Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 371734 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1410 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 07:58:34 »

az olyan hülye kérdésekre, mint a "légyszíves mondd már el, te mennyit tartasz elé", fingja sincsen, hogy mit kellene válaszolnia Ördög

 " Medvát lövék én már számtalant , de nyulat még csak hármat ! "     Ördög  Vigyorog       Igen  Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1411 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 08:01:05 »

Bocs sz@rul írtam , egylövetü/gavallér puskával nem állhat fel a hajtáson ! Wave


Leülni viszont leülhet? Kacsint Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1412 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 08:13:28 »

Szerintem vakvágány ez a vita. Egyik hajtásban jól lövök, másikban rosszabbul. Idegenben mindig nehezebb,otthon könnyebb. Általában jók a tempó lövéseim,de bebizonyosodott az is,hogy ami egy nyúlnál serétrajjal működik,rohanó disznónál nem. (Hiába találtam el,nem lett meg még kutyával sem) A lifegő lábú nyulakat meg a kutyák tétlenül nézik?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1413 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 08:32:16 »

Idegenben mindig nehezebb,otthon könnyebb.

Ez általában fordítva szokott lenni!...  Vállat von

 Röhög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1414 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 08:33:21 »


Az egyik téli hajtáson valami hatvanvalahány lövésből kemény 18-as teríték sikeredett.  OOO


Hol van futóvadas lőtér...... elég számban, megfizethető áron… ahol saját nagy golyósoddal lőhetsz?  Vállat von Fejvakarás



Az hogy 60 +  ból 18 as teríték nem is olyan rossz ! Komolyan mondom ! Szerintem a 3 / 1 arány nagyon is jó egy társaságra nézve .

A vadászat és a lőtér teljesen más és mégis hasonló .  Mivel rendszeresen adunk el vadászattal együtt nevelt fácánt megfigyeltem egy -két dolgot . Az olyan csapat aki sörétlövő sportlövőkből áll eredményesebb mint az egyéb csapatok. Na senki nem lő 25 ből 24 vagy 23 madarat de láthatóan eredményesebbek és jobb a visszalövési arány . Szerintem a fegyverkezelés gyakorlottsága a karbantartott reflexek és a koronghoz hasonlóan repülő (pl. elmenőre ) madarakra láthatóan jó lövések eredményeképpen.  Disznóhajtáson is ugyan ez lehet a helyzet . Valaha válogatott futóvadlövő igen csak eredményes a hajtásokon is - persze nem olyan találati arányban mint mindig azonos irányba azonos sebességgel közlekedő célokra.  Ha lenne a közelben olyan lőtér én szívesen gyakorolnék egy egy hajtás előtt . Azt is vallom hogy a gyakorlás 0.22 -es vagy légpuskával is jó "hiánypótló" de az udvaron szobában való "száraz" gyakorlás sem nevetséges dolog sőt .......      Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1415 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 08:59:31 »

Bocs sz@rul írtam , egylövetü/gavallér puskával nem állhat fel a hajtáson ! Wave


Bizonyos kor felett ez már amúgy is mindegy... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1416 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 09:18:25 »

És a sokak által magasztalt 243-as???
Lövik vele hajtásban a disznót, néhány eszement a bőgő bikát is!  Tasli  Fej a falba

Hallottam olyat, hogy valaki beállt disznóhajtásba 222-es orosz billenő csövűvel... vagy "szelfizgetett", miközben mentek rá a vaddisznók... vagy olyat, hogy felhívta telefonon a vadászmestert, hogy mikor küldi már a disznókat.... Vállat von
A vaddisznó hajtás is pontosan visszatükrözi a hazai vadásztársadalom összetételét, csak van, aki elismeri, ha hülye volt, van aki nem...... Vigyorog
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1417 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 09:31:12 »

Az hogy 60 +  ból 18 as teríték nem is olyan rossz ! Komolyan mondom ! Szerintem a 3 / 1 arány nagyon is jó egy társaságra nézve .

A vadászat és a lőtér teljesen más és mégis hasonló .  Mivel rendszeresen adunk el vadászattal együtt nevelt fácánt megfigyeltem egy -két dolgot . Az olyan csapat aki sörétlövő sportlövőkből áll eredményesebb mint az egyéb csapatok. Na senki nem lő 25 ből 24 vagy 23 madarat de láthatóan eredményesebbek és jobb a visszalövési arány . Szerintem a fegyverkezelés gyakorlottsága a karbantartott reflexek és a koronghoz hasonlóan repülő (pl. elmenőre ) madarakra láthatóan jó lövések eredményeképpen.  Disznóhajtáson is ugyan ez lehet a helyzet . Valaha válogatott futóvadlövő igen csak eredményes a hajtásokon is - persze nem olyan találati arányban mint mindig azonos irányba azonos sebességgel közlekedő célokra.  Ha lenne a közelben olyan lőtér én szívesen gyakorolnék egy egy hajtás előtt . Azt is vallom hogy a gyakorlás 0.22 -es vagy légpuskával is jó "hiánypótló" de az udvaron szobában való "száraz" gyakorlás sem nevetséges dolog sőt .......      Emelem

Én nem is arra mondtam, hogy rossz, hanem azokra a véleményekre reflektáltam, akik nem voltak még, vagy nem járnak disznó hajtásra, de nagyon határozott véleményük van ebben a témakörben. Egy kicsit álszentnek tartom a disznóhajtáson kritizált sebzéseket, míg az apróvad vadászaton éppen annyi - ha nem több - sebzés fordul elő. És ahogy az apróvad vadászaton segítség a kutya, vagy egy tüzetes keresés akár a vadászat közben is, a vaddisznó hajtáson ez csak későbbre maradhat. Aztán vagy megcsinálják rendesen, vagy nem, vagy bevallja a pógár, hogy sebzett, vagy nem.... vagy uram bocsá... vagy észreveszi egyáltalán, vagy nem... Fejvakarás Ez is nagy különbség
Természetesen elő ferdülnek sebzések is, úgy ahogy apróvad vadászaton, és egyéb vadászaton egyaránt is. És osztom a véleményedet, hogy a sprtlövők - a dolog természeténél fogva - jobban teljesítenek, általában tisztábban lőnek.
És mindenfajta gyakorlás, száraz, kiskaliberű, légpuska, csak segít.
De nem hinném, ha valaki elmegy és ellő 100 nagygolyós lőszert, akkor megtanul hajtott, esetleg futó vadra golyóval jól lőni.... Vállat von
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1418 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 09:37:08 »

Sanyooo... ez vég nélküli vita lenne.
Rám senki sem mondhatja, hogy sajnáltam a patront gyakorlásra, de nagyon nehéz egy hajtás körülményeit le modellezni, ha más nem a valódi vadászat által okozott felfokozott lelki állapot miatt.
Legyél őszinte, csak vaddisznó hajtáson van sebzés? Akkor be kéne tiltani minden olyan vadászati módot, ahol sebzés szokott lenni? Vagy csak olimpiai szintű lövészek vadászhatnának? Vagy hol kéne a határt meghúzni szerinted?  Vállat von Fejvakarás
Attól viszont agylobot kapok, ha valaki nagy büszkén eljön egy "gusztival" disznóhajtásra, azzal, hogy "ez viszi még a jávort is, erre a kis disznócskára ne lenne jó?" Fejvakarás
 Emelem

Senki nem mondta, hogy egy hajtás lemodellezhető a lőtéren. Csak annyi, hogy szerintem illene azért kipróbálni, trenírozni kicsit magát az embernek, mielőtt hajtásba megy. Valami köze azért csak van a kettőnek. Nem csak a pontos lövés, de egy gyors ismétlés gyakorlása is mehet "szárazon". És még akkor is simán benne van a pakliban, hogy csak megmocskolja a vadat meg "indokolatlanul" hosszú szenvedést okoz neki. De ez lesvadászaton is benne van és mindig is benne lesz a pakliban. Nem a szélsőségeket kell kiemelni, de azoknak a kockázatát vhogy azért csak lehet/illene csökkenteni. Biztos van nagyon sok olyan vadász, akit gusztival, de még 243assal is előbb engednék hajtásba, mint magamat egy 375össel. Sok érv van mellette, élvezetes biztos, a vadgazdálkodónak pénzt hoz, stb, lehetne sorolni. Tőlem az megy hajtásba aki akar, és olyan lőtudással, kaliberrel, amilyennel akar. Magamról beszéltem, és a véleményemet írtam le. Én nem vagyok tisztában ezen képességeimmel, ezért nem megyek hajtásba. Ha gyakorolni akarok, akkor meg lemegyek Uzsára (5km) vagy Gyenesdiásra (15km). Szóval ezért van elérhető terep erre a célra. Ugyanakkor ezt mástól is elvárnám. De tudjuk, hogy ez nem erről szól.

Az elmúlt két évben nagyvadra többet hibáztam, mint futó nyúlra  Stoel És nem azért, mert nyulászni nem voltam egyszer sem. Lehet mégis csak ki kellene próbálni ezt a disznóhajtást?  Röhög
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1419 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 09:45:24 »

Én nem is arra mondtam, hogy rossz, hanem azokra a véleményekre reflektáltam, akik nem voltak még, vagy nem járnak disznó hajtásra, de nagyon határozott véleményük van ebben a témakörben.

Had legyen már véleményem a saját lő-képességem és a hajtásba járás, nem járás miértjéről  Vigyorog Még ha nem is voltam (voltam amúgy 2x, tagi hajtás, de lövést nem tettem egyszer sem). De végül is ez is a témakörhöz tartozik tágabb értelemben.

Egy kicsit álszentnek tartom a disznóhajtáson kritizált sebzéseket...

Itt is félreértés van, nem a sebzést kritizáltam, hanem azt, hogy talán lehetne többet tenni azért, hogy ne legyen annyi sebzés. Szerintem nem ugyanaz.

De nem hinném, ha valaki elmegy és ellő 100 nagygolyós lőszert, akkor megtanul hajtott, esetleg futó vadra golyóval jól lőni....

Nem is. De biztos, hogy jobb lesz, mint előtte. Ha nem, akkor meg hagyja abba a pics@ba  Ördög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1420 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 10:08:15 »

Had legyen már véleményem a saját lő-képességem és a hajtásba járás, nem járás miértjéről  Vigyorog Még ha nem is voltam (voltam amúgy 2x, tagi hajtás, de lövést nem tettem egyszer sem). De végül is ez is a témakörhöz tartozik tágabb értelemben.

Itt is félreértés van, nem a sebzést kritizáltam, hanem azt, hogy talán lehetne többet tenni azért, hogy ne legyen annyi sebzés. Szerintem nem ugyanaz.

Nem is. De biztos, hogy jobb lesz, mint előtte. Ha nem, akkor meg hagyja abba a pics@ba  Ördög

Végül is, lehet, hogy gyönyörűen zongorázol, csak nem próbáltad még. Ördög
Teljesen egyetértek abban, hogy kötelessége lenne mindenkinek gyakorolni.
Amiből ez az egész kiindult, hogy láttunk egy török videot egy disznóhajtásról, majd jöttek a kemény kritikák etikáról, lőtudásról.... Vállat von
Kíváncsi vagyok, ha az itt megszólalók vettek volna rajta részt - velem együtt - milyen eredmény született volna, rajtunk mit és hányan fikáztak volna mások. Röhög Röhög
Az a kifogás nem érne, "hogy nem jövök, mert szerintem én nem tudok lőni"!! Ördög Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1421 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 10:11:31 »

Végül is, lehet, hogy gyönyörűen zongorázol, csak nem próbáltad még. Ördög
Teljesen egyetértek abban, hogy kötelessége lenne mindenkinek gyakorolni.
Amiből ez az egész kiindult, hogy láttunk egy török videot egy disznóhajtásról, majd jöttek a kemény kritikák etikáról, lőtudásról.... Vállat von
Kíváncsi vagyok, ha az itt megszólalók vettek volna rajta részt - velem együtt - milyen eredmény született volna, rajtunk mit és hányan fikáztak volna mások. Röhög Röhög
Az a kifogás nem érne, "hogy nem jövök, mert szerintem én nem tudok lőni"!! Ördög Ördög Ördög
 Emelem

Ja, és ami számomra - már szinte betegesen - a legfontosabb a disznóhajtásban, itt a videon, a biztonságos lövés lehetősége teljesen adva vagyon volt....
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1422 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 10:31:31 »

Kifejtetted!
Ismeretlenül is elég szar véleményed van rólam.
Többek szerint is elég jól bánok a pléh puskával.
Meggyőződésem, hogy sörétes puskával, lőtéren csak lőbiztonságot lehet megtanulni, vadászni viszont csak a vadon.
Tapasztalatom szerint az ösztönös sörétlövők a disznóhajtásokon is jól szerepelnek.
Nem részletezném mia különbség a nyúl, a szalonka, kacsa, liba, meg a fácánra való lövés között.
Persze, puding próbája az evés!
Meghívsz egy szezon eleji nyúlvadászatra, és kiderül hány fityegő lábu gyúl marad utánnam. Emelem

Ismeretlenül is olyanokat irkálsz, ami megalapozza a véleményt.   Figyelmes olvasás
A kutyát sem érdekli, hogyan bánsz a puskával, nem ezen volt a hangsúly. ( A vadhoz és a vadászathoz való hozzáállásod az ami zavaró!)  Tasli
Meggyőződésem, hogy a lőtéren való gyakorlás megalapozza a jobb lőkészséget és a kevesebb sebzést!
Tisztában vagyok a felsorolt vadfajok vadászatának nehézségeivel és szépségeivel is egyaránt.   Kacsint
Na az a vendéghívás lesz nagyon soká, nem karácsony jóbarát!!!    Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1423 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 10:35:57 »

Ismeretlenül is olyanokat irkálsz, ami megalapozza a véleményt.   Figyelmes olvasás
A kutyát sem érdekli, hogyan bánsz a puskával, nem ezen volt a hangsúly. ( A vadhoz és a vadászathoz való hozzáállásod az ami zavaró!)  Tasli
Meggyőződésem, hogy a lőtéren való gyakorlás megalapozza a jobb lőkészséget és a kevesebb sebzést!
Tisztában vagyok a felsorolt vadfajok vadászatának nehézségeivel és szépségeivel is egyaránt.   Kacsint
Na az a vendéghívás lesz nagyon soká, nem karácsony jóbarát!!!    Emelem
Nem tisztem megvédeni,de Géza nem olyan,mint amilyennek gondolod.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1424 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 10:47:06 »

Nem tisztem megvédeni,de Géza nem olyan,mint amilyennek gondolod.
Péter sem az a bajkeverő típus!!  Kacsint
A fórum egyik negatívuma, hogy nem ismerjük egymást személyesen és alig valós, vagy nagyon vélt igazságokon vitatkozunk, pillanatnyi körülmények és vérmérsékletek alapján.  Amennyiben Géza és Péter személyesen váltana  5 mondatot a vadászattal kapcsolatosan, egyből tudnák egymásról (amit mi már tudunk) hogy remek vadászemberek mindketten!
H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: