Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493211 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #990 Dátum: 2012. Február 15. - 00:05:51 »

Nekem nem egy boltban minden zokszó nélkül adtak 70 es bejegyzésre 76 os lőszert. Pedig a puskám egy 70, 76 os fegyver volt legalábbis ez volt az oldalára írva angolul de amikor leműszakizták 70 es papírt kapott és ez alapján töltötték ki  ugye a fegyvertartásit, és ugyanezt a kérdést feltettem én is a boltosnak hogy lehet e... és erre azt a választ kaptam hogy a hossz mindegy az ő részükről. De ugye egy 70 es kamrába nemigazán lehetne betuszkolni egy 6 mm el hosszabb lőszert ugyhogy gondolom jó oka van rá hogy ha azt szeretne venni. De ha jól tudom van 70 esben is 1050 bar os lőszer nekem volt rc ből 2/0 ás 4,5 mm es csak becseréltem a 3,5 esre

Igen, rá van írva sok magnum kaliberű fegyverre, hogy 2 3/4" or 3"  tehát 70 es vagy 76 os lőszerrel használható.
Elírhatták valószínűleg a tanúsítványt, nem az első, és valószínűleg nem az utolsó eset. Ha 76.-os a puskád valójában, én kérném a tanúsítvány cseréjét, méghozzá térítésmentesen!

Tuszkolni nem kell a 76.-ost, hogy belemenjen a 70.-es be, bele megy az a gond nélkül, mert vissza van csillag peremezve, tehát nem hosszabb 70mm nél, a problémák ott kezdődnek, mikor lövésnél kinyílik a teljes hosszra, bele az átmeneti kúpba.
Hát persze, hogy mindegy neki, lényeg hogy eltudja sózni a portékáját, az meg már nem az ő problémája, ha valakinek bevonják a tartásiját, vagy esetleg felrobban a puska a kezében.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #991 Dátum: 2012. Február 15. - 00:23:18 »

Az 1050 bar os  70.-es lőszerekről meg az a véleményem, hogy magnum puskából vagy emelt gáznyomáson próbázott(pl Browning) fegyverekből lőve nincs vele semmi gond.
Persze ez alatt a normál max 32 36g os lőszereket értem, nem a 40 42g.-os mini magnumokat.
Valószínűleg, egy 70.-es sörétes nem fogy szétrobbanni az 1050 bar os tól, de viszont fokozott igénybevételnek teszi ki a szerkezetet, ami idő előtti elhasználódáshoz/tönkremenetelhez vezet.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #992 Dátum: 2012. Február 15. - 14:08:09 »

Szia! persze hogy adnak ha 12 es a fegyvered kalibere ahoz bármilyen hosszúságú lőszert vehetsz akár még 89 est is ha bele tudod tuszkolni Mosolyog Én többször vettem az előagyszános puskámhoz 12/76 os lőszert bár a papírja csak 70 es volt... Milyen lőszert szeretnél venni? Én ha találok beszerzek egy doboz Rotweill waidmannsheil-t ha belegebedek is Mosolyog

Szia sacacdc!

Az egyik vadászbolt-hálózat külön rendelésre hoz Rottweil sörétes lőszereket ha érdekel, még lehet hogy egy dobozzal is  Mosolyog.
Az ára horribilis, a Waidmannsheilnek 250 Ft/db felett  Rííí
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #993 Dátum: 2012. Február 15. - 14:36:05 »

Igen, rá van írva sok magnum kaliberű fegyverre, hogy 2 3/4" or 3"  tehát 70 es vagy 76 os lőszerrel használható.
Elírhatták valószínűleg a tanúsítványt, nem az első, és valószínűleg nem az utolsó eset. Ha 76.-os a puskád valójában, én kérném a tanúsítvány cseréjét, méghozzá térítésmentesen!

Tuszkolni nem kell a 76.-ost, hogy belemenjen a 70.-es be, bele megy az a gond nélkül, mert vissza van csillag peremezve, tehát nem hosszabb 70mm nél, a problémák ott kezdődnek, mikor lövésnél kinyílik a teljes hosszra, bele az átmeneti kúpba.
Hát persze, hogy mindegy neki, lényeg hogy eltudja sózni a portékáját, az meg már nem az ő problémája, ha valakinek bevonják a tartásiját, vagy esetleg felrobban a puska a kezében.


Szia Norbi!

Egyetértek az írásoddal, talán csak annyit fűznék hozzá, hogy a 76-os magnum lőszer nem hogy nem hosszabb 70 mm-nél, hanem még el se éri azt, nagy általánosságban a magnumok hossza kb. 64 mm.
Simán bele is megy a 70-es töltényűrbe, csak lövés után lehetnek gondok, mert akkor nyeri vissza az eredeti hosszát (76 mm) és úgy már belenyílik az átmeneti kúpba.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #994 Dátum: 2012. Február 15. - 15:02:30 »

Üdv!

Ha csak 70.-es fegyvered van be jegyezve a tartásiba, akkor nem vehetsz, nem tarthatsz, és nem is kaphatnál 76.-os lőszert boltból sem, vagy ha figyelmetlenségből mégis ad a boltos, az nem jogszerű.
Olyan kaliberű, és hüvely hosszú (vagy rövidebb) lőszert vehetsz, ami be van jegyezve a tartásiba, például 76.-os hoz vehetsz 70.-est de fordítva nem.

Ha csak 70.-es van a tartásiban, és van a birtokodban 76.-os vagy 89.-es  lőszer, akkor lőszerrel való visszaélést követsz el.
Ami következtében pár évre hanyagolni kényszerülhetsz a vadászatot.

Ezen túl, mindenki eldöntheti, hogy bevállalja-e a kockázatot.  Elvégre, mindenki a sajátjával veri a csalánt...   Emelem


Azt írja, hogy már megvett egy  12/76-ost...akkor be is ban jegyezve...gondolhatóan...akkor persze jogosan vehet hozzá lőszert
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #995 Dátum: 2012. Február 15. - 19:00:26 »

Azt írja, hogy már megvett egy  12/76-ost...akkor be is ban jegyezve...gondolhatóan...akkor persze jogosan vehet hozzá lőszert

Igen, már kifizettem, adásvételi meg stb...
De a vásárlási még nem jött meg! És ha megyek a FEHOVára, szeretnék hozzávaló lőszert válogatni!

Én Izs bockal, és egy félautómata Winchester Super X1 Model-lel vadászom! Mindkettő 12/70-es kaliberű.

Most vettem egy egylövetű 12/76 magnum Fabarmot! Ahhoz szeretnék lőszert venni!
    Wave
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #996 Dátum: 2012. Február 15. - 19:03:52 »


Most vettem egy egylövetű 12/76 magnum Fabarmot! Ahhoz szeretnék lőszert venni!
    Wave

Na ne, már Te is gyűjtöd a fabarmokat, mint a pestiek?



 Ördög Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #997 Dátum: 2012. Február 15. - 19:11:11 »

Szeretem mikor a pestiekről így beszélnek mint egy lenézendő állatfajról! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #998 Dátum: 2012. Február 15. - 19:14:21 »

Szeretem mikor a pestiekről így beszélnek mint egy lenézendő állatfajról! Fejvakarás

Elnézést Attila! Félreértés elkerülése végett a Pesten kihelyezett tehén szobrokról beszélek természetesen.  Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #999 Dátum: 2012. Február 15. - 19:20:52 »

Azt írja, hogy már megvett egy  12/76-ost...akkor be is ban jegyezve...gondolhatóan...akkor persze jogosan vehet hozzá lőszert

Azt kérdezte, hogy 12/70.-es papírra adnak-e 76.-os lőszert, ebből egyenesen következik, hogy még nincs beíratva, különben minek kérdezné. Vállat von
Legyél szíves olvass figyelmesebben, és gondold át még egyszer, mielőtt rányomsz a "Hozzászólás" gombra.  Wave
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1000 Dátum: 2012. Február 15. - 19:33:42 »


Meg nembeszélve arról, hogy feketelőporral van töltve, és úgy összekeni a csövet, hogy vakargathatod reggelig.  Vigyorog
Meg sörétkosár sincs benne, csak sima folytás! De egy dobozzal szerintem megéri, gy is csak 10 db van egy dobozba, max. elrakod emlékbe!


A Rottweil Waidmansheil az nem feketelőporos, nitro lőporral van töltve.


Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #1001 Dátum: 2012. Február 15. - 19:41:40 »

A Rottweil Waidmansheil az nem feketelőporos, nitro lőporral van töltve.
Már alig várom hogy szétszedhessek egyet akkor majd megnézem mi is van benne Mosolyog
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1002 Dátum: 2012. Február 15. - 20:23:49 »

Azt kérdezte, hogy 12/70.-es papírra adnak-e 76.-os lőszert, ebből egyenesen következik, hogy még nincs beíratva, különben minek kérdezné. Vállat von
Legyél szíves olvass figyelmesebben, és gondold át még egyszer, mielőtt rányomsz a "Hozzászólás" gombra.  Wave


Figyelmesen olvasva, ezt írta

Már megvettem egy 12/76-os puskát, és a FEHOVÁn szeretnék hozzá lőszert venni!

Ha megvette és birtokában van, akkor vehet.
..ha venni akar hozzá lőszert akkor biztos be van írva, hiszen másként, hogy vehetne

Aztán helyesbített, hogy csak kifitette, de még nincs meg stb.....így már természetesen nem vehet, azt én is látom és tudom  Wave Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1003 Dátum: 2012. Február 15. - 20:39:12 »

Már alig várom hogy szétszedhessek egyet akkor majd megnézem mi is van benne Mosolyog


Biztos, hogy nem feketelőporos, hidd el, feltűnne!  Ördög
Hatalmas füstje van a fekete lőporos lőszernek, lőttem már feketelőporos sörétes lőszerrel, nagyon jó!  Vigyorog



4:35.-nél feketelőporos lőszer.  Mosolyog
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1004 Dátum: 2012. Február 15. - 20:50:23 »

Szeretem mikor a pestiekről így beszélnek mint egy lenézendő állatfajról! Fejvakarás

Miért kéne lenézni a pestieket? Az is ugyan olyan állatfajta, mint a többi. Stoel
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: