Oldalak: 1 ... 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 370966 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1695 Dátum: 2017. április 08. - 01:39:29 »

  Szevasz Ádám!
  Írom, hogy mi kel a romániai vadászathoz: Meghívó levél a vadásztatótól akinek el kel küldjed a következő másolatokat
                                                                  Személyi igazolvány és lakcím kártya mindkét oldal
                                                                  Fegyver útlevél ahol bejelölöd a fegyvert amivel jössz
                                                                  Érvényes vadászjegy
                                                                  Biztositás, ezt csak tavaj óta kérik de mostmár kötelezően
                                                                  Ezen kívül jelzed, hogy melyik átkelőnél akarsz belépni                     
 Természetesen emailban vagy fax-on küld, és minél kompaktabban, tehát egy lapon minél több dokumentum jó minőségben mert ki kel nyomtassák és olvasható kel legyen. Kb ennyi.
              Üdv    Lehel


Nem azert  Ördög Csak nezzetek utanna Angyal .......
En sohasem vittem fegyvert, tk. a fegyver az egyeduli targy amibe bele tudnak kotni Wave   
Azt hogy nem a sajat puskaddal lovod meg a kafferodet?  Vállat von   kit erdekel   Csodalk
A masik meg hogy adnak neked ott fegyvert lehet hogy job is mint a tied, minden esetre jobban passol arra a vadra amit akarsz loni mint ahogy azt te kitalaltad. Sam6  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1696 Dátum: 2017. április 08. - 09:00:25 »

 
Azt hogy nem a sajat puskaddal lovod meg a kafferodet?  Vállat von   kit erdekel   Csodalk

Én szeretnám a saját puskámmal meglőni a kafferomet!

"Férj meccset néz, feleség felsóhajt:
-Én azt hiszem Te jobban szereted a Fradit, mint engem.
-Drágám, én már lassan az MTK-t is!"
Mosolyog

Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1697 Dátum: 2017. április 10. - 08:39:11 »

  Szevasz Ádám!
  Írom, hogy mi kel a romániai vadászathoz: Meghívó levél a vadásztatótól akinek el kel küldjed a következő másolatokat
                                                                  Személyi igazolvány és lakcím kártya mindkét oldal
                                                                  Fegyver útlevél ahol bejelölöd a fegyvert amivel jössz
                                                                  Érvényes vadászjegy
                                                                  Biztositás, ezt csak tavaj óta kérik de mostmár kötelezően
                                                                  Ezen kívül jelzed, hogy melyik átkelőnél akarsz belépni                     
 Természetesen emailban vagy fax-on küld, és minél kompaktabban, tehát egy lapon minél több dokumentum jó minőségben mert ki kel nyomtassák és olvasható kel legyen. Kb ennyi.
              Üdv    Lehel

Szia!
Köszönöm!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1698 Dátum: 2017. április 10. - 20:00:10 »

Én szeretnám a saját puskámmal meglőni a kafferomet!

"Férj meccset néz, feleség felsóhajt:
-Én azt hiszem Te jobban szereted a Fradit, mint engem.
-Drágám, én már lassan az MTK-t is!"
Mosolyog




Hogy mit szeretnel az egy mas dolog, en egy lehetosegrol, vagy ha ugy tetszik tapasztalatrol  beszelek, de mielott atmennenk fociba:
Idegen orszagban te nem vadasz vagy  csak egy ezkoz vagy a vadasztatok kezeben. (emiatt te nem is tudsz felszabadultan, csak vadaszni) Szallast adnak, kivisznek a teruletre, a vadaszmester  racserkel a vadra (te csak ott sompolyogsz a nyomaba), fel allitja neked a lobotot ha kell, megmondjak hogy mikor lojjel (vagy ne lojjel) a lott vadat kizsigerezik, megnyuzzak stb-stb, vegul kiforgatjak a zsebeidet.
Na ez az amit en nem nevezek vadaszatnak, es ez az ahova en nem akarok meg sajat puskat is vinni. Hidd el nekem az iluzio – mert csak azt kapsz – ugyan olyan kolcsonpuskaval is mint sajattal, mellesleg megkimeled magad legalabb egy oriasi abszurdumtol ami kialakulhat, pl: puskaszallitas,  repteri feladas-atvetel, loszermennyiseg, stb.
Ennalam is vannak olyan erzesek hogy szeretni a sajat fegyvert, osszenoni vele, erezni minden kattanasat ....... eppen ezek azok az erzesek amik egy szervezett vadasztatason egyaltalan nem erzekelhatoek, es talan eppen ez teszi a sajat puska hasznalatat, nalam legalabbis smafuva  Vadász
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1699 Dátum: 2017. április 10. - 20:35:35 »



Hogy mit szeretnel az egy mas dolog, en egy lehetosegrol, vagy ha ugy tetszik tapasztalatrol  beszelek, de mielott atmennenk fociba:
Idegen orszagban te nem vadasz vagy  csak egy ezkoz vagy a vadasztatok kezeben. (emiatt te nem is tudsz felszabadultan, csak vadaszni) Szallast adnak, kivisznek a teruletre, a vadaszmester  racserkel a vadra (te csak ott sompolyogsz a nyomaba), fel allitja neked a lobotot ha kell, megmondjak hogy mikor lojjel (vagy ne lojjel) a lott vadat kizsigerezik, megnyuzzak stb-stb, vegul kiforgatjak a zsebeidet.
Na ez az amit en nem nevezek vadaszatnak, es ez az ahova en nem akarok meg sajat puskat is vinni. Hidd el nekem az iluzio – mert csak azt kapsz – ugyan olyan kolcsonpuskaval is mint sajattal, mellesleg megkimeled magad legalabb egy oriasi abszurdumtol ami kialakulhat, pl: puskaszallitas,  repteri feladas-atvetel, loszermennyiseg, stb.
Ennalam is vannak olyan erzesek hogy szeretni a sajat fegyvert, osszenoni vele, erezni minden kattanasat ....... eppen ezek azok az erzesek amik egy szervezett vadasztatason egyaltalan nem erzekelhatoek, es talan eppen ez teszi a sajat puska hasznalatat, nalam legalabbis smafuva  Vadász


vessző legalábbis nálatok....

Sokszor szembejön a lehúzás, de az akkor is egy tiszavirágéletű gazdálkodási forma, ha ma sokan (túl sokan) ettől büfögnek. És igen, a vadászat kultúrájához igenis hozzátartozik, hogy az ember fáradjon azért, hogy a készségeit magávalvigye. Számomra alapvető igénytelenségnek számít az is, ha a vállalkozás a szolgáltatásakor a vevőt lehúzza (ezt a bölcs vevő mondjuk egyszer tapasztalja meg, többször nem illik), nem pedig az igényét elégíti ki, és ezen a téren a vevő alapvető igénytelensége, ha ezt általánosként elnézni, sőt rátesz egy lapáttal, mondván: az is mindegy mivel lő, csak adjon már valaki a kezébe egy puskát. Ha az ember ennyit vár magától is és mástól is, hát nem is kap többet.  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1700 Dátum: 2017. április 10. - 22:01:39 »



Hogy mit szeretnel az egy mas dolog, en egy lehetosegrol, vagy ha ugy tetszik tapasztalatrol  beszelek, de mielott atmennenk fociba:
Idegen orszagban te nem vadasz vagy  csak egy ezkoz vagy a vadasztatok kezeben. (emiatt te nem is tudsz felszabadultan, csak vadaszni) Szallast adnak, kivisznek a teruletre, a vadaszmester  racserkel a vadra (te csak ott sompolyogsz a nyomaba), fel allitja neked a lobotot ha kell, megmondjak hogy mikor lojjel (vagy ne lojjel) a lott vadat kizsigerezik, megnyuzzak stb-stb, vegul kiforgatjak a zsebeidet.
Na ez az amit en nem nevezek vadaszatnak, es ez az ahova en nem akarok meg sajat puskat is vinni. Hidd el nekem az iluzio – mert csak azt kapsz – ugyan olyan kolcsonpuskaval is mint sajattal, mellesleg megkimeled magad legalabb egy oriasi abszurdumtol ami kialakulhat, pl: puskaszallitas,  repteri feladas-atvetel, loszermennyiseg, stb.
Ennalam is vannak olyan erzesek hogy szeretni a sajat fegyvert, osszenoni vele, erezni minden kattanasat ....... eppen ezek azok az erzesek amik egy szervezett vadasztatason egyaltalan nem erzekelhatoek, es talan eppen ez teszi a sajat puska hasznalatat, nalam legalabbis smafuva  Vadász

Miklós!
Kezd már el légy szíves felrakni a fotókat arról a rengeteg vadról amit lősz.
Sok éve itt vagyok, de eddig csak egy elásott medvéről, vagy ladyről hallottam.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1701 Dátum: 2017. április 10. - 22:50:10 »

vessző legalábbis nálatok....

Sokszor szembejön a lehúzás, de az akkor is egy tiszavirágéletű gazdálkodási forma, ha ma sokan (túl sokan) ettől büfögnek. És igen, a vadászat kultúrájához igenis hozzátartozik, hogy az ember fáradjon azért, hogy a készségeit magávalvigye. Számomra alapvető igénytelenségnek számít az is, ha a vállalkozás a szolgáltatásakor a vevőt lehúzza (ezt a bölcs vevő mondjuk egyszer tapasztalja meg, többször nem illik), nem pedig az igényét elégíti ki, és ezen a téren a vevő alapvető igénytelensége, ha ezt általánosként elnézni, sőt rátesz egy lapáttal, mondván: az is mindegy mivel lő, csak adjon már valaki a kezébe egy puskát. Ha az ember ennyit vár magától is és mástól is, hát nem is kap többet.  Vállat von


Sokminden igazsag van abban amit leirtal - vitan felul!
Az viszont erthetetlen hogy ez hogyan kapcsolodik az en irasomhos.
Legyszi, mottonak csak vedd ezt a mondato:   "Idegen orszagban te nem vadasz vagy  csak egy ezkoz vagy a vadasztatok kezeben."
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1702 Dátum: 2017. április 10. - 23:14:14 »

Miklós!
Kezd már el légy szíves felrakni a fotókat arról a rengeteg vadról amit lősz.
Sok éve itt vagyok, de eddig csak egy elásott medvéről, vagy ladyről hallottam.
 Stoel


Geza!
Honnan veszed azt hogy en olyan rengeteg allatot lovok - nem tolem az biztos. Sot en magamat is egy igen gyenge teljesitmenyt felallito vadasznak tartom magag.
Igaz hogy itt-ott ezert elofordultam, lattam is ezt azt, - egy ket medves kalandot el is olvashatsz, azthiszem a 83. lapon talalhato, elorebb meg van javoros kaland - de kepet nem igen szeretek felrakni.
1. egyaltalan nincs semi szuksegem arra hogy, egyesek gunyt uzzanek abbol ami nekem esetleg egy eletre szolo elmenyt jelentett a megszerzese.
2. egy ket het mulva ugyis csak  egy X lessz a kep hellyen.
Leginkabb neked Geza, ha tenyleg kivaqncsi vagy ra azert tudok kuldeni egy par kepet ..... de csak maganban!

Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1703 Dátum: 2017. április 11. - 12:00:10 »



Hogy mit szeretnel az egy mas dolog, en egy lehetosegrol, vagy ha ugy tetszik tapasztalatrol  beszelek, de mielott atmennenk fociba:
Idegen orszagban te nem vadasz vagy  csak egy ezkoz vagy a vadasztatok kezeben. (emiatt te nem is tudsz felszabadultan, csak vadaszni) Szallast adnak, kivisznek a teruletre, a vadaszmester  racserkel a vadra (te csak ott sompolyogsz a nyomaba), fel allitja neked a lobotot ha kell, megmondjak hogy mikor lojjel (vagy ne lojjel) a lott vadat kizsigerezik, megnyuzzak stb-stb, vegul kiforgatjak a zsebeidet.
Na ez az amit en nem nevezek vadaszatnak, es ez az ahova en nem akarok meg sajat puskat is vinni. Hidd el nekem az iluzio – mert csak azt kapsz – ugyan olyan kolcsonpuskaval is mint sajattal, mellesleg megkimeled magad legalabb egy oriasi abszurdumtol ami kialakulhat, pl: puskaszallitas,  repteri feladas-atvetel, loszermennyiseg, stb.
Ennalam is vannak olyan erzesek hogy szeretni a sajat fegyvert, osszenoni vele, erezni minden kattanasat ....... eppen ezek azok az erzesek amik egy szervezett vadasztatason egyaltalan nem erzekelhatoek, es talan eppen ez teszi a sajat puska hasznalatat, nalam legalabbis smafuva  Vadász


Van igazság abban amit Miklós feszeget.
1./ Kérdés hogy vadászat e a fizető vendégként " Tessék lőni " élmény . Szerintem "nem az igazi" de ha a hazai vadakon kívül mást is el akarsz ejteni nincs más megoldás illetve nagyon nehéz költséges és időigényes más módot találni. Természetesen így is nagy különbség van vadásztatás és vadásztatás között. Na meg vendég és vendég között is , mert sokan nem is igénylik a "nehézségeket" csak az otthon mutogatható minél nagyobb és drágább trófeát .
2./ A fegyver utaztatásában is van igazság SAJNOS ! Nem csak orosz vagy volt szovjet tagállam vonatkozásában van rossz tapasztalatom a bürokráciáról és a szemét lehúzásról de Afrikát megjárt ismerősök és vendégek elmondása alapján oda sem egyszerű és néha nem kevés bosszúsággal jár a fegyver kivitele. De még néhány közeli Eu.-s országgal kapcsolatban is vannak rossz hírek. Igaz hogy igényesség kérdése is és nekem is tetsző dolog hogy valaki ragaszkodik a saját fegyverrel történő vadászathoz , de néha mérlegelni kell hogy érdemes e felvállalni.

   Fejvakarás Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2127


vadaszijasz


« Új üzenet #1704 Dátum: 2017. április 11. - 20:05:25 »

Miklos, amirol te beszelsz az sokaknak a vilagon termeszetes es mast nem is ismernek, itt a vadasztato - kisero duora gondolok, meghogy mit es mekkorat szabad loni meg hasonloak, meg penz, vad  kifizetese stb. Nem sok hely van a vilagon ahol a fegyvert bedobod a kocsiba kimesz egy erdobe es losz egy trofeas szarvast vagy akarmilyen idenybe levo nagyvadat , annelkul, hogy valakinek is mondanad, vagy valaki veled legyen, vagy valaki egyaltalan is tudjon rola. Mi nagyon szerencsesek vagyunk, hogy itt igy megy. Ha viszont elutazol vadaszni Kanadabol mashova ugyanott vagyunk mi is.....meghogy viszed-e a fegyveredet vagy nem az mar csak fingreszeles.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1705 Dátum: 2017. április 11. - 20:09:49 »

... mi ebbe nottunk fe es igy valtunk vadassza - es nem is akarmilyenne!


Sot en magamat is egy igen gyenge teljesitmenyt felallito vadasznak tartom magag.


 Röhög



Kérem a modikat, ha kötözködésnek tűnik, töröljék!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1706 Dátum: 2017. április 11. - 20:59:01 »

Röhög



Kérem a modikat, ha kötözködésnek tűnik, töröljék!


Nem hiszem hogy torolni kellene !
En special nem vettem kotoszkodesne (csak egy kicsit) Peti ezt komolyan gondolta. En viszont rohelyesnek, legalabb annyira mint az az ikon rohog ott az aljan. Kacsint
A rohejes az benne hogy egyik mondat nem zarja ki a masikat.
Ertem alatta az is lehet jo vadasz aki nem aggatja csontal teli a falakat, es az is lehet rossz akit kidur a hazbol a sok trofi.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2127


vadaszijasz


« Új üzenet #1707 Dátum: 2017. Május 22. - 19:55:59 »

Medve vadaszni voltam ket tarsammal az elmult napokba, habar en csaki idot tolteni a lesen, bameszkodni,  fenykepezni mentem na meg segiteni nyuzni.. Hat volt is amit. Lottek ket nagyon nagy medvet a barna 7 lab a fekete meg  7.5 lab. Ugy hatvan meter volt a menekulesi tavolsag mindket medve esetebe.





.......a haverem csalihelye, ( es maga a regio) a legjobb rekord nagysagu medve lovo hely az egesz E. Amerikaba. Valosagos sved asztal szinbe, es nagysagba. Ez a latvany nem egy megszokott, ez maga medve paradicsom. Aki nem akar csali felett vadaszni az arrebb nehany szaz meterrel felrakhat egy mobil lest egy valtohoz kozel, vagy lehet a foldrol a valtohoz kozel lest epiteni,  vagy lessatorbol. En lottem medvet mar "innen" meg "onnan" is.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1708 Dátum: 2017. Május 22. - 21:46:06 »

Ilyen jól megvannak a medvék egymás társaságában? Gondolom a feketék baribálok, a barnák is csak más színváltozatban?
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1709 Dátum: 2017. Május 23. - 05:51:10 »

Hát, tartsatok csak beszarinak, de én oda nem mennék egy szál íjjal, az fix. Vagy visztek ilyenkor valami önvédelmi fegyvert?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: