Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371774 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1485 Dátum: 2015. Október 03. - 06:29:50 »

Wapiti vadaszatra voltam a baratommal es a edesapjaval. En voltam a hivo neki, bogesbe vadasztunk, sikerult 4 nap alatt ezt a gyonyoru bikat becserkelni, majd behivnom neki amit el is ejtett 5 lepesrol a suru bozotosba (mogyoro vesszos suru) Egy kis resen kellett atlojjon a barna foltra amit latott a bika oldalabol, ami sikerult is neki. A bika bogve sikitva jott be a hivasra az agancsaval verve, torve  a bozotost. A haverem a loves utan olyan lazba jott, annyira reszketett, hogy ilyet meg nem is lattam ezelott sosem, pedig sok vadasszal vadasztam mar, nem is tudott beszelni mikor odamentem hozza, egyszeruen leroskadt es reszketett. Ez a srac nagyon sok nagyvadat ejtett es a legjobb tradi ijas vadasz  az allamba (tettem is fel videokat vele amiket o keszitett magarol mikor feherfarku szarvast es medvet lo ) ezert meg jobban valahogyan csodalkoztam. En 20 m-el mogotte lapultam es hivtam maga a lovest nem lattam, csak azt hallottam, hogy a wapiti jon es utana elcsortet. 200m ment nagyon jo vercsapan kovettuk, valosaggal szaladni lehetett a nyomon,  annyi ver volt. Az orom hatalmas volt mikor megtalaltuk. Tenyleg egy gyonyoru bika. Quadal relativ jol megtudtuk kozeliteni a bikat melyet kicsontoztun helybe de a gep sok hattoro kihordastol megszabaditott



...az agancs kifozese otthon...



...a hus..



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1486 Dátum: 2015. Október 03. - 07:05:41 »

 Igen
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1487 Dátum: 2015. Október 03. - 07:26:34 »

Wapiti vadaszatra voltam a baratommal es a edesapjaval.



Gratulálok nektek !     Csodalk    Kézfogás
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1488 Dátum: 2015. Október 03. - 07:40:44 »

Gratulálok!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1489 Dátum: 2015. Október 03. - 08:25:09 »

Márk!  Emelem Igen
Jó vadászat lehetett.

Volt olyan törzsvendégem, aki mellől menekülnöm kellett, miután meglőtt valamit.
Olyan roham kapta el, mint ha epilepsziás lett volna pár percre.
Ha nem léptem el időben, akkor belém kapaszkodott és rángatott a nagy lapaj ember magával, ahogyan
rázta az ideg. A keze nyoma helyén kék-zöld foltjaim voltak, meg lehetett számolni az ujjait a karomon, vállamon...
Utána nem mentem volna strandra, mert nehéz lett volna kimagyazázni az XXXXL-es nyomokat Ördög

Az elk húsa nem büdös bőgéskor?
A bőgő gímbika húsa nagyon erős szagú, nem tudnék enni belőle.
Habár most járt nálunk egy amcsi katona Németországból szabadságon, a meglőtt gímbikát ő is kicsontozta
és jég között vitte haza nagy boldogan Vigyorog
Sajnos nem íjász volt.
Abból volt 5, a mérleg összesen 8 sebzés (bika és disznó).
Az amerikai szervező úgy vezette be őket, hogy mindegyikük nagyon gyakorlott íjászvadász.
Sajnos az eredményen ez nem látszott.
A területen dolgozók nem akarnak többet íjas vendéget fogadni, annyira elment tőle a kedvük a balfaszok miatt Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1490 Dátum: 2015. Október 03. - 09:06:36 »

Gratulálok!  Emelem
Márk! Nálatok nem tilos a kokain birtoklása, hogy ilyen nyíltan mered mutatni a cuccot?  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1491 Dátum: 2015. Október 03. - 17:12:39 »

Koszonom nektek.

Csaba, nem bogeskor nem budos az elk husa. Az ellenkezoje az igaz. Mivel a hus a legfontosabb kovetelmeny melyet nem szabad hagyni karba veszni nagyvad vadaszatkor, ha nem volna jo a hus igy nem kene senkinek, szerintem nem volna ideny ra bogeskor. A hus olyan mint a borju-marha hus, semmi szaga. Hasonlokeppen bogesi idoszakba lott feherfarku bika vagy javor is. Kituno a husuk minosege.  Semmi kulonbseg, hogy mikor lettek lov-e.  Es hidd el ennel pazarabb es finnyasabb nep mint az e. amerikai nincs. (a vaddisznot (mert budos) nyulat (erre nem is vadasznak, europaiakon kivul) harcsat, pontyot, nem eszik meg (tul hal izu, na meg a kornyezet ahol ezek a halak elnek nem szep, tehat zavaros agyagos  szinu folyok, es nem kristalytiszta tavak mint ahova itt a nep szeret jarni horgaszni.  Oszinten memgmondva Csaba itt annyi fele mas finomnal finomabb halfajta van, hogy nem is csodalom, hogy azok ignoralva vannak.  Azokat itt csak a kinaiak es hasonloak fogjak es eszik (a harcsat az USA deli allamaiba eszik fustolve, itt kanadaba a nagytobbseg sehogyan)

Sanyooo

Mire gondolsz pontosan ?
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1492 Dátum: 2015. Október 03. - 18:27:15 »

Bentshaft  Wave
Gratulálok, a sikeres vadászathoz!  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1493 Dátum: 2015. Október 03. - 19:27:49 »

O a baratom, kirol beszeltem, es aki a wapitit lotte a fenti kepen. Ezt a ket videot o maga keszitette magarol. A legjobb vadasz akit valaha ismertem (mondjuk o is gyerek kora ota vadaszik)








« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 04. - 06:44:05 írta Sakac » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1494 Dátum: 2015. Október 03. - 19:30:49 »


Sanyooo

Mire gondolsz pontosan ?

A becsomagolt húsdarabok pont úgy néznek ki, mint a tv-híradóban a lefoglalt kábítószer!  Vigyorog
 Wave
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1495 Dátum: 2015. Október 03. - 20:54:58 »

Márk, milyen fonterejű az a reflexíj, amivel vadászik a barátod?
Ahogy átviszi a medvét, majd a hordóban áll meg, az több, mint meggyőző.   Csodalk
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1496 Dátum: 2015. Október 03. - 21:09:31 »

O a baratom, kirol beszeltem, es aki a wapitit lotte a fenti kepen. Ezt a ket videot o maga keszitette magarol. A legjobb vadasz akit valaha ismertem (mondjuk o is gyerek kora ota vadaszik)
Szia Márk!
Nekem ugyan azt a filmet adja mindkét linken Fejvakarás

Érdekes amit írsz a bika szagáról...illetve annak hiányáról.
A gímszarvas (ami azért nem áll túl távol genetikailag a wapititől) húsa natur állapotban szinte ehetetlenül "geciszagú" bőgés idején.
Persze a feldolgozókban némi sokkoló fagyasztással, majd kihűtéssel ezt leveszik róla, de én nem ennék belőle akkor sem.
Nem tudom, a marallal mi lehet a helyzet...nem járt mostanában valaki a ruszkiknál? Vigyorog
A dám csak kívülről büdös, ha a nyúzóember odafigyel és nem keni össze a húst a bőr szőrös felével, akkor teljes értékű alapanyag. Igen

Holnaptól elkezdek dámbikára vadászni Táncol
Remélem, idén kicsit több szerencsém lesz velük, mint tavaly Angyal
A könnyű les már a helyszínen, 2 barcogóteknő is van 25 méteren belül.....Allah egy kicsit velem lehetne Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1497 Dátum: 2015. Október 03. - 21:59:00 »

Szia Márk!
Nekem ugyan azt a filmet adja mindkét linken Fejvakarás

Érdekes amit írsz a bika szagáról...illetve annak hiányáról.
A gímszarvas (ami azért nem áll túl távol genetikailag a wapititől) húsa natur állapotban szinte ehetetlenül "geciszagú" bőgés idején.
Persze a feldolgozókban némi sokkoló fagyasztással, majd kihűtéssel ezt leveszik róla, de én nem ennék belőle akkor sem.
Nem tudom, a marallal mi lehet a helyzet...nem járt mostanában valaki a ruszkiknál? Vigyorog
A dám csak kívülről büdös, ha a nyúzóember odafigyel és nem keni össze a húst a bőr szőrös felével, akkor teljes értékű alapanyag. Igen

Holnaptól elkezdek dámbikára vadászni Táncol
Remélem, idén kicsit több szerencsém lesz velük, mint tavaly Angyal
A könnyű les már a helyszínen, 2 barcogóteknő is van 25 méteren belül.....Allah egy kicsit velem lehetne Ördög

Igen itt is a wapiti, feherfarku, javor bikak eseteben csak a laban levo mirigyek budosek de mint ahogyan irod ezek csak kivulrol vannak, es hozzajuk sem erunk, es a husuk elso osztalyu.

Bocs, en neztem el a belinkelest valoszinu.....es jo vadaszatot neked.


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1498 Dátum: 2015. Október 03. - 22:06:11 »

Márk, milyen fonterejű az a reflexíj, amivel vadászik a barátod?
Ahogy átviszi a medvét, majd a hordóban áll meg, az több, mint meggyőző.   Csodalk
 Emelem

58 fontos Tall Tines ij, es 200 graines Eclipse Werewolf vadaszhegy.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1499 Dátum: 2015. Október 04. - 14:51:31 »



Csaba, nem bogeskor nem budos az elk husa. Az ellenkezoje az igaz. Mivel a hus a legfontosabb kovetelmeny melyet nem szabad hagyni karba veszni nagyvad vadaszatkor, ha nem volna jo a hus igy nem kene senkinek, szerintem nem volna ideny ra bogeskor.

Ott még vannak igaz vadászok ! Mi az a 15 kiló csont a fején ? A 300 kiló hús , az a lényeg !    Igen  Röhög  ( Más világ ! Talán igazabb de gyakorlatiasabb az biztos ! )


Érdekes amit írsz a bika szagáról...illetve annak hiányáról.

Nem tudom, a marallal mi lehet a helyzet...nem járt mostanában valaki a ruszkiknál? Vigyorog


 Fejvakarás

Genetikailag ua . mind két faj . Bőgéskor voltunk ott és kétpofára ettük a Maralt míg meg nem untuk .      Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: