Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372406 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #915 Dátum: 2013. December 16. - 15:40:36 »

Tetszett mindkettő film! Én is megkerestem volna, ügyes volt. Jól lőtt és bízhatott is a találatban. Igen Wave
Ő nyilván nem olvassa a fórumot, nem tudja, hogy sötétben, normális ember, pláne medve után...
 Tasli
 Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #916 Dátum: 2013. December 16. - 16:44:41 »

Erről van itt szó kérem szépen! Nagyon jól sikerült ez is!  Igen

Kérjük a következőt.  Taps

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #917 Dátum: 2013. December 16. - 16:59:39 »

Ő nyilván nem olvassa a fórumot, nem tudja, hogy sötétben, normális ember, pláne medve után...
 Tasli
 Vigyorog

Az még lehet normális - "Na de vaddisznót" ? Szerencsére Kanadában nincsenek ilyen veszélyes fajok !

Egyébként a videó és a vadászat.  Igen Íjjal nem hiszem hogy utánamennék de egy jó duplával biztos .
Zavart az az illúzióromboló kék hordó de a végén nagyon jól lehetett a beleállt vesszőből a találatra következtetni. Gondolom azokkal visznek élelmet a brummogóknak .            Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #918 Dátum: 2013. December 16. - 17:21:08 »

Ez "A" Vadászat.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pantera008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



« Új üzenet #919 Dátum: 2013. December 16. - 19:57:03 »

Lehet, hogy helytelen a kérdés, de a videoban fekete medvét lő a vadász, íjjal. A fórumon többször elhangzott, hogy nagy kaliber nincs, csak kicsi. Gondolom ez méginkább érvényes veszélyes vadra, például medvére. Összenhasonlítható-e egyáltalán az íj vesszőjének ölőhatása a gólyos töltény lövedékének ölőhatásával? Ha igen, milyen mértékben, hogyan, milyen  szempontok szerint? Miért lehet íjjal medvét lőni, de nem lehet például 243-as Win-el? (legalábbis nem ajánlott).   
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #920 Dátum: 2013. December 16. - 20:39:00 »

Miért lehet íjjal medvét lőni, de nem lehet például 243-as Win-el? (legalábbis nem ajánlott).   
Ugyan azért, amiért íjjal lehet lőni elefántot is, de 243-assal azt sem....
Teljesen más mechanizmus alapján működik a vadászhegy ölőhatása, mint egy deformálódó lövedéké.
A vadászhegyet sokkal inkább lehetne egy hegyes, teljes burkolatú lövedékhez hasonlítani (nagy áthatoló képességgel), azzal a "kis" különbséggel, hogy a vágó pengéinek összesített felületei irtózatos méretű vágott sebcsatornát vágnak a vad testében, átvágva erek tucatjait, százait.
Az elmetélt erek nem "kenődnek" el, mint az őket szabályosan beégető lövedék után, hanem egyszerre, sok csatornán, igen bő vérzéssel nagyon komoly vérnyomás-esést produkálnak.
Az agy vérellátása nagyon gyorsan megszűnhet.
Így lehet az, hogy egyes esetekben szinte hihetetlen gyorsasággal múlik ki egy íjjal elejtett, komoly nagyvad.
Pl. a következő filmen:

Ugyan akkor nincsen a puskalövés hangjától és a becsapódó lövedék ütésétől sokkhatás, a borotvaéles penge villámgyors vágását a vad ugyan úgy kevéssé érzékeli, mint az ember, ha megvágja a kezét pengével. Sok esetben csak azt veszi észre, hogy minden csupa vér....
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #921 Dátum: 2013. December 16. - 20:45:42 »

Ugyan azért, amiért íjjal lehet lőni elefántot is, de 243-assal azt sem....

Azért az öreg Bell lőtt pár elefánit a 7x57-el...
Tudta, hová kell lőni.
Az íjjal lábon lőtt elefánt sem vérzik el...csak esetleg nem lesz aki a sztorit elmesélje... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #922 Dátum: 2013. December 16. - 21:08:03 »

Ugyan azért, amiért íjjal lehet lőni elefántot is, de 243-assal azt sem....
Teljesen más mechanizmus alapján működik a vadászhegy ölőhatása, mint egy deformálódó lövedéké.
A vadászhegyet sokkal inkább lehetne egy hegyes, teljes burkolatú lövedékhez hasonlítani (nagy áthatoló képességgel), azzal a "kis" különbséggel, hogy a vágó pengéinek összesített felületei irtózatos méretű vágott sebcsatornát vágnak a vad testében, átvágva erek tucatjait, százait.
Az elmetélt erek nem "kenődnek" el, mint az őket szabályosan beégető lövedék után, hanem egyszerre, sok csatornán, igen bő vérzéssel nagyon komoly vérnyomás-esést produkálnak.
Az agy vérellátása nagyon gyorsan megszűnhet.
Így lehet az, hogy egyes esetekben szinte hihetetlen gyorsasággal múlik ki egy íjjal elejtett, komoly nagyvad.
Pl. a következő filmen:

Ugyan akkor nincsen a puskalövés hangjától és a becsapódó lövedék ütésétől sokkhatás, a borotvaéles penge villámgyors vágását a vad ugyan úgy kevéssé érzékeli, mint az ember, ha megvágja a kezét pengével. Sok esetben csak azt veszi észre, hogy minden csupa vér....
 Emelem
Hasonlót lőttem,lövettem öz baknál pont az emlitett .243 -al a vad csak a fejét emelt fel a lölésre és ment tovább aztán 15-20 méter múlva eldőlt élettelenűl....
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #923 Dátum: 2013. December 16. - 21:09:02 »

A videok remekek
 Emelem
Naplózva
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #924 Dátum: 2013. December 16. - 22:27:26 »

Iszonyú jók ezek a medvés videók.A kanadai "barát" videói nagyon profin vannak megszerkesztve.Valami kötödése van a filmezéshez vagy csak ennyire beletalált a videózásba? Taps A második talán szívlövés lehet,mert tényleg szinte tűzbe rogy.Mondjuk úgy hallottam svédbe is külön kiselőadás van a medvevadászat előtt a találati pontról,mert a medvének van a testméretéhez képest az egyik legkisebb vitális zónája. Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #925 Dátum: 2013. December 17. - 16:21:42 »

Angliabol megerkezett a kinai vizioz es a muntyak szarvas trofea.







Gondolom nagy lenne a racsodalkozas, ha az alfoldi nadasbol egy kodos este ilyenek jonnenek elo...

 Ördög
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #926 Dátum: 2013. December 17. - 16:44:29 »

Gratulálok Genfi!  Emelem

Nagyon jól festenek. Elférne egy-egy ilyen az én falamon is.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #927 Dátum: 2013. December 17. - 16:59:49 »

Gratulálok Genfi!  Emelem

Nagyon jól festenek. Elférne egy-egy ilyen az én falamon is.

Szervusz!

Igazad van, erdekes trofeak. A vadaszatuk nagyon hasonlit a magyar ozbak vadaszatra, azzal a kulonbseggel, hogy angliaban telen vadasznak rajuk. Furcsa volt ozre telen vadaszni...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #928 Dátum: 2013. December 17. - 17:12:50 »

Szervusz!

Igazad van, erdekes trofeak. A vadaszatuk nagyon hasonlit a magyar ozbak vadaszatra, azzal a kulonbseggel, hogy angliaban telen vadasznak rajuk. Furcsa volt ozre telen vadaszni...

Na igen, őzre, télen..., azért biztosan megvolt a maga hangulata-varázsa.  Igen
 
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #929 Dátum: 2013. December 17. - 21:57:30 »

Na ha kijönne a nádból nem csak én vakaróznék, hanem a megyei bíráló bizottság is.... Ördög
Nem lett egyik sem nyakbőrös trófea? A "gombnyársast" megcsináltattam volna!  Wave Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: