Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372388 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 17:38:11 »

 
 Üdv Genfi! Nagyon szép képek.Gratulálok. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 20:14:35 »

Hát nem tudom ki hogy van vele, de én odaadnék leglább 10 afrikai "tucat antilopot" egy ilyen impozáns hegyi vadért...pedig még Afrikában sem jártam.  Nyihi
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 08:25:35 »

Hááát... Az biztos, hogy a lottó ötös után én is a hegyek felé fordulnék, nem Afrikába...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 11:02:37 »

Felteszek meg par kepet az Alpok hegyeirol es a koszali kecskekrol.





Ezutan a nezes utan inamba szallt a batorsag. Alig 10 meterre voltam a nagy koszali baktol amelyik egyre idegesebben mozgatta a fejet is. Gondolom meg elfutni sem tudtam volna a hegyes sziklak kozott, ha ugy dont, hogy birkozni akar velem.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 11:03:46 »

Elnezest a masodik kep lemaradt, ime.


Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 09:46:47 »

 Igen Taps Taps
Jöhet ámmmmm... Wave
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 11:32:16 »

Micsoda felséges jószágok ezek...
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 11:58:19 »

Igen Taps Taps
Jöhet ámmmmm... Wave

A legutolso levelemben ott hagytam abba, hogy egy fiatal kis koszali kecske bakocskat kovetve, megtalaltuk a nagy bakokat. Amikor a nagy bak eszrevett engem - amint sziklarol sziklara ugralva probalom becserkelni - jol megnezett majd kisetalt egy kiallo sziklara mint egy tronra es kihuzta magat. Mutatta, hogy milyen eros, milyen szep es hogy itt O a terulet ura. Ugy allt ott a hatalmas koszali bak, mintha szobor lenne. Ugy 10-12 meterre kozelitettem meg, amikor eszrevettem hogy parszor mar felem int a fejevel es kezd nem tetszeni neki a dolog, tul kozel mentem. Megprobaltam helyet valtoztatni es egy szikla mogul fotozni. De mar nem tetszett a nagy baknak a fotozas es parszor jol a szemembe nezett es megint elkezdte mutogatni a "fegyveret" a fejen. Jobbnak lattam, ha szep csendben visszavonulok. Biztosan nem en lettem volna a gyoztes, ha terulet vitara kerul a sor... [:-)

Kozben a nostenyek is elindultak felenk a szakadek felol. Az oreg bak nagyon tudhatott valamit, mert szinte minden nosteny 1-2 gidaval volt. A nagy bak mellett volt ket mellek bak is. Ezek nem voltak olyan nagyok es vegig tisztes tavolsagban maradtak az oregtol. Viszont ezek is szepen engedtek fotozni magukat.

Visszafele megint meg akartuk nezni a nagy bakot, de csak az egyik mellek bak legelt a sziklak kozott. Egyre kozelebb jottunk de a nagy bakot nem lattuk. Mar csak 15-20 meterre voltam a mellek baktol es egy mely szikla hasadekot leptem at, amikor felneztem es azonnal megalltam. Alig 10 meterre ott nezett rank a nagy bak egy szikla hasadekbol. Olyan helyet talalt maganak a sziklak kozott, ahol alig erte a szel es csak egy kis bejaraton lehetett bemenni. Feltem, hogy ha a bak ugy erzi, hogy sarokba szoritottuk, akkor abbol meg nagy baj is lehet, igy lassan, ovatosan elkezdtuk hatralni, majd nagy ivben kikerultuk a bak pihenohelyet.

Most hetvegen talan megint sikerul felmenni fotozni.







Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 13:19:45 »

A Gran Paradiso vadkecskéje....
Impozáns nagyon. Tényleg mintha szobor lenne... Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 14:52:57 »

Hát ahogy nézem egyre jobban irigyelek (jó értelemben) ezekért a pillanatokért...
 Táncol Táncol gyozo
Naplózva

Üdv End
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 16:57:37 »

Hát ahogy nézem egyre jobban irigyelek (jó értelemben) ezekért a pillanatokért...
 Táncol Táncol gyozo
Szervusz!
Ide barki elmehet tavcsovezni, fotozni, rajzolni, festeni (vadaszni tilos, mert termeszetvedelmi terulet ! ! !). De azt tudni kell, hogy ez egy eleg jo zsiregeto tura. A parkolo 1070 meteren van es 1900 meter fole kell menni. Vegig meredeken felfele visz az ut. Legalabb 3 ora felfele es bizony lefele sem konnyu a kovek miatt. Szakadek, sziklamaszas nincs, de gyerekekkel nem ajanlom. Ha erdekel, akkor megirom, hogy melyik hegyre kell felmenni. Szerintem erdemes!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 17:05:17 »

Gyönyörű képek, nagy élmény lehet ilyen közel lenni hozzájuk.Akár csak Széchenyi Két kecskéjét olvasnám!
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 15:42:40 »

A hetvegen megint fent voltam a hegyen. Az erdok szintjet elhagyva belefutottunk egy suru felhobe. Alig 2-3 perc alatt 20 meteresre csokkent a latas. Nem volt ertelme felfele kapaszkodni, mert ha eltevedunk a sziklas fensikon, abbol nagy baj is lehetett volna, mivel a fensik masik fele mely szakadekban vegzodott. Leultunk pihenni meg enni valamit. Alig egy ora mulva amilyen gyorsan jott, olyan gyorsan el is ment a suru felho es vegre meglattuk a napot is. A felho nem csak minket zavart meg, hanem a koszali kecskeket is. Nagyon sokan voltak kint. Izelitonek kuldok harom kepet. Ha tetszik, akkor majd kuldok meg kepet es tortenetet.






Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 15:47:33 »

Persze hogy tetszik! Várjuk! Igen Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Augusztus 19. - 15:49:57 »

Várjuk a képeket és a történetet! Igen Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: