Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372141 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #480 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 16:46:28 »


 Károly ez Szibériai pézsmaszarvas vagy Kabarga (Moschus moschiferus) ha a Viziöz is úgy néz ki mint ahogy a képen látszik nem csodálom hogy így hús nélkül
 összekeverted.   Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #481 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 17:13:33 »

 Ördög Én sem csodálom, csak bosszant . . . !  Fejvakarás  Vállat von Nyihi

 Wave  Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #482 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 18:13:50 »

Stefi  WaveIgen  Taps Az előttem szólók már mindent leírtak  Igen  Emelem 

  Stoel Stoel Stoel Ilyen pici a kezed  Stoel Stoel
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #483 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 18:29:30 »

"Vén" májfelelős...oszt a resztelt macimájtul fölhíztatok rendesen?  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #484 Dátum: 2011. Szeptember 27. - 08:29:55 »


 Köszönöm a figyelkmet és az elismeréseket ! Emelem (+ a segítséget)

 A macimájról tudvalevő hogy azon tartja a medve az epeholyagát Nyihi és az a kínai gyógyászatban "afrodiziákombákom" ezért aranyárban méretik!
 Igy aztán a májának a közelébe sem jutottam. Rííí Rííí Rííí
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #485 Dátum: 2011. Szeptember 27. - 10:18:39 »

Nagyon jó a képes beszámolód!

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #486 Dátum: 2011. Október 03. - 06:50:35 »

A baratommal ugy dontottunk meg a tavaly telen a sok jeghorgaszat alkalmaval (volt boven idonk megbeszelni [#smile]) hogy az iden is tartomanyunk ugyanarra a reszere utazunk vissza javorbikara vadaszni ahol a tavaly osszel is sikeresek voltunk.
Voltak mas valasztasi lehetosegek de elvegre mit javits valamin ha nincs elromolva gondoltuk?! es a tavaly jo volt miert ne mennenk vissza az iden is, na meg nem untuk meg azt a helyet !!
Tehat 10 napra mentunk el javorbikat vadaszni, javor tehen es bika hivast utanazva a parzasi idoszakba igy probalva behivni egy javorbikat.
 
A tavalyal ellentetbe az iden mikor megerkeztunk a 7 oras vezetes utan, egy nagyobb tohoz ahonnan az atkelesunk kezdodott a belsobb tavakhoz ahol taborozni es vadaszni szandekoztunk, nem esett az eso ami szamunkra fontos volt.
Gyonyoru kek eg es meleg volt +26 fokkal ami tul meleg javorvadaszatra es szokatlan Szept. vegen ezeken a tajakon.
Ez elegge idegesitett is bennunket, habar ami valahogy megnyugtatott az az volt, hogy az ejszakak es a kora hajnalok eleg jol lehulnek ugy + 4,5 fokra a hosszutavu idojaras jelentes szerint...namar amennyire hihetok az idojosok?! de nagyon remeltuk, hogy igazuk lesz!!
A helyzet az, hogy ha nagyon meleg van ezek a nagy fekete allatok nem mozognak nappal hanem elfekusznek valahova arnyekba es nemigen mozognak csak ejszaka es kora reggel amig meleg nem lesz es nem reagalnak a hivasra ....meg megtalani oket ezekbe a vegtelen vadonokba lehetetlen, az erdobe alig lehet latni annyira suru az aljnovenyzet. 
A normalis idojaras ezen a tajon Szept. vegen ugy +17 nappal es az ejszakak meg 0 fok, vagy +2,3,4 fok ami nagyon is jo vadaszni es ezekre remeltunk
A jelen korulmenyek szerint kora reggeltol (napkelte elott) ugy delig fogunk tudni vadaszni jo eselyel, mielott tul meleg lenne (a vadasznak meg a vadnak is)

Az atkeles a tavakon, esemenytelen volt gyenge szellel hullamok nelkul...szerencsenkre!....foleg mert meg voltunk rakodva rendesen!

       

Megekezven a tohoz amely partjain vadaszunk es a szigethez ahol satraztunk, gyorsan ettunk valamit es mentunk is vadaszni keso delutan mikor amikor mar egy kicsit huvosebb lett.

...a sziget, ahol taborozni fogunk lathato a tavolba:



-a leshelyem, ahol az elkovetkezo 10 napba fogok uldogelni es "uvolteni" vagyis hivni (gyakran lementem a fa toveben napkozbe szunditani foleg amikor a nap keso reggel kezdett ram sutni es elalmasitani)

 

es a lesemrol szembe ez volt a "kilatas" (a kozeli nyarfanal szembe lottem meg a bikat)



Az elso napok esemenytelenul teltek nekem is meg a tarsamnak is, kora reggel es keso delutan, estefele, kellemes volt a homerseklet  de a hivasainkra egy mukk valasz nem volt sok napon at....a prerifarkasok azok valaszoltak a tehen hivasomra, (meg egyszer egy farkas) gyakran nagyon kozelrol (nem lottem volna azert, hogy ne szagositjam a helyet veluk de amugy sem adtak ijlovesi helyzetet, de volt tobb alkalmam a multba rajuk loni kozelrol)

Ami nagyon meglepo volt szamunkra ezen a vadaszaton az az volt, hogy az erdok a taborunk korul es a partok ahol vadasztunk tele voltak wapitivel.
A  wapiti bikak allandoan bogtek minden felolrol korulottunk, de ejszaka es hajnalba hihetetlen volt az egesz, es kozel a szigetunkhez nameg allandoan felebresztettek (ez ilyenkor parzasi idoszak nekik is, es altalba a javorok-e utanuk van mindig ami eppen eleg bosszanto zavaro volt szamunkra)
Hallotunk a multba is tobbszor wapiti bikakat bogni javorozas kozbe, de ez az iden felulmult mindent, itt a bikak versenyeztek (es sok bika a kozelbe, tavolba) hogy melyik tud jobban es hangosabban bogni.  Hangverseny volt!! Wapiti engedelyunk az igaz nem volt.
Az egyik reggel nem messze a lesemtol (60m) ezt a wapiti bikat lattam, habar elotte egy hatalmas 6x6-ost lattam amit csak bamultam; mire eszembe jutott lefotozni bement az erdobe ....de erre a kovetkezore mar kesz voltam ha kisebb is: 



Vegul is egy het eredmenytelen javor hivas utan (a melegek nemigen szuntek meg) a nyolcadik nap reggel 8 ora tajan a hivasomra egy javorbika valaszol es par perc mulva ra ki is lep a tisztasra (a tavaly a masik is itt jott ki) de viszont mind nezett visszafele az erdo szele fele ahonnan kijott mig vegul is egy javortehen jon ki utana.
Na gondoltam, erre rafaztam mivel sosem fogom tudni elcsalni ezt a bikat a parzasra kesz tehen mellol, akarmilyen szerelmesen is vajudok itt fennt a fan:

 

Kb. egy feloraig a bika udvarolt a tehennek mely nagyon is turte, de ugy latszik az illatai nem tetszettek a bikanak, gondolom a tehen meg nem volt kesz parzasra mert a bika kezdett menni el tole mikor mikor gyengen hivni kezdtem.
Iranyomba figyelt es kezdte megkerulni a kis tavacskat vakkantva minden lepesere (erdekesmodon a tehen kovette egy darabig 30-40m-re mogotte) es jott felem....huu a mindenit gondoltam, ez be fog jonni!!....es ugy is lett...5 perc alatt kb. bejott 60m re megallt a lesemtol es figyelt...ekkor mar nem mertem hivni nehogy kiszurjon ott fennt, de viszont egy vekonyabb  szaraz ag darabot mit direkt erre a celra volt nalam kettobe tortem....ezt meghallotta (es ez volt a cel)... ez ugy nezett ki, hogy ez a zaj vegleg meggyozte, hogy a tehennek amit hallott ott kell valahol lenni-e es kezdett kozelebb jonni, mig vegul is bejott 15m-re.
Teljesen keresztbe volt elottem  mikor ra lottem... a loves utan megugrott es szaladt 20m-et mikor megallott elkezdett horogni, inogni es eldolt, a kenumtol 30m-re mulott ki.
Lattam nem mozdul rogton lementem a lesemrol (nem emlekszem hogyan?... de nagyon gyorsan!) es megcsodaltam, megsimogattam a nagy bikat, ....szamomra ok a nagy vadonok maganyos remete-i.



.....a nyilvesszo athatolt a lapockajan es a tudejen, gyorsan ki is mulott szegeny.



Kicsontoztuk a bikat ami nehany oraba telt es ugy hordtuk ki a szinhust, szerencsenkre aznap nem volt igen meleg es kozel volt a kenu.

Nahat igy volt.
 




           
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #487 Dátum: 2011. Október 03. - 07:40:04 »

A baratommal ugy dontottunk meg a tavaly telen a sok jeghorgaszat alkalmaval (volt boven idonk megbeszelni [#smile]) hogy az iden is tartomanyunk ugyanarra a reszere utazunk vissza javorbikara vadaszni ahol a tavaly osszel is sikeresek voltunk.
Voltak mas valasztasi lehetosegek de elvegre mit javits valamin ha nincs elromolva gondoltuk?! es a tavaly jo volt miert ne mennenk vissza az iden is, na meg nem untuk meg azt a helyet !!
Tehat 10 napra mentunk el javorbikat vadaszni, javor tehen es bika hivast utanazva a parzasi idoszakba igy probalva behivni egy javorbikat.

Nahat igy volt.
            

Gratulálok Márk, igen jó volt olvasni is, hát még átélni milyen jó lehetett!  Igen Emelem

A barátod is szerencsével járt?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #488 Dátum: 2011. Október 03. - 07:52:22 »

Gratulálok Márk! Igen

Jó volt olvasni is! Wave
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #489 Dátum: 2011. Október 03. - 08:12:10 »

Bentshaft   WaveIgen Igen Igen  Emelem
Tábori képet nem csináltál ? Remélem még az idén mész vadászni és megírod !  Taps  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Stefi
Vendég
« Új üzenet #490 Dátum: 2011. Október 03. - 08:30:34 »



  Bentshaft !   Igen Emelem

  Még néhány képt tényleg feltehetnél a tavakról,tájról az életről !
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #491 Dátum: 2011. Október 03. - 09:36:30 »

Gratulálok, szép vadászat volt!

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #492 Dátum: 2011. Október 03. - 11:59:36 »

Ez igen, 100% vadászat, tökéletes. Gratulálok, remek bika, csodás táj, sportszerű vadászat!
(Ez a trófea befért még a csónakba? Igen jó trófeának tűnik.) Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #493 Dátum: 2011. Október 03. - 23:54:55 »

Gratulálok Márk, igen jó volt olvasni is, hát még átélni milyen jó lehetett!  Igen Emelem

A barátod is szerencsével járt?

Koszonom mindenkinek.

A baratom peches volt nagyon, mikor feltettuk a lest neki egy nagyon jo helyre, pontosan  egy ket tavat osszekoto nagyon keskeny foldnyelvre mely nem tobb mint 30m szeles; idealis hely melyen a vadak tolcserszeruen atjarnak......minden szeliranynak jo melyek ez evtajt dominansak, egy szel kivetelevel: a keleti szel, ez altalaban egy honapba egyszer ketszer jon, tehat egy nagyon ritka szelirany tehat a fene gondolta...
Aznap amikor vadaszott epp keleti szel fujt sajnos, be is hivott egy fiatal bikat mely atuszta az oblot a hivasara (altalaba megkerulik, de ez hamarabb oda akart erni nagyon kanos lehetett, vagy tudta hogy igy (uszva) tud szel ala jutni, hogy kiszagolja a hivo tehenet es azt is tette) de es egyenesen szel ala uszott, 70m-re jott ki a cimboram lesetol egy kis benyulo pontra a toba.
Itt lathato a kilatas a leserol es a baloldalon a "benyulo pont "a toba ahova a bika kiuszott....es jol kiszagolta az ekkor mar fotozo, es csunyan beszelo, cimboramat.

Kilatas a leserol es baloldalt a benyulo pontal ahova a bika kiuszott!





Ezen a kepen a bika, amikor all es nez 70m-rol  szel alatt, a baratom gondolta hamar meg nem fogja loni akkor legalabb lefotozza !!



Mas javor "akcioja" nem volt, ket wapiti tehenet latott.


 
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 04. - 07:24:41 írta Voldemort » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #494 Dátum: 2011. Október 04. - 01:05:04 »

Bentshaft   Wave !  Igen Igen Igen  Emelem
Tábori képet nem csináltál ?  Taps  Emelem

Nem sokat, a tabor es az etkezes nagyon spartai volt. Konzervek, mogyorokrem dzsemmel, nutella, zacskos levesek, es en neha foztem fott krumplit mit csak ugy magara kis soval  fogyasztottam...(szamomra finomabb volt mint a sok konzerv kaja  Vigyorog Vigyorog)
Felszerelesbe a labbelik ilyenkor nagyon fontosak egypar biztos beazik ha veletlen elmesz terdig-combig  valami szaftos helyen es az elobb utobb bekovetkezik, tehat kell egypar valtobakancs vizmentes lehetoleg (nekem enyhen inzulalt Danner van magasszaru, es valtokent egy Meindl Teton2)  
Minosegi cuccok fontosak,  reteges ruhanemu mit le lehet vetni ha kell es nem foglal nagy helyet a hatizsakba itt az ido nagyon valtozekony ho is johet ilyenkor minuszokkal ha nem is tartos (fordult elo Okt. elejen 10cm nehez vizes ho esett javorvadaszatunkor)  esokabatok melyek csendesek es nem aznak be, jo satrak, es halozsakok (habar az iden nem volt hideg) minden fajta idojarasra el kell legyel keszulve.

.....itt epp fott krumli volt a menun "ebedre"  Vigyorog



...a satram, messze, hogy ne halljam a tarsam horkolasat





Csontmetszo

.....az agancsal nem volt gond befert boven a kenuba.



« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 04. - 07:22:51 írta Voldemort » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: