Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372428 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #375 Dátum: 2010. Október 06. - 16:04:53 »

Robi !
Összeguberálni = mások által hátrahagyott "kincseket" megtalálni és hazavinni. Valami ilyesmi. :Mosolyog
Az a lopás! Lásd: engedély nélküli agancsozás...!  Nyihi Ördög Vigyorog
Guberálás - még használható dolgokat hulladékból, szemétből kiválogatni .
Lásd: engedéllyel történő agancsozás...! Nyihi Ördög Vigyorog


Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #376 Dátum: 2010. Október 07. - 09:59:04 »

Nem hinném, hogy ott is tilos az erdőben hagyott agancsok összeszedése, de erre Bentshaft tud igazán választ adni.
Más ország, más törvények, más kultúra. Ott legtöbbször a hús a fontos, a nem "ehető" részeket az erdőben hagyják. Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #377 Dátum: 2010. Október 07. - 17:09:52 »

Nem hinném, hogy ott is tilos az erdőben hagyott agancsok összeszedése, de erre Bentshaft tud igazán választ adni.
Más ország, más törvények, más kultúra. Ott legtöbbször a hús a fontos, a nem "ehető" részeket az erdőben hagyják. Vállat von

Nem tilos, de csak akkor ha ebben a tartomanyba elsz (masok csak engedelyel)
Hulott renszarvas (caribou) agancsot viszont nem szabad senkinek megtartani.
Nemzeti parkokbol nem szabad hulott agancsot, viragokat,  stb. elhozni.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #378 Dátum: 2010. Október 07. - 18:10:39 »

Köszönöm! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #379 Dátum: 2010. Október 14. - 11:46:56 »

Oktober elejen Szekelyfoldon jartam, de sajnos nem sikerult a medvet teritekre hozni (nem lattuk a keresett medvet, csak egy fiatal harom eves kan medve jott ki a szorora, amelyikre nem lottem ra), igy oktober vegen megint megyek ki Erdelybe.

Van egy olyan erzesem, hogy egy problemas medvet probalnak velem kilovetni Szekelyfoldon, amelyik a faluhoz tul kozel rendezkedett be. Tulsagosan rajar a falutol alig 2 kilometerre levo vetemenyre, gyumolcsosre es mar erzi az erejet az emberrel szemben is. A telen egy vaddiszno hajtas kozben abban a hegyoldalban, ahol most vartuk a medvet, a medve megtamadta a vadort. A vador felmenekult a fara, igy meguszta a kalandot, de biztosan nem volt egy kellemes elmeny...
 
Egy idosebb ember a falubol mar nem biztos, hogy ilyen furge lett volna ! ! !

Ha most oktober elejen mar a falu kozeleben vert tanyat a medve, akkor mi lesz kesobb, amikor megerkezik az elso ho es eltunik a malna, afonya, alma, szilva stb. es az ehseg elkezdi mardosni a gyomrat.

Az utolso este hazafele menet a terepjaro platojan ultem amikor a falu hataraban levo gyumolcsoson keresztul mentunk. Sok megcsonkitott, derekba tort fa volt az ut mellett. Az oreg szekely vador megerositette, hogy ezt mind a medve csinalta. Tiz centis atmeroju agakat siman letort a medve, hogy elerje a bor szagu erett szilvat.

Nagy szerencsenk van, hogy Magyarorszagon mar nem el medve. Durva egy joszag...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #380 Dátum: 2010. Október 14. - 12:01:59 »

Nagy szerencsenk van, hogy Magyarorszagon mar nem el medve. Durva egy joszag...

Hát igen, már régen megmondták:

A sör nem alkohol,
Az asszony nem ember,
A MEDVE NEM JÁTÉK!   Ördög
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #381 Dátum: 2010. Október 14. - 13:00:05 »

 S.Peti Igen Wave
Naplózva

Üdv End
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #382 Dátum: 2010. Október 14. - 16:03:27 »

Nekem azt mondták, mikor anno arra jártam, hogy a medve elől majdnem felesleges fára menekülni, mert mire kitalálom ő már oda vissza meg is járta az utat a fa teteje és a föld között. Nagyon jól mászik. Na itt az ellenpélda, hogy ez is életmentő lehet. Gondolom ez azért méretfüggő lehet. Ahogy nő, öregszik a medve annál nehezebben szánja famászásra magát. Egy hatalmas öreg kan medve nem olyan gyakran műveli már a fára mászkálást.  Igen Várjuk a friss híreket és fotókat, nagy kalappal a következő túrához! Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #383 Dátum: 2010. Október 14. - 16:39:46 »

Nekem az erdélyi barátom, csak annyit mondott jóóóóóó az a pudva maci, csak ne gyűjjjön szembe, mert akkor jajajajaj..., nagyapja meséit átköltötte párszor bár szerintem nem is kellett volna, pár pájinka után igen jókat röhögtünk a sztorikon. Ördög
Ő elmondása szerint ha meglátta medvét nagy kiabálások között mindig elfutott, amit el is tudtam róla képzelni... Ördög Nyihi
De azt is hozzátette, hogy bármikor utolérte volna a maci, szerinte fára mászni kár, úszni is, bár azt nem is tudott... Ördög
 Wave S.Peti
Naplózva

Üdv End
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #384 Dátum: 2010. Október 14. - 16:49:56 »

Már jó régen volt, mikor az udvarhelyi barátokkal pisztrángozni mentünk egy hétre a Kormos és Aranyos patakokra jól fel a hegyekbe. Tapostuk naphosszat a gübéket, péreket, apró pisztrángokat fogtunk. Vadmálnát szemezgettünk, jófajta szilvóriummal melegítettük belülről áthűlt végtagjainkat közben. Éjszakára vadászházakban szereztek szállást a srácok. Ott mondta egyik este poharazás közben az öreg erdész:

- Aztán holnap fakést vigyenek ám magukkal!

Csodálkoztunk mi a francnak nekünk fakés, amikor van rendes kése mindenkinek.

Azt mondja az öreg erre: - Ott fenn gyakori a medve a málnásban, ha magukra ordít, ugyis beszarnak, a fakéssel könnyebb lekotorni a gatyáról!

Nem mulattunk ezen olyan jól. Bezzeg Ő!   Vigyorog Vigyorog
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #385 Dátum: 2010. Október 14. - 17:36:55 »

Már jó régen volt, mikor az udvarhelyi barátokkal pisztrángozni mentünk egy hétre a Kormos és Aranyos patakokra jól fel a hegyekbe. Tapostuk naphosszat a gübéket, péreket, apró pisztrángokat fogtunk. Vadmálnát szemezgettünk, jófajta szilvóriummal melegítettük belülről áthűlt végtagjainkat közben. Éjszakára vadászházakban szereztek szállást a srácok. Ott mondta egyik este poharazás közben az öreg erdész:

- Aztán holnap fakést vigyenek ám magukkal!

Csodálkoztunk mi a francnak nekünk fakés, amikor van rendes kése mindenkinek.

Azt mondja az öreg erre: - Ott fenn gyakori a medve a málnásban, ha magukra ordít, ugyis beszarnak, a fakéssel könnyebb lekotorni a gatyáról!

Nem mulattunk ezen olyan jól. Bezzeg Ő!   Vigyorog Vigyorog

Szervusz!

Aprilisban a lesen ultem, amikor alig 15 meterre egy 3 eves jo husban levo kanmedve feltorte a kukorica tarolot es elkezdte enni a csoves torok buzat. Negy nagy testu vaddiszno korbe allta es megprobalt torok buzat lopni a fiatal medvetol. Akkor a medve rajuk mordult.

Mit mondjak! Ha nem a lesen ulok puskaval a kezemben, akkor tenyleg szuksegem lett volna a fa kesre. SZORNYU hangja van a medvenek amikor merges.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #386 Dátum: 2010. Október 14. - 19:54:59 »

Genfi  WaveIgen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #387 Dátum: 2010. November 07. - 04:12:52 »

Sziasztok

A tegnap kora  reggel ejtettem ezt a feherfarku bikat 16m-rol, kb 60 m. volt az utanakereses; emlitesre melto az tortent, hogy mielott a nyilvesszo teljesen hosszaba athatolt volna a bika testen a vadaszhegy a tuloldalan egy foldon hevero fanak egyik karom vastagsagu agaba utkozott es behatolt abbe melyen mihez veletlen  kozel allott a bika a loves pillanataba,  de a vesszo teljes hosszaba meg nem hatolhatott at a testen ekkor meg, tehat o mikor megugrott a loves utan beletorte a vadaszhegyet a faba, es a vesszot is kesobb  a vercsapan talaltam meg. Az elejen a vadaszhegyet talaltam eloszor meg a veres faba bemelyedve es csodalkoztam, hogy hol a nyilvesszom?!  Ilyen eset merg sosem fordult elo velem.




« Utoljára szerkesztve: 2010. November 07. - 07:56:45 írta Voldemort » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #388 Dátum: 2010. November 07. - 06:45:18 »

Üdv Bentshaft !  Igen 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Turpi
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2010. November 07. - 20:08:08 »

Gratulálok Márk!
A  képen lévő íj melyik tipusa a Hoyt-nak?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: