Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371888 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #855 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 02:37:57 »

Kozeledik a javorszarvas ideny, elmentunk uj tajakat felderiteni. Hatalmas vegtelen teruletek nagy vizekkel es vadonnal. Napok, sot hetek telhetnek el mig egy motorcsonakot latsz ezeken az izolalt vizeken. Lakatlan teruletek. GPS (iranytu) topo terkep "nagyon jol jon" ilyen helyeken.... Mosolyog
(telefon kepminoseg csak   :Mosolyog)







Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #856 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 07:14:51 »

Csak vigyázz!
Tudod mi történt János bácsival amikor elveszett? Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #857 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 07:21:41 »

Csak vigyázz!
Tudod mi történt János bácsival amikor elveszett? Ördög Ördög Ördög

Mi történt János bácsival?..  Vállat von ..   Csak nem kérdezett tőle, a medve valamit?  Ördög ..
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #858 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 08:52:34 »

Mi történt János bácsival?..  Vállat von ..   Csak nem kérdezett tőle, a medve valamit?  Ördög ..

   Hááát, az  egy  nagyon  szomorú történet.  Össze  gyűltek  a  haverok,  megittak  egy demizson  pálinkát  és  elmentek  megkeresni János  bácsit. Ördög Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #859 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 09:43:10 »

   Hááát, az  egy  nagyon  szomorú történet.  Össze  gyűltek  a  haverok,  megittak  egy demizson  pálinkát  és  elmentek  megkeresni János  bácsit. Ördög Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög
És tudja... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #860 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 09:58:54 »

És tudja... Vigyorog

Persze, hogy tudja, mert már Őt is keresték... Stoel :Mosolyog Vigyorog Röhög Ördög
Naplózva

Üdv:Kapszli
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #861 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 10:01:37 »

Persze, hogy tudja, mert már Őt is keresték... Stoel :Mosolyog Vigyorog Röhög Ördög

Az még hagyján, de meg is találták!   Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #862 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 10:10:58 »

   Hááát, az  egy  nagyon  szomorú történet.  Össze  gyűltek  a  haverok,  megittak  egy demizson  pálinkát  és  elmentek  megkeresni János  bácsit. Ördög Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög

Lehel!   Igen ..  Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #863 Dátum: 2013. Október 26. - 00:14:32 »

Kileptunk ma megnezni az aktivitast a szarvasleseink korul, es ezt-amazt igazitani korulottuk, agakat metszeni stb. Nem mintha ez kulonosebben fontos lett volna, csak egyszeruen ki akartam menni. Szeretem ezt az erdot. 
+ 10 fok volt a varosba, de a magasabb szinteken mar ho fogadott. Vittem az ijamat is mert tobbszor lattam fajdot itt mikor szarvasra vadasztam, es leseket raktam fel. Lottem is harmat. Ket lucfajdot, es egy "galleros csaszarmadar" -at (wikipedia)









Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #864 Dátum: 2013. November 25. - 02:22:57 »

Szombat delutan ujra visszamentem, a lesfamra ahol hajnalba ucsorogtem orakon at. Valahogyan az idojaras is, es a sok lesfakra valo maszkalas, es a sok ules miatt (ket es fel honapja minden nap vadaszok reggel es delutan) kezdtem valahogy megelegelni....nameg foleg hogy az utobbi napokba eleg farkasordito hidegek is lettek.
Emiatt ezekbe a vastag ruhakba mint nehezebb es nehezebb gyalogolni, fara maszni, meg nagyon kell vigyazni az ij loveszetenel, nehogy beleerjen a hur. Tehat komolyan kezdtem gondolkodni, hogy ha csak valami "fel komoly" bika is bejon hat bizony megprobalom elejteni. Mar tobbe nem varok nagyobbra.
Ahogyan mar a delutani ulesem harmadik orajaba vagyok az altalam nagyon ismeros kis tisztast figyelve a -22 fokba (alig volt szel szerencsere) hat latom, ahogyan az erdobe befele figyelek, hogy jon felem egy nagytestu szarvas a fak kozt, a feher hatterbe nem volt nehez eszrevenni. Leakasztom a kukkerem a mobil lesem ulesenek kis akasztojarol, hogy jobban szemugyre vegyem es csak nehany mp. kellett, ahoz hogy eldontsem, hogy ezt megprobalom megloni. Ha azon a valton fog maradni amelyiken jott kifele az erdo szele fele akkor 17m-es lovest fog adni mikor es ha elottem elhalad.
Lassan felalltam, mikor o meg ugy 50m-re volt a fak kozott, a kabatom vastag gallerjat jol befele vissza gyomoszoltem maskepp nem tudnek loni a nagy galler miatt (ezt tobbszor gyakoroltam ott fent meg az ijkihuzast, celzast, mert ezekbe a vastag ruhakba nem minden olyan egyszeru ami azelott az volt a konnyebb cuccokba)
Ahogyan a bika elerte a tisztas szelet, meg vagy 10 lepest kellett megtegyen ahoz, hogy elem erjen teljesen keresztbe.
Kihuztam az ijat nagy lassan (a 70 font hidegbe 90-nek tunik, meg is fogadtam (megint) hogy a kovetkezo ijam 55-65 fontos ij lesz mit 60-on lovok) nincs semmi takaras ezert ez a legnehezebb muvelet, ha eszrevesz akkor annyi az egesznek,de nem vett eszre. Elem erve teljesen nyilt minden egy lomb nincs koztunk, semmi takaras. Nem tudom mit halhatott (a les nyekkenhetett kicsit amint enyhen fordultam esetleg) de amint eppen mar a tudejen volt a tuskem hirtelen a fejet felem rantja ramszogezve a tekintet.
A vesszo mar utjaba volt szerencsere maskepp alabukott volna szerintem ha meg adtam volna neki egy fel mp-et, de nem igy volt ideje felfogni mi is lehetek ott fennt. Vagy 80-m rohant a loves utan es futtaba elvagodott nem is lassult le. A farol lattam a feher havon, hogy mar nem is mozdul ugy ket perc utan. Egy jo atlagos bika az agancsat illetoen, de testre jo nagy. Nem banom, hogy meglottem (ami eleg gyakori elofordulas nalam az utobbi evekbe)
Thunderhead vadaszhegy...jo munkat vegzett.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #865 Dátum: 2013. November 25. - 06:44:10 »

Gratulálok, ez igen!  Igen

Fantasztikus élmény lehet íjjal leteríteni, egy ilyen fenséges vadat!

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Vinczelehel
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #866 Dátum: 2013. November 25. - 07:36:07 »

Szombat delutan ujra visszamentem, a lesfamra ahol hajnalba ucsorogtem orakon at. Valahogyan az idojaras is, es a sok lesfakra valo maszkalas, es a sok ules miatt (ket es fel honapja minden nap vadaszok reggel es delutan) kezdtem valahogy megelegelni....nameg foleg hogy az utobbi napokba eleg farkasordito hidegek is lettek.
Emiatt ezekbe a vastag ruhakba mint nehezebb es nehezebb gyalogolni, fara maszni, meg nagyon kell vigyazni az ij loveszetenel, nehogy beleerjen a hur. Tehat komolyan kezdtem gondolkodni, hogy ha csak valami "fel komoly" bika is bejon hat bizony megprobalom elejteni. Mar tobbe nem varok nagyobbra.
Ahogyan mar a delutani ulesem harmadik orajaba vagyok az altalam nagyon ismeros kis tisztast figyelve a -22 fokba (alig volt szel szerencsere) hat latom, ahogyan az erdobe befele figyelek, hogy jon felem egy nagytestu szarvas a fak kozt, a feher hatterbe nem volt nehez eszrevenni. Leakasztom a kukkerem a mobil lesem ulesenek kis akasztojarol, hogy jobban szemugyre vegyem es csak nehany mp. kellett, ahoz hogy eldontsem, hogy ezt megprobalom megloni. Ha azon a valton fog maradni amelyiken jott kifele az erdo szele fele akkor 17m-es lovest fog adni mikor es ha elottem elhalad.
Lassan felalltam, mikor o meg ugy 50m-re volt a fak kozott, a kabatom vastag gallerjat jol befele vissza gyomoszoltem maskepp nem tudnek loni a nagy galler miatt (ezt tobbszor gyakoroltam ott fent meg az ijkihuzast, celzast, mert ezekbe a vastag ruhakba nem minden olyan egyszeru ami azelott az volt a konnyebb cuccokba)
Ahogyan a bika elerte a tisztas szelet, meg vagy 10 lepest kellett megtegyen ahoz, hogy elem erjen teljesen keresztbe.
Kihuztam az ijat nagy lassan (a 70 font hidegbe 90-nek tunik, meg is fogadtam (megint) hogy a kovetkezo ijam 55-65 fontos ij lesz mit 60-on lovok) nincs semmi takaras ezert ez a legnehezebb muvelet, ha eszrevesz akkor annyi az egesznek,de nem vett eszre. Elem erve teljesen nyilt minden egy lomb nincs koztunk, semmi takaras. Nem tudom mit halhatott (a les nyekkenhetett kicsit amint enyhen fordultam esetleg) de amint eppen mar a tudejen volt a tuskem hirtelen a fejet felem rantja ramszogezve a tekintet.
A vesszo mar utjaba volt szerencsere maskepp alabukott volna szerintem ha meg adtam volna neki egy fel mp-et, de nem igy volt ideje felfogni mi is lehetek ott fennt. Vagy 80-m rohant a loves utan es futtaba elvagodott nem is lassult le. A farol lattam a feher havon, hogy mar nem is mozdul ugy ket perc utan. Egy jo atlagos bika az agancsat illetoen, de testre jo nagy. Nem banom, hogy meglottem (ami eleg gyakori elofordulas nalam az utobbi evekbe)
Thunderhead vadaszhegy...jo munkat vegzett.



  Gyönyörű vadászat volt! Gratulálok. Igen
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #867 Dátum: 2013. November 25. - 10:33:08 »

Gratulálok!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #868 Dátum: 2013. November 26. - 15:59:04 »


Gratulálok !  Igen    Szép havas vadászat !!!!    Angyal Angyal Angyal
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #869 Dátum: 2013. November 26. - 17:13:26 »

 Márk, ha tudnád mennyire irigyellek (és tisztellek). Nagy vagy és GRATULÁLOK. Ja azokat a császármadarakat milyen távról, milyen heggyel lőtted? Nehéz kézre keríteni őket? Tudod, engem a madarászás minden csülkösvadtól jobban vonz, bár ez biztos genetikai hiba...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: