Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371832 alkalommal)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #720 Dátum: 2013. Január 18. - 20:13:05 »

Már majdnem akkora, mint S.Fox kutyája, a Balu"ka"... Ördög
Naplózva

Erdő az én templomom...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #721 Dátum: 2013. Január 18. - 20:59:14 »

Egy him puma elerheti a 100kg-ot,  egy nosteny 60-70 kg. Maskepp vadasznak mint a farkasok hihetetlen csendesek es gyorsak, legtobbszor farol ugranak az aldozatra (sotetbe gyakori) meg mindig csak nyakra harapnak es legtobbszor hatulrol. En amikor jovok ki a javor leseimrol sotetbe es ezek a vadaszatok mindig  "cougar country"-ba tortennek, tobbet nezek hatrafele meg lampazok fel a fak koronajaba mint elore.  Neha futyolok, beszelek egyedul. A kis hatizsakomat is jol felhuzom a nyakamba, ha esetleg a "Silent Death" ram vadaszna. Nem lenne eselyem lofegyver nelkul.

http://www.care2.com/news/member/798035529/667343......ez mar egy jo peldany



Na ott ződüljön meg a földön az összes agancs!  Röhög

Ez a farkas hihetetlenül hatalmas...  Meglepődött
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #722 Dátum: 2013. Január 18. - 21:05:08 »

+ Egy mázsás pumák esnek az ember nyakába  Ördög Izgalmas lehet arra vadászni, ez ám a  kihívás, hát még ha predátorok is vadásznának a vadászokra...  Ördög

Naplózva

" There is good out there "
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #723 Dátum: 2013. Január 21. - 05:17:57 »

Na, a heten nem lesz szunyog  Vigyorog



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #724 Dátum: 2013. Január 21. - 10:45:33 »

Nem iszik a vérfogyasztó,
mert a hideg vérfagyasztó. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pantera008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



« Új üzenet #725 Dátum: 2013. Január 22. - 21:14:46 »

Na, a heten nem lesz szunyog  Vigyorog





Alberta tartományban? Vagy Manitoba?
Amúgy melyik Kanadai tartományban a legenyhébb a tél?
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #726 Dátum: 2013. Január 23. - 15:30:07 »


Amúgy melyik Kanadai tartományban a legenyhébb a tél?

Brit Columbia-ba (British Columbia)  a nyugati parton. Az oceanhoz kozeli 50 km-es szelessegbe (a partvonalon) a foldon nem all meg a ho csak fent a hegyekbe.....habar sokat esik az eso ott, es foleg telen.
+ 7, 8 fokok vannak egesz telen, es zold a fu allandoan. A tartomany belseje fele utazva eltavolodva a partvonaltol mar sok a ho de meg igy is enyhe kellemes a homerseklet.  Poloba lehet sizni. Ahogyan minel tavolabbra kerulsz az oceantol kelet fele utazva mind hidegebb lesz. Albertaba mar hideg van.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #727 Dátum: 2013. Január 24. - 19:18:48 »

 Azt hiszem ez a Kuro Shivo (vagy hogy a fenébe írják) áramlatnak köszönhető, ami Japán déli partjai felől éri el Kanadát. A Fóti Gyermekotthonból ismertem egy gyermekpszichológus hölgyet, Kovács M. Zsötét aki sokáig élt ott. Brit Columbia még őt is úgy megfertőzte, hogy nő létére horgászott és vadászott. Vérfagyasztó horgásztörténeteket mesélt pl. valami teknősbékáról, amelyik egyszer a halszeletes horgára akadt és kis híján amputálta két ujját.
 Különben azt nagyon nem értem, hogy a Kanadába "menekülő" magyar romák miért nem mennek neki az Északnyugati Territóriumnak, vagy más ritkán lakott helynek. Ott ha más nem favágó munka biztos akad, és biztos nem úgy fizetik mint közép-Európában. Nekem biztos elég lenne egy fejsze, egy hálózsák meg pár apróság és még a Bentshaft éghajlata alatt is jól érezném magam.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #728 Dátum: 2013. Január 24. - 19:37:35 »


 Különben azt nagyon nem értem, hogy a Kanadába "menekülő" magyar romák miért nem mennek neki az Északnyugati Territóriumnak, vagy más ritkán lakott helynek. Ott ha más nem favágó munka biztos akad, .....

Hát pontosan azért!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #729 Dátum: 2013. Január 24. - 19:44:52 »

 És én naiv már kezdtem azt hinni, hogy a Bentshaft pumáitól meg farkasaitól félnek...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #730 Dátum: 2013. Január 24. - 19:46:13 »

Brit Columbia-ba (British Columbia)  a nyugati parton. Az oceanhoz kozeli 50 km-es szelessegbe (a partvonalon) a foldon nem all meg a ho csak fent a hegyekbe.....habar sokat esik az eso ott, es foleg telen.
+ 7, 8 fokok vannak egesz telen, es zold a fu allandoan. A tartomany belseje fele utazva eltavolodva a partvonaltol mar sok a ho de meg igy is enyhe kellemes a homerseklet.  Poloba lehet sizni. Ahogyan minel tavolabbra kerulsz az oceantol kelet fele utazva mind hidegebb lesz. Albertaba mar hideg van.

Az igaz, hogy pár dollár fejében lehet foglalni a vadonban úgynevezett "aranymosó telket", ami valami 200x300 méter nagyságú, és rajta letelepedhet a vándor vagy 99 évre?
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #731 Dátum: 2013. Január 24. - 22:34:05 »

A  legfelso kepet tavaly Januar 20-an fenykepeztem Vancouver-be (Brit Columbia legnagyobb varosa) ....gyonyoru varos!! 











Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #732 Dátum: 2013. Január 24. - 23:36:19 »

Azt hiszem ez a Kuro Shivo (vagy hogy a fenébe írják) áramlatnak köszönhető, ami Japán déli partjai felől éri el Kanadát. A Fóti Gyermekotthonból ismertem egy gyermekpszichológus hölgyet, Kovács M. Zsötét aki sokáig élt ott. Brit Columbia még őt is úgy megfertőzte, hogy nő létére horgászott és vadászott. Vérfagyasztó horgásztörténeteket mesélt pl. valami teknősbékáról, amelyik egyszer a halszeletes horgára akadt és kis híján amputálta két ujját.
 Különben azt nagyon nem értem, hogy a Kanadába "menekülő" magyar romák miért nem mennek neki az Északnyugati Territóriumnak, vagy más ritkán lakott helynek. Ott ha más nem favágó munka biztos akad, és biztos nem úgy fizetik mint közép-Európában. Nekem biztos elég lenne egy fejsze, egy hálózsák meg pár apróság és még a Bentshaft éghajlata alatt is jól érezném magam.


A teknos neve "snapping turtle" es tenyleg leveszi az ujjod vagy labujjod. Ritkak kulonben. En egyszer raleptem egyre kilepve a kenubol azt hittem a hatanak, hogy egy vizbol kiallo ko, a tobbi kovek  kozt.  Egyet csatintott es alamerult en anno meg nem is ismertem, kesobb lettem felvilagositva ott helybe.  A meleg aramlat Hawaii felol erkezik es "Pineapple Expess" (ananasz expressz) a neve (oda meg valoszinu Japanbol erkezik)
Az eghajlat itt ebbe a tartomanyba, es mind altalaba mindenutt kozep Kanadaba a telek hidegek a nyarak forroak, de mindketto szaraz es nem nedves meg paras azert lehet kibirni a -30 fokokat. Nagyon fontos tenyezo ez.
 Pl. Kelet Kanadaba Toronto, Montreal kornyeken -10 -17 fokba meg lehet fagyni vagy akar Europaba ugyanugy, mert nedves, paras a hideg. 
Itt telen nagyon szaraz a hideg ezert nagyon is kibirhato...(meg ugysemigen jar senki gyalog es foleg telen) Amikor hideg van itt, az ami "elrontja" a "kellemes" -30-at  az a szel.  Vigyorog.
A nyarak forroak es szarazak, nagyon szepek kulonben meg az osz is, keves para tartalommal, a meleg hasonlo a sivatagi meleghez, tehat nem izzaszto paras meleg (mint a Nagy Tavak kornyeken keleten pl. vagy lent Lousiana-ba meg a tobbi deli USA-i allamba)
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #733 Dátum: 2013. Január 25. - 11:08:52 »

A  legfelso kepet tavaly Januar 20-an fenykepeztem Vancouver-be (Brit Columbia legnagyobb varosa) ....gyonyoru varos!! 



Nagyon szép ! Hogy is lehetett itt téli olimpiát rendezni a pálmák között ?  Persze tudom a választ kb úgy mint majd Szocsiban a tengerpart közelében mediterrán klíma beljebb meg hideg szárezföldi.
Már válom a téli olimpiát.   Türelmetlenül
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #734 Dátum: 2013. Január 25. - 18:42:17 »

 Bentshaft, az hogy van hogy ilyen kristálytiszta Vancouver felett a levegő? Ahogy írtad felétek az autó életszükségleti cikk, gondolom a benzin is megfizethetőbb, a hegyek is karéjozzák a várost aztán még sincs szmog. Különben nagyon szép hely lehet. Nekem valahogy az tetszik, hogy ott van egy világváros, és szomszédságában meg kezdődik a vadon.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: