Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372046 alkalommal)
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #495 Dátum: 2011. Október 04. - 18:14:18 »

Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen táborozós vadászat alatt hogyan oldjátok meg az ivóvíz ellátást? Magatokkal szállítjátok, vagy a tábor körüli folyók, patakok, tavak vizét fogyasztjátok? Esetleg valamilyen víztisztító berendezést használtok?

                                                                                                       Üdv! B.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #496 Dátum: 2011. Október 04. - 23:50:47 »

Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen táborozós vadászat alatt hogyan oldjátok meg az ivóvíz ellátást? Magatokkal szállítjátok, vagy a tábor körüli folyók, patakok, tavak vizét fogyasztjátok? Esetleg valamilyen víztisztító berendezést használtok?

                                                                                                       Üdv! B.

Vittunk be ivovizet magunkal, de volt ket MiniWorks viztisztito pumpank is, az mindig van velunk ilyen helyeken......(csak pumpalni nincs mindig kedvunk ) Forralni  a to vizet hasznaltuk, inni csak ugy magara nem ajanlatos a tavak vizet mert sok a hod meg a vizivad bennuk es  "hod lazat" kaphatsz vagyis gyomormenest (un."beaver fever") ....(ennek ellenere tobbszor fordult elo, hogy ittunk a tobol alkalom adtan de meg nem volt gond) 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #497 Dátum: 2011. Október 05. - 15:24:12 »

"Csontmetszo

.....az agancsal nem volt gond befert boven a kenuba."

Na ennek nagyon örülök és még egyszer szívből gratulálok, ez a vadászat férfi munka az indulástól a hazaérkezésig! Wave

Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #498 Dátum: 2011. Október 06. - 01:27:49 »

Koszonom  Wave
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #499 Dátum: 2011. Október 06. - 06:35:34 »

Bentshat  Wave ! Mi is köszönjük  Taps . Remélem hamarosan folytatod a beszámolókat . Igen
 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #500 Dátum: 2011. Október 06. - 09:57:53 »

Köszönöm az ivóvízre vonatkozó  választ!
                                       Üdv!
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #501 Dátum: 2011. Október 14. - 21:11:41 »

Igy nez ki az 500l. melyhutom 220kg szin javorhussal benne, plusz 17 kg kolbasz, es 40 kg daralt hussal. a tarsam csak vagy 80 kg hust vitt el. (vihette volna a felet, de nem kellet mert sok vadhusa van meg)

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #502 Dátum: 2011. Október 15. - 07:34:45 »

Ez csak európai gím , - - - -  ide elég a 300 literes is . . . !   Ördög   Vigyorog   Vigyorog

 

 Wave
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #503 Dátum: 2011. Október 15. - 19:07:25 »

Ez csak európai gím , - - - -  ide elég a 300 literes is . . . !   Ördög   Vigyorog   Vigyorog

 

Milyen a husa a gimszarvasnak ? hol all a finomsagi "skalan" ? itt a javor a legfinomabb de a wapiti is ott van mellette( fuggetlenul, hogy parzasi idoszakba vannak ejtve nem budosek egy elejtett wapiti bika mirigyeit bogesbe lehet erezni kozelrol de a husa igy is kituno, nem lehet megmondani hogy mikor lett ejtve a husarol itelve, a javornak semmi szaga a tipikus javorszagan kivul, ami nem budos es az mindig megvan)
Szamomra minosegbe, finomsagba mondhatom, hogy egyenloek. Fiatal marhahusra emlekeztetoek nincs vadhus izuk...a javorszarvashust az "eszak marhahusanak" is nevezik ( "beef of the north").....en jobban szeretek javorra vadaszni masabb, elterobb 
A feherfarku szarvas tavoli harmadik erosebb vadhus izzel ...neha nagyon eros... faggyus, erosebb a szaga a kezeden mikor vele dolgozol, a masikoknak nincs  faggyu meg szaguk........ettol eltekintve ez a legnepszerubb vadaszott nagyvad itt (konyebben elerhetoek, hozzajuthatoak, gondolom ezert)   
 


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #504 Dátum: 2011. Október 15. - 21:50:32 »

Milyen a husa a gimszarvasnak ? hol all a finomsagi "skalan" ?
Az én véleményem nem mérvadó , én nem szeretem a vadhúst . Legfeljebb a 30 - 40 kilós süldőt , annak is az oldalast , meg a tarját . Nekem túl száraz a vad . A marhát sem szeretem , csak a szegyet és a farkat , -  főve , levesben !  Sült kacsa , párolt káposztával + egy lityi száraz vörösbor ! Minden más , csak utána jön !   Vigyorog
Vannak itt gourmandok , akik a borzot is megeszik , ők jobban tudják a "finomsági skálát" !   Ördög  Vigyorog

 Wave   Vörösbor


Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #505 Dátum: 2011. Október 16. - 08:06:10 »

Igy nez ki az 500l. melyhutom 220kg szin javorhussal benne, plusz 17 kg kolbasz, es 40 kg daralt hussal. a tarsam csak vagy 80 kg hust vitt el. (vihette volna a felet, de nem kellet mert sok vadhusa van meg)



Igy kell hogy kinézzen egy valamire való VADÁSZ hűtője.  Mosolyog   Taps   Vörösbor   Na megyek és én is intézkedek !  OOO Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #506 Dátum: 2011. Október 16. - 10:35:22 »

Sült kacsa , párolt káposztával

Ha ráadásul piros káposzta az a dinsztelt káposzta akkor  Nyálcsorog
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #507 Dátum: 2011. Október 17. - 17:24:44 »

Iden a Fogarasi-havasokban probaltam ki a szerencsemet, hatha sikerul egy szep zergevel talalkozni.

Hosszu ut utan mar sotetben ertuk el kocsival a Fogarasi-havasok deli oldalan talalhato szep vadaszhazat. A szallas, vacsora nagyon jo volt!



Faradtan de remenykedve fekudtem le arra a par orara. A terv az volt, hogy reggel fel otkor ebreszto es otkor meg sotetben elindulunk terepjaroval a hegyek koze. A sotetben meg vagy 40 kilometert mentunk felfele egy folyo menten. Probaltam meg egy kicsit szunditani a kocsiban mert tudtam, hogy utana kemeny meneteles lesz.
Meg 7 ora elott hirtelen megallt a kocsi es a kiserom szolt, indulhatunk!

Egy meredek osvenyen mentunk felfele egy oldal volgyben. Az osveny tele volt medve urulekkel. Latszott, hogy rendszeresen ezen jar a medve az afonyas es az erdo kozott.

Ime a hires medve urulek.


Folyt.Kov.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #508 Dátum: 2011. Október 18. - 10:35:59 »

Folyt.

Egy bo ora utan kiertunk egy hatalmas volgybe. Abban remenykedtem, hogy itt fogjuk belopni a zerget, de ez eddig megtett kapaszkodo csak bevezeto volt... Innen meg vagy masfel orat mentunk felfele a hegyen. Mindenhol mezedes afonya volt! Ennek megfeleloen medve urulekkel meg a hegygerinc kozeleben is talalkoztunk. Mar majdnem atbuktunk a hegy tulso oldara, amikor eleredt az eso. A kovetkezo kep az utolso pillanatban keszult. Utana leszakadt az eg es eltakartak mindent a korulottunk gomolyodo felhok.



Meg masfel orat mentunk felfele a lassan emelkedo volgyben, de egy teremtett zerget sem lattunk. Elazni viszont annal jobban elaztunk... Neha olyan suru volt a felho, hogy alig 20-30 meterre lattunk el. Ha nincs velem a vador, akkor nem mertem volna helyismeret nelkul ebben a kodben tovabbmenni. Neha olyan erosen fulyt a szel, hogy az esokabatom elszabadult vitorlakent csapkodott a szelben. Kaptam is szuros pillantasokat a vadortol, hogy feleslegesen zajt csapok...

Mar delutan egy ora fele jart az ido, amikor a roman kisero szolt, hogy sajnos indulni kell lefele! A felhok atvagtattak a hegy tulso oldalara, es mar vegig tudtuk tavcsovezni az egesz volgyet. Faradtan, teljesen elazva mentunk a hideg esoben. A csuszos koveken kulonosen kellett vigyazni. Nagyon jo hasznat vettem a magammal vitt botnak.



Folyt. kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #509 Dátum: 2011. Október 18. - 10:44:41 »

Folyt.

Egy meredek reszen araszoltunk ovatosan lefele, amikor hirtelen meglattunk ket zerget! Valoszinuleg a mi zajunkra ugrottak meg, de a szelunk jo volt, igy nem voltak tisztaban azzal, hogy mi okozta a zajt. Az egyik loheto zerge vagy 180 meterre beallt egy nagy fenyofa ala es razta le a bundajarol a vizet. Most is elottem van a latvany! A zerge es koztunk egy patak altal kimart mely szakadek volt, igy a zerge viszonylag biztonsagban erezte magat.

Termeszetesen a hatizsakot a meredek lejton sehova nem tudtam feltenni es egy nagyobb ko sem volt a kornyeken, csak egy girbe-gurba fenyo probalta egyre magasabbra nyujtani a nyakat a zord videken. Ovatosan a fenyo kozelebe kusztam es feltettem a puskat a fenyo egyik agara. Csak allva tudtam loni es a fenyo is mozgott egy kicsit, de nem volt mas valasztasom! Ilyen tavolsagra - 180 meterre - allva, szabadkezbol biztosan nem engedtem volna el a lovest, de igy sem volt egyszeru.

A 300-as magnum durva hangja darabokra torte a csendet. Vagy haromszor-negyszer is megdobta a loves hangjat a szuk volgy. A kisero szolt, hogy jo helyre ment a loves! Most mar "csak" le kell hozni a zerget a szakadek tulso oldalarol... Kozel egy oras kuszas, maszas utan a vador segitsegevel a zerge fenykepezogep kozelebe kerult! Csak a kalap alol tudtam fenykepeket kesziteni, mert annyira esett az eso.




 Folyt. kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: