Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371830 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #795 Dátum: 2013. Február 26. - 10:20:34 »

Jó bak-bika! Vigyorog Igen
Emlékeztet az afrikai törpe antilopokra. Viselkedésben is. Gondolom majd a kész trófea is úgy fog mutatni, mint egy duiker. Gratulálok! Igen

Szervusz!

Ez a muntyak "bika" ebben az idenyben a legerosebb volt ezen a teruleten. Igy a trofeat ott hagytam angliaban es nyakkal fogjak kikesziteni.

A vizioz trofeat viszont teljes koponyaval kertem.

Talan majd egyszer sikerul visszamennem egy nagyobb viziozet is loni, mert abbol van nagyobb is a teruleten.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #796 Dátum: 2013. Február 26. - 10:23:17 »

Genfi  EmelemIgen Szép beszámoló .  Taps   Stoel Folytatás  Fejvakarás Pl. a Tátrából ?  Emelem

Szervusz!

Engem a tatrai zerge erdekelne, de ugy tudom az nem hozhato be az orszagba. Igy az sajnos nem aktualis!

Ausztriaban es Romaniaban zergere akkor kezdtem el vadaszni, amikor a trofea mar szabadon behozhato volt az orszagba.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #797 Dátum: 2013. Február 26. - 23:09:12 »

Szlovéniában és Spanyolban is van zerge vadászat úgy emlékszem. Azok is más más alkatúak, trófea minőségűek? Szép lenne egy teljes kollekció legalább Európából.
Biztos szép lesz a trófeád, a helyi preparátorok több ilyen vadat csináltak, mint a hazaiak, remélhetően ettől még szebb lesz a végeredmény. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #798 Dátum: 2013. Február 27. - 09:41:32 »

Szlovéniában és Spanyolban is van zerge vadászat úgy emlékszem. Azok is más más alkatúak, trófea minőségűek? Szép lenne egy teljes kollekció legalább Európából.
Biztos szép lesz a trófeád, a helyi preparátorok több ilyen vadat csináltak, mint a hazaiak, remélhetően ettől még szebb lesz a végeredmény. Wave

Szervusz!

Igen, a zerge tipikus europai vad es szeretnem a tobbi zerge alfajt is teritekre hozni. Spanyolorszagban gondolkodom a kovetkezo korben. En ugy tudom a szloveniai zerge ugyanaz a zerge mint ausztriaban. Europan kivul zerge csak a kaukazusban van (de ott mar ugy tudom vedett) es Uj-Zelandon, ahova Europabol telepitettek be.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #799 Dátum: 2013. április 16. - 19:46:18 »

http://www.vadaszapro.net/reszletek/184824/kedvezmenyes-kafferbivaly-tehen-szafari-del-afrikaban-zulufoldon-2013

Ez csak nekem furcsa?  Fejvakarás
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #800 Dátum: 2013. április 17. - 08:58:53 »

Nálunk is árulnak tarvad vadászatot.
Gondolom ott sem csak végelgyengülésben hullanak el a bivalytehenek.

Egyébként vadászati értékben szerintem semmivel sem lehet kevesebb egy, a - képen láthatóhoz hasonló - matrónát kiszemezni egy csapatból, mint egy akármekkora rekordbika vadászata.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #801 Dátum: 2013. április 17. - 18:30:07 »


Szerintem nagyon drága! Nem sokkal kellene megpótolni és bikát lehet lőni. Persze ez "blázerszáfári"  Ördög, így az ár érthető.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #802 Dátum: 2013. április 17. - 18:38:19 »

Szerintem nagyon drága! Nem sokkal kellene megpótolni és bikát lehet lőni. Persze ez "blázerszáfári"  Ördög, így az ár érthető.
Egyszerűen nem értem ezt a Blaser-ellenességet... Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #803 Dátum: 2013. április 17. - 20:38:58 »

Szerintem nagyon drága! Nem sokkal kellene megpótolni és bikát lehet lőni. Persze ez "blázerszáfári"  Ördög, így az ár érthető.
Mondjuk úgy inkább, hogy nem olcsó.
A Blaser safaris jelenleg Európa egyik legjobb vadászatszervezője.
Ennek meg ára van, hiszen a költségeik is igen tetemesek.
Aki viszont 100%-ig biztos akar benne lenni, hogy egy ilyen szafari nem negatív előjellel lesz életre szóló élmény a számára, az nem fogja rá sajnálni azt a kis plusz pénzt.
Lehet olcsón menni "Kalaposjózyival Bivalybasznádról", akinek jó haverjai vannak Bucsmaföldön, csak kicsit túl sok benne a rizikó Ördög
Meséltek pár T-gazdaságos vadászatról élménybeszámolót a vadászvendégeink, de volt közte pár hajmeresztő kaland.
4 napi börtön orvvadászatért, ami közben a cukorbeteg magyar vadász hajszál híján meghalt (kiderült, hogy az egész bivalyszafari feketén ment Caprivin), megzsarolt és 15 ezer Dollárral lenyúlt jávorvadászok Kamcsatkán (régi egyetemi orosz pajtás szervezte a vadászatot, csak a berepülés mellé elmaradt a kirepülés lefixálása és ezt igen drasztikusan ki is használták a helyiek),
kísérő utasítására meglőtt, majd ezer extra dollárért elásott nőstényoroszlán Zimbabweben.......
És végül nekünk is volt olyan vendégünk, aki korábban, több éven át legalább egy 3,5 kilós dámbika árát költötte el olyan területeken nagy dámbikára vadászva, ahol még dámszart sem tudtak neki mutatni.....
Szóval túl sok esetben derül ki már, hogy az olcsó lehet a végén nagyon drága.

Azt meg nem tudom, hogy mi ezen az ajánlaton furcsa?
A bivalytehénnek 20 évesen, fogak nélkül kellene éhen pusztulnia?
A legtöbb területen a végletekig kiirtották az oroszlánokat, a kis létszámú megmaradt nagyragadozó nem tudná kordában tartani a nagytestű növényevőket.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #804 Dátum: 2013. április 18. - 10:11:02 »

Egyszerűen nem értem ezt a Blaser-ellenességet... Vállat von
Olyan az mint a ferrai az is sz@r azoknak akiknek nem lehet Röhög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #805 Dátum: 2013. április 18. - 10:51:28 »

Olyan az mint a ferrai az is sz@r azoknak akiknek nem lehet Röhög
Mondjuk a Blaser tényleg nem tuti... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #806 Dátum: 2013. április 18. - 11:04:28 »

Mondjuk a Blaser tényleg nem tuti... Ördög
Annyi pénzért biztonságos fegyvert is lehet venni.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #807 Dátum: 2013. április 18. - 11:14:35 »

Azt meg nem tudom, hogy mi ezen az ajánlaton furcsa?

Nekem furcsa.
De ha ez ennyire általános, sőt mindennapi dolog, én is összegyűjtöm a zsebpénzem, hogy nyugdíjas éveimben elmesélhessem az unokáimnak mekkora tehenet lőttem Afrikában!  Ördög
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #808 Dátum: 2013. április 18. - 11:22:26 »

Sanyooo mi benne a furcsa ? Bemész a kaffer csapat közepébe és elejtesz egy idősebb tehenet . Ennyi
és megtudod mi ebben a vadászat  Röhög Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #809 Dátum: 2013. április 18. - 11:25:35 »

Annyi pénzért biztonságos fegyvert is lehet venni.
A hulyeség ellen nincs védelem, aki félig nyitott állapotban lő vele, az ugy jár.
 Figyelmes olvasás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: