Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371959 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #660 Dátum: 2012. December 09. - 23:31:12 »

Sziasztok

Nemregen Alberta tartomanyba utaztunk baratommal vadaszni egy kis valtozatossag, tajcsere kedveert. Nagyon jol telt, jol ment a feherfarku szarvas vadaszatunk is, ami igaz nemigen kulonbozott az itthonitol mint vadaszat de jo volt uj tajon vadaszni, es mas vadaszokkal beszelgetni, "eszmet cserelni"  estenkent. Esemenytelen volt az utunk kulonben eltekintve a lavina veszely miatt lezart utaktol a Sziklas Hegyseg egyes reszein visszafele jovet (nagy kiterovel jottunk haza az USA-i oldalon a hatarnak)
Szarvasom 15 m-rol lett ejtve Exodus heggyel es 80m szaladt a loves utan. Estefele ejtettem reggel mentunk utana kove volt dermedve, ejszaka ott is -20 volt. Nem hoztam haza csak az agancsat es egy hosszu hust, tobbi hust otthagytam az ismerosunknel.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #661 Dátum: 2012. December 10. - 11:15:37 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #662 Dátum: 2012. December 11. - 06:40:05 »

Sziasztok

Nemregen Alberta tartomanyba utaztunk baratommal vadaszni egy kis valtozatossag, tajcsere kedveert.

 Igen  De szép havas vadászat lehetett !            Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #663 Dátum: 2012. December 12. - 16:34:23 »

Igen  De szép havas vadászat lehetett !            Emelem

Kosz, ho az volt boven, ugy 20cm. volt mikor vadasztunk, es meg esett megint vagy 20 hazajoveteli indulasunk elott.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #664 Dátum: 2012. December 12. - 19:12:08 »

Gratulálok!!!  Emelem
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #665 Dátum: 2012. December 13. - 05:40:14 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #666 Dátum: 2012. December 13. - 15:39:41 »

Iden egy zerget es egy kant szerettem volna teritekre hozni a Fogarasi-havasokban, igy hosszas tanakodas utan a november vegi, december eleji idopontnal maradtunk, ami azt jelenti, hogy a zerge uzekedes mar sajnos lezajlott, de a nagy kanok pont ilyenkor kerulgetik bugaskor a kondat. A kocakat, suldoket a gyomruk kihozza a szorora, es a kan meg koveti oket.

A zerge bakok az uzekedes elmultaval altalaban kulon utakon jarnak es lemennek a volgybe bepotolni az elvesztett energiat. Tirolban ilyenkor meg a volgyekben talalhato mezogazdasagi teruletre is kimereszkednek a leharcolt zerge bakok. Itt a Fogarasi-havasokban mas a helyzet, mert a legkozelebbi mezogazdasagi terulet is 30-40 kilometerre van a hegyek csucsatol.

Meg sotetben indultunk el kocsival a panziobol es a lovilag elejen kezdtuk meg a kapaszkodast a hegyre. Meg a folyo menten jartunk, amikor szerencsesen atverekedtuk magunkat a 6-7 birka nyajat orozo vermesen csaholo kutyan. Hat mit mondjak, puska ide, puska oda, azert nezegettem surun visszafele, hogy most mikor akarjak a nadragomat ujra szabni... [:-)

Egy ora gyaloglas utan ertunk ki az erdo szintjerol.


Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #667 Dátum: 2012. December 13. - 15:41:02 »

A terv az volt, hogy ennek a volgynek a felso szintjen keresunk meg egy oreg 110 pontos zerge kecsket, de sajnos hiaba tavcsoveztunk, a zergeket nem talaltuk. Sajnos szokatlanul meleg volt az iden december elso napjaiban, igy legnagyobb banatomra a zergek mind fent legeltek a Fogarasi-havasok csucsainal.

Egy masik ora maszas utan ertunk fel a Banda-volgy felso szelere.



A kovetkezo kepen piros nyillal jeloltem, hogy merre van a Banda-torok, ahol ket oraval ezelott kezdtuk meg a kapaszkodast.



Folyt.Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #668 Dátum: 2012. December 17. - 14:31:41 »

A Fogarasi-havasokban a hegygerincen siralmas latvany fogadott minket. Ho csak az eszaki oldalakon volt es ott is csak foltokban. Iden december elejen szokatlanul meleg volt az ido itt is. Mi lesz majd, ha meg melegebb lesz?!? Ennel magasabbra a zergek mar nem tudnak menekulni...

Egy rovid video a hideg oldalon piheno zergekrol.

https://label.web.cern.ch/label/vadaszforum/Fogaras-2012.wmv

Folyt.Kov.
[/quote]
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #669 Dátum: 2012. December 17. - 15:33:08 »

 Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #670 Dátum: 2012. December 18. - 16:48:41 »

Kozel harom ora maszas utan felertunk a fensikra, de hiaba ultunk le tavcsovezni, egy darab zerget nem lattunk. Az elkeseredes a vador arcan is latszott...

A csupasz, fuves alpesi legelon nem sok takaras volt.



En mar azon voltam, hogy meg 100 meter es kerek fel ora pihenot, nem birom tovabb! Sajnos elkovettem azt a hibat, hogy teljesen feleslegesen felvittem a nagykabatot is a hegyre a hatizsakomban. Ez nagy hiba volt, mert fent talan meg melegebb volt mint lent. A vador mogott botladoztam kimerulten, amikor hirtelen a vador lelapult es hatrafordult felem es elkezdett hevesen mutogatni a szomszed hegyoldal fele. Gyorsan a kozelebe ertem - hol volt mar a faradtsag - es en is meglattam a hegy gerince folott egy zerge fejet. Sajnos nem volt jo a szelunk es az oreg zerge kiszurt minket! Mar messzirol figyelt rank... Boven az erdo szintje folott voltunk. Takaras sehol a kornyeken! Nem volt mas valasztasunk, mint ledobni magunkrol minden felesleges felszerelest es negykezlab felkuszni a hegy gerincre. A vador ovatosan letette a hatizsakjat es en rafektettem a puskat. A zerge tovabbra is szemben allva, feszulten figyelt minket. A tavolsag 290 meter... Mutattam a vadornek, hogy ilyen tavolsagra egy szemben allo zergere nem fogok loni. Ha veletlenul elcsuszik a loves, akkor csak csunya sebzes lesz a vege. Megvarom amig befordul!

A kovetkezo kepen piros nyillal jeloltem azt a helyet, ahol lefekudtunk a vadorrel es zold nyillal, ahol a zerge allt.


Folyt.Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #671 Dátum: 2012. December 18. - 16:58:13 »

Elso tavcsovezeskor nem vettuk eszre, hogy koztunk es az oreg zerge kozott volt meg harom fiatalabb zerge, de azok nem lattak minket es lassan legelve elindultak jobbra. Egy ido utan az oreg zerge is megnyugodott es elindult jobbra. Nem sokkal utana megallt es tovabb figyelt oldalra. Ugy ereztem, hogy most vagy soha es 270 meterrol elengedtem a 300-as magnumot. Ez a kaliber nagyon gyors, de meg igy is erezheto ido telt el amire a becsapodas hangja visszajott hozzank. Egy kicsit hatra csuszott a loves, de a zerge igy sem ment tovabb 30-40 meternel es megallt. Megvolt a masodik fogarasi zergem!!!

Oreg, 14 evesre becsult, szep terpesztesu ezust ermes zerge!

A vadorrel boldogan gratulaltunk egymasnak! Igazi csapat munka volt!



Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #672 Dátum: 2012. December 18. - 17:19:42 »


Genfi  Igen Szép beszámoló ! Köszönjük !    Emelem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #673 Dátum: 2012. December 18. - 17:27:22 »

Gratulálok Genfi! Gyönyörű helyen vadásztál!  Igen Emelem
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #674 Dátum: 2012. December 18. - 19:13:53 »

Genfi  EmelemTaps Igen Írhatnál többet is , minden méter felfelé = egy oldal  Igen Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: