Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372059 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 16:21:26 »

HÚÚÚÚÚEZEKAKÉPEK!!!

Igencsak megsajdítják az ember szívét...

Csak az a baj, hogy a lottóötös kéne, hogy a pénztárcát összhangba hozza a birka-kecske-magashegy mániámmal...

Egyelőre csak elolvasok mindent, ami erről szól és ábrándozok  Menő
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 16:23:18 »

HÚÚÚÚÚEZEKAKÉPEK!!!

Igencsak megsajdítják az ember szívét...

Csak az a baj, hogy a lottóötös kéne, hogy a pénztárcát összhangba hozza a birka-kecske-magashegy mániámmal...

Egyelőre csak elolvasok mindent, ami erről szól és ábrándozok  Menő

Egy szép bezoár-szarv... Hát igen  Táncol

Genfi! Jöhetnek a képek-sztorik!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 11:21:32 »

Tegnap ott hagytam abba, hogy az erdok szintje folott egy suru felho ert minket utol es alig 20 meteresre csokkent a latotavolsag. Ugy dontottunk, hogy nem eroltetjuk a dolgot, inkabb pihenunk es megvarjuk a felho veget. Elovettuk a hatizsakbol a kenyeret, almat, vizet es leultunk az osveny kozeleben egy laposabb kore. Egy ido utan a felho atfolyt a hegy tulso oldalara es egyre tobbet es tobbet lattunk a kornyezo hegyoldalbol. Alig 100 meterre tolunk az egyik bokor mogott mozgasra lettunk figyelmesek. Egy fiatal, igeretes koszali kecske bak csipegetett.

Lassan elindultam a bak fele es ugy rendeztem a dolgot, hogy koztem es a bak kozott egy suru bokor legyen. Abban remenykedtem, hogy a bak igy biztonsagban fogja magat erezni es egeszen kozelre beenged. A taktika mukodott, mar csak 6-8 meterre voltam a baktol.

En folyamatosan a bakra figyeltem, igy nem ertettem, amikor hirtelen a bak felkapta a fejet es egyre idegesebben nezett hatra.

Mint kiderult egy csoport turista jott le a hegyrol es veluk volt egy nagy nemetjuhasz kutya is. A kutya szerencsere porazon volt (ami eloiras ezen a termeszetvedelmi teruleten), de nagyon pedzette a koszali kecskeket. Erdekes, hogy engem nem tekintett ellensegnek a fiatal bak, egeszen kozelrol tudtam fotozni, viszont a kutyara azonnal reagalt es legnagyobb banatomra a bak gyorsan elfutott.

Kesobb olvastam egy francia vadaszujsagban, hogy Olaszorszag es Franciaorszag kozott a hegyekben kozel 80 farkas el. Talan neha erre is elkoborolnak a farkasok es ezert volt ilyen ideges ez a fiatal koszali bak.
(folyt.kov.)

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 14:54:01 »

 Igen Wave
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 14:35:45 »

Megerkeztek a kepek a legutolso alpesi turarol. A kodos, felhos ido megmozgatta a koszali kecskeket es a szokasosnal elobb elindultak legelni a fensikra. Jol megfigyelheto volt a koszali kecskek "tarsadalmi" retegzodese. A nostenyek a baranyokkal nagyobb csoportban legeltek es mar csak neha-neha szoptattak a kicsiket. A nostenyek 70-80%-a barannyal volt es volt tobb iker barany is a csapatban.

A fiatal es kozepkoru bakok kulon csapatban mozogtak es nem sokat torodtek a nostenyekkel, baranyokkal. A regebben feltett kepen lathato kapitalis koszalikecske bakkal  most nem talalkoztam. Ugy nez ki, hogy O mar nem "kozoskodik" holmi jottment fiatal bakokkal.

A kozepkoru bakok kozul ketto alig 25-30 meterre tolem elkezdte logdosni egymast.


Nem volt ez igazi harc, mert neha megalltak nagyokat pihenni, de hat az uzekedesi idoszak meg messze van. Egy ido utan azert csak belemelegedtek a kocsmai verekedesbe es atmentek durvaba is.


Az egesz "beszelgetes" celja talan az volt, hogy eldontsek ki van magasabban a csoportban a rangletran, vagy egyszeruen csak elkezdtek az edzest az uzekedesi idoszakra.


Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 14:38:32 »

 Igen Igen Igen

Köszönjük Genfi!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 14:54:25 »

Nagyon jó képek! Igen
Naplózva
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 15:54:11 »

Hihetetlenül jó képek, tényleg el kellene majd egyszer jutni oda is Fejvakarás
 Wave
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 12:46:12 »

Hát nem tudom ki hogy van vele, de én odaadnék leglább 10 afrikai "tucat antilopot" egy ilyen impozáns hegyi vadért...pedig még Afrikában sem jártam.  Nyihi
Hát én úgy vagyok vele, hogy menj, lőj egy "tucat" kudubikát  Ördög és ha izgalomtól remegő lábakon állva markolod a vastag dugóhúzóit, meglátod, hiába tucat, mégis csak a TE bikád a legszebb az egész világon! Kívánom neked, hogy összejöjjön! Utána majd beszéljünk a "tucat antilopokról", amik után AFRIKA bacilussal megfertőzötten kell nap-nap után cserkelni a bozótban. És beszélhetünk a helikopteres jöttem-láttam-győztem hegyi vadászatokról is! A lényeg itt is ott is, hogy meg kell tapasztalni, testhez álló (vadászias!) módszert kell alkalmazni, és szép élmény lesz ha sikerül terítékre hozni akívánt vadat!
Vadász üdvözlettel: Csontmetsző
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 12:54:01 »

Egyébként én is szívből gratulálok a fotós elejtőnek, igen szép terítéket hozott össze fényképekből. Azt hiszem találkozott a kitűnő lehetőség (helyszín és vadak), és a kitűnő "természet fotós véna". Jó érzéked van a fényképezéshez.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 15:43:12 »

Hát nem tudom ki hogy van vele, de én odaadnék leglább 10 afrikai "tucat antilopot" egy ilyen impozáns hegyi vadért...pedig még Afrikában sem jártam.  Nyihi
Hát én úgy vagyok vele, hogy menj, lőj egy "tucat" kudubikát  Ördög és ha izgalomtól remegő lábakon állva markolod a vastag dugóhúzóit, meglátod, hiába tucat, mégis csak a TE bikád a legszebb az egész világon! Kívánom neked, hogy összejöjjön! Utána majd beszéljünk a "tucat antilopokról", amik után AFRIKA bacilussal megfertőzötten kell nap-nap után cserkelni a bozótban. És beszélhetünk a helikopteres jöttem-láttam-győztem hegyi vadászatokról is! A lényeg itt is ott is, hogy meg kell tapasztalni, testhez álló (vadászias!) módszert kell alkalmazni, és szép élmény lesz ha sikerül terítékre hozni akívánt vadat!
Vadász üdvözlettel: Csontmetsző

Cseppet sem érdekelnek a drótkerítések közé bezárt "akkor is a te bikád" jellegű vadászatok, nem tudom miért oly hihetetlen, hogy valaki ez nem érdekel és nem esik hasra az íly módon "elmesélt" vadászélményektől.
Az a bika fogolynak született és úgy is ejtetik el.
Ez bizony- tetszik nem teszik - már a denaturált Afrika.
A helikopteres vadászatokról meg annyit, hogy ilyenen nem kell részt venni...ellenben próbáld megmagyarázni te az afrikai vadásztatónak, hogy azonnal szedje fel a kerítést, mert nem vagy hajlandó így vadászni.
Remélem érted a két vadászati mód között a különbséget.
...éshogy Boar egy nagyon frappáns mondását idézzem:
" a vadászat annyira nehéz mint amennyire megnehezíted magadnak"

Ergo a drótkerítések közt élő antilopokra ha a fejed tetejére állsz akkor is csak így tudsz vadászni, a hegyi kecskékre, juhokra ellenben tudsz úgy is vadászni, hogy ne kelljen ehhez helikopterre ülnöd...van ilyen hidd el, egyik jóbarátom pár éve "kirgíz földön" vadászott kecskére.
Többször voltam nála "élménybeszámolón" és a hatalmas kecske egész alakos preparátumának "árnyékában" hallgattam mindezt.

Inkább kívánd nekem azt, hogy lőhessek életemben egy igazi, szabad területen élő farkast és akkor legnagyobb vadászálmom teljesült...
Nem vitázni szerettem volna, csak leírni azon véleményemet, hogy a mai "last minute" antilopvadászatok ugyanúgy "elkurvultak" mint szép lassan az itthoni nagyvad vadászatok.

üdv.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 18:00:35 »

Hát nem tudom ki hogy van vele, de én odaadnék leglább 10 afrikai "tucat antilopot" egy ilyen impozáns hegyi vadért...pedig még Afrikában sem jártam.  Nyihi
Hát én úgy vagyok vele, hogy menj, lőj egy "tucat" kudubikát  Ördög és ha izgalomtól remegő lábakon állva markolod a vastag dugóhúzóit, meglátod, hiába tucat, mégis csak a TE bikád a legszebb az egész világon! Kívánom neked, hogy összejöjjön! Utána majd beszéljünk a "tucat antilopokról", amik után AFRIKA bacilussal megfertőzötten kell nap-nap után cserkelni a bozótban. És beszélhetünk a helikopteres jöttem-láttam-győztem hegyi vadászatokról is! A lényeg itt is ott is, hogy meg kell tapasztalni, testhez álló (vadászias!) módszert kell alkalmazni, és szép élmény lesz ha sikerül terítékre hozni akívánt vadat!
Vadász üdvözlettel: Csontmetsző

Cseppet sem érdekelnek a drótkerítések közé bezárt "akkor is a te bikád" jellegű vadászatok, nem tudom miért oly hihetetlen, hogy valaki ez nem érdekel és nem esik hasra az íly módon "elmesélt" vadászélményektől.
Az a bika fogolynak született és úgy is ejtetik el.
Ez bizony- tetszik nem teszik - már a denaturált Afrika.
A helikopteres vadászatokról meg annyit, hogy ilyenen nem kell részt venni...ellenben próbáld megmagyarázni te az afrikai vadásztatónak, hogy azonnal szedje fel a kerítést, mert nem vagy hajlandó így vadászni.
Remélem érted a két vadászati mód között a különbséget.
...éshogy Boar egy nagyon frappáns mondását idézzem:
" a vadászat annyira nehéz mint amennyire megnehezíted magadnak"

Ergo a drótkerítések közt élő antilopokra ha a fejed tetejére állsz akkor is csak így tudsz vadászni, a hegyi kecskékre, juhokra ellenben tudsz úgy is vadászni, hogy ne kelljen ehhez helikopterre ülnöd...van ilyen hidd el, egyik jóbarátom pár éve "kirgíz földön" vadászott kecskére.
Többször voltam nála "élménybeszámolón" és a hatalmas kecske egész alakos preparátumának "árnyékában" hallgattam mindezt.

Inkább kívánd nekem azt, hogy lőhessek életemben egy igazi, szabad területen élő farkast és akkor legnagyobb vadászálmom teljesült...
Nem vitázni szerettem volna, csak leírni azon véleményemet, hogy a mai "last minute" antilopvadászatok ugyanúgy "elkurvultak" mint szép lassan az itthoni nagyvad vadászatok.

üdv.
Nézz körül kedves barátom. Most is igen-igen urbanizált és denaturált környezetben űzöd ezt a sportot.  Nyihi A kerítésekről csak annyit, hogy nézd meg térképen kis hazánkat és az azt keresztül kasul hálózó autó pályákat, vagy erdősítéseket körülhatároló vadvédelmi és egyéb kerítések szövevényét és tedd a szívedre a kezed: HOL VADÁSZUNK? Gondolom ettől még te is nagyon tudsz mindezek ellenére örülni a "tucat" bakodnak- bikádnak- kanodnak, még ha a hallalit a közelben elhúzó vonat fújja is a terítéknél. Nem kötelező hasra esni mások vadász élményeitől, de illik őket elfogadni olyannak amilyenek. Ha semmilyen valós, saját tapasztalatod nincs Afrikáról, legalább ne alkoss ilyen határozott és súlyos véleményt, addig amíg több szempontból meg nem közelíted a témát. Egyébként nem minden Afrikai országban jellemző a két szál dróttal körbe kerített farm rendszer, de ezt is biztosan tudod! Úgy érzem téged valamiért nagyon ingerel ez az Afrika téma, Woest amire nem számítottam. Itthon is vadászhatsz kertben és azon kívül is, és ugyan ez érvényes ma már máshol is, a világ bármely tájára tévedsz. Ha akarsz mindenhol lehet etikusan vadászni! Wave Wave Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 18:25:36 »


Ergo a drótkerítések közt élő antilopokra ha a fejed tetejére állsz akkor is csak így tudsz vadászni, a hegyi kecskékre, juhokra ellenben tudsz úgy is vadászni, hogy ne kelljen ehhez helikopterre ülnöd...van ilyen hidd el,
üdv.

Ertelek Wetzlar es egyetertek ...te igy  gondolod..!!?...(nincs helikopter, kerites ...farkas is van boven )
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 18:29:45 »

Ez lemaradt..!!
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 19:20:52 »





Az a bika fogolynak született és úgy is ejtetik el.
Itt a szezámpogácsás gímekre gondolsz, ugye?

Ergo a drótkerítések közt élő antilopokra ha a fejed tetejére állsz akkor is csak így tudsz vadászni
Ezt kitől hallottad?

Inkább kívánd nekem azt, hogy lőhessek életemben egy igazi, szabad területen élő farkast és akkor legnagyobb vadászálmom teljesült...
Teljesüljön gyozo !
 
Megnéztem a fenti videót a farkasvadászatról (hidd el ezt dobta a gép), mégsem ítélkeznék csak ez alapján a farkas vadászatról. Ez nem az volt! Tiszteletben tartom a vadász álmod! Igen
Nem vitázni szerettem volna, csak leírni azon véleményemet, hogy a mai "last minute" antilopvadászatok ugyanúgy "elkurvultak" mint szép lassan az itthoni nagyvad vadászatok.
A fenti gondolatod nagyon igaz, de vannak jó lehetőségek is, csak meg kell találni őket. Az elkurvulást a pénz okozza.
üdv.
[/quote]
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: