Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372036 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #735 Dátum: 2013. Január 26. - 16:10:04 »


Nagyon szép ! Hogy is lehetett itt téli olimpiát rendezni a pálmák között ?  Persze tudom a választ kb úgy mint majd Szocsiban a tengerpart közelében mediterrán klíma beljebb meg hideg szárezföldi.
Már válom a téli olimpiát.   Türelmetlenül

Havat ugy hordtak oda kamionokkal szaz merfoldrol, a tartomany belsobb hidegebb reszeirol.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1248425/Vancouver-Olympic-chiefs-truck-snow-combat-citys-warmest-winter-record.html

 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #736 Dátum: 2013. Január 26. - 16:18:23 »

Bentshaft, az hogy van hogy ilyen kristálytiszta Vancouver felett a levegő? Ahogy írtad felétek az autó életszükségleti cikk, gondolom a benzin is megfizethetőbb, a hegyek is karéjozzák a várost aztán még sincs szmog. Különben nagyon szép hely lehet. Nekem valahogy az tetszik, hogy ott van egy világváros, és szomszédságában meg kezdődik a vadon.

A benzin itt nalam jelenleg 99 cent egy liter (a tankom is 80 literes igaz)
Igen sok kanada-i varos van hasonlokeppen, hogy a vadon mindjart ott kezdodik, ezert is bejarnak a medvek, pumak es mas vadak a varosba. Habar ez szulovarosomba Brassoba is igy volt....es van.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #737 Dátum: 2013. Január 28. - 16:14:07 »

A haverem vadkamerajan (megtalalta a feherfarku szarvas tetemet ahol vadaszik, farkasnyomokkal tele az egesz terulet, es kirakta a kamerat)



Ez  meg a nemzeti parkunkba:

http://www.cbc.ca/news/canada/manitoba/story/2013/01/23/mb-wolves-riding-mountain-national-park.html
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #738 Dátum: 2013. Január 29. - 15:29:50 »

Ez igen komoly... Tetszenek a farkasok.

 Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #739 Dátum: 2013. Január 29. - 21:35:26 »

Zöldfülűként Afrikában.
Szia Károly.Az orix-os  képet láthattam a Nimródban?
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #740 Dátum: 2013. Február 04. - 13:50:42 »

Paran kerdeztek, hogy mi a kulonbseg a zerge bak es a nosteny zerge kampoja kozott.

A kepeket lathato zergek a Fogarasi-havasokban kerultek teritekre, vagyis egy populaciobol valok. A 2011-es az egy ezust ermes zerge bak. A 2012-es egy ezust ermes nosteny zerge.

Igy neztek ki az elejtes helyszinen.

Bak:


Nosteny:


A jobb oldalon a nosteny zerge a bal oldalon a zerge bak kampoja lathato. A nosteny zerge kampo messze nem olyan vastag mint a him kampoja es majdnem vegig hasonlo vastagsagot mutat. A him kampoja lefele haladva folyamatosan vastagodik.



Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #741 Dátum: 2013. Február 04. - 18:55:16 »

Paran kerdeztek, hogy mi a kulonbseg a zerge bak es a nosteny zerge kampoja kozott.



Vastagság mellett még legszembetűnőbb, hogy a bak kampóján a kampó hegye, és a szár által bezárt szög minden esetben kisebb mint 90 fok. Nőstény zerge esetén pedig minden esetben nagyobb, mint 90 fok.

 Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #742 Dátum: 2013. Február 05. - 14:04:15 »

Vastagság mellett még legszembetűnőbb, hogy a bak kampóján a kampó hegye, és a szár által bezárt szög minden esetben kisebb mint 90 fok. Nőstény zerge esetén pedig minden esetben nagyobb, mint 90 fok.
 Emelem

Szervusz!

Megeloztel! Ez lett volna a kovetkezo kepsorok temaja...  S.Peti

A zerge bak kampo sokkal iveltebb mint a zerge nosteny kampoja.

A CIC biralatban eleg sok pontot hoz a terpesztes. Sajnos a terpesztes alapjan nem lehet megallitani, hogy zerge bakkal vagy nosteny zergevel van dolgunk.

Egyebkent a vilagbajnok zerge az a Fogarasi-havasokbol valo es nem zerge bak, hanem nosteny zerge kampoja!!!

A zerge bak kampoja:




A nosteny zerge kampoja:




Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #743 Dátum: 2013. Február 05. - 15:23:36 »

Szervusz!




Szervusz!

Ez a jelenlegi világrekord:


Kiváló erős zergéket sikerült terítékre hoznod, gratulálok!  Emelem

Nekem "csak" alpesi zergéim vannak, de azok méretben, mint tudod igen elmaradnak a tiéidtől.

Majd töltök fel később képeket.  Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #744 Dátum: 2013. Február 05. - 16:38:53 »

Szervusz!

Kiváló erős zergéket sikerült terítékre hoznod, gratulálok!  Emelem

Nekem "csak" alpesi zergéim vannak, de azok méretben, mint tudod igen elmaradnak a tiéidtől.

Majd töltök fel később képeket.  Emelem

Szervusz!

Nekem is van ket alpesi zergem Ausztriabol. Ez nem ugyanaz a vadaszat es nem ugyanaz a zerge mint a Fogarasi-havasokban. Holnap teszek fel kepet az osztrak es az erdelyi zergerol is. Nagyon nagy a kulonbseg!

Erdekes, hogy az erdelyi zerge testre is joval nagyobb mint az osztrak zerge es nincs "zerge tolla"!!!

Egyszeruen nem olyan hosszu a sorte a hatan, hogy abbol szep kalap diszt csinaljon az ember. Ezt mar Szechenyi is megirta!

En ugy tudom a spanyolorszagi, de kulonosen a kaukazusi zerge joval kisebb testre mint az erdelyi vagy az osztrak zerge.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #745 Dátum: 2013. Február 05. - 17:07:21 »

Szervusz!


En ugy tudom a spanyolorszagi, de kulonosen a kaukazusi zerge joval kisebb testre mint az erdelyi vagy az osztrak zerge.

Hasonlóképp tudom én is. Viszont az osztrák zergékről fogalmam sincs, ugyan is én mindet svájcban ejtettem el. Ahol teljesen mások az adottságok, mint osztrák barátainknál.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #746 Dátum: 2013. Február 05. - 17:42:21 »

Hasonlóképp tudom én is. Viszont az osztrák zergékről fogalmam sincs, ugyan is én mindet svájcban ejtettem el. Ahol teljesen mások az adottságok, mint osztrák barátainknál.

Szervusz!

Svajcban meg soha nem vadasztam. Te merre hoztad teritekre a zergeket? En egyedul a Valais-rol tudom, hogy jo zergek vannak arrafele es engedelyezik a vadaszatot is (ami nem mondhato el minden kantonrol...).
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #747 Dátum: 2013. Február 05. - 18:05:01 »

Szervusz!

Svajcban meg soha nem vadasztam. Te merre hoztad teritekre a zergeket? En egyedul a Valais-rol tudom, hogy jo zergek vannak arrafele es engedelyezik a vadaszatot is (ami nem mondhato el minden kantonrol...).

Szervusz!

Liechtenstein-től nem messze. Ott vt. területek vannak ( kb 1500 ha egy) csak a tagok vadászhatnak rajta ill a vendégeik. Egy tag évente 2 jahrling-t, egy nőstényt, és egy bakot lőhet. Valamint 10 évente egy kőszáli nőstényt, és 20 évente egy bakot.
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #748 Dátum: 2013. Február 05. - 19:27:17 »

Üdv Genfi!

De jó, hogy így belekezdtél! Kíváncsian várom a folytatást lépésről -lépésre!

 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #749 Dátum: 2013. Február 06. - 10:21:09 »

Üdv Genfi!
De jó, hogy így belekezdtél! Kíváncsian várom a folytatást lépésről -lépésre!
 Emelem

Szervusz!

Akkor folytatom a zerge temat.

Az elso kepen balrol haladva a kovetkezo zergek latszanak:
1. Ket eves zerge Tirolbol
2. 5-6 evesre becsult zerge bak Tirolbol
3. 6 evesre becsult ezust ermes zerge bak a Fogarasi-havasokbol



A fiatal ket eves zergerol nincs mit meselni. Minden zerge fiatalon kezdi... [:-)

A tiroli es az erdelyi zerge bak kozott viszont lenyeges kulonbseg van, annak ellenere hogy kozel egy koruak. Ez nem ugyanaz a populacio!!!

Egy osztrak zergetol nem szabad ugyanazt varni, mint egy erdelyi zergetol, ahogy egy skot (vagy akar borzsonyi) gim bikatol sem szabad ugyanazt varni mint egy somogyi gim bikatol. Attol meg a vadaszat mindket helyen nagyon izgalmas es embert probalo lehet.

Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: