Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371884 alkalommal)
stucni
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #405 Dátum: 2010. December 03. - 10:55:06 »

Hálásan köszönöm mindkettötöknek! Sejtettem én, hogy a ruha meg a cipö sarkalatos kérdés. Most majd jön a kisérletezés a löszerekkel S.Peti
Idöközben leállt az otthoni gépem szinte új merevlemeze (igen bosszús vagyok), innen a munkahelyröl nehezen és nem szivesen irok. Ezért sajnos egy idöre most szünetel a fórumozás...
 Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #406 Dátum: 2010. December 03. - 20:27:41 »

Szevasztok!
Van-e valakinak tapasztalata zergevadászattal kapcsolatban?  Él egy barátom Ausztriában, lehet hogy összejönne valami ilyesmi...
Hogy érdemes készülni rá? Van-e valami hasznos tanácsotok?
Elöre is köszönöm
Szervusz Emelem!
Megírnám saját tapasztalataimat.
Lábbeli: csak bejáratott és kizárólag félmagas szárú bakancsot vigyél. Jó a kötős szárú nadrág is, de egy jó kamásli sohasem rossz Kacsint
Alsó ruházat: én eléggé izzadós vagyok, ezért nekem sarkalatos volt minden hegyi vadászatnál. Ne húzzál természetes anyagból készült alsóruhát, mert azok beszívják a nedvességet és meg is tartják. Lehet kapni nagyon jó, mikrocsöves műszálas, pillekönnyű aláöltözőket (Helly Hansen talán a leg ismertebb és a legjobbak között is ott a helye), amiknek a tulajdonsága, hogy elvezetik a testfelületről a vizet a külső ruhák felé.
Alsó nadrág: szinte senki sem említi, pedig ngyon fontos a mászáskor! Ne legyen gyűrődős, "himbilimbi" stílusú, mert amikor az összehurkásodik a lágyék hajlatában, tutira kimarja a bőrödet. Valami jóféle boxer nagyon megfelelő, inkább legyen kicsit passzentos, mint sem bő szárú.
Nadrág: legyen elég bő szárú ahhoz, hogy ne feszüljön rá a combodra amikor emeled a lábadat, de ne legyen vastag sem.
Ugyan ez érvényes a kabátra is, mászáskor inkább vegyél mellényt (ha csak nem szakad a hó) és a kabát csak fenn kerüljön elő a hátizsákból, amikor leselkedni, üldögélni kell.
Legyen nálad egy könnyű, vékony esőpelerin, amivel be tudsz takarózni, ha esetleg órákat kell ülni a 20 centis ködben, felhőben, szakadó esőben és aláfér a hátizsák és a puska is.
Fegyver ügyben nem jut eszembe semmi érdemleges, én a 4 zergémet mind 150 méteren belül lőttem, de előfordulhat olyan extrém helyzet (last minut lehetőség, ne adj'Isten sebzett állatra kell lőni, stb..) amikor nem árt, ha tisztában vagy vele, hogy hová vág a lövedéked 250-350-450 méteren.
Főként ha nem vagy hozzászokva a mászáshoz (habár télen általában nem kell olyan magasra menni, mert a zergék egy része is lejjebb költözik az erdős régióba) jó ha van nálad egy tábla csoki, de még jobb a szőlőcukor. 1-2 kis üveg enyhe, vagy mentes ásványvíz is legyen a csomagban.
Vadászat előtti este pedig tartózkodj az alkoholtól, mert felfelé megbosszulja magát Nyihi
Nagyon elegáns és stílusos egy kalap, de ha télen mész zerge után, akkor legyen nálad két db. maszkos, vagy füles sapka.

Ha összeáll a felszerelés, próbáld ki itthon, hogyan boldogulsz benne/vele. Ha valami nem stimmelne, ne a hegyen derüljön ki.
Nagy kalappal az expedíciódhoz Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
stucni
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #407 Dátum: 2010. December 04. - 12:58:36 »

Szia Galoscsabus!

Köszönöm az értékes tanácsokat és hogy idöt szántál rá! Sokszor az apróságnak látszó dolgok számitanak extrem helyzetekben és nagy segitség, ha erre nem a saját kárán kell rájönnie az embernek. Magam is izzadós vagyok (a korral egyre inkább Rííí) és nehezen koncentrálok, amikor csurog a hátamon a hideg víz. Az ördög a részletekben bújik.
A 308W eddig még (csaknem) mindent megoldott, legfeljebb majd közelebb mászunk és (még) többet izzadunk. Nem bánom én, ha kicsit
küzdelmes lesz, annál nagyobb és jobban megmarad az élmény Vigyorog.

Üdv  Emelem
 
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #408 Dátum: 2010. December 05. - 22:48:00 »

Még valami eszembe jutott Fejvakarás
Ha nem volt hó, vagy nem volt túl mély, akkor minden alkalommal rövidnadrágban másztam.
Ha hideg volt, akkor vékony polár hosszú alsó, térdzokni, bakancs és kamásli volt a kiegészítés. Divatbemutatón nem állja meg a helyét Vigyorog
Jó párszor voltam Saalfelden és Berchtesgaden között a Steinerer Meer nevű területen, kísérőként is és vadászni is, a helyiektől lestem el, hogy hosszabb szárú rövidnaciban másztak (nem térdnadrágban, térd felettig ér csak!) és csak fenn cserélték hosszúra, ha kellett.
Sokkal kényelmesebb és nem olyan fárasztó, mint a hosszú szárúban.
És a hűtésnek is jót tesz, nekünk izzadósoknak ez sem mindegy Nyihi Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #409 Dátum: 2010. December 06. - 02:06:24 »

Egy kis hangulatkelto a magashegyi vadaszatokhoz, ilyen extrem terepen es kondiciokba vadaszni ahol a -30 fok mindennapos jelenseg  a minosegi felszereles es a jol  felkeszultsegen ilyenkor az eleted fugghet.

http://forums.bowsite.com/TF/bgforums/thread.cfm?threadid=390354&messages=203&forum=12
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #410 Dátum: 2011. Január 10. - 09:24:13 »

Egy kis meleg, ebbe a hidegbe .



Namíbia, Mozambik . Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #411 Dátum: 2011. Június 08. - 02:12:25 »

Sziasztok
 
A hetvegen medvere vadasztunk, ime nehany kep a lesrol keszitve nagyon sok medvet lattunk ket delutan ultunk (du. 3-tol este 10-ig) tobb mint 40 kulonbozo medvet lattunk javareszuk atlag vagy azon aluli  ..... es csak egy hatalmasat.

...itt kezdtuk a leskelodest : (en csak videozni mentem a baratomat, nem loni)



Szombat este ez az anya ket boccsal a hordoknal ettek mar vagy egy jo oraja, es mikor mar alig lehetett latni, feltunik egy hatalmas medve (8 labas 700 fontos min. saccolva) es  legtavolabbi ket hordohoz megy de sajnos onnan nem adott jo ij lovesi poziciot, igy vartunk, mikor vegre vagy 5 perc utan nagy lassan elindul a kek hordo fele...vagyis felenk, amire vartunk!!!  
Biztosak voltunk, hogy ez a nagy hatalmas mozdony egyszeruen csak elkergeti az anyamedvet ami egy olyan 6 labas peldany lehetett (igy szokott tortenni!!! )...de nem!... az anyamedve ra rontott hangos morgassal a nagy himre, a  bocsok meg fel a fara amihez a hordok vannak kotve.
A him nem eroszakoskodott a nostennyel, hanem egyszeruen elszaladt at a folyon...mi meg csak bamultunk  (mogottunk egy kis sekely folyo van, ez az egesz resz ahol csalizunk annak az arterulete, lent a volgybe)
A baratom akinek tobb allam rekordja van medvebe es nagyon sok medvet ejtett (sokkal tobbet mint en)  azt mondja ekkora medvet meg eletebe nem latott!!
 En is neztem, hogy hordok ugy neztek ki mellette mintha vedrek lennenek .....es ez az egyik fo jelzo mikor vadaszunk a nagysag megallapitaskor. Nincs kep rola mert a video kamera volt a kezembe mikor ez tortent.

...ez az agressziv anya a bocsokkal:



Vasarnap a szel megfordult, mi meg at koltoztunk a szembe levo nyarfakra az ellenkezo oldalra (elo voltak mar keszitve) remelve, hogy a nagy him visszajon estefele de nem ugy tortent, ez volt a kilatas onnan, tobb atlagos (5-6 labasok) medvet lattunks szep bundakkal ...de mi nem ilyen meretu medvekre  vadasztunk.



..ez volt a legnagyobb amit Vasarnap lattunk (kb 6.5 labas )




..tovabbi kepek:

...fiatal medve a fan:



...medveszerelem: (parzasi idoszak van)



« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 08. - 08:24:27 írta Pyrus » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #412 Dátum: 2011. Június 08. - 15:45:42 »

Szep elmeny lehetett.

gratulalok a fotokhoz.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #413 Dátum: 2011. Június 08. - 16:28:47 »

Szép élmény lehetett, és nagyon beszédesek a képek. Volt már olyan, hogy a maci felfelé mászott a fára???
A Nagy medve a végén nem lett meg???

 Emelem Wave

Naplózva

Üdv End
gosserek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #414 Dátum: 2011. Június 08. - 19:47:42 »

Üdv!
Csodalatosak a beszámolok , most olvastam végig.
Mint írtam székely vagyok, s látom nagyon bejönnek a medvés élmények.Ez egy spanyol vendég csoport egy napos hajtó vadászatának a terítéke, ja a tavalyi, mint a képen is látszik


Három kan is a terítek vége
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #415 Dátum: 2011. Június 08. - 23:31:07 »

Bocsot is meglőtték a Hispánok?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #416 Dátum: 2011. Június 09. - 00:32:05 »

Már csak ekkora hely volt otthon a falon ...!  Ördög Vigyorog
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #417 Dátum: 2011. Június 09. - 01:10:44 »

Szép élmény lehetett, és nagyon beszédesek a képek. Volt már olyan, hogy a maci felfelé mászott a fára???
A Nagy medve a végén nem lett meg???

 Emelem Wave



Nem lett meg, nem jott be tobbe a csalihoz a kovetkezo este sem miutan a nosteny elkergette.
Pentek, Szombat-on ujbol ott leszunk (relativ messzire van, 600km otthonrol, azert is hasznalunk 4 hordot, hogy soka tartson a gabona, ha elmarad a kimenes valami miatt) ez a hetvege az ideny vege, de ettol fuggetlenul csak nagyon nagy medve a cel....mast nem lovunk.

Igy kell "kinezzen" egy nagy medve a csali hordohoz viszonyitva (a baratom csalijan volt ez a medve tolunk meg 2 oraval eszakabbra amit egy amerika-i vadasz el is ejtett reflex ijal mikor ezek a kepek keszultek) 









Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
gosserek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #418 Dátum: 2011. Június 09. - 12:34:48 »

Bocsot is meglőtték a Hispánok?
Kezdő vadász első medvéje volt és a hajtásban nagynak látta. Hiába mondta a melléje állított kolléga, hogy ne ő lőtt... :Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #419 Dátum: 2011. Június 09. - 17:39:35 »

Biztos én vagyok a szentimentális, de az a bocs így kifektetve a terítéket szívszorító látvány... Nem szól szám
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: