Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493022 alkalommal)
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #1980 Dátum: 2016. December 18. - 19:08:57 »

Ez így igaz Mosolyog de ez a tény nem mond ellent semminek! Aki huzagolt choke-ot teker a sörétesébe, az nyilván tisztában van ezzel, ha nem, úgy járt! Mosolyog
Én nem hiszem, hogy van olyan hülye, aki huzagolt choke-ból akar sörétet lőni, de attól még lehet! Nevet
. De van olyan hülye aki olaszországba másfél meg egy miliméteres söréttel tiz tizenöt méterre apró veréb nagyságú madarakra.
Puskázik vele,itthon ilyet nem csinálunk igy nem hiszem hogy sok értelme lenne.Én full-t használok a hatsan elöágyszánosba. Ha erdöt hajtunk
akkor elsönek beteszek egy pellagri Mb tricolort filc fojtásos max harminc méter a következö már sima kosaras patron én ennyit szoktam
variálni vele.  Wave
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1981 Dátum: 2016. December 18. - 19:11:01 »

"rifled chokes"-re keresve a neten, rengeteg cikk van.
Egyértelműen gyöngygolyó lövésére ajánlják.
Írnak róla hideget, meleget.
A paradox csőnek is csak az utolsó 5 centije volt huzagolt.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1982 Dátum: 2016. December 18. - 19:17:39 »

Megjegyzem, soha nem használtam és nem is fogom.
Hajtásba a gyöngygolyót veszélyesnek tartom.
Ne kövezzetek meg érte, magánvélemény.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1983 Dátum: 2016. December 18. - 21:01:49 »

Ez így igaz Mosolyog de ez a tény nem mond ellent semminek! Aki huzagolt choke-ot teker a sörétesébe, az nyilván tisztában van ezzel, ha nem, úgy járt! Mosolyog
Én nem hiszem, hogy van olyan hülye, aki huzagolt choke-ból akar sörétet lőni, de attól még lehet! Nevet

Unalmas perceidben megnézheted. A paradox is érintve van. A kifejezést ma is használják, de jelentése szerintem arra utal amit én próbáltam kinyögni.


http://www.siarm.it/public/fucile/strozzatore.htm
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1984 Dátum: 2016. December 19. - 10:33:24 »

Nagy Tisztelettel Üdvözöllek!

A linken szereplő eszköz, szerény véleményem szerint nem megfelelő, a huzagolt cső kiváltására, több szempontból sem. A huzagolt csővégek a sörétszemet intenzív szórását segítik vagyis a lehető legnagyobb szórásképet adják és erre is lett kitalálva, ha egy Brennekét vagy valami hasonló SL-t próbálunk kieregetni ebből, akkor a következő hatása lesz. A sima csőszakaszban haladó és sebessége maximumának közelében lévő egybe részes lövedék, találkozik egy rövid huzagolt csőszakasszal amin úgy fog átrongyolni mint fing a gatyán és a huzagok inkább nyomásnövekedést és fölösleges ellenállást fognak kifejteni anélkül, hogy betöltenék azt a szerepüket, hogy megvezessék a lövedéket. Ha esetleg, van ezzel kapcsolatban, mármint a huzagolt csővéggel kapcsolatban ettől eltérő tapasztalat, akkor azt szívesen meghallgatom. Emelem

Akkor minek fejlesztettek a jenkik "slugster" lőszereket és mivel magyarázod a huzagolt remmington és mosberg csövekkel (+ slugster lőszer) elért 100-on 7-8 cm-s szórásokat? A régi szabályozásnak meg a mostani nyomornak köszönhetően mi itt Ukrajnában kb a 99 százalékát kihozzuk a sima csőből lőhető golyónak, de a huzagolt sörétestől (nem paradox, hanem a teljes hosszon menetes cső!!!) jobbat, pontosabbat nem tudunk kitalálni.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1985 Dátum: 2016. December 19. - 11:06:22 »

Akkor minek fejlesztettek a jenkik "slugster" lőszereket és mivel magyarázod a huzagolt remmington és mosberg csövekkel (+ slugster lőszer) elért 100-on 7-8 cm-s szórásokat? A régi szabályozásnak meg a mostani nyomornak köszönhetően mi itt Ukrajnában kb a 99 százalékát kihozzuk a sima csőből lőhető golyónak, de a huzagolt sörétestől (nem paradox, hanem a teljes hosszon menetes cső!!!) jobbat, pontosabbat nem tudunk kitalálni.

Neked is szép jó napot!

Ha figyelmesen elolvastad a kommentfolyamot(amit én írtam) akkor észre kellett venned, hogy a huzagolt csövek itt nem kerültek szóba sem a golyós sem a sörétes esetében. Én többször leírtam, hogy egy cső szerintem legyen vagy sima vagy huzagolt és az utóbbit értem a slugok esetében is. Pont azt vallom amit Te is leirsz, hogy a Brennecke és a kitudja hányféle SL. lövedéket én kétféle csőből tartom alkalmasnak kilőni. Vagy arra alkalmas Choke furatu sima csőből vagy végig huzagoltból. A huzagolt cső esetében  a sörétes fegyverekhez gyártott huzagoltakat értem. Az elmúlt fingreszelés tárgyát egy olyan eszköz képezte amiről nekem más ismereteim vannak mint az eszközt először megemlítőnek. A paradoxnak már a neve is elárulja azt amit én is gondolok róla, hogy egy ellentmondás az egész és a modern fegyvergyártás hajnalán mindennel próbálkoztak. Tudod mikor Ferenc Jóska bácsi elment a rendes éves vadászatára, és megkérdezte hűséges fegyverhordozóját, hogy vanni sok snepf, hát hogyispersze aztán furcsán nézett a bokrok közzé, mert nem értette, hogy ki hozta ki a kastélyból a Bösendorfer zongorát amikor ráeszmélt, hogy az a zongora a hármasvágányon haladó gőzmozdony méretét meghazudtoló vadkan, ekkor betöltötte paradox furatú fegyverébe a göbecset és tüzelt, no röviden ekkor lehet, hogy működött is a dolog. A sima furatú csövek használatával vadászókra én mindig nagy tisztelettel tekintettem, főleg ha csak az volt a szekrényben. Az, hogy a fegyvergyárak mit mondanak és azt, hogy mi a valóság az egy másik téma, a puding próbája az evés. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
jpach
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #1986 Dátum: 2017. Október 04. - 16:24:33 »

Kedves Fórumozók!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy Baschieri & Pellagri  (B&P) lőszereket melyik vadászboltokba lehet vásárolni? Leginkább dunántúl és BP környékén.
Egyedül a szegedi vadászboltról tudom, hogy forgalmaznak, de az nekem nagyon messze van.
.410 es lőszereket próbálok minél több fajtát kipróbálni, és emiatt érdekelne..  Emelem

Köszönettel:
Jpach
Naplózva

elégedett vagyok az elégedetlenségemmel
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1987 Dátum: 2017. Október 04. - 17:17:13 »

Kedves Fórumozók!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy Baschieri & Pellagri  (B&P) lőszereket melyik vadászboltokba lehet vásárolni? Leginkább dunántúl és BP környékén.
Egyedül a szegedi vadászboltról tudom, hogy forgalmaznak, de az nekem nagyon messze van.
.410 es lőszereket próbálok minél több fajtát kipróbálni, és emiatt érdekelne..  Emelem

Köszönettel:
Jpach

Szia!

Frommeréket kérdezd meg. Állandó termékként nem forgalmazzák ha jól tudom, de rendelésre beszerezhetik.

 Stoel
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1988 Dátum: 2017. Október 04. - 17:24:49 »

A rózsák terénél ami van Bp-en ott anno vettem de hogy 410van-e Táncol
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1989 Dátum: 2017. Október 05. - 06:47:01 »

Üdv Jpach!

Próbáld meg nálluk: http://www.japevadasz.hu/
Nagyon korrektek és segítőkészek.

Üdv:

SK

Kedves Fórumozók!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy Baschieri & Pellagri  (B&P) lőszereket melyik vadászboltokba lehet vásárolni? Leginkább dunántúl és BP környékén.
Egyedül a szegedi vadászboltról tudom, hogy forgalmaznak, de az nekem nagyon messze van.
.410 es lőszereket próbálok minél több fajtát kipróbálni, és emiatt érdekelne..  Emelem

Köszönettel:
Jpach
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
jpach
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #1990 Dátum: 2017. Október 08. - 20:51:47 »

Köszönöm Szépen!

a japevadasz.hu oldalon megtaláltam amit kerestem. Sőt, találtam más alternatívát is Mosolyog valamint van viszonteladójuk is a környékemen.

Naplózva

elégedett vagyok az elégedetlenségemmel
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1991 Dátum: 2017. Október 21. - 18:13:51 »

 Az utóbbi időben kezd "összemenni" az általam használt sörétes kaliber. Kezdtem 16-al mert az volt, aztán vettem 12-t mert ahhoz volt legkönnyebben lőszer. 6-7 éve visszatértem a 16-hoz és "tekerem" a saját-gyártmányú patronokat. A nyáron viszont többször volt módomban koronglövő-versenyeken, fürjészésen és kacsázáson részt vennem Magyarországon és Szerbiában. Minden alkalommal 24 grammos trapp-lőszert használtam (ilyet adtak a vendéglátóim) és meglepően jól lőttem a kölcsön 12-esekkel a korongot, a fürjet, de még az augusztus végi kacsákat is. El kezdett hát motoszkálni a "hülyebogár", hogy mi lenne ha szert tennék egy  régi húszasra? Mert ugye az olyan kis aranyos. Meg elegáns. Meg had verje ki a sárga ragya a többieket, ha azt látják, hogy én "jáccóspuskával" lövöm a fácánt míg ők minimagnumokkal meg 52 grammos magnumokkal pofoztatják magukat. Szóval a húszas 24 grammja miben tér el a 12-es 24 grammjától? Lőtt valaki lőlapra a két kaliberrel azonos sörétmérettel? Ha a 16-osból 27-28 grammal jó arányban lövöm a kakast, a 24 grammnyi töltettel sokat kínlódok majd? Tudom, hogy a fentiek mellett okkal fontosabb, hogy a puska "feküdjön", de ballisztikai szempotból milyen egy húszas?
U.I.. Gergely Imi cimborám isteníti, de neki majd akkor hiszek ha minden bűnét levezekelte előttem a Purgatóriumban
Naplózva
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #1992 Dátum: 2017. Október 31. - 18:44:35 »

Sziasztok! Lőszervásárlás előtt állok, 16-os izs 58as fegyverem van, feles és egyes szűkítéssel. Mit tudnátok ajánlani, amit valószínűleg szeretni fog? Én az rcre illetve a gambore pure goldra gondoltam, 3,5 mmes méretben. Főleg fácánra-nyúlra, esetleg récére lenne.  Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv: Máté
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1993 Dátum: 2017. Október 31. - 19:12:52 »

Sziasztok! Lőszervásárlás előtt állok, 16-os izs 58as fegyverem van, feles és egyes szűkítéssel. Mit tudnátok ajánlani, amit valószínűleg szeretni fog? Én az rcre illetve a gambore pure goldra gondoltam, 3,5 mmes méretben. Főleg fácánra-nyúlra, esetleg récére lenne.  Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv: Máté
Mielőtt a többiek taslis emotikonokat küldenek neked,elmondom a saját tapasztalataimat,ugyanezzel a puskával...
Nem tudom.


Tényleg nem. Ez amolyan lelki dolog,de én például Mirage lőszert használok. Aztán vagy mindent meglövök vele,vagy semmit sem. Az RC igazából nem vált be, de mit tudom én... Vegyél többfélét és lövöldözz vele papírra!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #1994 Dátum: 2017. Október 31. - 19:39:04 »

Koszonom a gyors valaszt! Valoszinuleg veszek mundkettobol es kiprobalom ppirra es gyakorkatbn is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: