Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371835 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 20:08:25 »


Megnéztem a fenti videót a farkasvadászatról (hidd el ezt dobta a gép), mégsem ítélkeznék csak ez alapján a farkas vadászatról. Ez nem az volt!

Ha nem az, volt akkor miert rakod fel egy nagyon vadaszat ellenes allatvedo szervezet videojat !!????

A video kulonben amit te felraktal azt "Predator control"  vagyis ragadozo kiloves Alaszkaba a farkasok szama bizonyos teruleteken suru es nagy kart tesznek a helyi javor es karibu allomanyba  a teruletek meg hatalmasak, utak nincsenek es ezert hasznalnak repuloket........
Ezek a kilovesek NAGYON szigoru keretek kozt tortennek allami felugyelettel.....es persze SENKI ez egvilagan ezt nem nevezi vadaszatnak !!

http://www.wildlifenews.alaska.gov/index.cfm?adfg=wolf.control

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 20:56:35 »

Bent!

Az általad belinkelt képeket mindíg nagy lelkesedéssel nézem...a végeláthatatlan erdő, kanyonok, vadonok, meg azok a derék nagy jávorok, meg vapitik.  Igen Igen Igen Igen
...és igen valami ilyesmire gondoltam, amely képeket most belinkeltél.

Csontmetsző!

Félre értettél, nem Afrikával van bajom, hanem azzal a kultusszal amit sokan ma felállítanak róla.
Hidd el van 3 olyan ismerősöm/barátom aki volt kint.
Az első többet sosem megy, mert azt mondta "terepjárózni" itthon is tud. (pedig meglőtte a csomagot és jól érezte magát, de azt mondta, ha legközelebb lesz rá pénze Alaska, az óriásjávorok után...akár többször is.)
Afrika nem tehet arról, hogy a vadászat ilyen lett amilyen...Afrika az számomra továbbra is Afrika...de nem a kerítések közötti vadászat.

Tehát mégegyszer ne azt mond általánosítva, hogy engem "irritál" Afrika, mert ez cseppet sem így van...csupán az irritál ami mostanság körülveszi...óriási különbség amit most írtam és amit te írtál.

..és igen itthon is lehet kertben vadászni, de kérdezd meg hányszor voltam...
Az általad említett vadvédelmi kerítések meg vasútvonalak...hát azért valljuk be ez meglehetősen fals példa volt.
Mert a vadvédelmi kerítés nem azért van, hogy a vadat bekerítsék, és a vasúton is át tud menni ám a vad.

Igazad van, nem voltam és sosem leszek Afrikában, ha rám szakadna a bank egy Maderschpach túrát terveznék - persze egy jó goisererrel a vállamon - magamnak meg 1-2 jó cimborámnak...na egyben azt hiszem megegyezhetünk: az vadűzés és erdőzúgás a javából.

Üdv wetzlar ez "elvetemült".
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 20:58:53 »

...és tagadhatatlan, hogy veszettül felcsigáztak "Genfi kecskéi" is... Kacsint Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 21:01:39 »

Ez a farkasvadászat populáció szabályzó vadászat, nem bérvadászat jellegű!!!

...és ha megengeded - mint előző hsz.-omból kitűnhet - én igazából "magyar" farkassal futnék össze szívem szerint. Kacsint
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 15:16:38 »

„Félre értettél, nem Afrikával van bajom, hanem azzal a kultusszal amit sokan ma felállítanak róla.”
Afrikának mindig is volt kultusza, csak a mai kor „kultusz gyártói gyakran letérnek a helyes vadász ösvényről”. Ezek az emberek megtehetik, hogy a hegyi vadászatoknak is ugyan ilyen  kultuszt teremtsenek manapság, és a hegyi ösvényeken járva-repülve sem fognak megváltozni. Nekik soha sem azt az erdőzúgást fogja jelenteni, mint neked vagy nekem.

Nekem is van 4 olyan ismerősöm/barátom aki volt kint.
Nos az egyik nálam is olyan, mint az általad említett. A második, rosszabb példa. Egy fehér kísérővel szorongott a platóson 6 magyar felfegyverkezett”kultusz gyártó”, és az volt a szabály, hogy nincs szabály. A 3. kedves barátom viszont Maliban gyalog szafarizott és néhol buszozott néger barátaival a Szaharában (nem látott még a faluban sem kerítést). Ez inkább csak vadregény volt, a gyér vadsűrűség miatt. De hibázott varacskost és lőtt gazellákat. Élvezte. A negyedik látta a korábban említett kerítéseket, de szerinte az nem zavarta a terület vadállományát, ki-be jártak rajta. A nagyobbak átugorták, a kicsik átférnek közötte. Ez a drót a telekhatár, és a birkák miatt kellett. Egyébként 30000 ha volt a porta, nem okozott bezártsági érzést neki. A kocsiról vadászat neki sem jött be, itatóknál lesett és cserkelt. Neki is tetszett. Különböző néző pontok, és mindben van igazság.

„Az általad említett vadvédelmi kerítések meg vasútvonalak...hát azért valljuk be ez meglehetősen fals példa volt.” Ezzel a kérdéssel sok magyar vadász foglalkozik, és a lapokban is írtak a kérdésről. Az országot egyre inkább behálózó és szétdaraboló autópálya kerítések, igen is szétdarabolják az ország vadászterületeit és elszigetelik a tájegységek vadállományát. A vadátjárók nem töltik be a funkciójukat, többek között erről is ír a cikk. De ha meg feszülök sem tudom elárulni, hogy hol olvastam.

 „Maderschpach túrát terveznék ...na egyben azt hiszem megegyezhetünk: az vadűzés és erdőzúgás a javából.” Ez vitán felül áll! Nem volna ellenemre, egyedül az agyon fázított prosztatám ellenkezne. Az említett VADÁSZ (csupa nagybetűvel) gond nélkül éjszakázott télen is a rengetegben, nem igényelte a vadászkunyhót!

Üdv: csontmetsző
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 15:34:55 »


Ha nem az, volt akkor miert rakod fel egy nagyon vadaszat ellenes allatvedo szervezet videojat !!????

Hát hogy, rávilágítsak arra, hogy nincs akkora különbség az "afrikázás" és a "hegyi vadászás" között, mint ahogy néhányan gondolják. Hiszen egyiket is másikat is lehet egy külső szemlélőnek, vagy nem eléggé objektív belső szemlélőnek (vadásznak) NAGYON ROSSZUL TÁLALNI és a véleményét formálni. Ha a fentebb említett negatív hangulatú videót megmutatod egy farkasvadászatban járatlan embernek és ezek a képek vésődnek asszociációként az agyába, később beszélhetsz neki már az erdőzúgásról a témával kapcsolatban.
 Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 17:14:46 »


Ha nem az, volt akkor miert rakod fel egy nagyon vadaszat ellenes allatvedo szervezet videojat !!????

Hát hogy, rávilágítsak arra, hogy nincs akkora különbség az "afrikázás" és a "hegyi vadászás" között, mint ahogy néhányan gondolják.

Mese ....azt irtad hogy a geped veletlenul dobta ki ezt a videot, tehat neked ilyen populacio szabalyzo kilovesekrol (amit allami szemelyyzet vegez) Alaszkaba fogalmad sem volt eddig !! ....Erre fogod magad es krealsz egy  magyarazkodo elmeletet hozza sot ezt "hegyi vadaszas"-nak nevezed  es probalod osszehasonlitani ("ravilagitani " ahogy te irod) egy Afrika-i kert mogotti  parkos vadaszattal mint amirol eredetileg szo volt es amibe akarki reszt vehet ha fizet !!...Na jo...en lezartam ..

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 10:43:24 »

...és tagadhatatlan, hogy veszettül felcsigáztak "Genfi kecskéi" is... Kacsint Mosolyog
Felteszek ket rovid videot a fensikrol, ahol a koszali kecskek elnek. A minosegert elnezest, mert csak a kis digitalis geppel tudtam videozni, de a lenyeg talan igy is latszik. Az elson a vonulo kecskek vannak rajta. A masodik videon latszik, hogy a fensikon a ho es a viz milyen csipkesre ragta ki a koveket. Itt egy rossz lepes es mar meg is van a baj.

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/MOV-KOSZALI.mpg

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/MOV-ALPOK.mpg

Meg egy kep a sorozatbol. A kepen lathato magas hegy a Mont Blanc.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 11:10:13 »

 Igen Igen Igen

A minőség miatt sem hinném, hogy szabadkoznod kéne...
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:00:30 »



Nekem csak ilyen képem van a Mont Blanc -ról  Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:38:45 »

Nekem csak ilyen képem van a Mont Blanc -ról  Bion Bion Bion
Szervusz!
Gratulalok! Ez sajnos meg elottem all, de tervbe van veve!   [:-)
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:48:52 »

Szia Genfi
Köszönöm.
Az benne a jó, hogy megtanulod amit sok ember elfelejt, hogy a "Csúcs az csak az út felénél van".
Én minden vezető beosztású emberkét felküldenék oda legalább egyszer.
Egyébként ilyenkor szeptember eleje, közepe táján  a legjobb menni.
Azóta is a lábánál lévő kisvárosban ( Chamonix) szeretnénk lakni. :'(
Igaz még életemben annyi patikát nem láttam egy helyen. Minden hegymászó felszerelést árusító bolt mellett volt egy  Ördög Ördög Ördög És mindegyik kirakatában járó keretet, gipszeket és bandázsokat reklámozott
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:49:35 »

Taser, ez szép teljesítmény  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 17:09:31 »

Egyébként ilyenkor szeptember eleje, közepe táján  a legjobb menni.
Azóta is a lábánál lévő kisvárosban ( Chamonix) szeretnénk lakni. :'(
Szervusz!
Ezt sokan igy gondoltak mostanaig. Mult heten egy lavina elsodort egy csoport hegymaszot, akik nyugodtan a kitaposott osvenyen mentek felfele. Termeszetesen volt profi hegymaszo vezetojuk is, de ez sem mentette meg oket. Ugy tudom tobb embert sikerult idejeben kiasni a hobol, de 5 ember meghalt. Napokig kerestek oket.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 22:11:36 »

Taser!
Arról nem is beszéltél, hogy a zergék 10 méteren belül járkáltak tőletek.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: