Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371987 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1065 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 16:42:09 »

 Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1066 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 16:53:10 »

Márk!  Emelem
Ez férfi munka volt  Igen
És most egy "kicsit" besárgultam az irígységtől.... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1067 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 20:46:11 »

A vadgazdálkodásnak valóban egyik legfontosabb része a szelekció, itt viszont nem vadgazdálkodás van, hanem kártevőirtás.
A tenyésztés tudtommal kizárólag húsorientált, az itteni vadhúsexport elég komoly biznisz, sok helyen tartják úgy a szarvast, mint a birkát, hatalmas elkerített legelőkön, csak persze rendes kerítés mögött, mert a birkáknak valót a szarvas szétrúgja és/vagy átugorja. Persze ezeket az állatokat nem lehet vadászni, mennek a vágóhídra. Plusz a velvet megy az ázsiai piacra. Ez az agancsok belseje vagy mi a frász, nem tudom pontosan, de kitaláltak valami módszert, amivel ezt ki lehet nyerni anélkül, hogy az állatot levágnák. A tenyésztésben tartott állatok vérvonalát javítgatják svéd és magyar vérvonallal, de tudtommal ez a húshozam és az állomány általános állapota miatt kell.

Nem akarok zöldségeket írni, amennyire én tudom a trófeás blockokon szabadon engednek állatokat és kevés vadásszal fizettetnek sokat, úgyhogy ezek a magán blokkok nincsenek agyonvadászva és sokkal jobb minőségű állomány van, mint a public területen ahol a többség vadászik és itt ugye guide-al mész és azt amit engednek. Ha érdekel mélyebben a dolog, akkor utánakérdezhetek. Az mindenesetre nekem kicsit gyanús, ahol a világ legnagyobb trófeáit ígérik már a weblapon, de én egy gyanakvó faszi vagyok Mosolyog

Van itt olyan is amit úgy hívnak AATH (aerial assisted trophy hunting) aminek a keretrendszerét éppen most dolgozzák ki, ez public landon vadászat, megy a delikvens helikopáterrel, kifigyeli a vadat, leszáll és elejti. Hát nem tudom, hogy ez - itt a fórumon tanult szóval - vadászias-e, vagy itteni kifejezéssel etikus-e, ha csinálnak rendes szabályokat, akkor nekem ezzel sincs problémám, bár engem ez nem vonz.

Az általad velvet-nek mondott dolog az nem maga a bárkás agancs? Mintha tanultam volna olyat, hogy levágják, vágási felülettel felfelé lógatva szárítják. A pantokrintartalma miatt asszem.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 24. - 21:26:32 írta Németh Lajos » Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1068 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 21:24:49 »

Márk, kemény fickó vagy, gratulálok nektek ehhez a vadászathoz! Nem semmi! Tetszett. Igen Koccint
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
NZ
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új üzenet #1069 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 23:28:22 »

Az általad velvet-nek mondott dolog az nem maga a bárkás agancs? Mintha tanultam volna olyat, hogy levágják, vágási felülettel felfelé lógatva szárítják. A pantokrintartalma miatt asszem.

utánaolvastam, a velvet az a még meg nem csontosodott agancs külső felülete. egy IGF-1 nevű növekedési hormon van benne (sok egyéb mellett), ami állítólag elősegíti a porcsérülések gyógyulását és a testépítők is szeretik, mert állítólag segíti az izomtömegnövelést és terhelhetőséget. Rengeteg féle táplálékkiegészítő készül belőle, spray-k, tabletták. A testépítőkön kívül a legnagyobb felvevő piaca ázsia, a hagyományos kínai gyógyászat évezredek(?) óta ismeri és használja. Igazság szerint nincs tudományosan bizonyított hatása, feltételezések vannak, de mivel a szarvas úgyis eldobja az agancsát évente, a velvet gyűjtése pedig nem fáj az állatnak, jó biznisznek tűnik.
Azt írja a szarvasipar honlapja, hogy 2800 farmon 1.1millió állatot tartanak. 13ezer tonna szarvashús megy ki az országból (kiwi dollárban az 160milliós bevétel) és 17 millió értékben megy ki velvet, 20 millió értékben egyéb szarvastermék.
Naplózva
NZ
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új üzenet #1070 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 23:29:27 »

Udv

Nemregen erkeztem haza egy hetre tervezett wapiti vadaszatrol,


le a kalappal, szuper leírás, gratulálok!
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1071 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 06:21:18 »

Koszi Nektek. Nehany ora mulva indulunk (Csutortok hajnalba) 10 napra javorbika, wapiti tehen vadaszatra, vagy 800 km-re fel eszakra, egy masik tarsammal. Ez kenus vadaszat lesz. En most hivo leszek foleg. Rosszul nez ki mar, +30 fokokat josolnak Vasarnapig.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
NZ
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új üzenet #1072 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 06:23:12 »

Koszi Nektek. Nehany ora mulva indulunk (Csutortok hajnalba) 10 napra javorbika, wapiti tehen vadaszatra, vagy 800 km-re fel eszakra, egy masik tarsammal. Ez kenus vadaszat lesz. En most hivo leszek foleg. Rosszul nez ki mar, +30 fokokat josolnak Vasarnapig.

irigységem tárgya vagy Mosolyog ismét íjjal mész? érezd jól magad, sok sikert és remélem ha visszajöttél megosztod a kalandot velünk
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1073 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 06:44:17 »

irigységem tárgya vagy Mosolyog ismét íjjal mész? érezd jól magad, sok sikert és remélem ha visszajöttél megosztod a kalandot velünk

Ja ijjal igen, tobb mint husz eve csak ijjal vadaszom. Csak kimondottan fegyverrel vadasztam 10 evig utana 5 evig kombinalva (golyos fegyver, eloltoltos, ij) utana meg csak ij.

.....a terep igy nez ki ahova megyunk, habar mi vagy 30km-el arrebb leszunk (keletebbre) ott meg sokkal tobb a to....vagyis rengeteg.



   
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1074 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 07:55:50 »

Udv

Nemregen erkeztem haza egy hetre tervezett wapiti vadaszatrol, 6 orai hajtasra a tartomanyunk eszaki reszerol..........................  Jol telt, izgalmas vadaszat volt.







Hú de jó hamisítattlan VADÁSZAT lehetett !    Igen Emelem
Köszönöm a leírást ! Szinte én is éreztem a bika közelségét. Nem gyenge íj és hegy kell ahhoz hogy egy ekkora állatot átcsapjon.
Nagyon vájtfülüek ( abszolút hallás) vagytok ! Nekem a wapiti hangja a videókon csak egyféle sípolásnak tűnik .  Fejvakarás                                       Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1075 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 10:26:12 »

Mikor ilyen kalandokról olvasok, mindig elgondolkodtat nem eladni kéne e az egész felszerelést és abbahagyni az egészet, mert fényévekre vagyok az igazi vadászattól. Egész szeptemberben egy szarvast láttam, azt is töksötétben. Szerencsétleneknek van elég baja ahhoz, hogy este fél kilenc és hajnal három között oldják meg az életük mozgással járó részét. Sokszor még a nappali beállóhelyről is ki vannak napközben mozgatva.
Embert, kocsit, homokfutót, birkást, qvadot, terepmotort, kismotort, orvvadászt (baszus a bikaváltón szürkületkor rendszám nélküli Pajero jön fővadként  Rííí )........és a jó ég tudná még felsorolni mit láttam-hallottam, de nyugtot, kikapcsolódást azt nem igen nyújt errefelé már a vadászat. Olyan hely nincs is már szerintem hazánkban, ahol ne hallatszana kutyaugatás, mulatós zene, motorfűrész, templomharang, árulós autó hangosbeszélője, főútvonal zaja...stb. És ha elesik egy vad, akkor odaállhatunk szinte bárhol a kocsival a felrakáshoz.
Márk, ez egy ismeretlen világ nekünk azt hiszem. Én is várom a történeted folytatását. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1076 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 10:42:08 »

Márk, ez egy ismeretlen világ nekünk azt hiszem. Én is várom a történeted folytatását.
Sokkal jobb helyzetben vagyunk errefelé, mint ahogy azt leírtad, de a kanadai, újzélandi "ősvadonokhoz" mérten nem is lehet egy kötetben említeni a lehetőségeinket....

Érdekes amit írsz, hogy amaz egy ismeretlen világ.......
Valahol mégis úgy érzem, hogy nem is az.
Talán egy korábbi létben, egy másik dimenzióban már jártam ott...vagy csak a génjeimbe van belekódolva és ezért érzem sokkal jobban magam íjjal a kézben, egy fa oldalán üldögélve... Fejvakarás
Nem tudom.
De, hogy egy jövőbeli síkon szívesen járnék (talán újból?) ott az 100%  Igen
 Wave

És természetesen nagyon várom a beszámolót a jávorvadászatról!!!  Piál
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1077 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 10:46:10 »

Mikor ilyen kalandokról olvasok, mindig elgondolkodtat nem eladni kéne e az egész felszerelést és abbahagyni az egészet, mert fényévekre vagyok az igazi vadászattól. Egész szeptemberben egy szarvast láttam, azt is töksötétben. Szerencsétleneknek van elég baja ahhoz, hogy este fél kilenc és hajnal három között oldják meg az életük mozgással járó részét. Sokszor még a nappali beállóhelyről is ki vannak napközben mozgatva.
Embert, kocsit, homokfutót, birkást, qvadot, terepmotort, kismotort, orvvadászt (baszus a bikaváltón szürkületkor rendszám nélküli Pajero jön fővadként  Rííí )........és a jó ég tudná még felsorolni mit láttam-hallottam, de nyugtot, kikapcsolódást azt nem igen nyújt errefelé már a vadászat. Olyan hely nincs is már szerintem hazánkban, ahol ne hallatszana kutyaugatás, mulatós zene, motorfűrész, templomharang, árulós autó hangosbeszélője, főútvonal zaja...stb. És ha elesik egy vad, akkor odaállhatunk szinte bárhol a kocsival a felrakáshoz.
Igen Taps
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1078 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 11:16:04 »

Mondjuk valami hasonlóságot azért találtam. Ha itthon rosszul leszel, vagy baleset ér, legalább akkora bajban vagy mint a kanadai vadon mélyén  Röhög, mert mert a nyílt utcán is kikerülnek, átlépnek rajtad majd.
De tényleg, be is fejezem a rossz-hangulat keltést.  Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1079 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 11:48:20 »

Még egy gondolat kikívánkozik belőlem. Elképzelem azt a pillanatot, hogy elesik a 13 kilós bika a falutól nem olyan messze, mondjuk 8-10 kilométerre és állunk a töret átadás után  a kizsigerelt vad mellett a talpig Blaser cimborával, és megtöröm a csendet.
- Akkor most feldarabolom, kicsontozom, becipeljük a két hátizsákban a húst mihozzánk, ott majd testvériesen elosztjuk! Van itt egy csapás amerre nem annyira sűrű a szederindás. Ha végeztünk és van még kedved visszajöhetsz a fejért, mert igen mutatós, de én már rohadtul ki leszek dögölve.  Röhög Röhög Röhög
 Ördög Egy ilyen más világban bennem teljesen átértékelődnek majd a dolgok azt hiszem. Wave
Megyek valami hasznosat csinálni, mielőtt végleg az idegeitekre megyek.  Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: