Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372011 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #780 Dátum: 2013. Február 21. - 14:43:27 »

"Az egyik, hogy tilos gepkocsival vadaszni. A teruletet meg lehet kozeliteni kocsival, de utana le kell parkolni es cserkelve kell vadaszni. A masik szigoru szabaly az alkohol fogyasztas. Itt vadaszat elott nincs celzoviz!"

Ez itt is igy van, semmilyen motorral ellatott jarmubol nem vadaszhatsz nagyvadra.  Ha meg alkohollal es fegyverrel elkapnak az olyan mintha ittal volna es autot hajtanal, es nagy, nagy a baj ha megfognak.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #781 Dátum: 2013. Február 21. - 15:15:04 »

"Az egyik, hogy tilos gepkocsival vadaszni. A teruletet meg lehet kozeliteni kocsival, de utana le kell parkolni es cserkelve kell vadaszni. A masik szigoru szabaly az alkohol fogyasztas. Itt vadaszat elott nincs celzoviz!"

Ez itt is igy van, semmilyen motorral ellatott jarmubol nem vadaszhatsz nagyvadra.  Ha meg alkohollal es fegyverrel elkapnak az olyan mintha ittal volna es autot hajtanal, es nagy, nagy a baj ha megfognak.

Szervusz!

Tokeletesen igazad van, de sajnos ezt Magyarorszagon nem mindig tartjak be. Voltam mar olyan terepjaroban, amivel vaddiszno hajtasra vittek ki az embereket es a vadaszat elott csak a sofor es en nem ittunk palinkat... Itt viszont nagyon szigoruan veszik ezeket a dolgokat! Hiaba, itt mar tobb szaz eve nyirjak azt a bizonyos fuvet.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #782 Dátum: 2013. Február 21. - 15:19:58 »

Ez itt is igy van, semmilyen motorral ellatott jarmubol nem vadaszhatsz nagyvadra.

Szervusz!

Angliaban meg olyat sem csinalnak, hogy terepjaroval korbejarjak a vetest es csak akkor szalnak ki a kocsibol, ha jo bakot latnak. Itt a kocsi a beton ut szelen marad es utana gyalog cserkelnek a fold utakon. A teritekre hozott ozet, meg hatizsakban hozzak ki a terepjaroig.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #783 Dátum: 2013. Február 21. - 15:46:06 »

Szervusz!

Angliaban meg olyat sem csinalnak, hogy terepjaroval korbejarjak a vetest es csak akkor szalnak ki a kocsibol, ha jo bakot latnak. Itt a kocsi a beton ut szelen marad es utana gyalog cserkelnek a fold utakon. A teritekre hozott ozet, meg hatizsakban hozzak ki a terepjaroig.

Hat az, hogy odajarunk-e az elejtett vadhoz autoval azt a terep donti el, nyilvan ha kart csinalhat az auto a "vetesbe" a muvelt foldbe, akkor nem. A farmer fel idegesedhet  ezert, ha a foldjen vadaszunk.
Tarlon, vagy hamar nem tehetunk kart a foldjen a kocsival, akkor siman odajarhatunk....(altalaba megkerdezzuk, es o megmondja hogy lehet-e, de mi is tudjuk hogy mikor lehet es mikor inkabb nem)
Allami teruleteken (es ebbol van a legtobb es javareszt itt vadaszik a zome) semmi tovabbi nelkul odajarhatsz az elejtett vadhoz ha fizikailag lehetseges.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #784 Dátum: 2013. Február 21. - 16:53:08 »

Hat az, hogy odajarunk-e az elejtett vadhoz autoval azt a terep donti el, nyilvan ha kart csinalhat az auto a "vetesbe" a muvelt foldbe, akkor nem. A farmer fel idegesedhet  ezert, ha a foldjen vadaszunk.
Tarlon, vagy hamar nem tehetunk kart a foldjen a kocsival, akkor siman odajarhatunk....(altalaba megkerdezzuk, es o megmondja hogy lehet-e, de mi is tudjuk hogy mikor lehet es mikor inkabb nem)
Allami teruleteken (es ebbol van a legtobb es javareszt itt vadaszik a zome) semmi tovabbi nelkul odajarhatsz az elejtett vadhoz ha fizikailag lehetseges.

Szervusz!

Gondolom a skot felfoldon is maskent vadasznak mint itt anglia kozepen, Bedfordshire enyhe dombos videken, ahol minden talpalatnyi fold mar generaciok ota valakie es tudjak ki muvelte meg a foldet az elso es a masodik nagy haboru utan... [:-)

Remelem, egyszer majd megtudom, hogy milyen lehet vadaszni Skociaban is!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #785 Dátum: 2013. Február 21. - 17:07:26 »

A vizioz utan szerettem volna egy muntyak szarvast is teritekre hozni. Ez is egy nagyon osi szarvas fele. Megkovesedett csontjait 36 millio eves kovuletekben talaltak meg Nemetorszagban es Lengyelorszagban. Angliaba a XIX. sz. vegen telepitettek be, de kiszokott a kertbol es rohamos szaporodasnak indult. Ma mar anglia leggyakoribb szarvas fajtaja. Rejtett eletmodott el. Kedveli a bozotos, suruket. Cserkelve is lehet ra vadaszni, de nagyon ovatos, igy inkabb lesrol vadasznak ra. Testre a muntyak szarvas majdnem fele a magyar oznek.

A nosteny muntyak szarvas nincs agancsa.



Talan az attelepites vagy a szokatlan eghajlat miatt, de angliaban a muntyaknak nincs idohoz kotott parzasi ideje. Az ev barmelyik szakaban talalkozhatunk uzekedessel.

Fiatal muntyak szarvas "bika" magas csapokkal es mar elhullajtott aganccsal.







Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #786 Dátum: 2013. Február 21. - 17:22:16 »

Az idosebb muntyak szarvas "bikak" szokatlanul magas agancstove az evek mulasaval egyre rovidebb. A muntyak 12 centis agancsa mar ermesnek szamit.



A muntyak szarvas "bikak" nem az agancsukat, hanem a fogukat hasznaljak verekedesre. Felmerulhet a kerdes, hogy akkor minek van agancsuk? Olvastam olyan velemenyt, hogy a muntyaknal az agancs vedekezesre szolgal es ez egy atmeneti forma a mi altalunk jol ismert gim szarvas, ozbak es egy osi szarvas fele kozott.



A muntyak szarvas fejen negy mirigy talalhato, amivel a suru bozotban szagjeleket hagy maga utan.



Folyt. Kov.
[/quote]
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #787 Dátum: 2013. Február 22. - 12:03:21 »

Nagyon jó, és érdekes. Egy másik darab a világból.

 Igen Igen Emelem Emelem Wave

Naplózva

Üdv End
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #788 Dátum: 2013. Február 22. - 14:43:46 »

"A muntyak szarvas fejen negy mirigy talalhato, amivel a suru bozotban szagjeleket hagy maga utan."

Érdekes, sosem vettem észre, ezen a fotón jól látszik. Meglepő, hogy a homlokán is van kettő. Meg a szemfogát sem vettem eddig észre.  Igen
Talán azért mert csak képen láttam még.  Vigyorog
Érdekes trófeák lesznek, azokra is kíváncsi leszek! Kifőzött koponyák, vagy mell montázsok készülnek a két bakocskából?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #789 Dátum: 2013. Február 22. - 15:50:37 »

"A muntyak szarvas fejen negy mirigy talalhato, amivel a suru bozotban szagjeleket hagy maga utan."

Érdekes, sosem vettem észre, ezen a fotón jól látszik. Meglepő, hogy a homlokán is van kettő. Meg a szemfogát sem vettem eddig észre.  Igen
Talán azért mert csak képen láttam még.  Vigyorog
Érdekes trófeák lesznek, azokra is kíváncsi leszek! Kifőzött koponyák, vagy mell montázsok készülnek a két bakocskából?

Szervusz!

A muntyak szarvas mell montazs lesz, de a kinai vizioz az koponya. Talan ugy jobban lathato az "agyar".
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #790 Dátum: 2013. Február 22. - 16:44:31 »

Folytatom a tortenetet.

Meg sotetben talalkoztam az angol vadorrel es elindultunk egy kis erdo fele. Utkozben a vador kioktatott hogy mire kell vigyazni. A muntyak nagyon ovatos joszag, a lesen vegig csendben kell maradni es nem szabad mozogni sem, mert a legkissebb mozgast is azonnal kiszurja. A lovileg legelejen felultettek egy ideiglenes, egy szemelyes lesre, kezembe nyomtaka  puskat es Isten Hirevel ! ! ! Majd jovunk ket es fel ora mulva !

A les nem igazan adott tul sok takarast vagy vedelmet a metszo hideg szeltol. Alig fel ora mulva mar ereztem, hogy ebbol baj lesz. Kezdek odafagyni a jeghideg vas leshez. A fejemre teritettem a magammal hozott alcakendot, es igyekeztem mozdulatlanul megfagyni.



A ho jol ropogott, igy az alcahalo alatt inkabb a fulemre hagyatkoztam. A kb 80 meterre levo etetohoz ket muntyak szarvas nosteny jott ki, de rajuk nem lehetett vadaszni. Csendben levideoztam oket. A fenykepezogepet a nagy televel nem mertem elovenni, mert az sokkal zajosabb mint a video. A ket es fel ora alatt ket nosteny muntyak szarvast es harom kinai viziozet lattam, de azok a kis erdo tulso felen mentek vissza a surube.

Meg volt 10-15 percem a megbeszelt talalkozoig, amikor hirtelen meglattam egy sotetbarna muntyak szarvast a suruben mozogni. Mint utolag kiderult a muntyak "bika" sokkal sotetebb szinu, mint a nosteny.

Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #791 Dátum: 2013. Február 25. - 10:53:51 »

Meg volt 10-15 percem a megbeszelt talalkozoig, amikor hirtelen meglattam egy sotetbarna muntyak szarvast a suruben mozogni. Mint utolag kiderult a muntyak "bika" sokkal sotetebb szinu, mint a nosteny.

Csendben felvettem a puskat, celra tartottam es kibiztositottam. Sajnos a kibiztositas egy kis zajjal jart es ezt 80 meterrol a muntyak azonnal kiszurta. A muntyak vigyazba vagta magat es mozdulatlanul figyelt. Ilyet csak a borzsonyi oreg kanoktol lattam! Jo 5-7 percig mozdulatlanul allt a muntyak es en is igyekeztem mozdulatlanul megfagyni a lesen. Csak a muntyak szarvas hatso combjat lattam. A 22-250-es egy nagyon gyors, de konnyu kaliber. Egy fagyott ag is siman el tudna teriteni a lovedeket az utjabol. Nem mertem ezzel a kaliberrel beleloni a bozotba.

Mar attol feltem, hogy jonni fognak ertem kocsival es a muntyak megugrik, de vegul O adta fel. A szarvas nem ment ki a nyiladekra, hanem visszafordult a suru fele. Egy kis foltban jol lathato volt a blatt igy elengedtem a lovest. Zsigereleskor derult ki, hogy mindket tudo csucsot erte a loves, de a muntyak meg csak be sem jelzett...

A szarvas lepett par lepest, szembe fordult a lessel es mereven figyelt. Nem volt vesztegetni valo idom, igy szembol nyaktobe engedtem el a 22-250-t. A muntyak beugrott a bozotba es csend ereszkedett a tajra. Valoszinuleg megvan, mert a ropogo hoban eszrevettem volna, ha valami menekul a suruben.

Itt lottem ra a muntyak szarvasra.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #792 Dátum: 2013. Február 25. - 11:00:48 »

Az angol hivatasos vadasz a lelkemre kototte, hogy ne hagyjam el a lest amig nem jonnek ertem, ha sebzes volt akkor sem, mert a muntyak nagyon szivos, es ha felzavarjak a sebagybol, akkor kepes kiszaladni a vilagbol.

Szerencsere nemsokara jottek ertem es megneztem a raloves helyet. A masodik ralovesnel talaltam egy tudo darabot is. Biztato! A muntyak utolso erejevel beszaladt a "feszkebe" a legnagyobb suru kozepere es ott maradt. Egesz komoly varat epitett ki maganak az athatolhatatlan suruben, jaratokkal, elfekvo nagy teremmel, hatso menekulo kapuval. Valoszinuleg a muntyak vegig ott lapult 80 meterre a lestol. A ropogo hoban eszrevettem volna, ha a bozotos tulso felerol jon ki a nyiladekra. Most mar ertettem, hogy miert mondta az angol kisero, hogy muntyakra csak nagyon csendben szabad vadaszni es vigyazni kell a lovessel, mert nagyon szivos szarvas.

Eros, ezust ermes muntyak szarvas bika teriteken:








« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 25. - 11:05:49 írta Voldemort » Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #793 Dátum: 2013. Február 25. - 22:48:34 »

Jó bak-bika! Vigyorog Igen
Emlékeztet az afrikai törpe antilopokra. Viselkedésben is. Gondolom majd a kész trófea is úgy fog mutatni, mint egy duiker. Gratulálok! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #794 Dátum: 2013. Február 26. - 03:57:28 »

Genfi  EmelemIgen Szép beszámoló .  Taps   Stoel Folytatás  Fejvakarás Pl. a Tátrából ?  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: