Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371550 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1575 Dátum: 2016. Február 01. - 16:45:06 »

Szervusz!

A Jura hegyseg Franciaorszag es Svajc kozott van. A kepen lathato zergek talan ha 100 meterre voltak a francia hatartol.

Lasd: https://hu.wikipedia.org/wiki/Jura_(hegys%C3%A9g)

Az itt elo zerget az Alpesi zergehez soroljak, ez nem egy kulon alfaj. Ambar a sok orszagut, sztrada, vasut miatt szerintem az itt elo zergek mar eleg ritkan tudnak erintkezni az Alpokban elo tarsaikkal.

Milyenek a képek, ha jó a fény...

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1576 Dátum: 2016. Február 01. - 17:02:43 »

Milyenek a képek, ha jó a fény...

 Igen Emelem Wave

Szervusz!

Ha lett volna rendes napsutes, akkor elenkebb szinek lennenek es nagyobb lenne a kontraszt is.

Lasd a mellekelt Angliaban keszult kepet, egy muntyak szarvasrol.


Lehet jatszani persze Photoshoppal is, de az nem az igazi.


Persze lehet manipulalni a kepeket Photoshoppal is, de
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1577 Dátum: 2016. Február 01. - 22:40:18 »







Ez a kép nagyon tetszik ! Látszik hogy milyen féltéssel néz minden gyanús dolgot a gidáját vezető mama .

Na ezért utálom a "muszájtarvadazást" ! Persze ezt nem a zergékre értem .   Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1578 Dátum: 2016. Február 03. - 14:16:22 »

Ez a kép nagyon tetszik ! Látszik hogy milyen féltéssel néz minden gyanús dolgot a gidáját vezető mama .
Na ezért utálom a "muszájtarvadazást" ! Persze ezt nem a zergékre értem .   Emelem

Szervusz!

Osztrak vadaszok azt meseltek nekem, hogy a zergeknel olyan hogy "tarvadazas" nem letezik. Mivel mindket nemnek van kampoja, ezert mindket nem trofeas vadnak szamit. Egyebkent a vilagelso zerge kampo az a Fogarasi-havasokbol szarmazik es egy nosteny zerge kampoja. Franciaorszag legnagyobb zerge kampojat is egy nosteny zerge viselte.

Ha egy nosteny zerge egy vagy ket gidat vezet, akkor nem szabad megloni, hiaba van szep hosszu kampoja, mert ha kilovik a nostenyt, akkor a gidak nagy valoszinuseggel nem erik meg a tavaszt. Ezert Ausztriaban az oreg, kivanatos trofeanak szamito nosteny zerget csak akkor lovik meg, amikor mar nem vezet gidat.

Persze felmerul a kerdes, hogy mi van akkor, ha egy zergenek termeszetes uton (koszali sas, szakadekba esett, betegseg stb.) pusztult el a gidaja?

Na erre a kerdesre meg a tapasztalt tiroli zerge vadaszok is csak vakargattak a fejuket!   S.Peti
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1579 Dátum: 2016. Február 03. - 17:38:40 »

Éves szinten mennyi zergét kaphat el a sas?
Mert ha lennei idény, olymódon a nőstényre is akkor a vadászok pár év alatt leapasztanák az állományt?
 Vállat von
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1580 Dátum: 2016. Február 04. - 08:59:22 »

Éves szinten mennyi zergét kaphat el a sas?
Mert ha lennei idény, olymódon a nőstényre is akkor a vadászok pár év alatt leapasztanák az állományt?
 Vállat von

Szervusz!

Azt nem tudom, hogy egy szirti sas evente hany zerget/koszali kecsket/gidat zsakmanyol, de azt szemelyesen tapasztaltam, hogy Tirolban szabalyos panik alakult ki a zergek kozott, amikor a szirti sas megjelent. A szomszed volgybol is a mi szuk es meredek falu volgyunkbe jottek at a zergek. Aznap tobb mint 70 zerget lattam ! ! !

A koszali kecskenel is tapasztaltam, hogy gidakkal inkabb a turistak kozelebe huzodnak a koszali kecskek, ha szirti sas vadaszik a kornyeken.

A szirti sas ha nem tudja elvinni a zsakmanyat, akkor egyszeruen kimozditja a zerget a helyerol es ledobja a szakadek aljaba. Ott mar keszen varja a zsakmany. "Ragni" sem nagyon kell!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1581 Dátum: 2016. Február 04. - 09:07:43 »

Szervusz!

Osztrak vadaszok azt meseltek nekem, hogy a zergeknel olyan hogy "tarvadazas" nem letezik. Mivel mindket nemnek van kampoja, ezert mindket nem trofeas vadnak szamit. Egyebkent a vilagelso zerge kampo az a Fogarasi-havasokbol szarmazik es egy nosteny zerge kampoja. Franciaorszag legnagyobb zerge kampojat is egy nosteny zerge viselte.

Ha egy nosteny zerge egy vagy ket gidat vezet, akkor nem szabad megloni, hiaba van szep hosszu kampoja, mert ha kilovik a nostenyt, akkor a gidak nagy valoszinuseggel nem erik meg a tavaszt. Ezert Ausztriaban az oreg, kivanatos trofeanak szamito nosteny zerget csak akkor lovik meg, amikor mar nem vezet gidat.

Persze felmerul a kerdes, hogy mi van akkor, ha egy zergenek termeszetes uton (koszali sas, szakadekba esett, betegseg stb.) pusztult el a gidaja?

Na erre a kerdesre meg a tapasztalt tiroli zerge vadaszok is csak vakargattak a fejuket!   S.Peti

Ugyanaz a tapasztalatom. Amennyiben a gidát vezető kecskét ellövik, néhány nap alatt elviszi a gidát-kat a sas. Legalábbis nekem ezt mesélték a jágerek. Vagy mihelyst eljön az ínséges idő, (Notstand-tél) a gidának az ellőtt kecske nem tud a hóban legelőt kikaparni, amit renders körülmények mentén, megtesz, ezzel a gidának annyi.
Vendégvadászat alkalmából, ha gidós kecskére szól a "lőhető", akkor a kisérő párhuzamosan a vendégvadásszal azonnal meglövi a gidát, nincs apelláta meg megbeszélés.
A hegy nem játék, mások a körülmények. Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1582 Dátum: 2016. Február 04. - 09:14:25 »

Ugyanaz a tapasztalatom. Amennyiben a gidát vezető kecskét ellövik, néhány nap alatt elviszi a gidát-kat a sas. Legalábbis nekem ezt mesélték a jágerek. Vagy mihelyst eljön az ínséges idő, (Notstand-tél) a gidának az ellőtt kecske nem tud a hóban legelőt kikaparni, amit renders körülmények mentén, megtesz, ezzel a gidának annyi.
Vendégvadászat alkalmából, ha gidós kecskére szól a "lőhető", akkor a kisérő párhuzamosan a vendégvadásszal azonnal meglövi a gidát, nincs apelláta meg megbeszélés.
A hegy nem játék, mások a körülmények. Igen

Ugyanakkor meg gyönyörű!!!
A legyszebb vadászat, legalábbis nekem.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1583 Dátum: 2016. Február 04. - 10:48:17 »

Ugyanaz a tapasztalatom. Amennyiben a gidát vezető kecskét ellövik, néhány nap alatt elviszi a gidát-kat a sas. Legalábbis nekem ezt mesélték a jágerek. Vagy mihelyst eljön az ínséges idő, (Notstand-tél) a gidának az ellőtt kecske nem tud a hóban legelőt kikaparni, amit renders körülmények mentén, megtesz, ezzel a gidának annyi.
Vendégvadászat alkalmából, ha gidós kecskére szól a "lőhető", akkor a kisérő párhuzamosan a vendégvadásszal azonnal meglövi a gidát, nincs apelláta meg megbeszélés.
A hegy nem játék, mások a körülmények. Igen

Szervusz!

Olyan meg nem fordult elo velem, hogy a kisero a gidat is meglotte, de olyan mar elofordult, hogy rajta volt a szalkereszt az oreg zerge kecsken, mar a gyorsito is be volt elesitve, mar a legzesre figyeltem es a billentyu elhuzasra, amikor a gida kilepett a szikla mogul es az osztrak kisero finoman ratette a kezet a fegyver tavcsore...

Igaza volt!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1584 Dátum: 2016. Február 04. - 10:54:10 »

Ugyanakkor meg gyönyörű!!!
A legyszebb vadászat, legalábbis nekem.....

Szervusz!

Felteszek meg par kepet a zergekrol.





Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1585 Dátum: 2016. április 20. - 12:29:51 »

Zerge - Karintia

Képet már kaptam a trófeáról  Vigyorog

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1586 Dátum: 2016. április 20. - 13:03:26 »

Képet már kaptam a trófeáról  Vigyorog

A 'Zannya! Gratulálok! Irígykedek!  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1587 Dátum: 2016. április 26. - 16:24:13 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1588 Dátum: 2016. Július 05. - 14:51:47 »

Sziasztok!

A Kanadában élő vadászoktól kérdezném:
Augusztusban 3 hétig Kanadában leszek, és tegnap kaptam azt az infót, hogy talán el lehetne menni vadászni.
Az lenne a kérdésem, hogy ez tényleg lehetséges-e, illetve adott esetben egy kanadai vadásszal elmehetek-e, mint nem vadászó kísérő? Ha vadászni is lehet, akkor egy nem kanadainak milyen engedélyek, license-ek kellenek? Kell-e igazolnom valamit a magyar fegyvertartásommal, vadászjegyemmel kapcsolatban? Egy kanadai vadász adhat-e át nekem fegyvert a vadászat idejére?

Ha esetleg ez le van írva, akkor elnézést, nem találtam meg.

Köszi!
G.
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1589 Dátum: 2016. Július 05. - 15:35:34 »

Attol fugg melyik tartomanyba leszel. Van ahol vadaszhatsz kanadai vadasszal mint annak vendege ha o aktiv vadasz es a papirjai rendbe vannak de vele sem  nem minden vadfajra. Ontario tartomanyba engedelyezett azt tudom es azt hiszem Brit Columbiaba is. Itt nalam pld nem lehetseges csak vadasztato altal mint kulfoldi.  A gond az hogy Augusztusba nemigen van ideny sehol semmire....mondjuk duvadon kivul. Nagyvadra altalaba Szeptember 1 nyilnak az idenyek.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: