Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371893 alkalommal)
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #945 Dátum: 2014. Január 05. - 19:13:30 »

Friss a mai reggel. Szunyog sincs egy sincs.  Vigyorog Az utolso 100 ev leghidegebb decembere volt itt. Januar sem ugrott neki nagyon forronak ahogyan nez ki.  Ja, melegszik a Fold !?.....igen a kurv@ ....!





 
Egy hét alatt 23 fokot melegszik az időjárás, nagyon durva!!!!!!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #946 Dátum: 2014. Január 05. - 19:19:20 »

Egy hét alatt 23 fokot melegszik az időjárás, nagyon durva!!!!!!
Majd márciusban lesz nálunk is ilyen.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #947 Dátum: 2014. Január 05. - 19:20:42 »

-4 Celsiusnak is hogy tudnék most örülni! Na meg pár centi hónak. De majd márciusban!  Rííí
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #948 Dátum: 2014. Január 05. - 19:35:30 »

A képen Ausztria legmagasabb hegycsúcsának tövén a Pstersee gleccser látható.
Amikor Kaiser Franz Josef őfelsége valamikor az 1850-es évek derekán megmászta a Großglocknert, a gleccser peremén megpihent és onnan gyönyörködött a panorámában.
Azon a helyen, a jég és a sziklák határán előbb egy kis alpesi menedékházat építettek, majd megépült a XX.sz elején a látványút és később a Ferenc József ház és kilátó-kiránduló centrum.
Az akkori jéghatárt jelzi a piros vonal!
Azóta ennyit csökkent a jég vastagsága/tömege és talán 10-20 év kell csak hozzá, hogy teljesen eltűnjön.
Az emberek fentről már csak kis hangyáknak tűnnek, ahogy mászkálnak a jégen.

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #949 Dátum: 2014. Január 05. - 22:23:56 »

Egy hét alatt 23 fokot melegszik az időjárás, nagyon durva!!!!!!

Egy het alatti valtozas  abba abszolut semmi kulonos nincs.  Este -25 fokrol reggelre felmelegszik -5 ra .....na az valami, es sokszor forditva. Igy megy gyakran. A hofok valtozas naponta sokszor meghaladja a 20 fokot.   
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #950 Dátum: 2014. Január 05. - 23:19:10 »

   Fejvakarás  Vállat von  Ördög
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #951 Dátum: 2014. Január 06. - 14:32:47 »

Egy het alatti valtozas  abba abszolut semmi kulonos nincs.  Este -25 fokrol reggelre felmelegszik -5 ra .....na az valami, es sokszor forditva. Igy megy gyakran. A hofok valtozas naponta sokszor meghaladja a 20 fokot.   
Akkor már értem miért kellenek nektek a marha nagy verdák: bele kell férnie egy háromajtós szekrénynek, mert ehhez naponta kétszer-háromszor át kell öltözni Mosolyog
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #952 Dátum: 2014. Január 06. - 19:18:30 »

Akkor már értem miért kellenek nektek a marha nagy verdák: bele kell férnie egy háromajtós szekrénynek, mert ehhez naponta kétszer-háromszor át kell öltözni Mosolyog

Dehogyis.  Hidd el ti melegebben oltoztok ott -5 -10 fokba mint mi -30 - ba.  Itt gyalogjarni nem "divat". ....foleg telen legyen +2 fok vagy -25. Aki teszi azt is csak nagyon rovid tavokon. Sokhelyen jarda sincs. Dzseki, farmer, tornacipo, standard mindennapi cucc legyen +5 fok vagy -30. 
Szeretik a nagy autokat a kenyelem es a biztonsag miatt.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #953 Dátum: 2014. Január 07. - 08:08:32 »

Igen csak paradox, de a jelenben tapasztalható szélsőségek, a nagy hidegekkel együtt a globális melegedésnek köszönhetőek.
Ezek a hatások Föld méretben nézve lokálisak, a nagy egészet figyelve stabilan melegszünk felfelé.
A meleg hatására olvadnak a sarki jégtakarók (no meg minden egyéb gleccser is) és a nagy tömegű hideg édesvíz megbolygatja a tengeri és óceán-áramlatok megszokott állapotát.
Egyes áramlatok lelassulnak, majd lassan megszűnnek, megfordulnak.
Így egyes helyekre nem jut el az a meleg légtömeg, ami az áramlatokat egyébként kíséri.
Ezért vannak nem megszokott viharok, hurrikánok, mint pl. a napokban Nyugat-Európában is és nálatok a mostani nagy hideg.
De nem kell besz@rni, most gyorsan lezavarunk egy kis jégkorszakot, aztán 10-15 ezer év és megint minden a legnagyobb rendben lesz Igen
 Ördög

Minden reggelt az időkép széltérképeinek megtekintésével kezdek . Úgy két hónapja gyakorlatilag déli szél és déli áramlatok vannak olyannyira hogy Moszkvában is "kánikula van". Szerintem ezek a meleg légtömegek átszorították a szibériai , északi sarki hideg légtömegeket az Amerikai kontinensre.           Fejvakarás          S.Peti
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #954 Dátum: 2014. Január 10. - 11:10:41 »

Szervusz!
Várjuk a videót!

Szervusz!

Ket het szabadsag utan most jutottam oda, hogy feltegyem az igert videot. A felvetel november elejen Erdelyben, a Retyezat hegyei kozott keszult. Itt mar jottunk le a hegyrol, amikor a felvetel vegen lathato vador szolt, hogy latott egy jo zerget vagy 500 meterre attol a helytol, ahol a felvetel keszult. Igy elindultunk megint felfele. Vagy 50 perc kuzdes utan (gyalogfenyo, omladekos sziklafalak, lefagyott kovek), feljutottunk arra a helyre ahol talan mar latni fogjuk a zerget. Egyszer lattuk is a zerge bakot ket felho kozott, de loveshez nem jutottam. Tobb mint egy orat vartunk a kozel 40 kilometeres szelben, kozben a felhobol kicsapodo viz rafagyott mindenre, de a hegy nem engedte, hogy lassuk a zergeket. Vegig felhoben maradtak. A vegen mar nagyon faztam. Nem tudom, hogy tudtam volna loni, mert a remegest mar nem tudtam leallitani, annyira hideg volt.

« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 29. - 18:55:02 írta Boar » Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #955 Dátum: 2014. Január 10. - 11:47:34 »

Ket het szabadsag utan most jutottam oda, hogy feltegyem az igert videot. .........de a hegy nem engedte, hogy lassuk a zergeket. Vegig felhoben maradtak. A vegen mar nagyon faztam. Nem tudom, hogy tudtam volna loni, mert a remegest mar nem tudtam leallitani, annyira hideg volt.
Genfi!
 Emelem
Ez adja a vadászat sava-borsát...igaz, csak egy VADÁSZEMBER számára.
Sajnos sokan csak azt látják az ilyen napokban, hogy "feleslegesen" eltöltötték az időt és nem történt semmi Stoel
Pár évig vittem ki vendégeket, nem egyszer volt ilyen visszhangja egy-egy nehezebb, lövés nélküli napnak.
Pedig a hullámvölgyek nélkül nem lehet teljes valójában megélni a kiemelkedő napokat, perceket, élményeket, eredményeket sem.
De szerintem Te ezt pontosan tudod, mert nem véletlen jársz ilyen helyekre vadászni Igen

Én sajnos az ilyen hegyi vadászatot fel kellett adjam, halmozódó egészségügyi problémák miatt.
De egyszer, ha Romániában, vagy Ausztriában engedélyezik végre az íjászatot, akkor egy zergelest még megkockáztatnék a gyalogfenyők között, egy laza sétára addig még talán alkalmas vagyok Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #956 Dátum: 2014. Január 10. - 13:49:10 »

Genfi!
...Pedig a hullámvölgyek nélkül nem lehet teljes valójában megélni a kiemelkedő napokat, perceket, élményeket, eredményeket sem...

Szervusz!

A kemeny hegyi vadaszatoknal elsosorban sajat magat gyozi le az ember es ez fuggetlen attol, hogy azon a napon elsutottem-e a puskamat vagy nem.

A Retyezatban megbeszeltem, hogy jovore par hettel elobb megyek fel veluk a hegyre.

Udv.                           Mosolyog
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #957 Dátum: 2014. Január 13. - 14:22:35 »

Szervusz!

A kemeny hegyi vadaszatoknal elsosorban sajat magat gyozi le az ember es ez fuggetlen attol, hogy azon a napon elsutottem-e a puskamat vagy nem.

A Retyezatban megbeszeltem, hogy jovore par hettel elobb megyek fel veluk a hegyre.

Udv.                           Mosolyog

 Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #958 Dátum: 2014. Január 14. - 07:23:01 »

Szervusz!

Ket het szabadsag utan most jutottam oda, hogy feltegyem az igert videot. A felvetel november elejen Erdelyben, a Retyezat hegyei kozott keszult. Itt mar jottunk le a hegyrol, amikor a felvetel vegen lathato vador szolt, hogy latott egy jo zerget vagy 500 meterre attol a helytol, ahol a felvetel keszult. Igy elindultunk megint felfele. Vagy 50 perc kuzdes utan (gyalogfenyo, omladekos sziklafalak, lefagyott kovek), feljutottunk arra a helyre ahol talan mar latni fogjuk a zerget. Egyszer lattuk is a zerge bakot ket felho kozott, de loveshez nem jutottam. Tobb mint egy orat vartunk a kozel 40 kilometeres szelben, kozben a felhobol kicsapodo viz rafagyott mindenre, de a hegy nem engedte, hogy lassuk a zergeket. Vegig felhoben maradtak. A vegen mar nagyon faztam. Nem tudom, hogy tudtam volna loni, mert a remegest mar nem tudtam leallitani, annyira hideg volt.


Szervusz!

Lövés ide vagy oda, le a kalappal!  Igen
Tipikusan olyan történet, amit maximálisan át tudok érezni.
Maga a hely pedig gyönyörű..., na, már megint honvágyam támadt...

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #959 Dátum: 2014. Január 15. - 03:48:30 »

Nemregen beszeltunk az itteni grorsan bekovetkezo hoingadozasokrol. Itt van egy jo pelda a hoingadozasrol amirol beszeltem : a ma ejszakai  -25 fokrol (Kedd) szerdara felmelegszik 0 fokra.....es ehez meg nem is kell 24 ora. (Vasarnap meg + 2 fok volt) 



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: