Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371903 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #765 Dátum: 2013. Február 20. - 16:34:03 »

Ozek angliabol.



Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #766 Dátum: 2013. Február 20. - 16:35:23 »

Genfi  Emelem ! Történet ?  Fejvakarás  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #767 Dátum: 2013. Február 20. - 17:09:00 »

Ozek angliabol.




Illetve kínából... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #768 Dátum: 2013. Február 20. - 17:13:48 »

Illetve kínából... Vigyorog
Illetve a kertből... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #769 Dátum: 2013. Február 20. - 17:37:10 »

Illetve a kertből... Ördög

Szervusz!

Ezek mar tobb mint 110 eve angliaban elnek. Egyebkent eredetileg valoban azsiabol hoztak at oket.

De ezek nem kerti ozek!!!

Ugyanugy szabadon vannak mint a magyar ozek tobbsege (kiveve a finom ladas ozbakokat) es ugyanugy vadasznak ra. A nagy kulonbseg talan csak az, hogy itt az ozbakokra elsosorban telen vadasznak.

A mellekelt kep az elejtes helyen keszult. Az ozek a tabla kozepen voltak es kozel 200-250 meteres laposkuszas utan lobotrol 156 meterrol engedtem el a lovest.



U.I. Reszletes beszamolo a napokban lesz majd.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #770 Dátum: 2013. Február 20. - 17:42:34 »

Szervusz!

Ezek mar tobb mint 110 eve angliaban elnek. Egyebkent eredetileg valoban azsiabol hoztak at oket.

De ezek nem kerti ozek!!!

Ugyanugy szabadon vannak mint a magyar ozek tobbsege (kiveve a finom ladas ozbakokat) es ugyanugy vadasznak ra. A nagy kulonbseg talan csak az, hogy itt az ozbakokra elsosorban telen vadasznak.

A mellekelt kep az elejtes helyen keszult. Az ozek a tabla kozepen voltak es kozel 200-250 meteres laposkuszas utan lobotrol 156 meterrol engedtem el a lovest.



U.I. Reszletes beszamolo a napokban lesz majd.
Nem tudtam, hogy szabadon is élnek.
Kertben tenyésztik őket, és CSAK hangtompítos fegyverrel engedik vadászni az embert.
Nem gáz, ha nincs a delikvensnek, ők azt is adnak.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #771 Dátum: 2013. Február 20. - 18:01:36 »

Nem tudtam, hogy szabadon is élnek.
Kertben tenyésztik őket, és CSAK hangtompítos fegyverrel engedik vadászni az embert.
Nem gáz, ha nincs a delikvensnek, ők azt is adnak.
 S.Peti

Szervusz!

Az elmult 110 evben mar regen kiszoktek az ozek a kertbol. Nem kertben tenyesztik oket, de van olyan vadaskert, ahol ilyen ozet is tartanak.

Hasonlo a helyzet mint Magyarorszagon a dam szarvassal. Valoban, valamikor Magyarorszagon is kertben tartottak a damot, de ma mar nem lehet azt mondani, hogy a magyar teruleten a damot kertben tenyesztik...

A hangtompitot valoban hasznaljak, ugyanugy mint a svedek. Ez eleg furcsa volt szamomra, de ott igy vadasznak!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #772 Dátum: 2013. Február 20. - 18:13:58 »

Szervusz!

Az elmult 110 evben mar regen kiszoktek az ozek a kertbol. Nem kertben tenyesztik oket, de van olyan vadaskert, ahol ilyen ozet is tartanak.

Hasonlo a helyzet mint Magyarorszagon a dam szarvassal. Valoban, valamikor Magyarorszagon is kertben tartottak a damot, de ma mar nem lehet azt mondani, hogy a magyar teruleten a damot kertben tenyesztik...

A hangtompitot valoban hasznaljak, ugyanugy mint a svedek. Ez eleg furcsa volt szamomra, de ott igy vadasznak!
Milyen fegyver, milyen kaliber és milyen lőszer volt? A lőszer alatt azt értem, hogy normál vagy subsonic?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #773 Dátum: 2013. Február 20. - 20:44:25 »

Standard kaliberekhez viszonyítanád a  lövés dörejt. Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #774 Dátum: 2013. Február 21. - 09:38:32 »

Nagyon érdekes, gratulálok Genfi!
Ha Te csavarogsz a világban, nekünk is tágul a rálátásunk! Vigyorog Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #775 Dátum: 2013. Február 21. - 10:16:05 »

Genfi  Emelem ! Történet ?  Fejvakarás  Emelem

Szervusz!

Az egesz onnan indult ki, hogy szerettem volna egy olyan vadaszatot szervezni, ahol a csaladi programot ossze tudom kapcsolni a vadaszattal. Tirolban egy 2000 meter feletti hegyi kunyhoba, vagy a medvek jarta Fogarasi-havasokba nehezen tudom felvinni a csaladot, igy elhataroztam, hogy kiprobalom Angliat.

Elso pillanatban a kinai viziozon akadt meg a szemem es ha mar ott vagyok, akkor szivesen kiprobaltam a szerencsemet a muntyak szarvassal is.

Mindket fajt a XIX. sz. vegen telepitettek be angliaba, de hamar kiszoktek a kertbol es elkezdtek szaporodni. Jelenleg mindket faj szabad teruleten vadaszhato. A kinai vizioz anglia keleti feleig jutott el, de a muntyak szarvas mar eljutott Skocia hataraig, es jelenleg a legnagyobb letszamu szarvas populacio a szigeten. Mindket faj nagyon osi szarvas fele. A muntyak szarvas megkovesedett csontjait Nemetorszagban es Lengyelorszagban 36 millio eves kozetekben talaltak meg. Valoszinuleg a jegkorszak uzte el ezt a fajt Europa teruleterol.

Angliaban van normal oz is, de azon a teruleten, ahol a vizioz el, a normal oz nem marad meg. Valoszinuleg a vizioz annyira agressziv hogy elveri a teruletrol a normal ozet. Helyi vadaszok meseltek, hogy egyszer a vizioz bak megtamadott egy kutyat es az agyaraval hosszu sebet ejtett rajta. Egyebkent ez az agyar nem olyan mint a vaddiszo agyar. Nem mereven kapcsolodik a koponyaba hanem izmok segitsegevel, igy a kinai vizoz mozgatni tudja ezt az agyart. Nem ritka, hogy verekedes soran az egyik agyar kitorik.

Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #776 Dátum: 2013. Február 21. - 10:46:13 »

Vérnyúlról már hallottam, de ez a vérőz nagyon érdekes! Ördög Meglepődött Vigyorog

 Igen Wave Folytasd! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #777 Dátum: 2013. Február 21. - 10:55:46 »

Konkurencia az ács szakmában!  Emelem  Röhög
Ehhez nem kell zergének lenni:édesanyám meséli,hogy gyerekkorában egy fél napig keresték a kecskét,mire kiderült,hogy a háztetőn van... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #778 Dátum: 2013. Február 21. - 12:06:59 »

Nagyon érdekes, gratulálok Genfi!
Ha Te csavarogsz a világban, nekünk is tágul a rálátásunk! Vigyorog Igen Wave

Szervusz!

Angliaban a kinai vizioz vadaszati idenye novembertol marcius 1-ig tart. Vagyis pont akkor, amikor Magyarorszagon senki nem vadaszik ozbakra. A masik furcsa dolog, hogy errefele alig latni leseket.



A viziozek a tabla kozepen voltak, ahogy a magyarorszagi ozek is, igy kenytelenek voltunk utanuk menni. Kozel 250 meteres lopakodas, maszas utan a ket labu lobotrol engedtem utjara a 22-250 kaliberu lovedeket. Nem engedtek, hogy terdelve lojek, mert akkor mar nagyon lapos szogben ment volna a loves es a biztonsagra nagyon figyeltek. Sajnos ez egy eleg surun lakott terulet es nagyon esznel kell lenni, hogy merre emeli fel az ember a puskajat.



Vegul 156 meterrol sikerult meglonom a vizozet. Szamomra nagyon szokatlan volt, de itt hangtompitot hasznalnak vadaszathoz. Ugy tudom hasonlo a vadaszati gyakorlat Svedorszagban is. Magyarorszagon meg a hangtompito birtoklasa sem engedelyezett!!!



Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #779 Dátum: 2013. Február 21. - 14:03:13 »

Az angliai vadaszat ossze nem hasonlithato peldaul egy zerge vadaszattal a Fogarasi-havasokban! Itt nincsenek nagy tavolsagok, lakatlan suru erdok, magas hegyek. Viszont nagyon meg kell nezni, hogy hova lo az ember es mikor. A 308Win kaliber itt mar nagyon erosnek szamit. Mindket hivatasos angol kisero 22-250-es kaliberrel vadasztatott, ami erosebb mint a 222Rem, de a mag atmero ugyanaz. Egy felrement lagy lovesnel ilyen kalibernel az oz kiment volna a vilagbol... Egy teli elfagyott ag nagyon konnyen felre tudja dobni ezt a konnyu, de gyors kalibert. Csak olyan helyzetben lehet es szabad elengedni a lovest, amikor a vad nincs takarasban es biztonsagos a loves. Sajnos az ozek is megtanultak ezen a teruleten, hogy merre lehet menni ugy, hogy a vadasz nem juthat loveshez.

Ket pelda. Az elso kep a "vadaszhaz" kozeleben keszult, ami "civilben" egy angol tanya volt. A masodik kep az angol M1 sztrada kozeleben keszult, ahol folyamatosan eros forgalom volt. Mindket esetben szo sem lehetett a lovesrol.





Mas korlatozas is volt Angliaban. Az egyik, hogy tilos gepkocsival vadaszni. A teruletet meg lehet kozeliteni kocsival, de utana le kell parkolni es cserkelve kell vadaszni. A masik szigoru szabaly az alkohol fogyasztas. Itt vadaszat elott nincs celzoviz!

Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: