Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371534 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1530 Dátum: 2015. November 02. - 11:48:48 »

A'Zannya!  Irigyed vagyok!  Vigyorog Gratulálok!  Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1531 Dátum: 2015. November 02. - 20:06:50 »

Én csak, mint kísérő terveztem részt venni a túrán, de aztán úgy alakult, hogy mégis zergevadászként tértem haza.




A vadászatban még a kísérő szerepe sem biztos! Vigyorog
Gratulálok András! Emelem
 Emelem Wave
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
forester73
Vendég
« Új üzenet #1532 Dátum: 2015. November 03. - 09:59:00 »


A lőtáv 200 méter volt, inkább pár méter föle, mint alja. A lövést jelezve megrogyott a zerge, megpördült, majd a piros vonal mentén húzta magát. 2x rálőttem még, de hát szerintem azok teljesen a homályba mentek ilyen távról. Kísérőm szerint az első ezek közül talált amúgy. Ahol a letörés van, ott fogyott el az ereje, és jött a "salto mortale", ahogy kísérőm fogalmazott. Ahogy húzta magát jól láthatóan vérzett a kimeneti oldalon. Testközépen pont. A lövés szerintem jó helyen ment be, mivel nem teljesen keresztben állt. A kaliber .243 win. A patron saját töltésű 6,5 grammos Nosler Partiton.

A lövés után azonnal szedtük a sátorfát, és indultunk megnézni, mielőtt ránk sötétedik. Na itt jöttek a kemény dolgok, de hát a problémák mindig a ravasz meghúzása után kezdődnek. A les egy szakadék szélén volt. A kép jobb oldalán belógó fák szintén. Azok tövében egy kisebb párkányon ereszkedtünk, majd kanyarodtunk rá a szemközti oldalra. A rálövés helye alatt lévő vörösfenyő magasságában mentünk keresztbe, majd onnan lekanyarodtunk a kép aljáig, még az alá kicsivel. Sajnos hiába lámpáztunk, ugyanis addigra ránk szürkült elég rendesen, nem sikerült meglátni. Indulás vissza, jött a "parancs", már inkább sötétben de nem arra, hanem fel a tetőre (mondván, hogy amerre jöttünk már életveszélyes...mondtam neki, hogy volt olyan érzésem, hogy már idefele is az volt  Röhög). Erőnlétileg nincs sok gondom...de nem vagyok hegyi ember. Nemtom a képen mennyire jön vissza, de sokszor megfordult a fejemben, hogy normális vagyok e...Amikor felértünk, volt olyan érzésem, hogy újjászülettem...Meg lettem dicsérve, hogy elsőre ezt megúsztam, de nem nagyon vigasztalt az ott éppen  Röhög

Terítékfotó sajnos nincs, a fentiek okán. Tegnap hívott  az ember, hogy vasárnap reggel tudták "előszedni".

Tisztelet!

 Emelem  Wave
András


Valszeg én mehóttam volna (ezért szereti az ogre inkább a mocsarat mert az nincs hegyoldalba Röhög) és hacsak nem lehet valahol kötélpályáról barkácsolni zergére én kiamaradok a zergevadászatból . Gratula ! Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1533 Dátum: 2015. November 03. - 11:00:54 »

András gratulálok!  Emelem Remélem majd a trófeával is megörvendeztetsz minket!  Wave 
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1534 Dátum: 2015. November 03. - 12:04:17 »

Köszönöm Urak!  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1535 Dátum: 2015. November 03. - 12:05:53 »

Köszönöm Urak!  Emelem


András! Emelem

Gratulálok! Igen Kézfogás Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1536 Dátum: 2015. November 09. - 17:13:38 »

Zerge - Karintia
...
Terítékfotó sajnos nincs, a fentiek okán. Tegnap hívott  az ember, hogy vasárnap reggel tudták "előszedni".

Tisztelet!
 Emelem  Wave
András

Szervusz!

GRATULALOK ! ! !

Az biztos, hogy nem egyszeru a zerge vadasz elete... [:-)

 Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1537 Dátum: 2015. December 02. - 17:13:58 »

A teljesen sikertelen 2013 és 2014 évi retyezáti zergevadászat után, idén Ausztriába és Franciaországba mentem zergére vadászni. Az augusztusi osztrák vadászatról már írtam, most a pireneusi történet következik.

Október végen négy napra elutaztam a Pireneusok francia oldalára zergére vadászni. Itt a zerge egy külön alfaja (faja) él a Pireneusi Zerge. Régebben a Pireneusi zergét a zerge egy alfajának tartották, de ma már külön fajnak számít, lásd: https://hu.wikipedia.org/wiki/Pireneusi_zerge

A Pireneusokban a terep nem volt olyan meredek mint az Alpokban vagy a Kárpátokban, de ennek ellenére nem volt egyszerű a vadászat. A hegytetőn nagyon, erős csípős szél fújt! Magamra vettem mindent, ami csak volt. Reggel 2200 méterről indultunk és lefelé cserkeltünk a nagy kövekkel, sziklákkal, erdővel borított hegyoldalban. Lásd a mellékelt képeket. A sziklák miatt néha igencsak meg kellett gondolni, hogy hova lép az ember. Október végén van a zerge üzekedés, így elég jó volt a mozgás. Az első reggel 24 zergét láttam, délután meg több mint tízet.













Még első reggel a szomszéd hegyoldalban a kísérő észrevett egy jó zerge bakot, ami erősen sántított. A jobb első lába volt sérült. A távolság nem volt kicsi, 387 méter volt, de mivel a zerge alig tudta használni a jobb első lábát, ezért bevállaltam a lövést. Az ismeretlen puska, a nagy távolság és az erős oldalszél megtette a hatását. A zerge a hibázás után bicegve beugrott a szikla mögé. A lövés a zerge előtt csapódott a sziklába.

Folyt. Kov.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1538 Dátum: 2015. December 02. - 20:05:59 »

Azé' a második képen sem azok a szelíd somogyi dombocskák vannak... Vigyorog
Rosseb azt a kampósfejűt, hogy nem tud valami laposabb helyre költözni Fejvakarás
Miért nem vittél saját puskát?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1539 Dátum: 2015. December 02. - 20:25:42 »

Gyönyörű táj, jó vadászat lehetett
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1540 Dátum: 2015. December 03. - 10:03:50 »

Azé' a második képen sem azok a szelíd somogyi dombocskák vannak... Vigyorog
Rosseb azt a kampósfejűt, hogy nem tud valami laposabb helyre költözni Fejvakarás
Miért nem vittél saját puskát?

Szervusz!

Budapest es Mantet kozott tobb napra megalltam egy harmadik helyen is.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1541 Dátum: 2015. December 03. - 10:26:10 »

Gyönyörű táj, jó vadászat lehetett

Szervusz!

Valoban nagyon szepek arrafele az oszi hegyek.



Közel 1000 méter szintkülönbség legyűrése és öt óra cserkelés után megpihentünk egy menedékházban majd délután egy másik hegyoldalt látogattunk meg. Itt is jó mozgás volt! Az egyik sziklára kiállt egy igen jó zerge bak és egy pillanatra elfeledve a kecskéket minket kezdett el figyelni. A zerge bak 308 méterre volt, majdnem szemben állt és felfelé közel 30 fokban kellett célozni. Mondtam a kísérőnek, hogy megvárom, amíg a zerge bak befordul, de a kísérő szólt, hogy a bak el fog menni a nőstény után. Ha most nem lövök, akkor nem biztos, hogy az erdőben megint látjuk a bakot!

A nyíl mutatja, hogy hol állt a zerge bak. A kép a rálövés helyén készült.







Végül útjára engedtem a 300-as magnumot, a zerge bak bejelzett, de aztán lábra kapott és leugrott a szikláról.

@#&%!+@*=!%&…

A kísérő melegen gratulált, de valahogy nekem volt egy rossz érzésem.

Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1542 Dátum: 2015. December 04. - 10:17:35 »

A rálövés helyén elég sok vér volt, és a nyomok alapján a zerge bak egyenesen lefelé futott, de aztán 40-50 méter után egy csepp vért sem találtunk... Közben ránk sötétedett, így elhatároztuk, hogy másnap reggel kutyával jövünk vissza. A sziklát, ahol a zerge bak állt, bozótos erdő vette körül, ahol a bak észrevétlenül bárhol elfeküdhetett.



Másnap reggel egy fiatal vérebbel jöttek segíteni. Annak ellenére, hogy 5 vadász és egy véreb mozgott az erdőben, a környező sziklákon több mint 12 zergét számoltunk össze. A fiatal véreb háromszor indult neki, és mindig más és más úton ment ki a sziklák közül. Egyre kevesebb reményem maradt arra, hogy most megtaláljuk a zergét.

Végül üres kézzel jöttünk le a hegyről!





A kísérő látta, hogy nagyon el vagyok keseredve és mondta, hogy szerinte ha ezzel a 300-as magnummal eltaláltam a zergét, akkor az előbb vagy utóbb de meglesz! Neki lett igaza! Par nap elteltével kaptam egy e-mailt, hogy a rálövés helyétől alig 150 méterre megtalálták a zerge bakot kimúlva.

Valószínűleg jövőre megint elmegyek ide, de akkor már sokkal óvatosabb leszek a lövéssel!





Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1543 Dátum: 2015. December 04. - 10:27:25 »

 Fejvakarás
150 méter? A kutyának azért illett volna megtalálni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1544 Dátum: 2015. December 04. - 10:59:13 »

Fejvakarás
150 méter? A kutyának azért illett volna megtalálni...

Genfi a Zergéhez:
 Igen Emelem

Az a 150 m, valóban illet volna megtalálnia a kutynak, de terep adottságai miatt, lehet, hogy nem is olyan egyszerű dolga volt...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: