Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371978 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #570 Dátum: 2011. November 18. - 14:15:52 »

A vadasz kunyhoban ettunk egy kicsit, a kalyhat gyorsan felfutve csinaltunk egy kavet es kipakoltuk a hatizsakbol a vadaszathoz nem feltetlenul szukseges dolgokat.

Igy konnyitett felszerelessel is kozel egy orat kapaszkodtunk felfele, mire elertuk a fenyok felso hatarat. Innentol kezdve mar csak satnya bokrok kapaszkodtak meg a sziklak kozott.

Az egyik utolso nagyobb fenyofa tovebe kuporodva figyeltuk a zergeket. Az uzekedes javaban tartott, igy hamarosan meg is lattuk az elso part, aztan egyre tobbet es tobbet.

Egy rovid lebutitott video a zergek kergetozeserol (az erdeti felvetel full HD-ban keszult, de az tul nagy meretu lenne a letolteshez).

Ha zerge bak lennek, akkor en mar biztosan a felenel azt mondtam volna, hogy: "Na feljonnek azok majd maguktol is!"

 Kacsint

Ime a video:
http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/Rauris-1.wmv

Folyt Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #571 Dátum: 2011. November 18. - 14:18:22 »

Az osztrak kisero vadasz es kutyaja.



A kutya tudta, hogy mirol van szo, mert csendben figyelte O is a hegyeken rohangalo zergeket.



Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #572 Dátum: 2011. November 18. - 22:56:39 »

Komolyan mondom fantasztikus! Csak minél gyakrabban tessék vadászni Kendnek, hogy mi is lássunk világot!  Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #573 Dátum: 2011. November 21. - 14:40:50 »

Az elozo kepen lathato osztrak kisero vadasz egyebkent 70 eves volt. Gyakran ugy kapaszkodtam utana, hogy birjam az iramot. Szeretnek en ilyen 70 eves lenni ! ! !

Sajnos Magyarorszagon aki mar 60 ev kozeleben van, azt gyakran leirjak, tul oregnek tartjak. Pedig Europa nyugati felen ez nem igy van!

Na de terjunk vissza a zerge vadaszathoz. Font a hegyen az uzekedes izgalmaban a zergek rohangaltak, kergetoztek. Szinte alig alltak meg egy kicsit pihenni. Eleg sok zerget lattunk de hazudnek, ha konnyen felismertem volna, hogy melyik him, melyik nosteny es melyik oreg, melyik fiatal. A kisero spektivvel nezte oket es mint a foci kozvetitesnel mondta, hogy na ez itt balra tul fiatal, a jobb szelen felfuto az nosteny, de hianyzik az egyik kampoja, a bal szelso most tamadja meg a koszirten allo oreg nostenyt, na ott a felso hofoltnal az vegre loheto lenne es eleg oreg is, de legalabb 400-450 meterre van. Gyorsan feltekertem a tavcsovet 12-es nagyitasra es lehasaltam. Beleneztem vagyakozva, de nagyon kicsinek tunt a loheto bak es nem is nagyon akart megallni. Az osztrak kisero kerdezte, hogy megprobalom? Szomoruan mondtam, hogy 400-450 meterre egy neha, neha megallo celra nem merek raloni. Nekem ez tul messze van. Ha nagyobb lenne a zerge, vagy nyugodtan allna, akkor meg talan, de igy biztosan nem.

A kisero megertette, hogy nem akarok olyan lovest elengedni, amiben nem erzem a biztos sikert es nem eroltette a dolgot. Jobb igy, mint sebzett zerget keresni sotetben a szakadek szelen...

Egy ora is eltelt talan es mar tobb video felvetelt is csinaltam, amikor vegre megint megjelent egy olyan bak, ami loheto lett volna. A bak kiallt egy szikla tetejere es lefele figyelt. A tavolsag az osztrak becslese alapjan 270 meter korul volt. Lefekudtem es igyekeztem jol kidolgozni a lovest. A lovesre a zergebak ugrott egy nagyot lefele, de a masodik vagy harmadik ugrasa mar gurulassa ment at. Vegre megvan az elso szep osztrak zerge bakom!!! (Ket eve egy fiatal zerge kecsket hoztam teritekre).

A bak egy suru bozotosban landolt es csak nehezen tudtuk kihuznio onnan a cserkelo utra. Mire elertuk a cserkelo utat addigra mar besotetedett.



Folyt.Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #574 Dátum: 2011. November 21. - 16:59:41 »

Szívből gratulálok!
Ez a vad merőben más, mint az erdélyi rokona.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #575 Dátum: 2011. November 22. - 16:31:00 »

Folytatas.

Nagy nehezen kihoztuk a zerget a cserkelo utra, de akkor mar teljesen besotetedett. Egy oras gyaloglasra voltunk a vadaszkunyhotol es negy ora ereszkedesre a kocsitol. Az vilagos volt mar az elso percben, hogy aznap este nem tudjuk a zerget levinni a kocsihoz a volgybe. Igy aztan megvartuk a teliholdat, hatha akkor jobban latjuk az osvenyt es le tudunk ereszkedni a zergevel legalabb a vadaszkunyhoig. Volt ket kis fejlampank, de sajnos a holdvilag sem oldotta meg a problemankat. Rovid tanakodas utan ugy dontottunk, hogy a kizsigerelt zerget felakasztjuk a kampojanal fogva egy fenyofara es masnap reggel vilagosban visszajovunk erte. Ez azt jelentette, hogy azon a napon egy orat megyunk majd felfele es egy orat vissza a hazhoz, majd masik 3 orat a haztol a volgyben hagyott kocsiig. Ez meg mindig jobb megoldasnak tunt, mintha valaki zergevel a hatan lecsuszik a sotetben a sziklarol... Eleg csak ha 4-5 metert zuhan valaki a sotetben, ra a kovetkezo szikla padkara...

Masnap boldogan a zergevel.



A piros nyil mutatja, hogy hol allt a zerge a raloves pillanataban es a zold, hogy hol voltunk elbujva a fa toveben. A lotavolsag az osztrak kisero becslese szerint 270 meter volt.



Iden nagy szerencsem volt az idojarassal, mert ide hoban, vagyos idoben nem tudtunk volna feljonni. Remelem a szerencsem jovore is megmarad!  Mosolyog

Vege.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #576 Dátum: 2011. November 22. - 16:41:15 »

Szívből gratulálok!
Ez a vad merőben más, mint az erdélyi rokona.

Szervusz!

Teljesen igazad van! Szechenyi is megirta, hogy a legnagyobb zerge kampok Erdelyben vannak, de a legszebb zerge toll az bizony Ausztriaban!

Gyonyoruseges "zerge toll" Ausztriabol. Ha nem vigyazok magamra, akkor ebbol hamarosan kalapdisz lesz!   Effendi



A Fogarasi-havasokban nem volt ilyen disze a zergenek. A sortek joval rovidebbek voltak.

Osszehasonlitasnak felteszek ket kepet az idei ket zergemrol. Az elso az a Fogarasi-havasokban kerult teritekre oktoberben. A masodik novemberben Ausztriaban. Jol latszik a kampok kozott a lenyeges meret kulonbseg!



Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #577 Dátum: 2011. November 22. - 19:14:38 »

Genfi  Emelem  !  Igen Igen Igen  Taps Taps Taps
Szép vadászat volt ,.  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #578 Dátum: 2011. November 23. - 10:33:17 »

Genfi  Emelem  !  Igen Igen Igen  Taps Taps Taps
Szép vadászat volt ,.  Emelem

Szervusz!

Koszonom!

Harom eve mar probalkoztam Tirolban zergere vadaszni, de akkor egy darab zerget nem lattunk a suru hoesesben es eredmenytelenul jottunk le a hegyrol. Ket eve is nekifutottam a dolognak, de akkor "csak" egy fiatal zerge kecske volt az eredmeny. A mult evet kihagytam es vegul tobb ev "bojtoles" utan, most a harmadik evben vegre megtort a jeg es szerencsem volt.

U.I. Ugy voltam vele, hogy ha a harmadik probalkozasra, most sem sikerul, akkor talan feladom... Pedig nem szokasom megfutamodni! Ahogy Cseh Tamas enekelte valamikor: "Hattal a falnak es megdogleni!"  Ördög
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #579 Dátum: 2011. November 23. - 11:01:18 »

Genfi  Emelem ! Déli szomszédainkhoz nem mész vadászni ? Arra is van zerge , vadjuh ?
+ gyönyörű hegyek  Taps Taps  OOO OOO  Stoel Lenne mit olvasni  Röhög  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #580 Dátum: 2011. November 23. - 11:18:13 »

Szia Genfi!

Milyen fegyvert, hányas kaliberben használsz? A céltávcső is érdekelne! A használt töltény nemkülönben!
Egyúttal gratulálok a szép zergéidhez! Mindig nagy érdeklődéssel olvasom az írásaidat!


                                                                                       
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #581 Dátum: 2011. November 23. - 13:54:53 »

Genfi  Emelem ! Déli szomszédainkhoz nem mész vadászni ? Arra is van zerge , vadjuh ?
+ gyönyörű hegyek  Taps Taps  OOO OOO  Stoel Lenne mit olvasni  Röhög  Emelem

Szervusz!

Jo kerdes!

Erdelyben mar voltam zergere es talan egyszer a deli szomszedhoz is elmegyek, de amig az nem EU tag addig ugy tudom kulon engedely kell a zerge trofea behozatalahoz. 2008-ig minden zerge trofeara kulon engedely kellett. Utana enyhult a dolog, es az EU-bol szabadon be lehet hozni a zerge trofeat, felteve ha tudom igazolni, hogy a zerge legalis vadaszat soran kerult teritekre az adott EU orszag torvenyei szerint. Ilyen igazolas lehet peldaul a hivatalos osztrak, roman, spanyol vagy szloven zerge trofea biralati lap.

Nem veletlen, hogy en 2008-ig nem vadasztam zergere...  S.Peti
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #582 Dátum: 2011. November 23. - 13:58:28 »

Szia Genfi!
Milyen fegyvert, hányas kaliberben használsz? A céltávcső is érdekelne! A használt töltény nemkülönben!
Egyúttal gratulálok a szép zergéidhez! Mindig nagy érdeklődéssel olvasom az írásaidat!
                                                             

Szervusz!

A tavcso egy Zeiss Diavari-Z 2.5-10x48-as, a kaliber 6.5x68-as, es a loszer RWS.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #583 Dátum: 2011. November 23. - 20:24:29 »

U.I. Ugy voltam vele, hogy ha a harmadik probalkozasra, most sem sikerul, akkor talan feladom... Pedig nem szokasom megfutamodni! Ahogy Cseh Tamas enekelte valamikor: "Hattal a falnak es megdogleni!"  Ördög


Gratulálok a nagyszerű vadászatodhoz!  Emelem

Aki, meg Cseh Tamás: Lee Van Cliff dalát ismeri   Igen  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #584 Dátum: 2011. November 24. - 09:24:04 »

Gratulálok a nagyszerű vadászatodhoz!  Emelem

Aki, meg Cseh Tamás: Lee Van Cliff dalát ismeri   Igen  Emelem

Szervusz!

Mi az hogy ismeri?

Az osszes CD lemeze es a rola megjelent osszes DVD itt van a konyvespolcon!   Mosolyog  S.Peti
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: