Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 133   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászatok a nagyvilágban, élmények, történetek, tapasztalatok  (Megtekintve 372021 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1260 Dátum: 2015. április 30. - 09:10:22 »

Laci medvéjéről, feltehetőleg hallani fogunk még, néhány sajtóorgánumba.
Mérések alapján a koponyája, közel 0,5 pontal veri Ceaușescu évtizedek óta fennálló rekordját.
Nem is engedik ki az országból.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1261 Dátum: 2015. április 30. - 13:24:11 »

Nem is engedik ki az országból.


Kifizetni azért ki kell? Szomorú Ezt sohasem értettem, állítólag mi sem adjuk ki a világbajnok trófeákat az elejtőnek.  Fejvakarás
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1262 Dátum: 2015. április 30. - 13:47:48 »

Kifizetni azért ki kell? Szomorú Ezt sohasem értettem, állítólag mi sem adjuk ki a világbajnok trófeákat az elejtőnek.  Fejvakarás
Hát ez az.... Őzagancsról vagy szarvastrófeáról csak lehet csinálni pofás másolatot, de egy medvebőrről? Az elég gáz lehet.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1263 Dátum: 2015. április 30. - 13:58:26 »

Hát ez az.... Őzagancsról vagy szarvastrófeáról csak lehet csinálni pofás másolatot, de egy medvebőrről? Az elég gáz lehet.

Szerintem a másolatot kéne otthon múzeumban kiállítani! Ez az eljárás egyszerűen igazságtalan.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1264 Dátum: 2015. április 30. - 14:02:18 »

Hát ez az.... Őzagancsról vagy szarvastrófeáról csak lehet csinálni pofás másolatot, de egy medvebőrről? Az elég gáz lehet.
A bőrt vsz. kifogják engedni csak a koponyát nem, arról csináltatnak másolatot.
Titó meg Csau verenyébe, iparág alakult a medvebőr nyujtására.
Ez meg nem nyujtott bőr.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1265 Dátum: 2015. április 30. - 18:20:51 »


Titó meg Csau verenyébe, iparág alakult a medvebőr nyujtására.
Ez meg nem nyujtott bőr.



Nalunk a nyuzatlan allat mereteit veszik figyelembe   Csodalk Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1266 Dátum: 2015. Május 03. - 10:48:09 »

Megosztom veletek a rekord medve történetét,Zoli barátom előadásában.

"Kedves Vadász Barátaim!

Szeretném megosztani veletek azt az örömöm, hogy Laci öcsém beírta nevét a világon nyilvántartott rekord trófeák könyvének lapjaira. A múlt hónapban Húsvét utáni héten Székelyvarságon VILÁGREKORD pontszámú barna medvét lőtt.
2015. 04. 10. óta a VILÁGREKORD barnamedve koponya pontszáma 70.35 pont, elejtő: KOSZTOLÁNYI LÁSZLÓ. A bőre sem kicsi 587.0 pont.  A melléklet utolsó táblázatában a jelenleg hitelesített rekordok olvashatók. A nemzetközi hitelesítés természetesen még hátra van, de remélem addig „ nem fog összemenni ”.
Én februárban jártam Parajdon és Székelyudvarhelyen vadászati lehetőségeket kerestem. Megismerkedtem egy vadász házaspárral Buzás Péterrel és feleségével Csillával. Rövid bemutatkozásra tervezett látogatásom késő estig tartó beszélgetéssel és fenséges vacsorával zárult. Mindketten őszinte vadász emberek. Csilla ígéretet tett értesít, ha elkezdik járni a szóróikat a medvék.  Laci pausálé szerződést kötött a ZETELAKA ÉS TÁRSAI Vt.-vel, az volt a kérése, hogy ha lehetőség adódik 450 pont feletti medvét szeretne lőni.  Csilla ígéretét betartva küldte a meghívót és húsvét előtti héten kimentünk vadászni. Én igazából csak kísérő voltam, de engem is kivittek minden este medve lesbe. Első este én több, mint 10 medvét láttam volt, hogy 5 medve volt egyszerre a szórón. Laci másik lesben volt Ő is látott 8 medvét, de igazán nagyot sajnos nem. Nagy tapasztalatú vadász kísérője Pál Elemér beszélt neki egy nagy medvéről amelyiket látták is és a friss nyoma rendszeresen ott volt a szórón. Második este a lakmározó medvék egy pillanat alatt szétrebbentek és pár perc múlva egy pillanatra megjelent a nagy medve, de valami miatt még a szóróig sem ment, visszalépett az erdőbe. Nem tudták megnézni, bírálni meg végkép nem. Harmadik este egyetlen rádiós nyakörvvel ellátott medvében tudtak „gyönyörködni”. Furcsa látványt jelentett a rövidre nyírt szőr a vékony nyakon.
Én közben egy másik szórón több, mint két tucat medvét láttam a három sete során. Volt köztük egy ami biztosan 450 pont vagy afölötti volt. Utolsó este cseréltünk, kár volt. Ahogy ez ilyenkor lenni szokott én megcsodálhattam a nagy medvét, Lacinak csak 7-8 kisebb medve jött ki.
Húsvétra haza kellett jönnünk, de húsvét utáni héten pénteken visszamentünk. Elemér nem bízta a dolgot a véletlenre, egy ló, egy tehén és egy szarvas tehén teteme csalogatta a medvéket. Lacinak első este szerencséje volt. Két kisebb medve iszkolt el a szóróról, ami azt jelezte, hogy valami nagyobb vad érkezése várható. Méltóság teljesen vonult be a tisztásra, lefeküdt a tetemek mellé és elkezdett enni. Most nem volt ideges, jól megtudták nézni. Amikor felállt, eldördült a lövés. A találatot azzal jelezte, hogy a becsapódás helye felé kapott, pár másodpercig mozdulatlanul állt, majd nagy sebességgel az erdőbe  futott. Bernárd a másik kísérő megjegyezte „a háború elkezdődött, de hogy ér véget, és milyen áldozattal azt jó lenne tudni”.
Elemér aki nem dohányzik, Laciékkal együtt rágyújtott. Rövid várakozás után elindultak keresni a medvét. A rálövés helyén nem volt vér. A 30 cm-es hóban követték a medve nyomát az erdő széléig. Az erdő szélén egy csepp vért találtak, majd még egyet. Nem jó jel, mondta Elemér, rövid tanácskozás és haditerv készítést követően elindultak a medve után az erdőbe. Elemér ment elől, Laci volt a hátvéd. Feladata az volt, ha véletlenül hátulról támadna a sebzett medve lőjön. Hála istennek erre nem került sor a medve az erdő szélétől kb. 10 méterre nekirohant egy fának és annak tövében találták meg, már nem élt.
Óriási volt az öröm, hárman alig bírták hasára fordítni a hatalmas állatot. Még ekkor sem tudta senki, hogy milyen kapitális példány. Miután megtalálták hívott Laci, meglőttem  NAGY MEDVÉT. Már sötétben  egyszerre érkeztünk a közben segítségül hívott vadászokkal. Kb. 10 vadász jött terepjárókkal segíteni. Bernárd öccse megjegyezte: „Jól nézzétek meg ezt medvét, mert szerintem a Hargitán ekkora még nem esett, sokáig nem fogtok még ekkora medvét látni”. Fiatal ember gondoltam, nincs még nagy tapasztalata, de neki lett igaza.                                     
Kívánom, hogy bármilyen vad elejtésekor érezzétek ezt a leírhatatlan örömet, amit most én érzek.                 
Lehet, hogy ehhez az érzéshez szükség van némi gigantomániára való hajlamra is?

Vadász üdvözlettel

Kovács Zoltán"

Az eddig érvényes ranglista:


Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1267 Dátum: 2015. Május 03. - 13:55:32 »

Szuper! Gratulálunk! Ez azért nem semmi!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1268 Dátum: 2015. Május 04. - 09:39:17 »

Megosztom veletek a rekord medve történetét,Zoli barátom előadásában.


Az eddig érvényes ranglista:



Meglepődött
 Igen Taps
Mekkora volt testsúlyra a medvegy?
Érdekes, hogy a bírálaton a kamcsatkai medvékkel együtt bírálják. Persze én még a szabad természetben sehol se láttam medvét, de állatkertben, filmen és képen a kamcsatkaiak testre jóval nagyobbnak tűnnek, mint az európaiak.  Fejvakarás
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1269 Dátum: 2015. Május 04. - 09:49:45 »

A múlt hónapban Húsvét utáni héten Székelyvarságon VILÁGREKORD pontszámú barna medvét lőtt.

Ha jól tudom itt nyugszik Uz Bence (ihletője).

Gratulálok még egyszer!
 Igen


Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1270 Dátum: 2015. Május 04. - 14:30:21 »

Érdekes, hogy a bírálaton a kamcsatkai medvékkel együtt bírálják. Persze én még a szabad természetben sehol se láttam medvét, de állatkertben, filmen és képen a kamcsatkaiak testre jóval nagyobbnak tűnnek, mint az európaiak.  Fejvakarás

Nekem is éppen ez jutott eszembe átnézve a listát.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1271 Dátum: 2015. Május 04. - 15:05:44 »

Meglepődött
 Igen Taps
Mekkora volt testsúlyra a medvegy?
Érdekes, hogy a bírálaton a kamcsatkai medvékkel együtt bírálják. Persze én még a szabad természetben sehol se láttam medvét, de állatkertben, filmen és képen a kamcsatkaiak testre jóval nagyobbnak tűnnek, mint az európaiak.  Fejvakarás

A szerint az elmélet szerint amiben én hiszek az európai,ázsiai barnamedve a grizzly a kodiak és a jeges medve azonos faj csak az élőhely tette őket más színűvé és méretűvé. A Kodiak szigeten élők azért tűnnek ki méreteikkel mert nagyon könnyen jutnak rengeteg táplálékhoz . Úgy tudom élőhelyeik határterületén rendszeresen összeívik a grizzly a jeges macival és szaporodóképes utódaik vannak .         Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1272 Dátum: 2015. Május 04. - 15:14:42 »

A szerint az elmélet szerint amiben én hiszek az európai,ázsiai barnamedve a grizzly a kodiak és a jeges medve azonos faj csak az élőhely tette őket más színűvé és méretűvé. A Kodiak szigeten élők azért tűnnek ki méreteikkel mert nagyon könnyen jutnak rengeteg táplálékhoz . Úgy tudom élőhelyeik határterületén rendszeresen összeívik a grizzly a jeges macival és szaporodóképes utódaik vannak .         Emelem

Ez  Igen, én is hasonlóképpen gondolom, de a bírálólapokon is együtt szerepeltetik mindet? Elvileg a Kodiak macik még nagyobbak, a listán mégsem látom.  Fejvakarás Vállat von
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1273 Dátum: 2015. Május 04. - 19:21:28 »

Meglepődött
 Igen Taps
Mekkora volt testsúlyra a medvegy?
Érdekes, hogy a bírálaton a kamcsatkai medvékkel együtt bírálják. Persze én még a szabad természetben sehol se láttam medvét, de állatkertben, filmen és képen a kamcsatkaiak testre jóval nagyobbnak tűnnek, mint az európaiak. 

- Ez az alaszkai barna medve pl. 6 centi hejan 3m hosszu az orratol a farka vegeig es 725 kg. Es ez nem is a legnagyobb rekord itt. A Yukon , Kodiak (alaszkai) kamcsatkai,  barna medveket nem lehet egy lapon biralni vagy eppenseggel targyalni az europai alfajjal. Nem is teszik tudomasom szerint.....igaz Romania az egy mas vilag.

    http://huntdrop.com/hunt/world-record-brown-bear-1800-lbs   

- Ez a grizzly vilagrekord, a tavaly lett lov-e....ez is 3 metres...allitolag 1 cm kisebb a koponyaja mint amit 1976 lottek ugyancsak Alaszkaba.

    http://www.dailymail.co.uk/news/article-2622124/NINE-foot-tall-grizzly-bear-bagged-Alaska-hunter-named-largest-killed.html 

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1274 Dátum: 2015. Május 12. - 05:53:53 »

http://www.msn.com/en-ca/video/animals/watch-mama-bear-chases-tourists/vi-BBjvvK6?ocid=iehp 

Elemezve ezt a videoklippet, az embrnel nagyobb allatot a fold nem hordott a hatan!  Nem
Egyugyu, eloszor extreme helyzetet teremt az ember es az allat kozott, majd menekul ...... vinnyogva menekul,  az eletet veli kockaztatva, holott O vitte kockazatba. Kesobb az allatokat blemeli, es mindezt veghezviszi egy hidon ahol a szerencsetlen medvek cask egy 30-40m-es ugrassal tudna menekulni a melybe.
 Vállat von Erthetetlen dolgok ezek!

Prince George kozeleben egy canpingezo parosnak okozott halalos kimenetelu emlekeket a felelotlenseg!
Tortent ugyanis hogy, a szamtalanszor bejart teruleten, ahol taboroztak elyszakara, a ferfi tagja a parosnak elaludt a tabortuznel. A noi tag viszont ugy dontott hogy O a lakokocsiban akarja tolteni az ejszakat, es biztos volt benne hogy ha a tarsa felebred O is koveti a lakokocsiba. A tragedia nem lehet tudni hogy mikor tortent de, a no a tarsat mar csak holtan talalta mintegy harminc meterre elvonszolva a szinhelytol.
A balaset bejelentesere azonnal erkezett aficer, eloszor egy farkast lott le aki mar kornyekezte a hullat. Masodszorra a tettes is megerkezett, egy nagy feketemedve aki a fajtajara jellemzoen valoszinuleg hogy a hullat akarta biztositani, (elasni, letakarni, altalaban as egy kis godrot ami nem lepi el az aldozatot de, a kilatszo reszeket agakkal es rakapart falavellel bekeparja, es 20-50m-rol meg vigyazo szolgalatot is vegez, visszajarva egy egy harapas erejeig az aldozatara.
Ebben az esetben egy ember halt meg....... ami borzaszto  Fejvakarás az emberevonek bunhodni kell, mintahogy el is erte a vagzetet. Mindattol eltekintve az embert elgondolkodtatja,  Figyelmes olvasás talan mindketto eletet meg lehetett volna menteni Vállat von
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 133   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: