Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371956 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #870 Dátum: 2013. November 27. - 12:07:38 »

Márk, ha tudnád mennyire irigyellek (és tisztellek). Nagy vagy és GRATULÁLOK. Ja azokat a császármadarakat milyen távról, milyen heggyel lőtted? Nehéz kézre keríteni őket? Tudod, engem a madarászás minden csülkösvadtól jobban vonz, bár ez biztos genetikai hiba...

Druszám ! Nálatok úgy tudom rjábcsik -nak nevezik a császármadarat . Azt nem gondoltam hogy ennyire közel a mai határokhoz is van belőlük.
Ezt is elcsatolták tőlünk !  Rííí     Nem szól szám
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #871 Dátum: 2013. November 28. - 05:31:06 »

Koszonom nektek.

Mr Hucul

Judo Point a hegy neve, a fajdok 20m alatt voltak joval.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #872 Dátum: 2013. November 28. - 19:10:49 »


Druszám ! Nálatok úgy tudom rjábcsik -nak nevezik a császármadarat . Azt nem gondoltam hogy ennyire közel a mai határokhoz is van belőlük.
Ezt is elcsatolták tőlünk !  Rííí     Nem szól szám
[/quote]
 Iden akad belőllük és tényleg rjabcsik a neve. Tavalyelőtt tavasszal Gergely Imre bátyámmal sokat jártunk utánnuk Visk környékén de semmi nem sikeredett. A vendéglátó Ijjártó Jóska bácsi ugyanis egy kicsit túlzásba vitte a bort meg a cigányzenét. Különben úgy tudom ez a legkisebb fajdféle még él a jelenlegi magyar határok között is. Visknél, a Sajáni hegyekben, a román határ közelében leggyakrabban a téli kukoricaszórók környékén lehet látni őket a bükkösökben. Node csak úgy észrevenni az erdőben több mint nehéz.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #873 Dátum: 2013. November 28. - 23:03:49 »

Druszám ! Nálatok úgy tudom rjábcsik -nak nevezik a császármadarat . Azt nem gondoltam hogy ennyire közel a mai határokhoz is van belőlük.
Ezt is elcsatolták tőlünk !  Rííí     Nem szól szám

 Iden akad belőllük és tényleg rjabcsik a neve. Tavalyelőtt tavasszal Gergely Imre bátyámmal sokat jártunk utánnuk Visk környékén de semmi nem sikeredett. A vendéglátó Ijjártó Jóska bácsi ugyanis egy kicsit túlzásba vitte a bort meg a cigányzenét. Különben úgy tudom ez a legkisebb fajdféle még él a jelenlegi magyar határok között is. Visknél, a Sajáni hegyekben, a román határ közelében leggyakrabban a téli kukoricaszórók környékén lehet látni őket a bükkösökben. Node csak úgy észrevenni az erdőben több mint nehéz.
Nálunk a Soproni hegységben is láttam már, cca 20 éve. Azóta nem nagyon....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #874 Dátum: 2013. November 30. - 21:41:15 »

A tegnap estefele ujbol kegyes volt hozzam a szerencse es sikerult elejtenem ezt a szep feherfarku bikat. Delutan 1 orakor ultem fel a lesemre es 5 orakor jott be ez a bika. Semmi drama nem volt jott szepen a valton iranyomba, en idejeben meglattam es elokeszultem a loveshez, es mikor elottem haladt el merolegesen akkor nyogtem ra az elsutom ravaszara (tudom, tudom "billentyujere" Mosolyog  30m szaladt mikor megallt es osszeesett. Kicsit enyhen bogott mikor mulott ki. Sajnaltam nagyon, nehez volt hallgatni ha csak vagy fel percig is tartott, nem szoktak igy ilyen hangosan kimulni. Ha meg tartott volna kicsivel is tovabb, lemasztam es odaszaladtam volna, hogy megadjam neki a kegyelemlovest mert a lesrol nem lehetett a takaras miatt. De viszont feltem is, nehogy megriasszam ha lelepek es meglat; erore kaphat es elszaladhat. Fordult ilyen elo. Ezek a gondolatok cikaztak a fejembe de egyszerre csend lett hala az egnek, es nem mozdult tobbe, egy perc alatt vege lett az egesznek. 125 grain Slick Trick Standard volt a hegy.



...es ket orara ra, otthon a garazsba

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #875 Dátum: 2013. December 01. - 00:02:13 »

Basszus Mark, Te is gumikesztyűvel buziskodsz... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #876 Dátum: 2013. December 01. - 01:38:39 »

A tegnap estefele ujbol kegyes volt hozzam a szerencse
Gratulálok, ez innen nézve egy igen jó trófea.
És a vadászat is izgalmas lehetett.

A ruhádról meg az jutott eszembe, hogy egy grizzly biztosan megunná a csomagolás eltávolítását rólad, annyi anyag van rajtad a nagy hidegben Nyihi
Hogy lehet így egyáltalán lőni? Fejvakarás
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #877 Dátum: 2013. December 01. - 04:25:29 »

Basszus Mark, Te is gumikesztyűvel buziskodsz... Fejvakarás

A szore, bore nagyon csuszos, gumikesztyuvel jobban meg lehet markolni es huzni amikor kell. O a vadasztarsam kulonben en fenykepeztem   Mosolyog
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #878 Dátum: 2013. December 01. - 07:29:44 »

Gratulálok, ez innen nézve egy igen jó trófea.
És a vadászat is izgalmas lehetett.

A ruhádról meg az jutott eszembe, hogy egy grizzly biztosan megunná a csomagolás eltávolítását rólad, annyi anyag van rajtad a nagy hidegben Nyihi
Hogy lehet így egyáltalán lőni? Fejvakarás
 Emelem

Koszonom Csaba.  A vastag ruhakba valo loveszet az jelenthet problemat ijaszatba.  A helyzet az, hogy igy benne kell gyakorolni amig megtanulod, hogy mire kell figyelned, es minel jobb kerulni mikor igy be vagy oltozve a hosszu loveseket (30m max) naheg ami amugy sem egy rossz szokas altalaba.
Maskulonben nem annyira nehez loni benne, a kabat pl. habar vastag de nagyon puha, hi-tech szigetelo, szelfogo membran benne konnyen hajlekony, es csendes (kivul gyapju) hihetlenul meleg...nem is erzem hogy kint vagyok vele fennt 6 meteren, szelbe es sokszor joval -20 alatti fokokbba. Nem hazudtolja meg a nevet "Stand Hunter Extreme" (extrem les vadasz)
A karja nem annyira vastag es konnyen hajlik ezert meglepoen konnyu loni, nem is kell karvedot hasznaljak. Egyetlen "gond" ij loveskor az a nagy gallerja amit vissza befele kell hajtsak loves elott, hogy a hur bele ne erjen, ezert mindig nagyon kell figyeljek foleg ha teljesen fel van huzva a cipzar ugy, hogy csak a szemem latszik ki, hogy a vad ne lepjen meg a lesem mellett, mert kell nehany mp. amig behajtom a gallerjat es felkeszulok loni.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #879 Dátum: 2013. December 01. - 11:24:35 »

Gratulálok, ismét egy jó bika!  Igen
Szívesen elvadászgatnék ilyen kabátban és akcióban az ára is jó a hazai árakhoz viszonyítva, csak lenne egyszerű zöldben. Én nem íjászom, jó lenne, ha nem lenne ennyire tarka. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #880 Dátum: 2013. December 01. - 15:30:57 »

Üdv
Mi a különbség a Regular és a Tall között?
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #881 Dátum: 2013. December 01. - 16:49:42 »

Koszonom csontmetszo

zsolt65

A "tall" meretezesbe minden hosszabb egy kicsivel tehat a kabat karjai, es hossza  es a nadrag hosszusaga. En 1.86 cm vagyok, 100kg es XLRegular-t hasznalok es boven eleg, es meg alatta meg retegezhetek boven, ha szukseges.
A jelenlegi online arak kitunoek, ezeknek a cuccoknak legtobbszor 300 dollar darabjuk.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #882 Dátum: 2013. December 01. - 19:03:24 »

Kösz a választ. Ha neked jó az xl akkor én bajban vagyok mert a súly stimmel csak a te magasabb vagy 18 cm -vel.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #883 Dátum: 2013. December 01. - 19:31:52 »

Márk!
Erről a ruháról, ami a képen rajtad van, tudnál feltenni egy webáruházas linket?
Cabelas, vagy bármi olyan, amiről innen is rendelhetünk.
Előre is köszi!!
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #884 Dátum: 2013. December 01. - 19:34:01 »

A Cabelas-on fent van.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: