Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371210 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1425 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 10:50:38 »

A fórum egyik negatívuma, hogy nem ismerjük egymást személyesen és alig valós, vagy nagyon vélt igazságokon vitatkozunk, pillanatnyi körülmények és vérmérsékletek alapján.

Ennek elhárítására találták ki a fórumtalálkozó nevű szervezkedést!  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1426 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 10:51:58 »

Péter sem az a bajkeverő típus!!  Kacsint
A fórum egyik negatívuma, hogy nem ismerjük egymást személyesen és alig valós, vagy nagyon vélt igazságokon vitatkozunk, pillanatnyi körülmények és vérmérsékletek alapján.  Amennyiben Géza és Péter személyesen váltana  5 mondatot a vadászattal kapcsolatosan, egyből tudnák egymásról (amit mi már tudunk) hogy remek vadászemberek mindketten!
H.

OK, Horrido,
de biztos, hogy ilyen lepofozós, leugatós, lenézős, számomra kifejezetten bicskanyitogató stílusban kell egy nemes vadászembernek a másik, számára ismeretlen vadászhoz szólni???
Front van megint?, és ha igen, akkor ez is mentség? Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1427 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 11:04:01 »


De nem hinném, ha valaki elmegy és ellő 100 nagygolyós lőszert, akkor megtanul hajtott, esetleg futó vadra golyóval jól lőni.... Vállat von
 Emelem

Valamit segít de Te is tudod hogy a lövés a vadászat csak egy kicsiny része - igaz azon áll vagy bukik a dolog .

A 100 nagygolyós lövés helyett valaki részt vesz 100 (na jó 10-20 ) hajtáson abból sokat tanul és sok mindent leszűrhet . Szerintem az egyén eredményessége nagyon is függ a stand körülményeitől,lehetőségeitől és a vadász gyakorlottságától . Egy jó lövő is bajban van olyan helyen ahol a nyiladékon szinte repülnek a disznók . Egy higgadt ám de kevésbé jó lövő viszont olyan helyen ahol már meglassulnak bokortól bokorig sunnyognak a röfik egészen eredményes lehet. ( Az ilyen placcokért egyesek hajlamosak nagyobb összegeket is áldozni. Már azért hogy a vakszerencse nekik kedvezzen a kifogás alá nem eső  sorsoláson .   Ördög  )   
A videóról annyit hogy ott úgy vadásztak ahogy a terep lehetőségei adták . Nagyon hosszú lövéseket is tettek ! Hát persze mert a disznók nagy távolságra a nyílt placcon mozogtak .  Vállat von  Egy másik videón szintén Törökországban csak bozótosabb hegyi terepen meg mindenki 12-es félautomatával vadászik .  Kacsint
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1428 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 11:13:39 »

OK, Horrido,
de biztos, hogy ilyen lepofozós, leugatós, lenézős, számomra kifejezetten bicskanyitogató stílusban kell egy nemes vadászembernek a másik, számára ismeretlen vadászhoz szólni???
Front van megint?, és ha igen, akkor ez is mentség? Fejvakarás
 Emelem


Megnéztem mikor regisztráltál ide.
Neked még ismerned kellett Boar barátunk régi stílusát, és kedveskedő szavait!
A mostani hozzászólások ájtatos vasárnapi imádságok azokhoz képest!   Kacsint   Röhög Röhög Röhög
( Bocs Boar, de ez az igazság!   Angyal   Wave  )
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #1429 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 11:17:49 »


A mostani hozzászólások ájtatos vasárnapi imádságok azokhoz képest!   Kacsint   Röhög Röhög Röhög
( Bocs Boar, de ez az igazság!   Angyal   Wave  )

Azóta nőuralom lett otthon és elnyomják szegényt.  Ördög
Meg persze mi is megfenyegettük párszor, hogy kitiltjuk, ha nem szépen beszél.  Stoel
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1430 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 11:20:42 »

Ennek elhárítására találták ki a fórumtalálkozó nevű szervezkedést!  Röhög

Talán a következőn ismét ott tudok lenni, ha nem jön közbe semmi, ha nem kell pont vadásztatni, vagy vadászni, esetleg dolgozni, ha nem lesz túl messze, ha, ha, ha...   Ördög
Jó lenne újra összefutni, hallgatni a sztorikat, enni a jobbnál jobb kajákat, inni a bitumenest, stb...
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1431 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 11:23:33 »

Talán a következőn ismét ott tudok lenni, ha nem jön közbe semmi, ha nem kell pont vadásztatni, vagy vadászni, esetleg dolgozni, ha nem lesz túl messze, ha, ha, ha...   Ördög
Jó lenne újra összefutni, hallgatni a sztorikat, enni a jobbnál jobb kajákat, inni a bitumenest, stb...

Úgy legyen!  Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #1432 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 11:49:40 »

A videóról annyit hogy ott úgy vadásztak ahogy a terep lehetőségei adták . Nagyon hosszú lövéseket is tettek ! Hát persze mert a disznók nagy távolságra a nyílt placcon mozogtak

Nem biztos!

Videóról megítélni a távolságot nagyon-nagyon csalóka.
Sokkal messzibbnek látszik, ami adott esetben nem is olyan messzi.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1433 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 12:58:35 »

Ismeretlenül is olyanokat irkálsz, ami megalapozza a véleményt.   Figyelmes olvasás
A kutyát sem érdekli, hogyan bánsz a puskával, nem ezen volt a hangsúly. ( A vadhoz és a vadászathoz való hozzáállásod az ami zavaró!)  Tasli
Meggyőződésem, hogy a lőtéren való gyakorlás megalapozza a jobb lőkészséget és a kevesebb sebzést!
Tisztában vagyok a felsorolt vadfajok vadászatának nehézségeivel és szépségeivel is egyaránt.   Kacsint
Na az a vendéghívás lesz nagyon soká, nem karácsony jóbarát!!!    Emelem
Wipe!
Nem vagyok sértődékeny.
Azért arra kíváncsi lennék, az írásom alapján, hogy tudtál következtetést levonni a vadászathoz és vadhoz való viszonyomról?
A meghívás csak tréfa volt!
Azért, ha fordított esetbe te dobsz fel nekem ilyen magaslabdát, én meghívtalak volna. Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1434 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 13:12:57 »

Wipe!
Nem vagyok sértődékeny.
Azért arra kíváncsi lennék, az írásom alapján, hogy tudtál következtetést levonni a vadászathoz és vadhoz való viszonyomról?
A meghívás csak tréfa volt!
Azért, ha fordított esetbe te dobsz fel nekem ilyen magaslabdát, én meghívtalak volna. Ördög

 vegeza !

Nem is volt semmi okod a sértődésre. A véleményemet írtam le a hozzászólásodról.
Mi más alapján vonjak le következtetést? Amit leírtál az a gondolkodásmódodat és a vadászathoz, a vadhoz való viszonyodat tükrözi, azt feltételezem.  Vállat von
Magam sem gondoltam komolyan venni.
Én nem "dobok fel" ilyesmit.
( No meg olyasmit sem, hogy számomra  a vad a gyakorló cél, és hogy azon tartanék lőgyakorlatot.)
 Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1435 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 13:53:32 »

Végül is, lehet, hogy gyönyörűen zongorázol, csak nem próbáltad még. Ördög
Teljesen egyetértek abban, hogy kötelessége lenne mindenkinek gyakorolni.
Amiből ez az egész kiindult, hogy láttunk egy török videot egy disznóhajtásról, majd jöttek a kemény kritikák etikáról, lőtudásról.... Vállat von
Kíváncsi vagyok, ha az itt megszólalók vettek volna rajta részt - velem együtt - milyen eredmény született volna, rajtunk mit és hányan fikáztak volna mások. Röhög Röhög
Az a kifogás nem érne, "hogy nem jövök, mert szerintem én nem tudok lőni"!! Ördög Ördög Ördög
 Emelem

Ha jó a társaság megyek én szívesen puffogtatás nélkül is  Vigyorog
A videót meg meg sem néztem  Stoel  Röhög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1436 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 14:36:52 »

Végül is, lehet, hogy gyönyörűen zongorázol, csak nem próbáltad még. Ördög
Teljesen egyetértek abban, hogy kötelessége lenne mindenkinek gyakorolni.
Amiből ez az egész kiindult, hogy láttunk egy török videot egy disznóhajtásról, majd jöttek a kemény kritikák etikáról, lőtudásról.... Vállat von
Kíváncsi vagyok, ha az itt megszólalók vettek volna rajta részt - velem együtt - milyen eredmény született volna, rajtunk mit és hányan fikáztak volna mások. Röhög Röhög
Az a kifogás nem érne, "hogy nem jövök, mert szerintem én nem tudok lőni"!! Ördög Ördög Ördög
 Emelem

Látom nem érted, vagy én nem fejtettem ki jól/eléggé! NE TEGYE KI A NETRE A HÜLYESÉGÉT SENKI! Ha nem látom, nincs véleményem a lőkészségéről!
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1437 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 14:55:52 »

Én ezt a helyedben nem nagyon hangoztatnám és nem is lennék rá büszke!

"A futóvadas lőteret nálam úgy hívják, nyúlhajtás.
Én ott szoktam gyakorolni, persze az sincs ingyé!
A disznóhajtás meg, többnyire nem a százzal robogó disznókról szól, sokkal inkább a lopakodó kanról, meg a kiutat kereső meg-meg álló kondáról.
Szvsz!"


Én személy szerint ezt úgy értem, hogy a vaddisznó hajtáshoz legjobban hasonlító vadászati mód, amihez a hétköznapi hazai vadász hozzájut, az a nyúlhajtás.
És amennyiben valaki sűrűbben jár nyúlhajtásra (értsd nyúlban gazdag területen apróvad vadászatra), nagyobb eséllyel megszerzi a golyóval történő futóvad lövés készségét.
Én így értem, és nem úgy, hogy a nyúlon kell gyakorolni, mert az csak egy "szaros nyúl", ami egyáltalán nem került leírásra, csak általad. Valószínűleg csak te értetted bele, vagy csak bele akartad érteni.
Egyebekben saját vélemény, hogy a nyári gerlézések is ugyan ilyen ledegradálónak hatnak azok szájából, akik bevallottan így készülnek - vagy tartják karban a sörét lövés tudásukat, tehát élő állaton, ha úgy tetszik élőlényen(!!!) gyakorolnak- az őszi-téli apróvad vadászatra, de mégse hallottam, hogy valaki ilyen vehemenciával állt ki valaki a "szaros gerlék-galambok" vadászati módjának, vagy miértjének meghatározása ellen. Vállat von
Én itt ezt befejeztem, az eredeti véleményem teljes mértékben történő fenntartása mellett!
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1438 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 14:58:49 »

Mindenki vegyen be egy virtuális xanax-ot. Ördög
És nyugodjon le a picsába! Vigyorog
Télleg jön a front... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1439 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 15:01:05 »

Látom nem érted, vagy én nem fejtettem ki jól/eléggé! NE TEGYE KI A NETRE A HÜLYESÉGÉT SENKI! Ha nem látom, nincs véleményem a lőkészségéről!

Hát, miért kell neked minden belinkelt videot megnyitni és megnézni? Ördög
 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: