Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371737 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1740 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 15:07:57 »

Elkeszult harom zergem.
1. Alpesi zerge kecske nyari szorben (ez a legoregebb zergem, 12 evesre becsultek)
2. Kantábriai zerge bak teli szorben (testre ez a legkissebb zerge alfaj)
3. Kárpáti zerge bak teli szorben (ez a legnagyobb testu zerge alfaj es jelenleg a legnagyobb pontszamu zerge kampom)

A pireneusi zerge bak most keszul. A legalisan behozhato zergek kozul mar csak a Balkani zerge van hatra. Horvatorszag EU csatlakozasaval lehetoseg van mar erre az alfajra is legalisan vadaszni. A tobbi zerge alfaj vagy nem vadaszhato (Szlovakia, Olaszorszag) vagy nem hozhato be az orszagba legalisan, illetve csak kulon engedellyel (Kaukazus. Torokorszag, Szerbia, Montenegro, Ujzeland).



Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1741 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 15:18:46 »

Elkeszult harom zergem.


 Igen
 Taps
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1742 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 15:53:23 »

 Emelem
A szülinapi mormotavadászat (képekben):


Drága Feleségemtől a 20. (khm... :Mosolyog) szülinapomra ausztriai mormotavadászatot kaptam. A vadászatot egy jó barátom szervezte, ők is jöttek családostul.

Hajnalban indultunk a hegyre:



Vadásztársaim kissé lemaradtak, de mindíg megvártuk őket.



De ku..a magasan laknak ezek Murmelek.



Helyi kísérőink vizslatják a hegyoldalt: "itt kellene már lenniük valahol"



Itt lestük néhány órán át a mormikat. Nagyon jó volt a vizes szivacsszerű aljnövényzetben metsző szélben feküdni... :Mosolyog



Később mégis inkább cserkeli indultunk.
A leendő zsákmány a hegygerinc közelében van:



Innen lőttem:



És a zsákmány (kicsit nagyobbra sikerededett ez a mormota  Fejvakarás):



 Röhög

Valamiért nem tudtam letörölni a mosolyt az arcomról.



Lefelé már így utazott a Zergém (Koppány fiam szerint: "erge")



Lefelé talán még nehezebb volt a menet, még úgy is, hogy a zsákmányt nem én, hanem kísérőm vitte. Én viszont az ő hátizsákját is cipeltem (szerintem + belerakott néhány jókora követ  Ördög).
De a táj még mindig gyönyörű:



Valakinek azért sikerült mormotát lőni  Vigyorog:



Némó - négylábú vadásztársunk - is lepihent.



A megfáradt, de boldog trió:




 Wave

 





 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1743 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 16:18:37 »

Anti, de jót nevettem! Szívből gratulálok, nem csodálom, hogy mosolyogtál! Tán még most is fülig érhet a szád! Igen Vigyorog Ilyen szülinapi meglepetésről én is álmodozom, talán egyszer meglepem magam.  Wave

Genfi, jó egészséget kívánok Neked, hogy még sok ilyen remek trófeát és élményt beszerezhess! Csodás kollekció. Igen Koccint
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1744 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 16:25:48 »

Lehetnél Anti bőbeszédűbb is! Nem akarom idepingálni a 6000 kérdést, ami ilyenkor eszünkbe jut, meséld már el mi-hogy volt...! Mindkét szemére vak volt ez az óriás mormota, hogy a közeledbe merészkedett, vagy csak kába volt, amikor kibújt az üregből a világosra és kihasználtad az alkalmat? Ugye bak? Hány éves, mi állt a személyi igazolványába? Kitömeted e, mint Genfi az övéi közül a jelentősebbeket?

Egyébként meglepő, de nagyon szép nyári szőrben is a preparátum. Nem is gondoltam. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1745 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 18:48:01 »

Emelem
A szülinapi mormotavadászat (képekben):
 
 

Fogadd őszinte irigységemet !   Kézfogás  Emelem

Lehetnél Anti bőbeszédűbb is! Nem akarom idepingálni a 6000 kérdést, ami ilyenkor eszünkbe jut, meséld már el mi-hogy volt...! Mindkét szemére vak volt ez az óriás mormota, hogy a közeledbe merészkedett, vagy csak kába volt, amikor kibújt az üregből a világosra és kihasználtad az alkalmat? Ugye bak? Hány éves, mi állt a személyi igazolványába? Kitömeted e, mint Genfi az övéi közül a jelentősebbeket?

Egyébként meglepő, de nagyon szép nyári szőrben is a preparátum. Nem is gondoltam. Igen

Szerintem tömessük ki Antit !   Ördög  (Ha ilyen szófukar marad.)
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1746 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 19:24:39 »

Lehetnél Anti bőbeszédűbb is! Nem akarom idepingálni a 6000 kérdést, ami ilyenkor eszünkbe jut, meséld már el mi-hogy volt...! Mindkét szemére vak volt ez az óriás mormota, hogy a közeledbe merészkedett, vagy csak kába volt, amikor kibújt az üregből a világosra és kihasználtad az alkalmat? Ugye bak? Hány éves, mi állt a személyi igazolványába? Kitömeted e, mint Genfi az övéi közül a jelentősebbeket?

Egyébként meglepő, de nagyon szép nyári szőrben is a preparátum. Nem is gondoltam. Igen

 Emelem

Hát, tőlem ne várjatok novellát, vagy bármiféle szépirodalmi alkotást...
A képek beszélnek helyettem. Kacsint

Egyébként az erge kecske volt, négy évesre bírálták a helyi szagértők (nem volt gidája). Tényleg beteg volt, az egyik szeme be is volt gyulladva. Hogy aztán ezért nem vett észre, vagy azért mert úgy cserkelek, mint Winnetou  Ördög, nem tudom.  Vállat von

Amint láttátok, a drillinget vittem magammal. A helyi erők már előre megüzenték, hogy a 22Hornet a legfaxább kaliber mormotára. Mivel csak az "Egy Puska" rendelkezik ilyen kaliberű (betét)csővel, hát azt vittem (a szórásképe bőven alkalmassá teszi a feladatra). A komplikációk elkerülése végett nem is vittem magammal 9,3-as patronyt.
Amikor az ergémet megláttuk, a kísérőm mondta, hogy akkor rakjak már a puskába "grosse Kugelt" is. Na, az nincs nálam - volt a válaszom - persze ékes germán nyelven.
 Fejvakarás
A vezetőm rám bízta a döntést, ha úgy ítélem meg, meglőhetem a Hornettel is. (Fogalmam sincs, a helyi törvények szerint helyesen cselekedtünk-e? Fejvakarás)
Persze ehhez közelebb kellett kerülni.
140m-ig viszonylag könnyen odasettenkedtünk. Nagygolyóval onnan már simán meglőhettem volna. De a nagy szélben a Hornet 35gr-es Vmax lövedékével nem.
Szerencsére kerülővel le tudtunk úgy menni a zerge alatti völgybe, hogy aztán egy szikla takarásában 70m-igy becserkeltük. A szikla tetejére kis babzsákra támasztva  a puskut, szépen nyakon lőttem. Csak úgy bucskázott lefelé a hegyoldalon.  Vigyorog Táncol
Hát, így esett... Bow

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1747 Dátum: 2017. Augusztus 23. - 22:14:52 »

Emelem

Hát, tőlem ne várjatok novellát, vagy bármiféle szépirodalmi alkotást...
A képek beszélnek helyettem. Kacsint

Egyébként az erge kecske volt, négy évesre bírálták a helyi szagértők (nem volt gidája). Tényleg beteg volt, az egyik szeme be is volt gyulladva. Hogy aztán ezért nem vett észre, vagy azért mert úgy cserkelek, mint Winnetou  Ördög, nem tudom.  Vállat von

Amint láttátok, a drillinget vittem magammal. A helyi erők már előre megüzenték, hogy a 22Hornet a legfaxább kaliber mormotára. Mivel csak az "Egy Puska" rendelkezik ilyen kaliberű (betét)csővel, hát azt vittem (a szórásképe bőven alkalmassá teszi a feladatra). A komplikációk elkerülése végett nem is vittem magammal 9,3-as patronyt.
Amikor az ergémet megláttuk, a kísérőm mondta, hogy akkor rakjak már a puskába "grosse Kugelt" is. Na, az nincs nálam - volt a válaszom - persze ékes germán nyelven.
 Fejvakarás
A vezetőm rám bízta a döntést, ha úgy ítélem meg, meglőhetem a Hornettel is. (Fogalmam sincs, a helyi törvények szerint helyesen cselekedtünk-e? Fejvakarás)
Persze ehhez közelebb kellett kerülni.
140m-ig viszonylag könnyen odasettenkedtünk. Nagygolyóval onnan már simán meglőhettem volna. De a nagy szélben a Hornet 35gr-es Vmax lövedékével nem.
Szerencsére kerülővel le tudtunk úgy menni a zerge alatti völgybe, hogy aztán egy szikla takarásában 70m-igy becserkeltük. A szikla tetejére kis babzsákra támasztva  a puskut, szépen nyakon lőttem. Csak úgy bucskázott lefelé a hegyoldalon.  Vigyorog Táncol
Hát, így esett... Bow

 Wave

Veszel vazze egy darab rozsdás csövet alemániából,kimész hegyipockozni,a rettenet rossz kilőtt csővel belehibázol egy darab sziklába,a kődarab kiüti Heidi néne porcelán kertitörpék között legelésző zergikéje szemét,amit emiatt el kell altatni,te nyakába akasztod a Háry János monogramjával vésett zúzdaszökevényedet, aztán ezt szűkszavúan lenyomod az arcunkba...???? Vazzzze!?
(Fogadd elismerésemet!)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1748 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 08:38:23 »

Veszel vazze egy darab rozsdás csövet alemániából,kimész hegyipockozni,a rettenet rossz kilőtt csővel belehibázol egy darab sziklába,a kődarab kiüti Heidi néne porcelán kertitörpék között legelésző zergikéje szemét,amit emiatt el kell altatni,te nyakába akasztod a Háry János monogramjával vésett zúzdaszökevényedet, aztán ezt szűkszavúan lenyomod az arcunkba...???? Vazzzze!?
(Fogadd elismerésemet!)



   Röhög Röhög Röhög Igen
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1749 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 09:17:16 »

Emelem
Hát, tőlem ne várjatok novellát, vagy bármiféle szépirodalmi alkotást...
A képek beszélnek helyettem. Kacsint

Pedig olvasni is élmény volt! Olasz Alpokban láttam mormotát, ott sokkal kisebbnek tűnt. Lehet az olasz vér tette...
Gratulálok nektek! Mosolyog  Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1750 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 10:15:45 »

Szia Anti! Emelem

Szívből gratulálok!  Igen Kézfogás Emelem
 
Jó kis születésnapi ajándék egy ilyen mormota!  Kacsint  Azt viszont nem tudtam, hogy a mormotának is van szarvája! 
Évek óta kacérkodok én is egy ilyen hegyi vadászattal, de már nem merem bevállalni a hegymászást! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1751 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 12:05:20 »

Szia Anti! Emelem

Szívből gratulálok!  Igen Kézfogás Emelem
 
Jó kis születésnapi ajándék egy ilyen mormota!  Kacsint  Azt viszont nem tudtam, hogy a mormotának is van szarvája! 
Évek óta kacérkodok én is egy ilyen hegyi vadászattal, de már nem merem bevállalni a hegymászást! Vigyorog

Ne add fel. Meglövöd a teraszról, mi fiatalok meg hagy kinlódjunk a hegymászással! Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1752 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 12:12:00 »

Hahó Anti! Köszönöm, pont ezeket az emlékmorzsákat hiányoltam. Nem semmi volt!

Tudja valaki, mennyi krajcárt kell a matracba gyűjteni, hogy egy efféle négy éves zergenye célbavíhető legyen.... Épp-egészséges állapotában? Úgy cakk-pakk elutazástól hazaérkezésig?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1753 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 13:54:11 »

Anti, gratulálok! Jó erge!  Kacsint Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1754 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 13:56:13 »

Szia Anti! Emelem

Szívből gratulálok!  Igen Kézfogás Emelem
 
Jó kis születésnapi ajándék egy ilyen mormota!  Kacsint  Azt viszont nem tudtam, hogy a mormotának is van szarvája!  
Évek óta kacérkodok én is egy ilyen hegyi vadászattal, de már nem merem bevállalni a hegymászást! Vigyorog
Lehet lőni un. erdei zergét is. Kocsival kivisznek a fahatárra egy erdei lénián álló lesre osztán kiváltanak a zergék, mint nálatok a dám tarvad.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: