nem voltam “happy camper” egyaltalan szepen szolva. Vadaszni nem is volt erdemes a nagy hoseg es a meleg szel miatt. Javorbika volt a fo vad amiert mentunk, vagy wapiti tehen. A javorok ilyen forro  idobe nem mozognak a huvos idot szeretik, gondolom ebbe a fekete szinu boruk is tenyezo. Javorvadaszatra ami itt leginkabb hivassal tortenik ij vadaszatkor szelcsendes  huvos napok  es fagypont koruli szelmentes reggelek az idealisak.  A hivas hangja ilyen korulmenyek kozt nagy tavolsagokra elhallatszik es ha valaszol akkor jol hallhato. 
Vegre vege let a nagy melegnek es a kovetkezo napon a legmagasabb homerseklet +9 fok volt a legalacsonyabb meg +2 (volt hoingadozas rendesen)  az egyik extrembol a masikba.  Orultunk is a huvosnek mint pereces de a baj ott kezdodott, hogy ezt az eszaki hideg frontot orkan ereju szelek kisertek es elkezdett esni az eso is, na es ez igy ment harom napon at kisebb nagyobb szunetekkel. Nemigen  mozdultunk ki a satrunkbol , sokat aludtunk, nameg  a konyhasatorba toltottuk az esos napok nagy reszet…..es unalmunkba kajaltunk, es a kis radion a legkozelebbi kisvaros idojaras jelenteset hallgattuk ha 150 km is volt tolunk.  Nagy ritkan  mikor nem volt annyira szeles es a tavon sem voltak masfel meteres hullamok, de  habar esett az eso, kimentunk es vadasztunk .  Egesz napon at esobe ulni es javort hivni mar a vizmentes oltonyom is kezdett at azni….nameg a hullamos tavon valo utazaskor allandoan frocsogott be a viz a kenuba ahogyan szeltuk a hullamokat igy meg mielott a vadaszatra kiszemelt helyhez ertunk volna mar csurom vizesek voltunk,  a legtobb viz az arcomnal folyt be mikor szembe kaptam egy nagy froccsenest.  +7, 8 fokba nem kellemes erzes vizes lenni, szerencsere vittem sok valto ruhanemut , igy volt masnapra szaraz.  Egy 4 km-es  tavot tettunk meg a tavon  es utana vagy 10cm volt a befrocsogott viz melysege hatul a kenu aljaba mire oda ertunk. A  17 lab hosszu  es 43inch szeles kenum max. megterhelese 500 kg tehat nem izgultam kulonosebben,  de azt sem nem bantam, hogy nem kellet tavolabb menni a hullamos tavon.  Az utolso ket nap megallt az eso, a nap is elokerult nehany orara es vadasztunk habar az a rohadt szel meg mindig nyomta ugy negyvennel. Ezert kell legalabb egy hetre menni ilyesfajta vadaszatokra es ha abbol kapsz harom jo napot vadaszni akkor az mar turheto. Felvaltva wapitit es javort hivtunk de nem sok remennyel a zajos erdo miatt. Mikor a szel es a zaj egy kicsit fel engedett akkor hivtunk.
A cimboramnak vegre  mindkettonk meglepetesere sikerult ejteni-e egy wapiti tehenet, a nyolcadik napon ami borju hivasra jott be. Nagyon orult neki, foleg mivel valoszinu az utolso ilyenfajta vadasz kirandulasa is a korara tekintve, es ide mar regota fel akart jonni velem. Kellemes meglepetes volt foleg mivel mar kezdtunk belenyugodni es elkonyvelni mint atelesi mizeria ezt az egeszet inkabb mint vadaszati kirandulast. Fara szerelheto lesrol  lotte, en mogotte a foldrol hivtam. En nem lohetek mar wapitit mivel mar ejtettem egy bikat, de vittem az ijamat ha veletlenul latok egy szep feherfarku  bikat, de az nem tortent meg. Nem is izgatott abszolut, arra meg van idom boven Decemberig. Javorbika valaszt nem hallotunk.
Kicsontoztuk tehenet a szokasos modon es vissza motoroztunk a taborunkhoz, ahol kiraktuk a hust ejszakara hulni egy lepedore. Akkor ejszaka -3 volt. Legy  vagy mas rovar nem volt problema a hust illetoen. Masnap jottunk haza. Ket napot tudtunk csak vadaszni a sok rossz ido miatt es az a ket nap is messze volt az idealistol az allando szel miatt. A nap vegen orultem a baratom jo szerencsejenek. Ujra meg lett erositve bennem, hogy nem minden ilyen mufaju vadaszat lanyalom en nagyon ritka amelyik az errefele. 



...es 8 napon at a kozlekedesi eszkozunk, ez a vege fele volt mikor vegre a nap is kicsit elojott, itt epp indulunk vadaszni... Mosolyog


 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1099 Dátum: 2014. Október 06. - 10:21:00 »

 Igen Wave Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1100 Dátum: 2014. Október 06. - 19:33:31 »

 Emelem Koccint
Szia Miklós!

Kérésednek megfelelően töröltem az eredetit, a "barnított" verzióból viszont nem vettem ki a monogramot.
Ez a Te írásod, és - mint alább említettem - szerintem hangulata van.
Én nem csináltam mást, mint kitettem néhány hiányzó írásjelet és helyreraktam pár helyesírási hibát.
Ezek csupán formai dolgok, könnyebben olvashatóvá teszik a történetet, de az igazi "bukéját" azt Te adtad meg! Ha ezt a különleges zamatot nem éreztem volna meg benne - elhiheted - egy percig nem vesződöm vele.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1101 Dátum: 2014. Október 06. - 19:53:32 »

Mark,
Minden mellekkorulmenyektol eltekintve cask gratulalni tudok az egeszhez Igen
Csak az a teny hogy, egy oregebb vadasztarsadat (akinek mellesleg lehet hogy az utolso vadaszata) egy ilyen remek vadaszathoz segitetted az mar meger egy gratulaciot, es igaz, nemes vadaszszivre utal.
Gratulalok a reszemrol ismeretlen de megis ismeros (ami a kort illeti) vadasztarsadnak is, igazan Emelem
- Mostanaban en is sokat kuszkodok az idojarassal. Nalam a kod, azaz az alacsoy felhozet (vagy tull magassan vagyunk) ami igencsak hatraltato korulmeny.
A tovabbiakban kivanok neked szart a tarisznyaba  Ördög     A java meg ezutan jon Vigyorog
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1102 Dátum: 2014. Október 14. - 10:20:55 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
forester73
Vendég
« Új üzenet #1103 Dátum: 2014. Október 24. - 21:33:50 »

Elmennétek ide vadászni ?



Mert én nem! Vagyis nem ilyen emberekkel . Az utolsó jávor elejtésekor azt vártam , hogy a szomszéd is eldől .
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1104 Dátum: 2014. Október 24. - 21:51:24 »


... Az utolsó jávor elejtésekor azt vártam , hogy a szomszéd is eldől .

Csodálkoztam is, hogy nem...
Ellenben egy ilyen húzás után biztosan borult volna ő maga!  Nem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1105 Dátum: 2014. Október 24. - 22:16:57 »



 Az utolsó jávor elejtésekor azt vártam , hogy a szomszéd is eldől .

Csak egy hajszálon múlt...
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1106 Dátum: 2014. Október 24. - 22:40:42 »


Mert én nem! Vagyis nem ilyen emberekkel . Az utolsó jávor elejtésekor azt vártam , hogy a szomszéd is eldől .
Az grátisz, nem kell fizetni érte...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1107 Dátum: 2014. Október 26. - 00:40:09 »

A tavaly kint hagytam az ejtett szarvas fejet miutan ott helybe kicsontoztuk a szarvast.  Ma majdnem belebotlottam az agancsaba a fube. Elegge letisztult egy ev alatt.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1108 Dátum: 2014. Október 26. - 07:08:33 »

A tavaly kint hagytam az ejtett szarvas fejet miutan ott helybe kicsontoztuk a szarvast.  Ma majdnem belebotlottam az agancsaba a fube. Elegge letisztult egy ev alatt.





Ilyen agancsot kint hagyni ?!  Nem vagy egy trófeavadász az biztos !     Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1109 Dátum: 2014. Október 26. - 07:27:24 »

Ilyen agancsot kint hagyni ?!  Nem vagy egy trófeavadász az biztos !     Emelem
Na meg ilyen autót kinthagyni?!...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: