Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372015 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1005 Dátum: 2014. Június 24. - 20:35:19 »

Horrido lábjegyzetéről.

Egyszer együtt voltunk egy kicsit a világvégén, már amennyire ez itt lehetséges.
A víz egy ezer literes tartályban, a tartályon elzárhatatlan csap, meg egy slag.
A slag végének a helye a tartály tetején volt, így tartotta a vizet, ha szükséges volt, leemeltük.
Egyik éjszaka, valaki leemelte a slagot, aztán úgy maradt. A víz meg "tette a dolgát".
Úgy a személy kiléte, mint a leemelés motivációja utólag nem rekonstruálható, részint mert sűrűn jártunk ki vizelni mindannyian, részint, mert sörrel - mondhatni - jól álltunk.
Végül Horridora, mint legfiatalabbra vertük rá a balhét.
 
 


Ez a hivatalos verzió. Valójában mosogattunk.  Nyihi

- Elzártuk a csapot?
- Persze  Piál
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1006 Dátum: 2014. Június 24. - 20:55:18 »

Ez a hivatalos verzió. Valójában mosogattunk.  Nyihi


Valljuk be, nem véletlen az a doktorátus.  Röhög

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1007 Dátum: 2014. Június 24. - 20:58:22 »

Ez a hivatalos verzió. Valójában mosogattunk.  Nyihi

- Elzártuk a csapot?
- Persze  Piál

Kereshetem reggel  kávéhoz a vizet... ásványvízzel nem az igazi.  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1008 Dátum: 2014. Június 24. - 23:17:54 »

Na akkor itt akkor a baratom Csaknorrisz, az iden aprilisi medvevadaszatarol valo kis clipp.
A 7:11 -nel lehet hallani a medve kimulo halal orditasat vagyis a "death moan"-t ami ilyen esetbe minden medve vadasznak muzsika a fulebe. Amikor ezt hallod a medve mar hallott. 

https://www.youtube.com/watch?v=oK5N0UWwnX0&feature=youtu.be
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1009 Dátum: 2014. Június 25. - 00:20:16 »

Na akkor itt akkor a baratom Csaknorrisz, az iden aprilisi medvevadaszatarol valo kis clipp.
Bassssszus, mennyi medve van nálatok??????
Mikor a végtisztességet adta meg a meglőtt macinak, még egy szép nagy darab medvegy a háttérben ácsorgott és figyelt Vigyorog
Nagyon jó a film Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1010 Dátum: 2014. Június 25. - 09:21:17 »

Bassssszus, mennyi medve van nálatok??????
Mikor a végtisztességet adta meg a meglőtt macinak, még egy szép nagy darab medvegy a háttérben ácsorgott és figyelt Vigyorog
Nagyon jó a film Igen
És mennyire nem félnek az embertől...
Én azért medvét nem lőnék, ha tehetném sem. Csak nem tudom miért nem. Megértem azokat, akik lövik, rendben is van az, de én meg valamiért nem vágyom rá.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1011 Dátum: 2014. Június 25. - 10:20:16 »

Megértem azokat, akik lövik, rendben is van az, de én meg valamiért nem vágyom rá.
Sokáig szabályosan rá voltam gerjedve a medvevadászatra.
Aztán jött egy cserelehetőség, a régi társaságomnál lőhettem kapitális gím- vagy dámbikát, de átadtam egy vadászismerősömnek.
Cserébe ő nekem adta a medvelehetőségét Erdélyben.
Aztán egy közös ismerősünk kint is volt és lőtt is mackót.
Mikor hazaért, lelkesen mutatta a "vadászaton" készített videóját........ Stoel
A sztori nagy vonalakban így nézett ki: Felmásztak egy vasbeton bunkerba, amiben volt ágy, asztal, szék, fűtés, stb....
Megjelent a helyi "néger" és mindenféle édesség maradékokkal feltöltött pár vályút. Volt ott szaloncukortól a kekszen át minden.
Egy vasketrecben foszlott valami dögféle is az etetőhelyen.
A les és a placc közötti távolság talán megvolt 45 méter, de az sem biztos.
Aztán elkezdtek jönni a medvék. vagy 6-8 példány után jött az is, amit neki szántak.
Ablak lenyit, medve halált megvető bátorsággal a 8 méteres magasságból halálra golyózva elterül........

Aztán a lehetőségemet tovább ajándékoztam egy szerbiai hajtásért cserébe........úgy gondolom, hogy jól jártam Igen

Persze ma már egy jóféle íjas medvelesnek nem mondanék ellent.
Egy ilyenért, amit Márk belinkelt, még a lelki üdvösségem egy jelentős részletét is felajánlanám Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1012 Dátum: 2014. Június 25. - 12:07:24 »

Sokáig szabályosan rá voltam gerjedve a medvevadászatra.
Aztán jött egy cserelehetőség, a régi társaságomnál lőhettem kapitális gím- vagy dámbikát, de átadtam egy vadászismerősömnek.
Cserébe ő nekem adta a medvelehetőségét Erdélyben.
Aztán egy közös ismerősünk kint is volt és lőtt is mackót.
Mikor hazaért, lelkesen mutatta a "vadászaton" készített videóját........ Stoel
A sztori nagy vonalakban így nézett ki: Felmásztak egy vasbeton bunkerba, amiben volt ágy, asztal, szék, fűtés, stb....
Megjelent a helyi "néger" és mindenféle édesség maradékokkal feltöltött pár vályút. Volt ott szaloncukortól a kekszen át minden.
Egy vasketrecben foszlott valami dögféle is az etetőhelyen.
A les és a placc közötti távolság talán megvolt 45 méter, de az sem biztos.
Aztán elkezdtek jönni a medvék. vagy 6-8 példány után jött az is, amit neki szántak.
Ablak lenyit, medve halált megvető bátorsággal a 8 méteres magasságból halálra golyózva elterül........

Aztán a lehetőségemet tovább ajándékoztam egy szerbiai hajtásért cserébe........úgy gondolom, hogy jól jártam Igen

Persze ma már egy jóféle íjas medvelesnek nem mondanék ellent.
Egy ilyenért, amit Márk belinkelt, még a lelki üdvösségem egy jelentős részletét is felajánlanám Ördög
Szerintem is jól jártál Igen
Nekem a Márk-féle videón is elég illúziórombolók azok a hordók, meg a félelem-nélküli medvék. Gondolom nincsenek sokat hajkurászva a nagy területek miatt, meg ritkán találkoznak emberrel, de én a videón úgy látom, nem nagy kihívás így a medvevadászat. Mondjuk bátorság azért gondolom kell, mert ha engem így körülvennének dörmögőék, hát nem érezném magam biztonságban egy szál íjjal.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1013 Dátum: 2014. Június 25. - 13:28:44 »

Gondolom, a félelem nélküliség abból fakad, hogy sok medve leélheti úgy az életét, hogy soha nem találkozik emberrel.
Az, hogy ilyen ősvadon szerű állapotok vannak, az engem még inkább inspirálna, mint sem taszítson Igen
Ezeken az amerikai feketemedvés filmeken ami nekem sem tetszik, az a műanyag hordók és vödrök látványa.
Van olyan film, ahol 5-6 rissz-rossz törött, használt fehér műanyag vödör hever az etetőhely körül...az eléggé illúzióromboló.... Stoel

Márk!
A fekete medve egyáltalán nem veszélyes?
Nem arra gondolok ha sebzett, mert akkor minden lehet veszélyes és támadó hangulatú, hanem előfordul-e, hogy csak azért nekimegy az embernek, mert az nem tetszik neki?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1014 Dátum: 2014. Június 25. - 14:04:13 »

Én is ezen gondolkodtam amikor a filmet néztem, hogy ezek a jószágok vagy nagyon hozzá vannak szokva az emberhez, - a bocs is majdnem oda megy hozzájuk-, mert hogy nem lát olyan nagyon jól a medve az OK, de azt azért nem gondolnám, hogy az orrával vagy a fülével se érzékelné, hogy ott vannak???
No nem szeretném egy percig se lebecsülni a vadászt és a film készítőjét, mert,nem valószínű, hogy én ilyen nyugodtan ültem volna ott Vadász
Élmény volt végignézni az biztos!  Igen
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1015 Dátum: 2014. Június 25. - 15:59:00 »

Én úgy éreztem a filmet és hasonló filmeket nézve, hogy a medvék többé kevésbé tudták, hogy valami ott ül és lesi őket. Van amelyik kíváncsibb és méregeti a furcsa teremtményt (ehető e, vagy nem, esetleg teljesen érdektelen,  Ördög Vigyorog még a szaga sem jó), főként a fiatalabbja. Az öregebbek, nagyobbak érzik azért, hogy nem teljesen van rendben, de őket is hajtja a gyomruk. Az a meglőtt medve marha nagynak tűnt egyből, amint a hordó mellé ért, és nem olyan kopott és bogáncsos, mint egynémelyeik. Gondolom a vadkamera felvételek rendesen ki vannak elemezve a vadászat előtt, hogy mi járja a szórót, melyik kosztos miatt érdemes kiülni a hordó mellé, mert hiába kap rá egy nagy mackó, ha éppen semmit érő a bőre.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1016 Dátum: 2014. Június 25. - 16:15:35 »

Nem semmi, ahogy a mozgásra oda is néz a lövés előtt az emberre. Így közelről szemtől szembe más mint magaslesről-messziről.
Gondolom benne van a pakliban, hogy mondjuk a 250-dik medve úgy dönt, hogy fene egye meg én csak megkóstolnám azt a kisszéken gubbasztó valamit, hátha finom. Nyihi
Meg mi van ha nem jön a megfelelő medve és rád sötétedik? Menni kéne a kocsihoz, de mindenütt éhes mackók kódorognak körülöttetek....meg van a dolog bája.... Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1017 Dátum: 2014. Június 25. - 18:40:09 »

 Emelem
Majd hülyék lesznek megkóstolni a  hordónyi kaját biztosító egyént Nyihi
Valaha a Déli Kárpátokban nekem is kínálkozott egy alkalom, de valahogy nem éreztem kihívást 50 m-ről oldalba dörrentein egy íróasztalnyi jószágot, hát kihagytam. Egyáltalán nem bánom.   
Naplózva

Üdv Chris
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1018 Dátum: 2014. Június 26. - 06:54:41 »

Nem a medvek nem felnek semmitol, nincs termeszetes ellenseguk es ezt tudjak. Ezek a medvek latnak embert, de nem gyakran. Az embertol ha nincsenek meglepve gyakran arrebb mennek, vagy arrebb szaladnak, de megallnak es visszajonnek mivel kivancsiak is foleg a fiatalabbak. Ekkor jon a baj. A nagyok azok csak rad rontanak, sokszor fals a tamadas de sosem tudod, hogy mikor az. A fekete medvenek van a legtobb emberi aldozata E. Amerikaba. Nagyon veszelyesek lehetnek, foleg ha megleped oket a surube, vagy ehesek (ami gyakori es foleg tavasszal) Eppen a mult honapba olt meg egy 36 eves not, fenyes nappal Alberta tartomanyba, csak megtamadta, a koolaj kitermelo munkahelyenek az udvaran delutan 2 orakor. Nyilvan ez az olaj telep az erdoben van, vagy ahoz kozel van. A munkatarsai probaltak elriasztani de nem ment el, vagy ha egy kicsit el is ment rogton vissza tert, mig meg nem olte a not, egy 200 kg peldany volt. A medvet kesobb lelottek. Nem kiprovokalt tamadas volt hanem ragadozo celu, tehat direkt vadaszott a medve.

http://www.cbc.ca/news/canada/edmonton/lorna-weafer-s-suncor-co-workers-tried-to-fend-off-killer-bear-1.2636133

Ket eve itt a szomszedba Ontario-ba  egy 65 eves embert rangatott ki a kinti WC-bol kempingezeskor mikozben a gatyaja a bokajanal volt. Szerencsejre a havere meghallotta uvolteset amint a medve vonszolta be az erdobe csore seggel, kiszaladt es kozelrol fejbe lotte a medvet. A ferfi meguszta de jo mely nyomokat hagytak a testen a karmai. Kesobb mondta, hogy biztos volt hogy meg fog halni nem hitte, hogy a baratja meg fogja hallani a segitseg orditasat....szerencseje volt.

http://www.cbc.ca/news/canada/manitoba/outhouse-bear-attack-survivor-was-grabbed-from-throne-1.1213872

Visszaterve a vadaszatukhoz; a medvek mindig tudjak, hogy ott vagyunk de nem torodnek velunk neha oda jonnek a fahoz, neha fel is akarnak jonni mert kivancsiak fel uton felfele rajuk szolunk es altalaba vissza masznak. Ezek a medvek mint a videon nem ehesek szvsz azert nem is tamadnak. Mindig biztosra vesszuk, hogy a hordok tele legyenek kukoricaval, hogy ne minket akarjanak megenni.
A legrosszabb sotetbe kijonni ilyenkor a legbatrabbak is es altalaba suru az aljnovenyzet ket oldalt a kijoveteli osvenyen. Lampazunk,  kiabalunk meg halgatozunk utana meg ilyenkor tobbet vilagitok hatrafele mint elore. En csak fogcsattogtatast hallottam mikor jottunk kifele eleg kozelrol a surubol de nem volt tamadasom.
Egyedul vadaszva nem maradunk sotetedesig. A tarsam maradt egyszer-ketszer de ott volt a "brekeke" a soretesbe mikor egyedul volt meg a spray. Egy masik haveremnek volt ket fals tamadasa sotetbe, azota sem marad tobbet hiaba volt a soretese, nem tudod pontosan hova loni az aljnovenyzetbe es foleg azt mondta csak amikor a medve mar rajtad van.  Hihetlen gyorsan szaladnak es masznak fel egy fara. Nem erdemes egyedul menni vadaszni rajuk es foleg ahol ilyen medve suruseg van mint itt ebbe a regioba ahol mi vadaszunk (habar ez nem a normalis es a megszokott az ilyen medve suruseg, a normalis az, hogy 1-2 medvet latsz egy nap alatt a lesrol)
Ez a baratom a videon lotte a legnagyobb medveket az allamba. Az egesz E. Amerikaba ismerik. Meresz vakmero gyerek, profi tuzolto a szakmaja kulonben sokszor mondja ez semmi amellett mint amikor a 30-adik emeleten maszkal egy labnyi szeles gerendan egy bazi nehez slaggal.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1019 Dátum: 2014. Június 26. - 07:30:34 »

Ha már medve... Ördög

Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: