Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 491963 alkalommal)
Tshibo
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



« Új üzenet #480 Dátum: 2010. December 04. - 13:50:28 »

Hali Mindenkinek!

A segítségeteket kérem.
Tudja-e valaki az Armusa nevezetű lőszer honlapját???

Előre is köszi!  Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #481 Dátum: 2010. December 04. - 14:41:01 »

http://www.carmusa.com/localizacion.html
Naplózva
Tshibo
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



« Új üzenet #482 Dátum: 2010. December 04. - 16:39:15 »

Á, remek!
Már kerestem mindenhol,de hiába!

NAGYON KÖSZÖNÖM!
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #483 Dátum: 2010. December 13. - 13:39:12 »

Üdv!
Használ valaki 16.-os Rottweil Waidmannsheil lőszert?
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #484 Dátum: 2010. December 14. - 22:59:30 »

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Milyen tapasztalatok van a SAGA lőszerrel. A NIKE helyett most ezt forgalmazzák B.fűzfőn.
Van belőle extra is állítólag.
Semi (mini) magnumról hallott valaki SAGA-ban?
Minden info érdekelne, mert éppen vennem kéne párszáz darabot, de nem szeretnék rosszabbat venni, mint mondjuk a NIKE extra. Meg az ár sem mellékes.
Vadászüdvözlettel: Csaba
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #485 Dátum: 2010. December 15. - 06:37:48 »

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Milyen tapasztalatok van a SAGA lőszerrel. A NIKE helyett most ezt forgalmazzák B.fűzfőn.
Van belőle extra is állítólag.
Semi (mini) magnumról hallott valaki SAGA-ban?
Minden info érdekelne, mert éppen vennem kéne párszáz darabot, de nem szeretnék rosszabbat venni, mint mondjuk a NIKE extra. Meg az ár sem mellékes.
Vadászüdvözlettel: Csaba
Szia!

Én a Nike extra 10-es helyett használom, igaz csak 16/70-ben. Gyorsabb és eddig úgy néz ki, hogy messzebb is ér mint a Nike. Nekem bejött, viszont közlere jobban egyben van....  Vadász Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Tshibo
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



« Új üzenet #486 Dátum: 2010. December 15. - 13:20:56 »

Hali!

Személyes tapasztalat nincs a SAGA -ról, de én is úgy hallom hogy a NIKE -től valamelyest gyorsabb!
Az ára 77 ft-tól kezdődik. Igaz ez a 34 grammos változat.
Gyártják 24, 28, 30, 32, 34, 36, 44 grammban, de nem hiszem, hogy a magyar vadászboltok vagyis ahol SAGA-t
forgalmaznak, rendelkeznek e ilyen kínálattal!

WWW.SAGA.ES

Viszont ha lelnél belőle MINI-MAGNUMOT valahol, az engem is nagyon érdekelne.

 Emelem
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #487 Dátum: 2010. December 15. - 21:51:07 »

Halihó!
Köszönöm az infót, ma én is azt hallottam, hogy a NIKE-nél gyorsabb a SAGA, és valóban + 5-10 méter.
Akkor holnap irány B.fűzfő, és veszek párszáz  Patron - t!
A kaliber és egyéb választékokról amit megtudok azt megosztom Veletek.
Aztán szombaton: RESZKESSETEK Lúd -ak, Róka -k,  Nyúl - ak!!!!
Vadászüdvözlettel: Csaba
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #488 Dátum: 2010. December 15. - 21:58:34 »

Halihó!
Köszönöm az infót, ma én is azt hallottam, hogy a NIKE-nél gyorsabb a SAGA, és valóban + 5-10 méter.
Akkor holnap irány B.fűzfő, és veszek párszáz  Patron - t!
A kaliber és egyéb választékokról amit megtudok azt megosztom Veletek.
Aztán szombaton: RESZKESSETEK Lúd -ak, Róka -k,  Nyúl - ak!!!!
Vadászüdvözlettel: Csaba

A 16/70- ben a Nike 10 extránál 40 m/s-el gyorsabb a Saga ( 370 vs. 410) Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #489 Dátum: 2010. December 19. - 12:40:31 »

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Milyen tapasztalatok van a SAGA lőszerrel. A NIKE helyett most ezt forgalmazzák B.fűzfőn.


Szia!
1 hete vettem egy dobozzal Érden 8-as méretben, mert ott is ez megy most a Nike helyett. Ma elpuffogtattam az utolsó darabokat is. 12-es Izs- bockból lőttem ki őket.
Tapasztalataim a következőek: Picivel gyorsabbnak tűnik, mint a Nike. Bár az is lehet, hogy csak bemagyarázom magamnak, mert a táblázatot én is átböngésztem használat előtt.  Ördög
Szárnyazott, vízen úszó (?) récére lőttem vele először, így megfigyelhettem, hogy nagyon szépen, cseppszerűen egyenletesen terített a vízen. Bár a távolság meglehetősen nagy volt (kb 30 m), nagy szóródást nem figyeltem meg.
Másodjára a kárókatonákat abajgató sasfélét üldöző dolmányos varjak közül 3 felém vette az irányt, így a hozzám legközelebb repülőt kb 20 méterről a feles csővel lelőttem. Mire a labradorom odaért, már nem volt benne élet.
Tegnap fácánvadászaton használtam. Hét madarat sikerült lőnöm. Amit eltaláltam, azt azonnal paralizálta. Negyedes/feles szűkítés volt a puskacsövekben.
Összességében nagyon kellemesen csalódtam a SAGA-ban. (De azért, amint lehet, visszatérek a NIKE-hez)
Plusz egy kis adalék még: Egy ismerősöm ezt használja korongozni és ő is elismerően nyilatkozott róla.
 Emelem


Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Tshibo
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



« Új üzenet #490 Dátum: 2010. December 22. - 10:31:03 »

Üdv Mindenkinek!

A véleményeteket szeretném. Egy igazi rókás patront keresek! Patron
Tudom, hogy ha az ember betartja a lő távot, akkor egy 32 grammos 10-es ammo is megteszi! De ha nem tartja???
A net-en bejártam az összes fellelhető lőszer típust, fajtát, méretet, grammot, színűt, szagút!
Ez kb. 20 céget jelent, még azokat is néztem amelyek Magyarországon forgalomban sincsenek,"meg szerintem nem is lesznek"!
Így már nagyobb a rálátásom a dolgokra. De sz@rt se érek vele. Tapasztalatot csak 5 fajtával sikerült gyűjtenem, valamelyik már 4-5 éve is lehetett.
A fórumot végigolvastam nagyon tetszett és sok jó saját tapasztalat is le van írva. Amikből már lehet meríteni.Így tehát a NIKE mellett voksoltam.
Én egy IZS-54 -essel vadászom, extra 36 grammos lőszerekkel, NIKE 10-es, MELIOR 8-as,mivel NIKE 8-ast már nem leltem 4 vadászboltban sem. Emellett van egy doboz NIKE 4-es, de még nem volt alkalmam kipróbálni.
Szétszedtem pár darab lőszert én is, és egyik meglepi jött a másik után!
--NIKE extra 10-es 3,00-3,30 mm-es sörétátmérő, ja és lövés után a csőben sok el nem égett lőpor!!!
--NIKE extra 8-as 3,20-3,50 mm, de a 3,5mm-t nem sok szem érte el. Egy pár db. maradt tavalyról.
--NIKE extra 4-es 4,40-4,80 mm, hihetetlen sörétszemek, mikor 2 félgömböt rosszul ragasztok össze, vagy nem is tudom! Marha kíváncsi leszek rá
--MELIOR "extra" 8-as 3,50-3,80 mm, de a nagy többség 3,70 mm, ezzel meg vagyok elégedve!
Még volt néhány lőszerem régebbről, ezek után mindegyikből kizsigereltem egyet-egyet.
--REMINGTON 8-as 34gr., na itt már a 3,50mm az 3,50 mm volt 99%-ban.
--RC 32 3,20mm-es, ezekben is gyönyörű egyforma gömbök, ja és 3,20 mm-ben.
Használtam már korábban is NIKE-t,de sztenderdet meg mini-magnumot, jó töltények voltak! Ja és az extrát 95 ft-ért vettem Burn
Most egy kicsit csalódtam.
Szóval ez van! De most már mindegy!
Rókázni meg egyéb szívós állatra vennék valamit.Valami keményet, nagyobb hatótávval. De nem 100 m-es 400 ft-os lőszert!
 A gond az, hogy Szabócsi gyerek vagyok, így már rögtön le is szűkült a kör pár darabra.
RC4, RC38, REMINGTON 34gr, 36gr, SAGA 34gr, 36gr, vagy valami mini-magnum???

Ha Valaki használ ezekből, arra nagyon kíváncsi lennék, hogy mit is tudnak!
Vagy Ti mit használtok ilyen célra?

Válaszotokat előre is köszönöm!

 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #491 Dátum: 2010. December 22. - 10:53:53 »

" A gond az, hogy Szabócsi gyerek vagyok, így már rögtön le is szűkült a kör pár darabra.
RC4, RC38, REMINGTON 34gr, 36gr, SAGA 34gr, 36gr, vagy valami mini-magnum???"

Ezek közül RC lőttem, a puskám jól vitte 3,5 mm méretben 34 g ban. fogta szépen a rókát.
Amit most használok az a Mirage 36g 3,5 mm, ha hívok mindig ez van a csőben.

De általánosan azt mondom neked, válassz egy 36g-os töltényt, 3,5 mm körüli átmérőben próbálj vele egy szórást kartonpapírra, 40 és 50 méterről és megadja, hogy jó lesz-e neked, viszonylagosan messzebbre nyúlni. De készülj rá, hogy sokk rókát kell utánakeresned, mert azért ez már messze van hogy helyben fogja.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #492 Dátum: 2010. December 22. - 11:25:05 »


A véleményeteket szeretném. Egy igazi rókás patront keresek! Patron


 Emelem


Nem akarlak elkeseríteni, de olyan lőszer amit Te keresel nincsen.
Fiatalabb koromban jómagam is szerettem volna 50-60m-ről is biztosan lőni a rókát, de kinőttem belőle.
A sörétes fegyver vadászias lőtávja 35-40m!
" Tudom, hogy ha az ember betartja a lő távot, akkor egy 32 grammos 10-es ammo is megteszi! De ha nem tartja??? " -akkor felelőtlenül piszkol, sebez!
Vannak nagyon hegyes(szuper choke-os) puskák, és szuper erős lőszerek(mint pl a 100m-es is), de az extrém eseteket inkább hagyjuk.
Ha nem megoldható a kb 40m-es lőtáv, próbáld ki hogy hordja a puskád a "brekit", és ha pontos azzal 60-70m-ig odanyúlhatsz  rókának, borznak.
Ha ez sem működik szerezz be egy 222-est! (Az IZS-18 pl olcsó, de jó!) Az 0-tól 170-180m-ig tökéletes rókára, borzra, stb...
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #493 Dátum: 2010. December 22. - 12:25:58 »

Egy igazi rókás patront keresek! Patron

Üdv!

12 -es Sabatti Forestből RC-t használok 3,5-es sörétméretben. Nagyon jól összehordja a puskám, szép lövések esnek vele. Eddig nem ment el tőle se rókám se borzom (bár bizonytalan lövést csak nagyon ritkán engedek el). Az egyik borz egy erős kanborz volt, azt is úgy vágta földhöz jó 35-40 lépésről, mint a "rongyot", pedig van olyan bőre, mint egy vaddisznónak. Idei téli rókáim is helyben maradtak tőle az ideális sörétlövés távolságán.

Azelőtt NIKE-vel kínlódtam, szinte az összes rókám elvitte a lövéseket...

Én RC hívő vagyok!  Ördög

 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #494 Dátum: 2010. December 22. - 12:57:23 »

Én pl. csak 8-as sörétet használok. Jelenleg régebbi maradék 36 gr-os Nike Extra van, és 32 gr-os RC. Szigorúan betartom a max. 40 m-es lőtávolságot, de ide már csak akkor lövök, ha keresztben áll és azonnal a szűkebb csővel. 34 gr-os Armusával 45 m körül is előfordult, hogy helyben marasztotta a nagy kanrókát, de annál az esetnél hibáztam, rosszul becsültem a távolságot, még hívni kellett volna. Szerencsém volt.

Amiket felsoroltál (Rc, Remington, Saga), mind jó. Nézd meg, hogy a puskád melyiket szereti legjobban, és azt használd. Ha olyan szerencsés vagy, hogy a fegyvered a 6-ost is jól lövi akkor pár lépést esetleg még nyerhetsz, de ne nagyon kísérletezz a rókán. Rendkívül szívós állat, inkább közelebbre engedd, mint csak sebezd.

Várjuk a tapasztalataidat!  Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: