Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372264 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #840 Dátum: 2013. április 19. - 09:49:51 »

Bameggg  Röhög Röhög Fej a falba Fej a falba Ördög Ördög Röhög Röhög majd leestem a székről...

Nekem M98-som van, és szerintem az is lesz a következő is... az nem orsó, meg nem is jön könnyen hátra...  Ördög  Stoel S.Peti

 Wave
Hááát igen...az M98 nem olyan "hátrajövős" fajta. Ördög

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #841 Dátum: 2013. április 19. - 10:03:06 »

Arra azert kivancsi lennek , hogy akik szidjak a blazert nekik milyen  golyos fegyveruk van?
Nem szidjuk csak élcelődünk... Ördög
Egyébként: Toz-ZKK-Krico-Sauer így ebben a sorrendben...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #842 Dátum: 2013. április 19. - 10:22:00 »

Nekem CZ-m van és nem szidom a Blaser-t,sőt egy Professionalt még el is fogadnék. De a BLÉZER olyan státusz-szimbólummá vált,amilyen a 90-es évek elején a bunkofon volt. Mert akkor sem azzal volt a baj,hogy a mobiltelefon nem jó,hanem ,hogy lilaőtönyös,teniszütőszoknis,kapusfrizurás emberkék szaladgáltak vele az utcán hangosan ordítozva. A puskával szintén a stílustalanság a baj. Van valakinek,de még a nevét sem tudja,sem leírni,sem kimondani.Van olyan ismerősöm, aki megveszi a Blasert tizennyócas fával miközben a mosolya Vigyor őt idézi. S nem az a baj,hogy nincs pénze fogsorra... A helyesírás téma kivesézve,azt már nem is említem:nemrég összeszedtem minden Blaseres hirdetést a netről,volt min röhögni. Ez van.

Maxi!

A Ferraris hasonlatra reagálva:
Valami hasonlót szerettem volna írni mint Balkóbátya, de elkéstem, valamint ebben minden benne van ami bennem is megfogalmazódott  Kacsint Nekem is CZ van.
(Meg sz@r a helyzet, de egy Bláázert még meg tudnék venni.  Ördög)
BP  Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #843 Dátum: 2013. április 19. - 10:36:47 »

Mondjuk úgy inkább, hogy nem olcsó.
A Blaser safaris jelenleg Európa egyik legjobb vadászatszervezője.
Ennek meg ára van, hiszen a költségeik is igen tetemesek.
Aki viszont 100%-ig biztos akar benne lenni, hogy egy ilyen szafari nem negatív előjellel lesz életre szóló élmény a számára, az nem fogja rá sajnálni azt a kis plusz pénzt.
Lehet olcsón menni "Kalaposjózyival Bivalybasznádról", akinek jó haverjai vannak Bucsmaföldön, csak kicsit túl sok benne a rizikó Ördög
Meséltek pár T-gazdaságos vadászatról élménybeszámolót a vadászvendégeink, de volt közte pár hajmeresztő kaland.
4 napi börtön orvvadászatért, ami közben a cukorbeteg magyar vadász hajszál híján meghalt (kiderült, hogy az egész bivalyszafari feketén ment Caprivin), megzsarolt és 15 ezer Dollárral lenyúlt jávorvadászok Kamcsatkán (régi egyetemi orosz pajtás szervezte a vadászatot, csak a berepülés mellé elmaradt a kirepülés lefixálása és ezt igen drasztikusan ki is használták a helyiek),
kísérő utasítására meglőtt, majd ezer extra dollárért elásott nőstényoroszlán Zimbabweben.......
És végül nekünk is volt olyan vendégünk, aki korábban, több éven át legalább egy 3,5 kilós dámbika árát költötte el olyan területeken nagy dámbikára vadászva, ahol még dámszart sem tudtak neki mutatni.....
Szóval túl sok esetben derül ki már, hogy az olcsó lehet a végén nagyon drága.

Azt meg nem tudom, hogy mi ezen az ajánlaton furcsa?
A bivalytehénnek 20 évesen, fogak nélkül kellene éhen pusztulnia?
A legtöbb területen a végletekig kiirtották az oroszlánokat, a kis létszámú megmaradt nagyragadozó nem tudná kordában tartani a nagytestű növényevőket.
 Emelem
Szia Csaba!
Ebben az esetben -ha az egyik legkiválóbb iroda - más a helyzet. De én sem a buckalakó száfárira gondoltam  Vigyorog
Ha rendesen utána néz az ember, meg van hozzá egy kis érzéke-emberismerete lehet találni, becsületes cégeket-kísérőket, egy-két ezer E vagy $ megspórolási sem kevés. Aki viszont "biztosra" akar menni, nincs ideje, tehetsége keresgélni, megmentegeti magának, valószínű jól választ a fenti irodával.
BP  Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #844 Dátum: 2013. április 19. - 12:19:10 »

Maxi!
(Meg sz@r a helyzet, de egy Bláázert még meg tudnék venni.  Ördög)
BP  Emelem

Nem kell lenézni azt, aki tucatpuskával vadászik, egyébként a CZ szerintem nem is egy csúnya holmi. Nekem is baromira teszik a Merkel KR1 Premium meg a Sauer 202, mégse cserélem le rájuk a CZ-t mert magamhoz nyúlnék, ha megkarcolódna. Amíg fiatal fiatalnak érzem magam és bírok árkon, bokron, nádasban, nyakig érő hóban, sárban órákat, km-eket menni, addig nem hiszem, hogy ilyen puskát veszek, pedig közbe-közbe beindul a bogárka, de aztán győz a józan ész. Majd ha már ritka, kivételes alkalom lesz hogy kijutok vadászni, akkor beruházok egy "ékszerre" addig meg remélem még lesz alkalmam elnyűni pár CZ-t!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #845 Dátum: 2013. április 19. - 12:38:27 »

kezdek elfelejteni Nem szól szám írni azt akartam hogy: megengedheti magának...
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #846 Dátum: 2013. Május 25. - 05:25:24 »

A vadasztarsam tegnap keso estefele ejtett medveje. 7.5 labas, 700 fontos joszag, 40m-es loves 50m-es halalvagta. Legnagyobb medveje pedig lott mar tobb mint huszat. 13 medvet engedtunk el aznap delutan mielott ezt meglotte. Nem jott be a csalira korozte azt tobb mint 1 oran at vagy 60m tavolsagbol az erdobe (varta a sotetseget) vegul is a baratom talalt egy megfelelo lorest a fak kozott es szerencsere pont keresztbe allt es mozdulatlanul mikor ralott. Mire megadtuk neki a kimulasi felorat mar sotet lett igy visszahajtottunk a taborunkhoz  ejszakazni, es masnap reggel mentunk utana (kozel hajnalig tuzeltunk, ettunk, es szivarokat szivtunk kis Crown Royal-al es sztorikat meseltunk.... van boven mindkettonknek  Mosolyog)
A ket elu nyilos penge (Snyper) ket inches (5cm) sebet vagott rajta es teljesen athatolt a testen, verzett is mintha ontottek volna belole.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #847 Dátum: 2013. Május 27. - 12:06:32 »

Bentshaft, nagyon szép medve! Nagy élmény lehetett6 az elejtőjének. Jó lehet ott vadászni, ahol egy nap 14 medvét lát az ember.  Igen
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #848 Dátum: 2013. Május 28. - 01:05:00 »

A tegnap kuldte a kepet a baratom, az ejtett medvejerol; ez a fekete medve kisebb mint a masik baratom-e, de ez is nagyon szep. 15m loves fai lesrol, 70m-es utanakereses  azt irta.


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #849 Dátum: 2013. Május 28. - 06:02:15 »

Ugyancsak tole jott ez a kep is a vadkamerajarol, habar mar befejezte a medve vadaszatot. ( 1evbe egy medvet szabad loni egy vadasznak, $30 ra az engedely)
Szep ritka szinu medve, es jo nagy is.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #850 Dátum: 2013. Május 28. - 06:44:56 »

A tegnap kuldte a kepet a baratom, az ejtett medvejerol; ez a fekete medve kisebb mint a masik baratom-e, de ez is nagyon szep. 15m loves fai lesrol, 70m-es utanakereses  azt irta.
Ráadásul reflex íjjal és mindenféle hi-tech cicoma nélkül.... Emelem  Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #851 Dátum: 2013. Május 28. - 09:18:17 »

 Hát Bentshaftéknál jó világ van az tény. Nem úgy mint a magukat "becsületes emberek hazájá"-nak nevező országban, pontosabban a drága békazabáló franciáknál. Egy nagyon kedves barátom számára ugyanis Burkina Faso-neve és az Orly repülőtér a pokol szinonímájává vállt. A párizsi átszállása során ellopták a tarsolyát, benne a beszálló-kártyájával, útlevelével, fegyvertartásijával, bankkártyáival, stb. A csomagjai szépen elrepültek Burkina Fassoba, ő meg ottmaradt kifosztva. A az Afrikába elbumlizott csomagjában odaveszett és mindmáig nem került meg a Blasere, a vadászfelszerelése és ami a legszörnyűbb a laptopja kb 13 ezer fotóval és a készülő könyve kézirata. 11 afrikai szafari teljes dokumentációja! Csodállom hogy Imre bátyám nem kapott szélütést. Szóval érdemes vigyázni!!!
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #852 Dátum: 2013. Július 02. - 19:27:13 »

http://www.pecsistop.hu/kulfold/az-elso-lepes-hogy-a-sportvadaszat-eltunjon-a-vilagbol/1161071/

Remélem a magyar "rokonok" ebben nem látnak követendő példát! Stoel
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #853 Dátum: 2013. Július 02. - 19:53:19 »

A húgyagyú f@szoknak  eszébe sem jut, hogy azokat a fejeket biztosan nem vadászok rakták oda? Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #854 Dátum: 2013. Július 03. - 09:21:54 »

Szerintem inkább perec mesternek kellene "eltűnni a világból".. meg persze a rokonainak  Ördög  Stoel
"A sportból történő vadászat ellentétes az elemi humánummal, amely tiltja az embertelen tetteket" ezt a b@rmot el kelle vinni egy vágóhídra, meg megmutatni hogyan tartják, szállítják az állatokat egyes helyeken (leginkább a nagyüzemi termelésre gondolok). Aztán rájönne mi a humánus és mi nem....
(Meg már ha ott van a vágóhídon akár ott is lehetne hagyni... Nyihi)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: