Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371221 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1680 Dátum: 2017. Február 20. - 11:49:16 »

 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1681 Dátum: 2017. Február 20. - 15:02:54 »

Gratulálok Sebipeti!
Valahol azt olvastam, hogy a sárszalonka vadászata a sörétlövés magasiskolája.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1682 Dátum: 2017. Február 20. - 17:56:38 »

Koszonom!  Emelem

Feri,hat valoban lehet ebben a 'magasiskolaban' valami...tenyleg nem egyszeru,illetve otthoni 'szemmel' eleinte nagyon szokatlan volt,kicsit felve lottem 45 fok ala repulo madarra...de biztattak hogy  ez egy ilyen vadaszati mod. + ugye ez a szalonkanal (ami szinten nem nagy) kb. haromszor kissebb testu madar.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1683 Dátum: 2017. Február 22. - 19:25:04 »

Koszonom!  Emelem

Feri,hat valoban lehet ebben a 'magasiskolaban' valami...tenyleg nem egyszeru,illetve otthoni 'szemmel' eleinte nagyon szokatlan volt,kicsit felve lottem 45 fok ala repulo madarra...de biztattak hogy  ez egy ilyen vadaszati mod. + ugye ez a szalonkanal (ami szinten nem nagy) kb. haromszor kissebb testu madar.
Nincs is annál szebb , mint egy gyönyörű vidéken , egy hangulatos  vadászat barátokkal!.
 Gratulálok! Igen
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1684 Dátum: 2017. Február 22. - 19:31:27 »

A "felejthetetlen" Rodics Katalinnal eloszor vagy 25 eve talalkoztam. Cifra egy tortenet volt ! ! !

A Jugoszlav haboru miatt az orosz haditengereszetnek bent ragadt harom akna keresesre kikepzett katonai delfine valahol Dubrovnik kornyeken. A delfineket nem tudtak mar biztonsagosan visszavinni a fekete-tengeri katonai bazisra, ezert megprobaltak oket Magyarorszagon keresztul elvinni Ukrajnaba.

Rodics Katalin itt lepet szinre! Hab testet a szallitmany ele vetette, es arra hivatkozva, hogy a delfin vedett allat Magyarorszagon, nem engedte a delfineket tovabbvinni.

Szerintem ennel jobb munkahely nincs is, mint Magyarorszagon delfin vedonek lenni. Talan meg a magyar panda, balna, zsiraf es koszali kecske vedelem lehet ilyen jo munkahely... A penz minden honap elejen ott van a boritekban es se dolgozni, se gondolkozni nem kell, csak a penzt kolteni...

Mivel Magyarorszagnak mar kozel 100 eve egy meter tengerpartja sincs, ezert felvetodott a kerdes, hogy mit kezdjenek a tengeri delfinekkel. Valaki kitalalta, hogy rakjuk oket a Margit Szigeti Sport Uszoda kulso muugro medencejebe, ami 5 meter mely. Igen, de ez egy edesvizu medence, amibe folyamatosan adagoljak a fertotlenito szert.

Sokan lementunk megnezni a delfineket, kozte en is. Sajnos a delfinek szeme nem birta a sportuszodai fertotlenitot es mar alig lattak. Amikor en lent voltam, akkor meg harom delfin volt, aztan az egyik atkoltozott az orok vadaszmezokre. Nagyon botrany volt! Rodics Katalint csak az egy delfin elete aran sikerult meggyozni arrol, hogy engedje a delfineket tovabb vinni a Fekete-tengerhez...

Azota mar tobbszor usztam es merultem delfinekkel. Csodalatos lenyek! De nem a sport uszodaba valok...

 Fejvakarás
Az a baj  az ilyen emberekkel, mint ez a nő is, hogy Noé-nak képzelik magukat!
 Csak nincs özönvíz!
 Ha meg lenne akkor persze fogalmuk sem volna mit kéne tenni!
 (mint Bödőcs Tibi mondta) Homlokára csapna:
- Bakker! A vakond meg lenn maradt! Röhög
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1685 Dátum: 2017. Február 24. - 01:03:01 »

Nincs is annál szebb , mint egy gyönyörű vidéken , egy hangulatos  vadászat barátokkal!.
 Gratulálok! Igen

Igen,valoban!! Koszonom!  Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1686 Dátum: 2017. Február 24. - 13:59:43 »

Az a baj  az ilyen emberekkel, mint ez a nő is, hogy Noé-nak képzelik magukat!
 Csak nincs özönvíz!
 Ha meg lenne akkor persze fogalmuk sem volna mit kéne tenni!
 (mint Bödőcs Tibi mondta) Homlokára csapna:
- Bakker! A vakond meg lenn maradt! Röhög

Szervusz!

Egyebkent Rodics Katalin vezetesevel pontosan ezt tettek az olasz vadaszokkal is, akik Szerbiaban teljesen szabalyosan teritekre hoztak furjeket es azt szerettek volna Magyarorszag erintesevel Olaszorszagba vinni. Az ujsagokban ez olyan cimen jelent meg, hogy olasz vadaszok vedett madarakat meszaroltak le...

Csak evek mulva sikerult azt elerni, hogy ha egy EU-s orszagban legalisan kerul teritekre egy zerge, akkor annak trofeaja behozhato Magyarorszagra. Milyen alapon akarjak a magyarorszagi melyzoldek jobban tudni mint a szekelyek vagy az osztrakok, hogyan kell a gazdalkodni a medvevel vagy a azergevel?

A szekelyek es az oztrakok koszonik szepen, de mar tobb mint 1000 eve egy teruleten elnek a medvevel, zergevel es mindenki jol megvan tobb mint 1000 ev utan is.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1687 Dátum: 2017. április 06. - 12:18:52 »

Sziasztok!
 Tulajdonképpen Vadászat Külföldön lenne a téma:
-ha a bolygók együttállása is megfelelő, akkor Apu, Nagybátyám meg én elmennénk Romániába őzbakra vadászni.
Ezzel kapcsolatban szeretném megtudni, hogy milyen bürokratikus elintéznivalókkal kellene megbirkóznunk?

Pl.:       - fegyver útlevél, vagy fegyver kiviteli lehetőség
           - ott kérnek-e vadászjegyet, vagy milyen előírásoknak kell megfelelni
           - stb.

Köszönettel: KÁ
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #1688 Dátum: 2017. április 06. - 12:46:21 »

Sziasztok!
 Tulajdonképpen Vadászat Külföldön lenne a téma:
-ha a bolygók együttállása is megfelelő, akkor Apu, Nagybátyám meg én elmennénk Romániába őzbakra vadászni.
Ezzel kapcsolatban szeretném megtudni, hogy milyen bürokratikus elintéznivalókkal kellene megbirkóznunk?

Pl.:       - fegyver útlevél, vagy fegyver kiviteli lehetőség
           - ott kérnek-e vadászjegyet, vagy milyen előírásoknak kell megfelelni
           - stb.

Köszönettel: KÁ

A margitai túra alapján tudok nyilatkozni:

Nekünk EU-s fegyverútlevél, felelősségbiztosítás (bár ez ha jól emlékszem csak most, 2016-ban kellett, 2014-ben nem  Vállat von), és meghívólevél kellett.
A meghívólevelet nyilván az a terület küldi, ahova vadászni mentek.

Ebben lehet csont, hogy mit kell, hogy tartalmazzon, mert pl. minket az egyik határátkelőn nem engedtek be, merthogy úgy döntött a nacsalnyik, hogy nem jó a meghívólevelünk. De az egyébként nagyon kedves határőrhölgy javasolta, hogy próbáljuk meg a szomszédos határátkelőt - ahol csont nélkül át is mehettünk...  Fejvakarás Vállat von

De meg ne kérdezd, hogy mit kell tartalmazni a jó meghívólevélnek...  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1689 Dátum: 2017. április 06. - 13:12:33 »

A margitai túra alapján tudok nyilatkozni:

Nekünk EU-s fegyverútlevél, felelősségbiztosítás (bár ez ha jól emlékszem csak most, 2016-ban kellett, 2014-ben nem  Vállat von), és meghívólevél kellett.
A meghívólevelet nyilván az a terület küldi, ahova vadászni mentek.

Ebben lehet csont, hogy mit kell, hogy tartalmazzon, mert pl. minket az egyik határátkelőn nem engedtek be, merthogy úgy döntött a nacsalnyik, hogy nem jó a meghívólevelünk. De az egyébként nagyon kedves határőrhölgy javasolta, hogy próbáljuk meg a szomszédos határátkelőt - ahol csont nélkül át is mehettünk...  Fejvakarás Vállat von

De meg ne kérdezd, hogy mit kell tartalmazni a jó meghívólevélnek...  Vigyorog

Feltételezhetően egy könnyen kimozdítható 20 vagy 50 euróst....
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1690 Dátum: 2017. április 06. - 16:01:59 »

De meg ne kérdezd, hogy mit kell tartalmazni a jó meghívólevélnek...  Vigyorog

En mar sokszor vadasztam Erdelyben es azon tul is Romaniaban. A juliusi vadaszatomhoz a meghivo levelet a szekely vadaszat szervezo intezi, es O marcius elejen a kovetkezot irta:

A meghívólevélhez szükségem lesz:
- Személyi vagy útlevél másolat
- EU fegyver útlevél másolat (kérem jelölje be a hozni kivánt fegyvert)
- vadászjegy
- pontos határátkelő

A hataratkelot oda-vissza kell erteni. Elvben ezen utolag nem valtoztathatok! A meghivo levelen feltuntetett hatar atlepot vagyok koteles hasznalni. Elso erdelyi vadaszatom meg akkor volt, amikor Romania meg nem volt EU tag. Akkor oda-vissza megszamoltak a loszert is... Elvben most is van loszer korlatozas!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1691 Dátum: 2017. április 06. - 18:18:04 »

Egy időben belefirkáltak a fegyverútlevélbe is... Fejvakarás
Ez még divat náluk vagy abbahagyták?

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1692 Dátum: 2017. április 07. - 11:32:11 »

Egy időben belefirkáltak a fegyverútlevélbe is... Fejvakarás
Ez még divat náluk vagy abbahagyták?
 Emelem

Szervusz!

Az EU fegyver utlevelben valoban van olyan hely, ahova a fogado orszag irhat be dolgokat, de nekem a magyar-roman hataron mar evek oda nem irtak be semmit. Igaz, nekem mar regen tele lenne az EU fegyver utlevelem, ha a roman hataror vagy vamos minden alkalommal beirt volna.

Romania EU belepese elott sokkal nehezebb volt a vadaszoknak atlepni a magyar-roman hatart! Volt olyan eset, amikor tobb mint egy orat varakoztam a hataron, mire atengedtek.

Szerencsere ez mar a mult!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1693 Dátum: 2017. április 07. - 15:41:54 »

Ma 2017.IV.7-en irta az ujsag:

"Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának közleménye szerint egy péntektől hatályos európai uniós rendelet nyomán már nemcsak a harmadik ország állampolgárainak, hanem az Európai Unió valamennyi tagállamának, valamint Norvégiának, Izlandnak, Liechtensteinnek és Svájcnak az állampolgárainak úti okmányait is ellenőrizni kell a számítógépes adatbázisokban.
Ilyen ellenőrzésre kell számítani a magyar-horvát, a magyar-ukrán és a magyar-szerb határátkelőhelyeken mind belépéskor, mind kilépéskor. A magyar-román határon a Magyarországról kilépő utasokat csak szúrópróbaszerűen ellenőrzik, azonban befelé valamennyi utas esetében az új ellenőrzést kell alkalmazni.
A rendőrség honlapján azt írta: Románia felé a Csanádpalota-Nagylak autópálya-határátkelőhelyen kifelé a személyautóknak és a buszoknak fél, a kamionoknak három órát kell várakozniuk, a belépő oldalon az autósok fél-, a buszok egyórás sorra számíthatnak.
A csomagtartót mind ki-, mind belépésnél megnézték, ahogyan az okmányokat is ellenőrizték ki- és belépésnél is."

Eddig sem volt egyszeru Szekelyfoldig eljutni. Most megint varakozni kell majd a hataron is...

Csak remelni tudom, hogy Romania hamarosan Schengen tagja lesz !
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1694 Dátum: 2017. április 07. - 23:53:07 »

Sziasztok!
 Tulajdonképpen Vadászat Külföldön lenne a téma:
-ha a bolygók együttállása is megfelelő, akkor Apu, Nagybátyám meg én elmennénk Romániába őzbakra vadászni.
Ezzel kapcsolatban szeretném megtudni, hogy milyen bürokratikus elintéznivalókkal kellene megbirkóznunk?

Pl.:       - fegyver útlevél, vagy fegyver kiviteli lehetőség
           - ott kérnek-e vadászjegyet, vagy milyen előírásoknak kell megfelelni
           - stb.

Köszönettel: KÁ

  Szevasz Ádám!
  Írom, hogy mi kel a romániai vadászathoz: Meghívó levél a vadásztatótól akinek el kel küldjed a következő másolatokat
                                                                  Személyi igazolvány és lakcím kártya mindkét oldal
                                                                  Fegyver útlevél ahol bejelölöd a fegyvert amivel jössz
                                                                  Érvényes vadászjegy
                                                                  Biztositás, ezt csak tavaj óta kérik de mostmár kötelezően
                                                                  Ezen kívül jelzed, hogy melyik átkelőnél akarsz belépni                     
 Természetesen emailban vagy fax-on küld, és minél kompaktabban, tehát egy lapon minél több dokumentum jó minőségben mert ki kel nyomtassák és olvasható kel legyen. Kb ennyi.
              Üdv    Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: