Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371227 alkalommal)
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #1665 Dátum: 2017. Január 28. - 12:38:58 »

Kedves Genfi!

Megosztanád velünk, hogy milyen fegyverrel, kaliberrel és távcsővel ejtetted el a zergét?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #1666 Dátum: 2017. Január 29. - 16:54:11 »



A balkani, a kaukazusi, es a torok zerge mar EU-n kivulinek szamit, es nem hozhato be szabadon Magyarorszag teruletere. Teljesen erthetetlen szamomra, hogy a betelepitett es ott nem oshonos fajnak szamito uj-zelandi zerget sem lehet behozni, pedig az eredetileg egy egyszeru alpesi osztrak zerge...

Rodics Kati szelleme még kísért...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1667 Dátum: 2017. Január 29. - 17:02:00 »

Rodics Kati szelleme még kísért...
Sajnos nem csak a szelleme ....
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1668 Dátum: 2017. Január 30. - 09:11:28 »

Genfi!
Gratulálok!
A beszámoló ismét nagyon érdekes volt!
 A videó engem is nagyon érdekelne majd!
Jó egészséget és sok-sok szép vadászélményt kívánok!
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1669 Dátum: 2017. Január 30. - 09:39:28 »

Kedves Genfi!

Megosztanád velünk, hogy milyen fegyverrel, kaliberrel és távcsővel ejtetted el a zergét?

Szervusz!

Kulonbozo kalibereket hasznaltam es 200 metering mindegyik nagyon jol tette a dolgat.
Az eddig hasznalt kaliberek:
1. 270 Win
2. 6.5x68
3. 300 Weath. Magnum
4. 300 RUM

Az elso kalibert 200 metering, a masodikat 300 metering, a harmadik es negyedik kalibert 300 meter fole is tudom javasolni. Termeszetesen egy profi lovo kezeben ezek a tavolsagok joval nagyobbak is lehetnek.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1670 Dátum: 2017. Január 30. - 10:02:15 »

Sajnos nem csak a szelleme ....

A "felejthetetlen" Rodics Katalinnal eloszor vagy 25 eve talalkoztam. Cifra egy tortenet volt ! ! !

A Jugoszlav haboru miatt az orosz haditengereszetnek bent ragadt harom akna keresesre kikepzett katonai delfine valahol Dubrovnik kornyeken. A delfineket nem tudtak mar biztonsagosan visszavinni a fekete-tengeri katonai bazisra, ezert megprobaltak oket Magyarorszagon keresztul elvinni Ukrajnaba.

Rodics Katalin itt lepet szinre! Hab testet a szallitmany ele vetette, es arra hivatkozva, hogy a delfin vedett allat Magyarorszagon, nem engedte a delfineket tovabbvinni.

Szerintem ennel jobb munkahely nincs is, mint Magyarorszagon delfin vedonek lenni. Talan meg a magyar panda, balna, zsiraf es koszali kecske vedelem lehet ilyen jo munkahely... A penz minden honap elejen ott van a boritekban es se dolgozni, se gondolkozni nem kell, csak a penzt kolteni...

Mivel Magyarorszagnak mar kozel 100 eve egy meter tengerpartja sincs, ezert felvetodott a kerdes, hogy mit kezdjenek a tengeri delfinekkel. Valaki kitalalta, hogy rakjuk oket a Margit Szigeti Sport Uszoda kulso muugro medencejebe, ami 5 meter mely. Igen, de ez egy edesvizu medence, amibe folyamatosan adagoljak a fertotlenito szert.

Sokan lementunk megnezni a delfineket, kozte en is. Sajnos a delfinek szeme nem birta a sportuszodai fertotlenitot es mar alig lattak. Amikor en lent voltam, akkor meg harom delfin volt, aztan az egyik atkoltozott az orok vadaszmezokre. Nagyon botrany volt! Rodics Katalint csak az egy delfin elete aran sikerult meggyozni arrol, hogy engedje a delfineket tovabb vinni a Fekete-tengerhez...

Azota mar tobbszor usztam es merultem delfinekkel. Csodalatos lenyek! De nem a sport uszodaba valok...

 Fejvakarás
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #1671 Dátum: 2017. Január 30. - 11:55:59 »

Sajnos nem csak a szelleme ....
Tudtommal kivágták a banyát és azóta a greenpeace-nél kavarja a szart.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1672 Dátum: 2017. Január 30. - 12:24:10 »

Tudtommal kivágták a banyát és azóta a greenpeace-nél kavarja a szart.
Házat vett a területünkön Rííí, szerencsére egyre ritkábban látni a szépreményű emberével együtt. Igen
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #1673 Dátum: 2017. Január 30. - 12:42:22 »

Házat vett a területünkön Rííí, szerencsére egyre ritkábban látni a szépreményű emberével együtt. Igen
El kell menni hozzá HÁZTŰZnézőbe...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1674 Dátum: 2017. Január 30. - 16:05:30 »

El kell menni hozzá HÁZTŰZnézőbe...
A címét átküldöm, vagy jöhet ide is ????..... Ördög Ördög( majd oltani segítek Ördög)
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1675 Dátum: 2017. Január 31. - 13:43:53 »

Tudtommal kivágták a banyát és azóta a greenpeace-nél kavarja a szart.

2011-es cikk.

http://greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=27310/

Aztán úgy látszik tovább húzogatta az oroszlán bajszát, mert 2015-ben már a greenpeace-nél látjuk viszont:

http://greenfo.hu/hirek/2015/11/06/orban-antizold-birodalma-rodics-katalin-kornyezetvedelemrol-es-foldrablasrol
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1676 Dátum: 2017. Január 31. - 14:41:29 »

2011-es cikk.

http://greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=27310/

Aztán úgy látszik tovább húzogatta az oroszlán bajszát, mert 2015-ben már a greenpeace-nél látjuk viszont:

http://greenfo.hu/hirek/2015/11/06/orban-antizold-birodalma-rodics-katalin-kornyezetvedelemrol-es-foldrablasrol

Szervusz!

Ebben a cikkben elkenik az esetet, amikor Rodics Katalin felelotlen dontese miatt pusztult el egy delfin a Margit-szigeti Sport Uszodaban:
http://nol.hu/archivum/archiv-485319-285661

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #1677 Dátum: 2017. Január 31. - 23:54:42 »

Szervusz!

Ebben a cikkben elkenik az esetet, amikor Rodics Katalin felelotlen dontese miatt pusztult el egy delfin a Margit-szigeti Sport Uszodaban:
http://nol.hu/archivum/archiv-485319-285661


Ez a hazudós, rosszindulatú büdös kurva az eklatáns példája annak, hogy természetvédelem címszóval mindent el lehet adni... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1678 Dátum: 2017. Február 17. - 14:18:41 »

Sziasztok,

az elso (par) irorszagi vadaszatomrol szeretnek nehany kepet / gondolatot megosztani Veletek.

Lassan 10 eve elek itt,tanev kozben (szeptembertol majus vegeig),az elso ket evben mint diak,aztan mar mint tanar... (zene/csello)

3 eve szereztem meg az ir fegyvertartasi engedelyem,es vettem egy Beretta Silver Pigeon 12/76 'Sporting' puskat,elsosorban korongozni.

Igy tobb szep korongloteret is megismertem az evek soran,es jo baratsagok alakultak ki.

Karacsony elott az egyik loter tulajdonosa kerdezte,hogy lenne e kedvem jovo heten kimenni aprovadra vadaszni?! Atszerveztem a napom,es termeszetesen igen-t mondtam.

Egy nagyon hangulatos es sikeres napot tudhattunk magunk mogott.
Rajtam kivul meg ket vadasz volt,es harom kutya (egy labrador es ket angol szetter),amolyan otthoni 'bokraszasnak' megfelelo barati vadaszat,ami nagyon tetszett. Egymas mellett haladva kb.30-40 meter tavolsagban. A szetterek nagy teruletet kutatattak at es gyonyoruen alltak a madarakat,elmeny volt nezni munkajukat. A labrador a loves utani munkaban jeleskedett.
A loheto fajok: sarszalonka,erdei szalonka,facan (kakas),rece
Sikerult sarszalonkat es recet is loni,DE legjobban az erdei szalonkanak orultem ('megszallotja' vagyok...edesapam mellett gyerekfejjel lottem az elsot...es azota is mindig igyekszem ugy igazitani,hogy legyen par szabad napom marcius 20-25 korul,amikor haza tudok menni,szalonkara vadaszni)
Egy bokros resznel mondja az egyik vadasztars,hogy figyeljek,az jo szalonkas resz szokott lenni...aztan latom hogy 'all' az egyik szetter...es a kovetkezo pillanatban felreppen a 'kiralyno'...pontosan felem...kapom a puskat...elrepul mellettem,utana fordulok...es megszolal a Beretta...kis 'tollfelho' es latom,esik le...meghatodva mentem oda es vettem fel!!! Igy vadaszva,marmint a 'klopfolas'-rol csak Szechenyi konyveiben olvastam es most megadatott,hogy  teritekre tudtam hozni az elso irorszagi szalonkam...

Nagyon sok sarszalonka volt! Ezeket a szetterek gyonyoruen alltak. Miutan felrebbentek,a fold felett repulnek kb.15-20 meteret es utan emelkedtek a magasba. Sikerult lonom az elso vadaszaton 4-et,de hibaztam joval tobbet.

Nagyszeruen ereztem Magam es sok szep,felejthetetlen elmennyel gazdagodtam!

 Emelem


















 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1679 Dátum: 2017. Február 17. - 15:12:41 »

Sziasztok,

az elso (par) irorszagi vadaszatomrol szeretnek nehany kepet / gondolatot megosztani Veletek.

Lassan 10 eve elek itt,tanev kozben (szeptembertol majus vegeig),az elso ket evben mint diak,aztan mar mint tanar... (zene/csello)

3 eve szereztem meg az ir fegyvertartasi engedelyem,es vettem egy Beretta Silver Pigeon 12/76 'Sporting' puskat,elsosorban korongozni.

Igy tobb szep korongloteret is megismertem az evek soran,es jo baratsagok alakultak ki.

Karacsony elott az egyik loter tulajdonosa kerdezte,hogy lenne e kedvem jovo heten kimenni aprovadra vadaszni?! Atszerveztem a napom,es termeszetesen igen-t mondtam.

Egy nagyon hangulatos es sikeres napot tudhattunk magunk mogott.
Rajtam kivul meg ket vadasz volt,es harom kutya (egy labrador es ket angol szetter),amolyan otthoni 'bokraszasnak' megfelelo barati vadaszat,ami nagyon tetszett. Egymas mellett haladva kb.30-40 meter tavolsagban. A szetterek nagy teruletet kutatattak at es gyonyoruen alltak a madarakat,elmeny volt nezni munkajukat. A labrador a loves utani munkaban jeleskedett.
A loheto fajok: sarszalonka,erdei szalonka,facan (kakas),rece
Sikerult sarszalonkat es recet is loni,DE legjobban az erdei szalonkanak orultem ('megszallotja' vagyok...edesapam mellett gyerekfejjel lottem az elsot...es azota is mindig igyekszem ugy igazitani,hogy legyen par szabad napom marcius 20-25 korul,amikor haza tudok menni,szalonkara vadaszni)
Egy bokros resznel mondja az egyik vadasztars,hogy figyeljek,az jo szalonkas resz szokott lenni...aztan latom hogy 'all' az egyik szetter...es a kovetkezo pillanatban felreppen a 'kiralyno'...pontosan felem...kapom a puskat...elrepul mellettem,utana fordulok...es megszolal a Beretta...kis 'tollfelho' es latom,esik le...meghatodva mentem oda es vettem fel!!! Igy vadaszva,marmint a 'klopfolas'-rol csak Szechenyi konyveiben olvastam es most megadatott,hogy  teritekre tudtam hozni az elso irorszagi szalonkam...

Nagyon sok sarszalonka volt! Ezeket a szetterek gyonyoruen alltak. Miutan felrebbentek,a fold felett repulnek kb.15-20 meteret es utan emelkedtek a magasba. Sikerult lonom az elso vadaszaton 4-et,de hibaztam joval tobbet.

Nagyszeruen ereztem Magam es sok szep,felejthetetlen elmennyel gazdagodtam!

 Emelem


















 
Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: