Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371841 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #960 Dátum: 2014. Január 19. - 01:19:39 »

Nem működik és a topicot is alig lehet megnyitni tőle mert tolja fel a hibaüzeneteket a direkt linkről.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #961 Dátum: 2014. Január 19. - 09:42:30 »

Szervusz!

Masnap a vadasztato erezte, hogy ez igy nagyon felre sikerult, ezert egy zerge hajtast szervezett. Ragyogo napsutes volt, a felhoknek nyoma sem maradt. Kiultunk egy szikla ture - elottem 10 meter, mogottem 20 meter szakadek - nem tul magas, de arra eppen eleg, hogy eses utan mar le legyen tudva a gond mindenre...

A zergek ki is jottek vagy 200 meterre a szomszed sziklakra, de feltamasztas az sehol. Ilyen tavolsagra nem ereztem biztosnak a lovest szabad kezbol, igy nem lottem.

Lentrol levideoztam a Retyezati hegyeket.


Szervusz!

Sajnos valóban nem működik, csak az első. Pedig igazán megnéztem volna tiszta időben is. Akár csak magát a zergét, de így volt korrekt.  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #962 Dátum: 2014. Február 21. - 04:14:23 »

Vadaszati torvenysertesek es buntetesek Kanadaba (Manitoba allam)

news.gov.mb.ca/news/index.html?item=19130  (leforditom a lenyeget)

-Az elso bekezdesbe:
Egy agyonlott javorbikat talaltak a vadorok es a lakossag segitseget kerik ez ugyben orvvadaszat vadjaval. Egy Dodge pickupot is lattak azon tajt a tett kornyeken es ezzel kapcsolatoasan is kernek informaciokat, segitseget.

-A masodikba:
Indianok lottek egy javorbikat egy javorszarvas vadaszati tiltott zonaba a ahol ritka allomany miatt volt betiltva ott a vadaszati ideny. Elkoboztak toluk a bikat a vadorok majd oda adtak egy kozeli mas indian kozossegnek fogyasztasra. (nagy szam ! megjegyzem: ha ezt feher vadasz csinalta volna uszott volna mindenje, terepjaroja, fegyvere, evekig valo vadaszati eltiltas..stb)

-A harmadikba:
 terepjarobol torteno ejszakai lampazas vadjaval ket vadasz lett letartoztatva. Az egyiket $1250-ra buntettek, a masikat meg $474-re, az utobbit azert mert privat teruletre bement vadaszati cellal a tulajdonos engedelme nelkul. A terepjarojukat elkoboztak.

-A negyedikbe:
 $3180 buntetest kapott egy vadasz miutan beismerte, hogy ket vadon elo bolenyt lott agyon. A bolenyek vedettek nem szabad rajuk vadaszni.

(Privat boleny nevelo farmokon lehet csak bolenyt vasarolni...meg is loheted ha pont ugy akarod, vagy ok megolik neked, es ha akarod feldolgozzak ahogyan kered, meg haza hozzak. $600 egy bolenyt megvenni, felvagva, becsomagolva. (En is egyszer feleztem egy bolenyt egy haveremmel nehany eve....rengeteg hus)
Kanadaba, Alberta es Brit Columbia tartomanyokba lehet szabadon vadon elo bolenyre vadaszni.

-Az otodik bekezdesbe:
Illegalis halat (sullofileket) arultak, 78 kg filet talaltak nala es $ 775 keszpenzt hazkutatas utan (fodrasz uzletebol arulta) Egy ipari horgasz aki az ellatoja volt a fodrasz uzletesnek lettek $2600-ra lett megbuntetve kulon, es a $775 is elkoboztak, meg persze a halat.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #963 Dátum: 2014. Március 29. - 17:14:49 »

Olvasom a mai ujsagba:

Harom szemelyt (a sofor es ket utas) a tavaly Novemberbe megfogtak lampazni ejszaka, terepjarobol pasztaztak nagyon eros fenyu kezi reflektorral a teruleteket,  privat teruletet is, egy elegge izolalt helyen itt az allam eszaki reszebe.  A pick up-ba egy agyonlott feherfarku szarvas volt mikor le lettek tartoztatva, melyet egy oraval azelott lottek veres kes, balta kesztyu-vel egyetembe. A tulajdonos 2012 evjaratu Ford F150 pickup -jat mely $20-27 ezerre van ertekelve elkoboztak,  es hasonlokeppen  ket Winchester fegyvert meg a toltenyeket is. A masik ket utas $550 buntetest kapott.

PS

A vadlott fellebez, habar akarhogyan is sul el a vegen  a dolog (es sok idobe telhet) es ha sikerul is vissza szerezni-e a truck-jat nagyon sok penzebe fog ez kerulni neki ugyvedekre.

...itt a cikk

http://www.winnipegfreepress.com/local/province-claims-truck-in-unusual-seizure-case-253011061.html
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #964 Dátum: 2014. április 09. - 01:41:25 »

Otthoni idoszamitas szerint meg a mai nappal megyek a a Szigetre (Vancouver Island) medvenezobe! Meglepődött
Aprilis 1-el mar nyitott a vadaszata, nem mintha akarnak loni egyet is.....nalam ez olyan mint az otthoni szalonkavaras (manapsag: :Mosolyog monitoring) Legfoljebb ha talalok nagyobbat, vagy "szinest" Igen
Elozeteskent egy par kep a tereprol es, akar tajnak is nevezheto! Táncol







Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #965 Dátum: 2014. április 09. - 01:45:11 »

Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #966 Dátum: 2014. április 09. - 01:47:01 »



« Utoljára szerkesztve: 2014. április 09. - 03:45:11 írta Sakac » Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #967 Dátum: 2014. április 09. - 01:59:34 »

Akar hogy erolkodtem a masik ket kep nem ment at Vállat von

Hiányosan illesztetted be a linket. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 09. - 03:46:55 írta Sakac » Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #968 Dátum: 2014. április 10. - 20:27:00 »

Akar hogy erolkodtem a masik ket kep nem ment at Vállat von

Hiányosan illesztetted be a linket. Emelem
   

Szakac, kosz a segitseg Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #969 Dátum: 2014. április 10. - 23:23:01 »

Vancouver szigeten vannak a legnagyobb testű fekete medvék úgy tudom. Akkor pedig a medve paradicsomba "szemezgetsz", akár kapitális medvével is összefuthatsz. Várjuk a további híreket, képeket. Szép vadászatot! Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #970 Dátum: 2014. április 11. - 08:27:42 »

Aszongya a zorigó, hogy:

http://www.origo.hu/tudomany/20140410-klonozas-kihalt-allatok-uj-remenyek-egy-eltunt-faj-feltamasztasahoz.html

Már azt hittem én vagyok a hüle, de vadászutakéknál meg ezt látom a spanyolországi vadászható fajok között:

http://www.vadaszutak.hu/fajleirasok/9/22.html

Szóval, mint a szőke nő a vonaton: Naaaa? Ki a hülye???!!!

 Fejvakarás  Nem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #971 Dátum: 2014. április 11. - 10:31:58 »

Őszintén szólva megy a kavar,de a latin nevekkel kibogozható a két dolog.
Amiről az origo ír az a Capra pyrenaica  pyrenaica vagy pireneusi ibex (bucardo),míg a vadászutak oldal a Capra pyrenaica hispanica beszél,ami a délkelet spanyol ibex lenne vagy a beciete ibex...
A vadászutak oldalon van a pontos információ az origós cikknél esélyes,hogy a keresőbe csak az első két latin nevet írták be,míg az alfajt meghatározó harmadikat lehagyták...
Ilyen egyszerűen lett a kihalt pireneusi ibexből beciete ibex. Ez annak az esete mikor a laikusok próbálkoznak valamivel,de elég figyelmetlenek.
Mellékesen ezeket az információkat a két fajról,én is az interneten szedtem össze, szűk 10 perc alatt. Csak engem érdekelt a dolog.
Szóval szerintem már tudjuk ki nem volt elég alapos Kacsint
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #972 Dátum: 2014. április 12. - 04:52:00 »

Vancouver szigeten vannak a legnagyobb testű fekete medvék úgy tudom. Akkor pedig a medve paradicsomba "szemezgetsz", akár kapitális medvével is összefuthatsz. Várjuk a további híreket, képeket. Szép vadászatot! Igen Wave


Jo tudod csontmetszo! A legnagyobb medvek itt vannak Kávé!
Csak egy kis kuriozum kent: az ugynevezett spirit bear is itt talalhato a szigeten........a bundaja feher, roszaszinesbe atmeno szinarnyalatokkal. termeszetesen a vadaszata "tabu". A tabu statuszt minden vadasz sajat maganak allitja fel. Egyepkent O is csak egy feketemedve. En mar lattam egyet....... nem sok vadasz mondhatja el magarol.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #973 Dátum: 2014. április 12. - 06:35:21 »

Erdekesmodon legnagyobb ejtett fekete medve New Brunswick ( Canada) tartomanyba lett ejtve a maga 500 kg-val elo sulyba. Ez hatalmas es ez a rekord.  Ezutan egy 408 kg arizona-i (USA) peldany, ezutan egy New Jersey-i (USA) 376 kg peldany, egy Pennsylvania-i (USA) 399 kg-os peldany (wiki)
Vancouver szigeten nagy a medve suruseg de a medvek testileg kisebbek osszesegbe mint Kanada mas tartomanyaiba es foleg ott ahol hidegebb az eghajlat.

Itt nalunk az allamba is hatalmas fekete medvek vannak. A "Riding Mountain" nemzeti park koruli teruletek hatalmas medveket produkalnak konszisztensen minden evbe  es kulonbozo szinezetekbe.

Info errol:

http://www.canadianblackbearhunt.com/media/black-bear-hot-spots.html

Ugyancsak itt nalam  2001-be egy 400 kg-os medvet utott el egy kisauto (Mazda 626) a medve bekerult alaja az utkozes utan, az meg felemelte a kocsit, kimaszott alula es mindjart az ut melletti erdobe mulott ki.

http://www.americanbear.org/Size.htm
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #974 Dátum: 2014. április 13. - 18:14:21 »

Erdekesmodon legnagyobb ejtett fekete medve New Brunswick ( Canada) tartomanyba lett ejtve a maga 500 kg-val elo sulyba. Ez hatalmas es ez a rekord.  Ezutan egy 408 kg arizona-i (USA) peldany, ezutan egy New Jersey-i (USA) 376 kg peldany, egy Pennsylvania-i (USA) 399 kg-os peldany (wiki)
Vancouver szigeten nagy a medve suruseg de a medvek testileg kisebbek osszesegbe mint Kanada mas tartomanyaiba es foleg ott ahol hidegebb az eghajlat.


http://www.canadianblackbearhunt.com/media/black-bear-hot-spots.html

Ugyancsak itt nalam  2001-be egy 400 kg-os medvet utott el egy kisauto (Mazda 626) a medve bekerult alaja az utkozes utan, az meg felemelte a kocsit, kimaszott alula es mindjart az ut melletti erdobe mulott ki.


Mindig azt hittem hogy a fekete medve max cca 250 kiló lehet  de az átlagot úgy 100-150 kilósnak gondolom.
Jó széltöréses helyek lehetnek arra ahol "medvét nézni" jársz  . A szibériai brumik egyik kedvenc oduhelye az ilyen , gondolom felétek is így lehet.     Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: