Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372410 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #345 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 08:55:32 »

De hogyan mentél oda fel... OOO Ördög Nyihi

Szép képek.
 Igen Igen Wave
Naplózva

Üdv End
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #346 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 09:07:16 »

De hogyan mentél oda fel... OOO Ördög Nyihi

Szép képek.
 Igen Igen Wave

Szervusz!

A parkolo 930 meteren volt. A koszali kecskes plato legmagasabb pontja 2080 meter. Delutan 1-kor indultam a parkolobol es este 9 utan fejlampazva jottem le. Eleg meleg volt, es vittem a videot, fenykepezogepet, csere optikakat, foto puskat, 1.5 liter vizet, szoval nem volt egyszeru feljutni.

Kozben volt egy kalandunk egy francia hegyimento helikopterrel is, akik hegymaszokat kerestek es alig 10 meterre landoltak a kozelunkben. Repult minden! Ko, homok, szikla, fucsomo, faagak! Ilyen kozelre meg nem tettek le soha a helikoptert!

Nem tudtam mast csinalni, lapultam mint hugyos diszno a vetett arpaban...  Ördög
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #347 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 09:12:04 »

"Nem tudtam mast csinalni, lapultam mint hugyos diszno a vetett arpaban...  Ördög"

Húúúúú, az szép kaland lehetett... Stoel Ördög

 Wave
Naplózva

Üdv End
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #348 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 09:22:04 »

Genfi  Wave  ! A lábaid irigylem egy ici-picit   Ördög     Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #349 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 10:51:55 »

Genfi  Wave  ! A lábaid irigylem egy ici-picit   Ördög     Igen

Szervusz!

Minden csak gyakorlas kerdese! En a magam 53 evevel messze nem voltam a legoregebb a hegyen. Azon a hetvegen tobb 60 es 70 ev kozotti hazaspar is jott velem szemben az osvenyen ! ! !

A franciaknal, svajciaknal, osztrakoknal ez megszokott latvany. Magyarorszagon ez szokatlan, hogy a 65 eves nagymama es nagypapa fogja magat hetvegen es felmegy a hegyekbe 2000 meter fole.

Nekem most kulonosen nehez volt felmenni, mert kozel 10 kilos volt a hatizsak es nagyon meleg volt. Lent a volgyben kozel 30 fok, de fent 2000 meteren is 24 fokos volt a levego.

Holnap felteszek egy rovid videot is a koszali kecskekrol.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #350 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 11:00:49 »

Genfi tudom ez nem kor kérdés . / csípő hajlat ; szoros alsó + derékszíj jól meghúzva = érszűkület minkét oldal egy magasságban , nem meszedés / Egyszer már tágították akkor jó volt pár évig , most egy speciális injekció pár hét múlva . Remélem segít !!!  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #351 Dátum: 2010. Szeptember 03. - 11:16:15 »

Igeretemhez hiven felteszek egy rovid videot is a koszali kecskekrol.

Az erdeti felvetel full HD minosegben van, de kenytelen voltam mas formatumot hasznalni, mert kulonben tul nagy meretu lenne a file.

Ime a felvetel:

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/koszali-2.wmv
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #352 Dátum: 2010. Szeptember 03. - 11:25:07 »

Igeretemhez hiven felteszek egy rovid videot is a koszali kecskekrol.

Az erdeti felvetel full HD minosegben van, de kenytelen voltam mas formatumot hasznalni, mert kulonben tul nagy meretu lenne a file.

Ime a felvetel:

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/koszali-2.wmv

Mesés táj...  Igen Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #353 Dátum: 2010. Szeptember 03. - 11:51:33 »

Mesés táj...  Igen Emelem

Szervusz!

Azert a keltak tudtak valamit, amikor a germanok es  latinok koze szorulva felmentek az Alpokba...  :S.Petike
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #354 Dátum: 2010. Szeptember 03. - 13:55:49 »

Felteszek meg egy videot a koszali kecskekrol.

Erdekes, hogy en teljesen hidegen hagytam a koszali kecsket, viszont a fajtarsara egybol reagalt.

http://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/koszali-1.wmv
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #355 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 10:00:32 »

Kolléga Úr meghívásos alapon elment az Alacsony - Tátrába medvére és bikára vadászni . Se bika, se medve, a három nap alatt. Hogy vígasztalja magát, lőtt kettő ilyent...!  Vigyorog Emelem   ..........(afenébe  Ördög )
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #356 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 11:02:25 »

Két csibe? Japán tyúk? Nyihi
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #357 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 11:52:46 »

Pingvin !  Ördög Vigyorog Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #358 Dátum: 2010. Szeptember 30. - 07:47:07 »

A tavalyi javorvadaszatunk befejeztevel jo baratommal ugy hataroztuk, hogy az iden a tartomanyunk eszaki reszere hajtunk fel javorozni ugy 12 napra.
Vadasztunk mar ott javorszarvasra evekkel ezelott es valahogy kezdtunk vissza vagyni ujbol.
Nagy teruletek nagy vizekkel es rengeteg szigettel nagyon szep, de konnyu eltevedni foleg este mikor jovunk vissza a sator taborunkhoz esobe es kodbe mi ilyenkor gyakori.  Ez a rengeteg to helyeken  egybe van kotodve lancszeruen egy, egy hatalmas tobb szaz km.-es folyam rendszert  alkotva.  
Sokat terveztunk tanakodtunk topo terkepeket gugli Earth-ot nezegettuk gyakran a nyar folyaman hiszen rengetek opcio van es sok helyre lehet menni,  mig vegul is eldontottuk, hogy hova is megyunk vadaszni de tudtuk, hogy valoban akkor dol el  pontosan mikor oda erunk, hogy milyen melyre tudunk bemenni a tavakon at melyet az idojaras (ami gyorsan valtozik ott) es a terepfeltetelek diktalnak.  A terulet hatalmas tobb szaz km. emberi telepules nelkul, teljessegbe vadon vesz korul a Hudson Bay-ig el lehetne menni a a vadonon at annelkul, hogy emberrel talalkoznal,..... de ez itt nem ujdonsag.
Kozos javor engedelyt vettunk ami egy javor bikara ervenyes ha akarmelyikunk is meglovi elsokent akkor vege a vadaszatunknak. ($41 fejenkent)
Nem volt ertelme ket kulon engedelyt valtani mivel nem kell ket javor (az is csak $10-el lett volna dragabb)  ketszer elofordult, hogy mindkettonk ejtett egy, egy bikat es majdnem meghaltunk mig ki hordtuk a rengeteg hust, es akkor megfogadtuk, hogy tobbet sosem megyunk ket kulon engedelyel hanem csak egy kozossel....egy javor meg ket szemelynek ugyis untig eleg.....sot!! Mosolyog
A sok oras vezetes es a vegen egy kis erdei "utakon" valo off road - ozas utan, vegre megerkeztunk a kivalasztott to partjara ahonnan  az atkelesunk kezdodik; ezutan meg ket masik tavon kell at kenuzni egy harmadik tora ahol taborozni fogunk egy szigeten es a kornyeken javorszarvast hivni bogesbe.
Ilyen helyekre bemenni azert szeretunk mert nincs vadasz nyomas meg mondhatni, hogy  semmi esely arra, hogy esetleg mas vadasszal talalkozunk vagy tollasokkal (indianokkal) ok megmaradnak kozel az orszagut melletti tavaknal meg erdoknel es az utrol kocsibol, vagy a csonakbol puffogtatnak arra ami mozog. (nem legalis maskulonben, meg nekik sem)
Az elso atkeles a par km hosszu  tavon jol zajlott  de nagyon borult volt az eg az eso nem volt messze, a masodik tavon is esemeny mentesen atkeltunk de arra mar el eredt az eso.



At vonszoltuk a kenut es a csomagokat a kovetkezo tohoz:


Erkezunk a "szigetunkre" ....itt mar esett az eso rendesen!



"Beparkolok" a szigeten  Vigyorog


A satrainkat itt huztuk fel a kis szigeten hatalmas tolgyekkel rajta melyek a legkisebb szelre is ugy zugtak sokszor mintha orkan lenne Mosolyog.
Etelunk foleg szaritott zacskos kaja volt melyhez forro vizet toltottunk, meg kulonbozo konzervek (az utobbinak nem vagyok rajongoja abszolut)  Vittem meg jo szaraz magyar kolbaszt is, nagyon finom csak arra allandoan szomjazok.
A napok jol teltek  az esos szeles ido elmult mit gyonyoru napfenyes napok kovettek es ami a leglenyegesebb javorvadaszatba : szelnelkuli napok (vagy nagyon gyenge) !!!es huvos ejszakak meg reggelek ....a hivas hangja s messzire hallatszott csak ugy viszhangzott a tavakat korulvevo erdok a javor kurtjeinktol.
Ejszaka coyote (ezek mindig)  neha farkas, uvoltest hallotunk meg wapiti bika bogest. A legjobban javor bika vakkantast vagy javor tehen bogeset szerettunk volna hallani de csak egyszer fordult elo javor tehenet hallani.

Kilatas a lesemrol  jobb oldalra.




A javorbika a kis tavon tuli erdobol jott ki, megallt a to szelen, gondolkodva, hogy megkerulje-e a kis tavacskat vagy  usszon at rajta,  hat vegul is az uszasnal dontott kierve az innenso oldalra ahol allott vagy 5 percig figyelve felem be az erdobe keresve a hivo tehenet, amit korabban hallott.....ami a hivasom volt.
En latva mindezt a keresombe a kezemmel egy gyenge nem tul hangos tehen hivast hallattam mi vegul is meggyozte es elkezdve vakkatani minden lepesere elindult az iranyomba. A szivem a torkomba dobogott mivel biztos kezdtem lenni abba, hogy loveshez jutok ha bejon a nyarfak koze mely egyiken ott izgultam en is a lesemen.
Kozben lassan felalltam  mivel ereztem, hogy egyenesen bejon elembe 15 m-re a vad osvenyen melyre ra allt es amelyen egy nagyon frissen megdorzsolt, meg ossszetort kar vastagsagu fiatal kis fiatal nyarfa is volt.
Ugy is tortent, es mikor a feje (szeme) par pillanatra takarasba kerult hatra huztam az ijat es amikor keresztbe ert elottem (marha nagynak latszik ilyen kozelrol) elengedtem a vesszot es rogton lattam, hogy a vesszo eltunik az oldalaba a kazanhaz tajan, a bika megugrott szaladt 15m-t es megallt en egy bika vakkantassal probaltam megnyugtatni  mikozben  egy uj vesszot helyeztem az ij hurjara.  Lassan lepdelve  "J" alakba befordult balra es elert a kepen lathato sarga levelu nyirfa ala...ekkor hallom, hogy a tudeje telik meg es rosszul meg nagyon hangosan lelegzik. Ahogy ott allt szegeny a sarga levelu nyirfa alatt meg egyszer meglottem 20m-rol mire elszaladt visszafele ahonnan jott  es 50m-re szaladas kozbe elesett, parat rugott es annyi volt neki.  Latszott a lesemrol a nagy fekete test a gazba.


A masodik loves nem kellett volna szerintem kimult volna a nyirfa alatt kozel a parkolt kenumhoz az obol partjan...de mindegy, felperc alatt kimulott nem szenvedett.




A trofeaja nem nagy szam inkabb egy nagyon kulonos trofea  :Mosolyog  ilyen javort meg nem lottem ilyen tipusu trofeaval, egy fiatal nagy testu "tinedzser bika" kituno minosegu hussal ami tenyleg nagyon finomnak es puhanak bizonyult  (a javorhus lehet nagyon kemeny es ragos oreg bikak esetebe fordult mar elo mas bikaimmal ...erlelni kell ket hetig huto szobaba ha lehetseges)
Javorvadaszatkor nem vagyok trofea vadasz, a hus es az elmeny a lenyeg.
Kicsontoztuk ott helybe 4 oraba telt, a hatizsakokkal kihordtuk a hust a kenuig es vittuk is az atkelo helyre es ott kiraktuk hulni ejszakara egy erre a celra hozott vekony lepedore meg fa agakra is akasztottunk fel (sapkakat hagytunk ott emberi "illatkent" coyote ijesztokent)
300 kg. szinhus johetett ki belole szerencsere a kenu nem volt tul messzire de volt nyoges meg igy is. Azutan holtfaradtan mentunk vissza a taborba pihenni es tabort bontani.


Masnap reggel jottunk haza 9 nap utan, a tavokon jol ment minden nem voltak nagy szelek az atkelesnel, egyszerre minden elfert a kenuba, osszesegbe egy nagyon jo vadasz kirandulas volt, ....tervezzuk is mar a jovo oszit Mosolyog....ugyan ide valoszinu.

Haza erve meg is grilleztem rogton az egyik belszint....


Hat igy volt!!






« Utoljára szerkesztve: 2010. December 15. - 08:32:42 írta Boar » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #359 Dátum: 2010. Szeptember 30. - 08:08:14 »

Gratulálok Mark!  Emelem  Igen

Mint egy filmben. Nem semmi élmény lehetett.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: