Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371854 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #930 Dátum: 2013. December 18. - 09:06:24 »

A "gombnyársast" megcsináltattam volna!  Wave Vigyorog


Ez így éjszakás után ütött!  Röhög

Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #931 Dátum: 2013. December 18. - 09:27:15 »

Na ha kijönne a nádból nem csak én vakaróznék, hanem a megyei bíráló bizottság is.... Ördög
Nem lett egyik sem nyakbőrös trófea? A "gombnyársast" megcsináltattam volna!  Wave Vigyorog


Szervusz!

Az angol preparator februartol oktoberig hitegetett, hogy dolgozik a muntyak nyakboros trofean, de mint utobb kiderult, nem csinalt semmit. Igy aztan preparatort es trofea kikeszitesi modot csereltem.

Ez a tortenete a trofeaknak. Egyebkent a kinai vizioz ezust, a muntyak szarvas bronz ermes lett.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #932 Dátum: 2013. December 18. - 21:53:16 »

A nyakbőr is elveszett? Ha nem még "megépíttethető". Egyébként különleges mindkettő.  Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #933 Dátum: 2013. December 19. - 14:22:47 »

A nyakbőr is elveszett? Ha nem még "megépíttethető". Egyébként különleges mindkettő.  Igen Wave

Szervusz!

Igen, a nyakbor sajnos elveszett.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #934 Dátum: 2013. December 19. - 14:27:35 »

Szia!
Ez több mint bosszantó! Kár, hogy van egy keserű mellékíze így a kirándulásnak.
Mi a következő vadászálmod, mire szeretnél vadászni és hová szeretnél eljutni?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #935 Dátum: 2013. December 19. - 15:17:53 »

Szia!
Ez több mint bosszantó! Kár, hogy van egy keserű mellékíze így a kirándulásnak.
Mi a következő vadászálmod, mire szeretnél vadászni és hová szeretnél eljutni?

Szervusz!

Iden mar voltam a Retyezatban vadaszni, de a hegy megvedte a zergeket. Olyan kod volt, hogy alig 50 metert lehetett latni. Delutanra a felhobol kicsapodo para rafagyott a kovekre. Minden csupa jeg volt. A vegen orultem, hogy epsegben le tudtam jonni a hegyrol...

A kovetkezo hegyi kirandulas meg bizonytalan, de valoszinuleg az is zerges vadasztura lesz, de most masik iranyba.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #936 Dátum: 2013. December 19. - 16:42:18 »

A köd itt is probléma, de szerencsére nem akkora, mint a hegyen. Nem akármi lehet a fagyos sziklákon bukdácsolni. Az életed múlhat egyetlen rossz lépésen!
Nagy kalappal a következő úthoz!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #937 Dátum: 2013. December 19. - 17:42:16 »

A köd itt is probléma, de szerencsére nem akkora, mint a hegyen. Nem akármi lehet a fagyos sziklákon bukdácsolni. Az életed múlhat egyetlen rossz lépésen!
Nagy kalappal a következő úthoz!


Szervusz!

Nem csak a sziklakra fagyott jeg miatt volt veszelyes a helyzet, hanem azert is, mert a folottunk magasodo sziklafalrol elkezdtek esni a kovek. A megfagyott viz megrepesztette a sziklakat es elenti 15-20 percenkent, de a vegere mar 5-10 percenkent estek le a sziklak. Mondtam is a roman kiseronek, hogy ha egy ilyen eltalal minket, akkor vege a dalnak. Ha csak a labunk torik el, akkor is nagy baj van, mert nem tudunk segitseget kerni. Ilyen kodben nincs az a mentohelikopter amelyik felmereszkedik ide...

Majd holnap teszek fel egy rovid videot arrol a turista osvenyrol, ahonnan meg vagy 40 percet masztunk felfele az omladekos sziklakon at.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #938 Dátum: 2013. December 19. - 18:25:46 »

Nem semmi! Mennyire más súlya van a dolgoknak ilyenkor, mondjuk egy szórós disznóvadászathoz viszonyítva.
Akkor a kőszáli kecske vadászat is Neked való lenne! Oda is hasonló "tökös legénynek" kell lenni, ahogy hallottam. Mesélték, hogy volt aki a táborhoz vezető úton már sírva könyörgött a Jó Istennek az életéért, olyan szűk kecskecsapáson araszoltak a kis lovak nyergében. Azok meg minduntalan megcsúsztak, volt amelyik málhás le is seggelt, meg sem moccant amíg nem segítettek rajta. Tapasztalt hegyi ló volt, nem kalimpált nehogy leessen.  Vigyorog
Jó nekem a síkon és csak tátott szájjal irigykedve hallgatom a történeteket. Vigyorog Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #939 Dátum: 2013. December 19. - 19:51:13 »

Szervusz!

Nem csak a sziklakra fagyott jeg miatt volt veszelyes a helyzet, hanem azert is, mert a folottunk magasodo sziklafalrol elkezdtek esni a kovek. A megfagyott viz megrepesztette a sziklakat es elenti 15-20 percenkent, de a vegere mar 5-10 percenkent estek le a sziklak. Mondtam is a roman kiseronek, hogy ha egy ilyen eltalal minket, akkor vege a dalnak. Ha csak a labunk torik el, akkor is nagy baj van, mert nem tudunk segitseget kerni. Ilyen kodben nincs az a mentohelikopter amelyik felmereszkedik ide...

Majd holnap teszek fel egy rovid videot arrol a turista osvenyrol, ahonnan meg vagy 40 percet masztunk felfele az omladekos sziklakon at.

Szervusz!

Várjuk a videót!

Veszély ide vagy oda, van valami különleges vonzerő a hegyeben, amit sehol másutt nem éreztem soha, ami miatt érdemes ott lenni, "kockáztatni".
Most érzem ezt igazán, hogy jelenleg mezőföldön lakom. Bár mindenkit oda húz a szíve, ahol született, nevelkedett.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #940 Dátum: 2013. December 19. - 21:10:33 »

Szervusz!

Várjuk a videót!

Veszély ide vagy oda, van valami különleges vonzerő a hegyeben, amit sehol másutt nem éreztem soha, ami miatt érdemes ott lenni, "kockáztatni".
Most érzem ezt igazán, hogy jelenleg mezőföldön lakom. Bár mindenkit oda húz a szíve, ahol született, nevelkedett.

Én Pesten születtem, nevelkedtem, egész életemben sík vidéken vadásztam, és mégis a hegyek vonzanak. Legemlékezetesebb vadászataim a hegyekhez (illetve a nagyobb dombokhoz) kötődnek. A fenyőerdő nekem az erdők netovábbja.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #941 Dátum: 2013. December 21. - 18:37:11 »

Én Pesten születtem, nevelkedtem, egész életemben sík vidéken vadásztam, és mégis a hegyek vonzanak. Legemlékezetesebb vadászataim a hegyekhez (illetve a nagyobb dombokhoz) kötődnek. A fenyőerdő nekem az erdők netovábbja.

Ne is mondd..., már egy ideje nem jártam az otthoni fenyvesekben. Sőt, igazából semmilyen erdőben sem. Errefelé az sincs csak fasorok, egy kevés.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #942 Dátum: 2014. Január 05. - 16:38:14 »

Friss a mai reggel. Szunyog sincs egy sincs.  Vigyorog Az utolso 100 ev leghidegebb decembere volt itt. Januar sem ugrott neki nagyon forronak ahogyan nez ki.  Ja, melegszik a Fold !?.....igen a kurv@ ....!





 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #943 Dátum: 2014. Január 05. - 18:10:23 »

Friss a mai reggel. Szunyog sincs egy sincs.  Vigyorog Az utolso 100 ev leghidegebb decembere volt itt. Januar sem ugrott neki nagyon forronak ahogyan nez ki.  Ja, melegszik a Fold !?.....igen a kurv@ ....!
Nálunk virágzik az aranyeső, nyílik az ibolya és miniszoknyában járnak a lányok. Szar lehet neked... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #944 Dátum: 2014. Január 05. - 18:27:51 »

Ja, melegszik a Fold !?.....igen a kurv@ ....!
Igen csak paradox, de a jelenben tapasztalható szélsőségek, a nagy hidegekkel együtt a globális melegedésnek köszönhetőek.
Ezek a hatások Föld méretben nézve lokálisak, a nagy egészet figyelve stabilan melegszünk felfelé.
A meleg hatására olvadnak a sarki jégtakarók (no meg minden egyéb gleccser is) és a nagy tömegű hideg édesvíz megbolygatja a tengeri és óceán-áramlatok megszokott állapotát.
Egyes áramlatok lelassulnak, majd lassan megszűnnek, megfordulnak.
Így egyes helyekre nem jut el az a meleg légtömeg, ami az áramlatokat egyébként kíséri.
Ezért vannak nem megszokott viharok, hurrikánok, mint pl. a napokban Nyugat-Európában is és nálatok a mostani nagy hideg.
De nem kell besz@rni, most gyorsan lezavarunk egy kis jégkorszakot, aztán 10-15 ezer év és megint minden a legnagyobb rendben lesz Igen
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: