Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371817 alkalommal)
pantera008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



« Új üzenet #1020 Dátum: 2014. Június 26. - 21:32:07 »


Bentshaft
A feketemedvén kívűl van-e más vad Kanadában, amit ilyen "etetős/szórós" módszerrel lehet vadászni? Hogyan történik ennek az előkészítése? A vadászok választják ki azt a helyet ahová a hordókat elhelyezik? A hordókat még a vadászati idény kezdete előtt kihelyezik?  Milyen időközönként ellenőrzik? Mi történik a vadászat végeztével? Ha esetleg más vadász akad rá a szóróra/hordókra, vadászhat-e ott?
Próbáltatok cserkelve is vadászni medvére? Feltehetően a hordós módszer eredményesebb, de a cserkelésnél inkább az élmény a kiemelkedőbb. 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1021 Dátum: 2014. Június 26. - 22:12:09 »

Bentshaft
A feketemedvén kívűl van-e más vad Kanadában, amit ilyen "etetős/szórós" módszerrel lehet vadászni? Hogyan történik ennek az előkészítése? A vadászok választják ki azt a helyet ahová a hordókat elhelyezik? A hordókat még a vadászati idény kezdete előtt kihelyezik?  Milyen időközönként ellenőrzik? Mi történik a vadászat végeztével? Ha esetleg más vadász akad rá a szóróra/hordókra, vadászhat-e ott?
Próbáltatok cserkelve is vadászni medvére? Feltehetően a hordós módszer eredményesebb, de a cserkelésnél inkább az élmény a kiemelkedőbb. 
Van amikor a medve cserkel rájuk. Az az élmény a legkiemelkedőbb. Vigyorog
(Olyankor is a hordós módszer a legeredményesebb:kiöntik a kukoricát,belebújnak és jó erősen húzzák belülről a fedelét.) Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1022 Dátum: 2014. Június 26. - 22:41:57 »

Van amikor a medve cserkel rájuk. Az az élmény a legkiemelkedőbb. Vigyorog
(Olyankor is a hordós módszer a legeredményesebb:kiöntik a kukoricát,belebújnak és jó erősen húzzák belülről a fedelét.) Röhög

B+!!! Röhög  Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1023 Dátum: 2014. Június 27. - 00:33:51 »

Bentshaft
A feketemedvén kívűl van-e más vad Kanadában, amit ilyen "etetős/szórós" módszerrel lehet vadászni? Hogyan történik ennek az előkészítése? A vadászok választják ki azt a helyet ahová a hordókat elhelyezik? A hordókat még a vadászati idény kezdete előtt kihelyezik?  Milyen időközönként ellenőrzik? Mi történik a vadászat végeztével? Ha esetleg más vadász akad rá a szóróra/hordókra, vadászhat-e ott?
Próbáltatok cserkelve is vadászni medvére? Feltehetően a hordós módszer eredményesebb, de a cserkelésnél inkább az élmény a kiemelkedőbb. 


Bentshaf is irta mar de, a nyomatak kedveert meg en is megerositem hogy NEM MINDEN PROVINCBAN engedelyezett az eteto, az etetokon valo vadaszat.
Mindentol eltekintve a velemenyem az hogy, a vadasztato cegek, akik ebbol elnek hogy vadaszatot adnak el, vegzik a legtobb etetosdit Tasli
Mivel hogy, volt ra penze es epitett egy szep kis (vagy nem szep) de agy par szoba, konyha, etkezo Igen-s fahazat ahova akar csalados vendegeket is tud fogadni  Vállat von Na, ezek akik rendszeresen tudnak etetni es evvel a medveket szinte odaszoktatjak a terulethez.
- A vendeg meg szepen kiul (ha meg tudja fizetni) es valogat a megvek kozott (termeszetesen naplemente utan jon erte a cad es szepen beviszi a jo meleg szalasra)
-Persze van ugy is hogy, maganember is etet (pelda ra Mark baratja) ami szinten nem egy megvetendo dolog ha, csak a magan szorakoztatasara szolgal.

Ahol meg nem lehet etetni ott megy a cserkeles:
Nem akarok nagykepu lenni (mert ezert mar kaptam a pofamra holott, cask ami van....azt akartam bemutatni) de megint cask azt kell hogy mondjam hogy aki meg nem volt itt, nem jart a teruleten, ......itt a cserkeles is mas Meglepődött
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1024 Dátum: 2014. Június 27. - 00:39:07 »

Bentshaft
A feketemedvén kívűl van-e más vad Kanadában, amit ilyen "etetős/szórós" módszerrel lehet vadászni? Hogyan történik ennek az előkészítése? A vadászok választják ki azt a helyet ahová a hordókat elhelyezik? A hordókat még a vadászati idény kezdete előtt kihelyezik?  Milyen időközönként ellenőrzik? Mi történik a vadászat végeztével? Ha esetleg más vadász akad rá a szóróra/hordókra, vadászhat-e ott?
Próbáltatok cserkelve is vadászni medvére? Feltehetően a hordós módszer eredményesebb, de a cserkelésnél inkább az élmény a kiemelkedőbb. 

Nagyvadak kozul csak a fekete medvere lehet csalizva vadaszni, semmi masra nem. Az elokeszites ugy tortenik, hogy veszunk ket plasztik hordot 6 dollarert es bevisszuk valami Isten hata mogotti vadonba, kenuval vagy quad-al ahol lehetseges es megrakjuk kukoricaval es leontjuk egett konyhai olajjal mit ettermek adnak ingyen. A legnagyobb gond az, hogy nincsenek utak a vadonokba igy a csalizas nem konnyu. Egy hettel az ideny nyilasa elott lehet elkezdeni csalizni es annak befejeztevel mindent ki kell hordani (tehat a hordokat, habar ezt az utobbit kevesen teszik annyira eldugottak a helyek) az ideny 6 het.
Altalaba minden hetvegen megnezzuk es feltoltjuk, nem jo hagyni oket mig kiurulnek mert ha van mas csali valahol a kozelbe akkor a medvek esetleg oda szokhatnak. Az ejtett medvet ott helybe kinyuzzuk es a boret hazavisszuk, aki akarja az a husat is, de nem vagy kotelezo torvenyileg.  Mas nagyvadak (vizivad) esetebe a hust kotelezo vagy hazavinni, mert ha megfognak, hogy hagytad karba veszni a hust akkor megcsesznek csunyan. A trofeas vadak esetebe pl. a hus az elso, a trofeat ott is hagyhatod, jogilag nem vagy koteles behozni. Ha mas vadasz megtalalja a csalihelyet o vadaszhat ott, jogilag nincs erre torveny de ezt nem teszik en meg sosem tapasztaltam vagy hallottam ilyet es tobb mint 30 eve itt vadaszok. Van egy iratlan torveny a vadaszok kozt na meg egyszeruen nem mernek ilyet tenni. Sosem tudhatjak milyen psycho talalhat rajuk a vadon kozepen fegyverrel. Nem eri meg reckirozni. Akarki vadaszhat itt, nem kell sok penz sem hozza. Nem szemetek itt a vadaszok, nekem tiszta idegen vadaszok ajanlottak fel a csalihelyuket, mert ok ket hetig nem tudtak visszajonni.  

Vadonba nem lehet cserkelni tul suru legtobb helyen, brutalisak a szunyogok es nem lehet csendbe menni rengeteg a kidolt, korhadt fa meg amugy is merre "osonnal ??  

Cserkelve is lehet vadaszni az foleg osszel tortenik mezogazdasagi privat foldeken ahova bejarnak a medvek. Nem nehez igy medvet loni es foleg fegyverrel. Szvsz konnyebb mint csalizni, es itt a csalizas fizikai (nyogesi) oldalara gondolok. Nem vagy "kemenyebb" ha cserkelsz es a hatranya az, hogy nem lehet rendesen megitelni a medve nagysagat a rozs, kukorica vagy buza foldeken melybol alig latszanak ki. Ugy tortenik, hogy a terepjarobol gukkerrel megnezzuk a "legelo" medveket az utrol es probalunk saccolni, hogy melyik a nagyobb ami gyakran rosszul tortenik foleg fel sotetbe es altalaba egy 15-20 perces maszkalas utan meglosz egy kis nyamvadt 5-6 labas medvet ami senkinek sem kell. Ez komoly hatrany, ami meg ennel is rosszabb az az, hogy egy anyamedvet losz meg es ez gyakori sajnos azoknal akik igy vadasznak medvere. Csinaltam ezt a "cserkelest" a 80-as evekbe az elso medvem egy kis 5. 5 labas medvet megkuldtem a 7mmRem Mag-ommal 20m-rol, negyed orai kuszas maszas utan. Orultem mint pereces, mig a haverem ki mar lott egy csomo medvet, megkerdezte ezzel most mit csinalunk? A bore meg van....nem szonyeg, arra tul kicsi volt. A kovetkezot ugy lottem ijjal, hogy leultem ugyanott egy valto melle 20 m-re, melyen bejartak a rozsfoldre. Nem volt nagy kaland, megloni, egyszeru konnyu loves 20m-rol, volt kicsivel tobb mint egy 6 labas medve volt. Ezutan sok even at nem vadasztam tobbe rajuk vagy 15 evig, nem vagyok nagyon szenvedelyes medve vadasz mint nemely vadasztarsam. Egyszeruen nincs mit kezdjek veluk. Kesobb az igazi nagy medveimet (7 lab +) csalin lottem ijjal.

Kanadaba csalizas medvere nem mindenutt engedelyezett. Itt nalam az allamba szabad valoszinu azert mert nagyok a vadonok tele tavakkal mocsarakkal, es az utak ritka, vagy egyszeruen nem letezoek bennuk. Innen nyugatra pl. Brit Columbiaba mar nem engedelyezett a csalizas. Ott sok, a fakitermelestol letarolt hegyoldal ahova a medvek kijarnak a hatalmas letarolt tisztasokra a friss hajtasokat enni tavasszal, es ott nem nehez elkapni oket. A fekete bundajuk sokszor messzirol latszik, fegyverrel nem problema lonim oket. Ijjal sem nehez. Szerintem ezert is nem engedelyezik ott a csalizast.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1025 Dátum: 2014. Június 27. - 01:40:13 »


(Olyankor is a hordós módszer a legeredményesebb:kiöntik a kukoricát,belebújnak és jó erősen húzzák belülről a fedelét.) Röhög

Nem jo, a hordok ket vegen csak ket kis kor alaku lyuk van kivagva, es csak vagy csak 6-7 cm atmerojuek. Nehez lenne belebujni azokon at a hordokba. Azert a kis lyukak, hogy tovabb tartson a csali gabona. 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1026 Dátum: 2014. Június 27. - 05:23:52 »

Igy nez ki itt a vadon, az erdok vegtelenek fel lehet menni a Hudson obolig egy kenuval annelkul, hogy emberrel talalkoznal....ami vagy 1.500 km. Ezekre a helyekre altalaba hydroplane-el repulnek be.



...meg kozelrol: ez egy jellegzetes itteni erdo, es nagyon sok az eger bokros suru athatolhatatlan terep.



...nem cserkelesre valo terep..... Mosolyog  Olyan erdok mint Mo-n azok lent delebbre vannak, ugy Chicago-tol lefele. Ott vannak tiszta aljnovenyzet nelkuli bukkerdok. Itt is vannak olyanok kelet Kanadaba.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1027 Dátum: 2014. Június 27. - 08:45:04 »

Elképesztően szép helyek, cserkelés ide vagy oda!  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1028 Dátum: 2014. Június 27. - 10:48:09 »

Nem jo, a hordok ket vegen csak ket kis kor alaku lyuk van kivagva, es csak vagy csak 6-7 cm atmerojuek. Nehez lenne belebujni azokon at a hordokba. Azert a kis lyukak, hogy tovabb tartson a csali gabona. 
Ha jön a medve, páran igencsak bemásznának azon a lyukon... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1029 Dátum: 2014. Június 28. - 09:00:31 »

Megtetszett ez nekem. Azt hiszem kiülnék így a Mauserrel, levenném a távcsövem. Nyílt irányzékkal.... A sötétedés előtt azért szedelőzködnék. Nehéz volna a kocsiig eljutni a sötétben egy hátizsákon csimpaszkodó 3 mázsás mackóval.  Röhög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1030 Dátum: 2014. Június 28. - 09:51:32 »

Ha jön a medve, páran igencsak bemásznának azon a lyukon... Ördög Ördög Ördög

Ááááá... nehogy azt hidd!! Minden fórumon van egy-két igazán tökös gyerek, aki szerint ez csak annyi, mint a szomszéd macskáját légpuskával......
Azért megnézném a nikotincsíkot, ha mondjuk ott ücsörög a pógár egy reflex íjjal, nyóc méterről benéz az ágak közé a kétszáz kilós mackó, és megnyalja szája szélét....... Ördög Ördög

(Oyama mester anno úgy népszerűsítette a karate stílusát, hogy kiállt minden stílus képviselőjével küzdeni.... amikor ez már egész jól ment, akkor elkezdett puszta kézzel szarvasmarha bikákat leütögetni..... amikor ez is egész jól ment, akkor elhatározta, hogy puszta kézzel megküzd egy medvével..... na ezt követően vonult be egy pár hónapra egy festői helyen levő japán kórházba egy kis rehabilitációs feltöltődős-pihenős kurzusra, ... majd elkezdett könyvet írni, de - akárhogy kerestem - a medve elleni puszta kezes technikák kimaradtak a könyvből.... Vállat von Vigyorog)
 Emelem


Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1031 Dátum: 2014. Június 28. - 14:40:15 »

A természetfilmekben legelő kaffer is békés marha csorda. Amikor meg nem az, azt az esetet úgysem filmezi - meséli már el a delikvens. Ideje nem lesz rá... Nyihi
Ördög A maci is békés mesefigura.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1032 Dátum: 2014. Június 28. - 23:04:32 »

Huslavika, csontmetsző!   Igen
A regi felveteleimbe kutatva, talaltam egyet amirol utalni lehet hogy az un. letarolt terulet hogy is nez ki (elso kep, kep alja). A cserkeles ilyen terepen szinte lehetetlen. Ami lehetseges vipont hogy, a favagok altal visszahagyott utakat hasznaljuk. (masodik kep)



Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
forester73
Vendég
« Új üzenet #1033 Dátum: 2014. Június 29. - 08:59:00 »

Huslavika, csontmetsző!   Igen
A regi felveteleimbe kutatva, talaltam egyet amirol utalni lehet hogy az un. letarolt terulet hogy is nez ki (elso kep, kep alja). A cserkeles ilyen terepen szinte lehetetlen. Ami lehetseges vipont hogy, a favagok altal visszahagyott utakat hasznaljuk. (masodik kep)





Érdekelne , hogy ott is szívesen használják az utakat a vadak mint nálunk ? Mert egy ilyen "letarolt" részen nem sok babér teremhet a vadásznak .

Üdv az OGRE
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1034 Dátum: 2014. Június 29. - 10:44:01 »

Nálunk az ágakat is összeszedik, elégetik, illetve már egyre többfelé ledarálják. Nem marad így a terület!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: